سوالات متداول آی مهدیار

مجموعه آی‌مهدیار چه خدماتی به مشتریان خود ارائه میدهد؟

به طور کلی خدمات مجموعه آی‌مهدیار در راستای توسعه کسب‌وکار و معرفی برند در وبسایت و سوشال‌هایی امثال اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب می‌باشد که به صورت هدفمند در راستای رشد روزافزون شبکه‌های اجتماعی شما و جذب مخاطب مرتبط فعالیت انجام می‌شود.

برای استفاده از سایت باید در سایت عضو شد؟

بله برای استفاده از خدمات میباست در وبسایت آی‌مهدیار عضو شوید.

ساعت‌های پاسخگویی پشتیبانی خدمات به چه صورت است؟

پشتیبانی برای مشتریان مجموعه ‌آی‌مهدیار به صورت شبانه روزی می‌باشد تا در صورت بروز مشکل در اسرع وقت رسیدگی شود اما برای کاربرانی که برای ثبت درخواست خدمات اقدام می‌کنند و نیاز به راهنمایی برای اطلاعات در رابطه با خدمات و مشاوره دارند میتوانند از ساعت ۸ صبح الی ۱۰ شب در روز‌های کاری پشتیبانی با مجموعه در ارتباط باشند.

چگونه درخواست خدمات را ثبت کنم؟

شما بعد از ثبت نام در وبسایت آی‌مهدیار و تایید ایمیل دسترسی کامل به پنل مشتری را دارید و می‌توانید خدمات مدنظر خود را ثبت کنید.

خدمات مجموعه آی‌مهدیار به صورت دورکاری انجام می‌شود؟

بله خدمات به صورت دورکاری انجام می‌شود، اما در صورت نیاز برای جلسات هفتگی یا ماهانه در شهر مشهد حضور در فضای کار مشتری امکان پذیر است.

پرداخت‌های خدمات به چه صورت امکان پذیر است؟

خدمات برای فعالسازی نیاز به پرداخت دارد و تمامی پرداختی ها از طریق درگاه زرین‌پال صورت می‌گیرد.

چگونه با مجموعه آی‌مهدیار ارتباط برقرار کنم؟

 شما می‌توانید از قسمت تماس با ما وبسایت آی‌مهدیار از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده استفاده کنید.

چگونه خدمات ثبت شده را پیگیری کنیم؟

شما می‌توانید بعد از ثبت نام از پنلی که در اختیار شما قرارداده می‌شود تمامی خدمات خود را پیگیری کنید و همینطور می‌توانید با ارتباط گرفتن با مجموعه آی‌مهدیار از راهنمایی برای استفاده از پنل بهره مند شوید.

چگونه در وبسایت آی‌مهدیار ثبت نام کنم؟

شما در هر صفحه‌ای از وبسایت آی‌مهدیار باشید می‌توانید از طریق دکمه حساب کاربری که در سمت چپ هدر وبسایت قرار دارد برای ورود به پنل و ثبت نام اقدام کنید.