معرفی 8 ترفند و قابلیت برای استفاده حرفه ای از تلگرام

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته تلگرام تقریبا 7 ماه قبل

تلگرام را می‌توان یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین پیامرسان در تمامی‌جهان دانست. علت آن هم قابلیت‌‌‌های زیاد تلگرام و امکانات باورنکردنی در کنار بروز رسانی‌‌‌های مداوم است. که این اپلیکیشن را روز به روز قوی تر می‌کند. علی رقم اعمال برخی محدودیت‌ها در سال‌‌‌های اخیر نقش پررنگ این اپلیکیشن در بسیاری از زمینه‌ها انکار ناپذیر است. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم برخی از امکانات و ترفند‌‌‌های استفاده حرفه ای تر از این برنامه را شرح دهیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.
بررسی تمامی‌قابلیت‌‌‌های تلگرام

دانستن ترفند‌‌‌های تلگرام می‌تواند به افراد برای استفاده بهتر از این برنامه کمک بسیاری کند. این برنامه را می‌توان یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین پیامرسان در تمامی‌جهان دانست. علت آن هم امکانات باورنکردنی این برنامه در کنار بروز رسانی‌‌‌های مداوم برای بهتر کردن کاربری آن است. که این اپلیکیشن را روز به روز قوی تر می‌کند. علی رقم اعمال برخی محدودیت‌ها در سال‌‌‌های اخیر نقش پررنگ این اپلیکیشن در بسیاری از زمینه‌ها همچنان انکار ناپذیر است. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم برخی از امکانات و ترفند‌‌‌های استفاده از تلگرام را برای استفاده حرفه ای تر از آن شرح دهیم.

پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید…

1. پاک کردن اکانت به طور هوشمند:

شاید تا الان نمی‌دانستید ولی از آنجایی که بسیاری از مردم دیگر از این پیامرسان استفاده نمی‌کنند، به دلیل مسائل امنیت و حفاظتی چنین قابلیتی به این برنامه اضافه شده است. همچنین شما می‌توانید به صورت دستی اکانت تلگرامتان را تنظیم نمایید که بعد از چه مدت زمانی به طور خودکار پاک شود. این گزینه زمانی فعال خواهد شد که شما تا زمان مقرر هیچگونه فعالیتی انجام ندهید. امکان ایجاد تغییرات مربوط به این موضوع مطابق تصویر و در منوی setting است.

ترفند‌‌‌های استفاده از تلگرام
پاک شده هوشمند اکانت در تلگرام
قابلیت و ترفند‌‌‌های تلگرام
تنظیم زمان دلیت اکانت خودکار در تلگرام

2. پیام برنامه ریزی شده:

یکی از ترفند‌‌‌های تلگرام که تقریبا به تازگی اضافه شده قابلیت ارسال برنامه ریزی شده پیام‌ها است. شما می‌توانید از این طریق پیام خاصی را برای روز یا مناسبت خاصی برای فرد مورد نظرتان ارسال کنید. برای انجام این کار مطابق تصاویر عمل کنید. تنها کافی است بعد از تایپ متن مورد نظرتان به جای ضربه زدن بر روی گزینه ارسال، آن را برای مدت کوتاهی نگه دارید. به این صورت تنظیمات بیشتری برای شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه ارسال پیام در تاریخ و ساعت تنظیم شده در تلگرام

3. حالت آهسته:

برخی از گروه یا کانال‌‌‌های تلگرامی‌که اعضای بسیار زیادی دارند، با مشکلاتی مواجه می‌شوند. یکی از متداول ترین این مشکلات این است که در میان سیل عظیمی‌از پیام‌ها برخی پیام‌ها گم می‌شوند و در آخر معلوم نمی‌شود که چه کسی چه چیزی گفته و چی به چی است. خوشبختانه تلگرام قابلیت جالبی را در اختیار ادمین گروه‌ها قرار داده است.

در این مورد شما می‌توانید با فعال کردن گزینه Slow Mode سرعت ارسال پیام‌ها را کند تر کنید.به این شکل که اعضا می‌باید مدتی را صبر کنند تا بتوانند پیام جدیدی را ارسال نمایند. برای این کار وارد قسمت manage group شوید و در ادامه مطابق عکس‌ها عمل کنید.

تنظیمات slow mood در تلگرام
مشخص کردن فاصله زمانی بین ارسال هر پیام

4. پیدا کردن افراد یا گروه‌ها در نزدیکی:

این قابلیت‌‌‌های تلگرام به شما این امکان را می‌دهد که افراد یا گروه‌‌‌های فعالی که در نزدیکی شما هستند را پیدا کنید. البته نکته مهم اینجاست که این گزینه تنها برای کسانی کار می‌کند که آن را فعال کرده باشند.

