یادگیری ارسال پیام پاک شونده در تلگرام در سال1400 + آموزش تصویری

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته تلگرام تقریبا 1 دی 1400

در این مقاله ارسال پیام حذف شونده در تلگرام که یکی از ویژگی های آپدیت جدید تلگرام است را بررسی خواهیم کرد که امکان حذف تصاویر بدون ذخیره شدن را به ما می دهد.
قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

ارسال پیام پاک شونده در تلگرام قابلیت جدید و حیرت انگیزی است که امکان حذف پیام ها قبل از ذخیره شدن توسط طرف مقابل را به ما می دهد.

در بروزرسانی جدید قابلیت ارسال پیام پاک شونده در تلگرام به وجود آمده است و برای افرادی که نمیخواهند پیامشان در گروهی بماند بسیار کاربردی است. این ویژگی قبلا در بخش ( secret chat ‌) به عنوان خود تخریب گر وجود داشت که در آپدیت جدید تلگرام برای گروه ها و چت های معمولی اضافه شده است. آیا تا به حال خواسته اید پیام یا عکسی را برای شخصی ارسال کنید ولی بدون اینکه آن شخص بتواند آن را ذخیره کند سریع پاک کنید؟ پس با ما باشید تا این ترفند زیرکانه را در آپدیت جدید تلگرام را با هم بیاموزیم…

مراحل استفاده از قابلیت ارسال پیام حذف شونده در تلگرام

در این روش ارسال پیام پاک شونده در تلگرام حتی امکان گرفتن اسکرین شات هم وجود ندارد و طرف مقابل در زمان تعیین شده هم نمیتواند آن را ذخیره کند. با استفاده از این قابلیت از ذخیره کردن تصاویر خصوصی بدون اجازه می توان جلوگیری کرد که در نسخه ی ۴.۲ تلگرام مشاهده می شود.

در ادامه ارسال پیام پاک شونده در تلگرام را به صورت تصویری آموزش خواهیم داد…

روش اول

مرحله 1 :

در این مرحله فروشگاه Google Play را باز کنید و برنامه Telegram ‌4.2.2 را به روز رسانی کنید.

مرحله 2 : ‌

حالا یک گفت و گو را آغاز کنید و سپس روی سه نقطه ضربه بزنید.

مرحله 3 :

گزینه ی پاک کردن تاریخچه یا همان ( Clear History ) انتخاب کنید.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام
مرحله 4 :

در این بخش با صفحه ی جدیدی مواجه می شوید که تازه کار ما در این قسمت شروع می شود. گزینه ی جدید حذف خودکار پیام ها در این مکالمه یا (Auto Delete Messages In This Chat) را مشاهده می کنید.

مرحله 5 :

مدت زمانی که میخواهید پیامتان برای طرف مقابل قابل نمایش باشد را انتخاب کنید و دکمه ی فعال کردن حذف خودکار ( Enable Auto Delete ) را انتخاب کنید.

مرحله 6 :

پس از فعال کردن این گزینه تمامی پیام های بعدی که ارسال می کنید پس از زمان تعیین شده به صورت خودکار حذف خواهند شد.

مرحله 7 :

برای اینکه بتوانید مدت زمان باقی مانده تا حذف شدن پیام را مشاهده کنید به روی پیام ضربه بزنید.

مرحله 8 :

پایین گزینه ی پاک کردن یا ( Delete ) مدت زمان باقی مانده تا حذف شدن پیام را به شما نمایش می دهد به عنوان مثال ( Auto Delete In 7 Days )

می توانید این ویژگی را در گروه ها و کانال های تلگرامی ایجاد کنید به شرطی که شما مدیر گروه باشید. در گروه هم همین شرایط موجود است و پس از فعال شدن قابلیت پیام حذف شونده در تلگرام هر پیام جدید بعد از مدت مشخص شده حذف می شود و با این تفاوت که اعضای گروه تایمر حذف پیام ها را نمی بینند.

blank

روش دوم

برای ارسال پیام پاک شونده در تلگرام در صفحه ی شخصی روش دیگری داریم که محدودیت بیشتری دارد ؛ یعنی وقتی می خواهیم فقط یک عکس را برای مدت کوتاهی در صفحه شخصی برای فردی بفرستیم از این روش استفاده می کنیم.

مرحله 1 :

آن عکسی را که میخواهید با قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام بفرستید در گالری خود انتخاب کنید.

مرحله 2 :

پایین صفحه عکس ساعت را مشاهده می کنید روی آن ضربه بزنید.

blank
مرحله 3 :

حالا مدت زمان مورد نظر خود را از 0 ثانیه تا یک دقیقه را انتخاب کنید و گزینه ی done ‌را فشار دهید.

به همین راحتی عکس خود را با قابلیت حذف خودکار برای طرف مقابل فرستادید.

blank

در این روش امکان گرفتن اسکرین شات وجود ندارد و به هیچ طریقی این عکس ها ذخیره نخواهند شد. (البته همیشه میانبری وجود دارد… )

جمع بندی

در این مقاله ارسال پیام پاک شونده در تلگرام را آموزش دادیم و دو ترفند مختلف را با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدوارم مطالب این مقاله مفید واقع شده باشد، اگر راه دیگری را می شناسید برای ما ارسال کنید و نظرات خود را برای ما بفرستید.

اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب سایت آی مهدیار دیدن کنید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها