معرفی ترفندهای حرفه ای تلگرام‌؛ استفاده از امکانات باور نکردی آن‌

ترفندهای حرفه ای تلگرام

ترفندهای حرفه ای تلگرام میتواند موجب توسعه‌ی کسب و کار شما شود‌. پس در نتیجه با آشنایی با ترفندهای استفاده از تلگرام میتوانید افزایش درآمد خوبی داشته باشید‌.

دانستن ترفندهای حرفه ای تلگرام می تواند به افراد برای استفاده بهتر از این برنامه کمک بسیاری کند‌. این برنامه را می توان یکی از محبوب‌ترین و پر‌کاربرد ترین پیام‌رسان در تمامی جهان دانست‌. علت آن هم امکانات باورنکردنی این برنامه در کنار بروز‌رسانی‌های مداوم برای بهتر کردن کاربری آن است‌. که این اپلیکیشن را روز به روز قوی‌تر می کند‌. علی رقم اعمال برخی محدودیت‌ها در سال های اخیر نقش پر‌رنگ این اپلیکیشن در بسیاری از زمینه‌ها همچنان انکار‌ناپذیر است‌. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم برخی از امکانات و ترفند‌های استفاده از تلگرام را برای استفاده حرفه‌ای تر از آن شرح دهیم.

پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید...

بررسی اجمالی ویژگی‌های تلگرام

به صراحت میتوان گفت که تلگرام یک جانشین پر‌قدرت برای پیام‌رسان‌هایی قبیل واتساپ میباشد و این قدرت را از کاربران روز افزون خود میگیرد و این کاربران با ترفندهای حرفه ای تلگرام که بسیار کاربردی هستند‌؛ این اپلیکیشن را انتخاب کرده‌اند‌.

شما به راحتی میتوانید در این برنامه شماره تلفن خود را عوض کنید و به تازگی از ترفندهای استفاده از تلگرام میتوانیم به مدیریت چند حساب بصورت همزمان اشاره کرد‌. در تلگرام چندین تصویر پروفایل‌‌، ایجاد گفتگو‎‌های رمزی‌، سفارشی‌سازی ظاهر برنامه‌، ربات‌های تلگرامی‌، و از این قبیل آپشن‌ها‌، از ویژگی‌های محبوب تلگرام هستند‌.

بررسی ترفندهای حرفه ای تلگرام

1. پاک کردن اکانت به طور هوشمند:

شاید تا الان نمی دانستید ولی از آنجایی که بسیاری از مردم دیگر از این پیام‌رسان استفاده نمی کنند‌، به دلیل مسائل امنیت و حفاظتی چنین قابلیتی به این برنامه اضافه شده است‌. همچنین شما می توانید به صورت دستی اکانت تلگرامتان را تنظیم نمایید که بعد از چه مدت زمانی به طور خودکار پاک شود‌. این گزینه زمانی فعال خواهد شد که شما تا زمان مقرر هیچگونه فعالیتی انجام ندهید‌. امکان ایجاد تغییرات مربوط به این موضوع مطابق تصویر و در منوی setting یا تنظیمات تلگرام است.

ترفند های استفاده از تلگرام
پاک شده هوشمند اکانت در تلگرام
قابلیت و ترفند های تلگرام
تنظیم زمان دلیت اکانت خودکار در تلگرام

2. پیام برنامه ریزی شده:

یکی از ترفندهای حرفه ای تلگرام که تقریبا به تازگی اضافه شده قابلیت ارسال برنامه‌ریزی شده پیام ها است‌. شما می توانید از این طریق پیام خاصی را برای روز یا مناسبت خاصی برای فرد مورد نظرتان ارسال کنید‌. برای انجام این کار مطابق تصاویر عمل کنید‌. تنها کافی است بعد از تایپ متن مورد نظرتان به جای ضربه زدن بر روی گزینه ارسال‌، آن را برای مدت کوتاهی نگه دارید‌. به این صورت تنظیمات بیشتری برای شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه ارسال پیام در تاریخ و ساعت تنظیم شده در تلگرام

3. حالت آهسته :

برخی از گروه یا کانال‌های تلگرامی که اعضای بسیار زیادی دارند‌، با مشکلاتی مواجه می شوند‌. یکی از متداول‌ترین این مشکلات این است که در میان سیل عظیمی از پیام‌ها برخی پیام‌ها گم می شوند و در آخر معلوم نمی‌شود که چه کسی چه چیزی گفته و چی به چی است‌. خوشبختانه تلگرام قابلیت جالبی را در اختیار ادمین گروه ها قرار داده است‌.

در این مورد شما می توانید با فعال کردن گزینه Slow Mode سرعت ارسال پیام‌ها را کند‌تر کنید‌. به این شکل که اعضا می باید مدتی را صبر کنند تا بتوانند پیام جدیدی را ارسال نمایند‌. برای این کار وارد قسمت manage group شوید و در ادامه مطابق عکس‌ها عمل کنید‌.

تنظیمات slow mood در تلگرام
مشخص کردن فاصله زمانی بین ارسال هر پیام

4. پیدا کردن افراد یا گروه‌ها در نزدیکی :

این ترفندهای حرفه ای تلگرام به شما این امکان را می دهد که افراد یا گروه‌های فعالی که در نزدیکی شما هستند را پیدا کنید‌. البته نکته مهم اینجاست که این گزینه تنها برای کسانی کار می کند که آن را فعال کرده باشند.

قابلیت پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام
پیدا کردن افراد جدید در تلگرام بوسیله لوکیشن

5. ترفندهای استفاده از تلگرام برای بکار‌گیری هشتگ‌ها‌:

شما احتمالا از هشتگ‌ها در اینستاگرام استفاده کرده‌اید. اما حالا متوجه حضور آنها در تلگرام نیز هستیم‌. می توان گفت که در تلگرام نیز شاهد کارکرد نسبتا مشابهی در خصوص هشتگ‌ها هستیم‌. به این صورت که می توانید در قسمت جست‌وجو هشتگ و کلمه موردنظر را سرچ کنید‌. تا پیام‌هایی که حاوی آن هشتگ هستند برای شما نمایش داده شوند‌.

امکان سرچ پیام ها با استفاده از هشتگ

6. امکان دسته‌بندی پیام‌ها:

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد و ترفندهای حرفه ای تلگرام امکان دسته بندی چت‌ها است‌. این امکان برای افرادی که گروه و کانال‌های زیادی در این اپلیکیشن دارند بسیار مناسب است‌. شما از این طریق می‌توانید پیام‌هایتان به راحتی مرتب و در فولدر‌های جداگانه قرار دهید‌. برای این کار از قسمت تنظیمات منوی فولدر را انتخاب و مطابق تصویر پیش بروید.

دسته بندی پیام ها از طریق منوی فولدر در تلگرام
بخش مربوط به ساخت و تنطیمات فولدر جدید

7. امکان شخصی‌سازی نوتیفیشن‌ها:

امکان اعمال تغییرات یکی از ترفندهای حرفه ای تلگرام بشمار می آید. که برای کاربران آن بسیار مفید و کاربردی است. شما با بوجود آوردن تغییرات در نحوه نمایش و صدای اعلان‌ها می توانید بهترین استفاده را از این برنامه ببرید‌.

برای این کار کافیست که از بخش تنظیمات (setting) به بخش Notification and sounds بروید‌. با استفاده از تنظیمات بخش notification for chats می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن‌های چت خصوصی، گروه ها و کانال ها را فعال و غیر فعال کنید‌. یا با کلیک کردن بر روی هر کدام از این موارد به تنظیم و شخصی سازی بیشتر هر کدام از این دسته‌ها بپردازید. به طور مثال می توانید صدای اعلان‌های مربوط به چت‌های خصوصی را تغییر دهید‌. و یا قابلیت ویبره آن‌ها فعال یا غیر فعال نمایید‌.

در مرحله اول و برای دسترسی به تنظیمات بیشتر باید یکی از دسته‌های بالا را انتخاب نمایید.

با استفاده از گزینه sound می توانید صدای زنگ اعلانات را تغییر دهید‌. و یا با استفاده از تنظیمات vibrate نوع ویبره تلفن همراه در زمان دریافت پیام را تغییر دهید یا آن را غیر فعال کنید.

8: حالت چت مخفی:

حالت گفت و گوی مخفی یا secret chat مدت‌هاست که به این برنامه محبوب افزوده شود تا کاربرانش را بیش از پیش مجذوب اولویت‌های امنیتی این کمپانی بزرگ کند‌. در حالت سیکرت چت تمامی گفت‌وگو‌های شما در خصوصی‌ترین حالت ممکن است و تمامی موارد ایمنی بنا به نیاز شما قابل اجرا است‌. در این شرایط اطلاعات شما حتی بر روی سرور‌های تلگرام نیز ذخیره نمی‌شود‌. این حالت امکانات متمایز و کاربردی برای کاربران دارد که پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن و یادگیری نحوه فعال سازی آن مقاله "بررسی جامع نکات استفاده از چت مخفی در تلگرام" مطالعه کنید.

جمع بندی

اکثر ما زمانی طولانی از این برنامه استفاده کردیم‌. و برخی نیز هنوز هم در آن فعالیت می کنند‌. جالب اینجاست که بعضی از امکانات فوق العاده این برنامه برای بسیاری از افراد‌، جدید و ناشناخته است. امکاناتی که شاید برای اکثر ما مفید و کاربردی هستند. در این مقاله سعی کردیم به شش مورد از ترفند‌های تلگرام اشاره کنیم‌. در صورت پیدا نکردن هر کدام از این موارد ابتدا تلگرامتان را آپدیت و سپس دوباره امتحان کنید‌. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این رابطه برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

11 − 10 =