قابلیت پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام
پیدا کردن افراد جدید در تلگرام بوسیله لوکیشن

5. ترفند‌‌‌های تلگرام برای استفاده از هشتگ ها:

شما احتمالا از هشتگ‌ها در اینستاگرام استفاده کرده اید. اما حالا متوجه حضور آنها در تلگرام نیز هستیم. می‌توان گفت که در تلگرام نیز شاهد کارکرد نسبتا مشابهی در خصوص هشتگ‌ها هستیم. به این صورت که می‌توانید در قسمت جست و جو هشتگ و کلمه موردنظر را سرچ کنید. تا پیام هایی که حاوی آن هشتگ هستند برای شما نمایش داده شوند.

امکان سرچ پیام‌ها با استفاده از هشتگ

6. امکان دسته بندی پیام ها:

یکی از قابلیت‌‌‌های منحصر به فرد و ترفند‌‌‌های تلگرام امکان دسته بندی چت‌ها است. این امکان برای افرادی که گروه و کانال‌‌‌های زیادی در این اپلیکیشن دارند بسیار مناسب است. شما از این طریق می‌توانید پیام هایتان به راحتی مرتب و در فولدر‌‌‌های جداگانه قرار دهید. برای این کار از قسمت تنظیمات منوی فولدر را انتخاب و مطابق تصویر پیش بروید.

دسته بندی پیام‌ها از طریق منوی فولدر در تلگرام
بخش مربوط به ساخت و تنطیمات فولدر جدید

7. امکان شخصی سازی نوتیفیشن ها:

امکان اعمال تغییرات یکی از ترفند‌‌‌های تلگرام بشمار می‌آید. که برای کاربران آن بسیار مفید و کاربردی است. شما با بوجود آوردن تغییرات در نحوه نمایش و صدای اعلان‌ها می‌توانید بهترین استفاده را از این برنامه ببرید.

برای این کار کافیست که از بخش تنظیمات (setting) به بخش Notification and sounds بروید. با استفاده از تنظیمات بخش notification for chats می‌توانید تنظیمات نوتیفیکیشن‌‌‌های چت خصوصی، گروه‌ها و کانال‌ها را فعال و غیر فعال کنید. یا با کلیک کردن بر روی هر کدام از این موارد به تنظیم و شخصی سازی بیشتر هر کدام از این دسته‌ها بپردازید. به طور مثال می‌توانید صدای اعلان‌‌‌های مربوط به چت‌‌‌های خصوصی را تغییر دهید. و یا قابلیت ویبره آن‌ها فعال یا غیر فعال نمایید.

در مرحله اول و برای دسترسی به تنظیمات بیشتر باید یکی از دسته‌‌‌های بالا را تنخاب نمایید.

با استفاده از گزینه sound می‌توانید صدای زنگ اعلانات را تغییر دهید. و یا با استفاده از تنظیمات vibrate نوع ویبره تلفن همراه در زمان دریافت پیام را تغییر دهید یا آن را غیر فعال کنید.

8: حالت چت مخفی:

حالت گفت و گوی مخفی یا secret chat مدت هاست که به این برنامه محبوب افزوده شود تا کاربرانش را بیش از پیش مجذوب اولویت‌‌‌های امنیتی این کمپانی بزرگ کند. در حالت سیکرت چت تمامی‌گفت و گو‌‌‌های شما در خصوصی ترین حالت ممکن است و تمامی‌موارد ایمنی بنا ب نیاز شما قابل اجرا است. در این شرایط اطلاعات شما حتی بر روی سرور‌‌‌های تلگرام نیز ذخیره نمی‌شود. این حالت امکانات متمایز و کاربردی برای کتربران دارد که پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن و یادگیری نحوه فعال سازی آن مقاله “بررسی جامع نکات استفاده از چت مخفی در تلگرام” مطالعه کنید.

کلام آخر

اکثر ما زمانی طولانی از این برنامه استفاده کردیم. و برخی نیز هنوز هم در آن فعالیت می‌کنند. جالب اینجاست که بعضی از امکانات فوق العاده این برنامه برای بسیاری از افراد، جدید و ناشناخته است. امکاناتی که شاید برای اکثر ما مفید و کاربردی هستند. در این مقاله سعی کردیم به شش مورد از ترفند‌‌‌های تلگرام اشاره کنیم. در صورت پیدا نکردن هر کدام از این موارد ابتدا تلگرامتان را آپدیت و سپس دوباره امتحان کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این رابطه برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *