سئو کلاه سیاه، کارایی که به تنهایی برای نابود کردن وبسایت کافیه

بررسی سئو کلاه سیاه و مهم ترین انواع آن

سئو کلاه سیاه را می توان یکی از موارد اولیهای دانست که تمامی افراد باید در حوزه سئو از آن آگاه باشند. در سئو و بهینه سازی درباره روش ها و تکنیک های سئو و بهینه سازی بحث کردیم. اما در این مقاله به بررسی بعد تاریک سئو و بهینه سازی می پردازیم.

به طور خلاصه می توان گفت هر سایت برای جذب مخاطب و بیشتر دیده شدن، ملزم به رعایت قوانین و نکاتی است. که پیروی از این دستورات را سئو و بهینه سازی می گویند. سئو و بهینه سازی موجع به قرارگیری صفحات و مطالب وبسایت در صفحات اول و در جایگاه های بالاتر می شود. به طوری که شانس بیشتری برای دیده شدن به سایت میدهد. از این رو سئو و بهینه سازی ارزشمند ترین نکته در تولید محتوا است. و این جا جاییست که سئو کلاه سیاه یا (Black Hat Seo) وارد داستان می شود...

سئو کلاه سیاه چیست؟

همان طور که گفتیم استراتژی هایی که برای ارتقا رتبه سایت وجود دارد، سئو نام دارد. به طور کلی روش های سئو و بهینه سازی در سه دسته کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه خلاصه می شود.

به زبان ساده سئو کلاه سیاه مجموعه اقداماتی است که برای کسب جایگاه سریع در نتایج جتستجو در گوگل انجام می شود که تمامی این اقدامات با استاندارد های جهانی گوگل تضاد دارد . این تکنیک ها ، برخلاف تصور سئو کاران فقط مختص به لینک سازی خارجی نیست ! بلکه برای سئو کلاه سیاه ، روش های متعددی وجود دارد که اکثرا از آن بی خبر هستند .

سئو کلاه سفید مجموعه اقداماتی است که توسط گوگل قبول شده و سالهاست که توسط کارشناسان و تولیدگران محتوا توصیه و اجرا می شود. پیاده سازی و نتیجه گیری از این روش ها نیاز به صبر و تداوم درعملکرد دارد. اما برخی افراد و وبسایت ها قصد یک شبه ره صد ساله رفتن را دارند. از این رو دست به کار های خلاف و غیر متعارف می زنند. تا بتوانند به سرعت به جایگاه بالایی در گوگل دست پیدا کنند. سئو کلاه خاکستری نیز در اصل سئو اصولی با کمی از چاشنی اقدامات توصیه نشده است. در ادامه این مقاله به برخی از تکنیک های مخرب سئو کلاه سیاه می پردازیم.

چرا تکنیک سئو کلاه سیاه ؟

سایت های سئو کلاه سیاه می کنند از طرف گوگل جریمه می شوند. پس چرا برخی سایت ها این کار را هنوزم که هنوزه انجام می دهند با اینکه می دانند که مخرب است ؟ افرادی که سئو کلاه سیاه می کنند اطلاعات دقیقی در مورد کلمات جست و جو شده در گوگل انجام می دهند تا محتوایی که تولید میکنند با توجه به این اطلاعات ، جایگاه بالایی را دریافت کند .

با رعایت موارد زیر از سئو کلاه سیاه در امان بمانید !

۱ . سایتتان را بیش از حد بهینه سازی نکنید تا گوگل ، مشکوک و حساس نشود .

۲ . سئو محتوای خود را خودتان بر عهده بگیرید و به دست هر کسی نسپارید .

۳ . در لینک سازی روش بلک هت ( black hat ) را دنبال نکنید .

۴ . بر سایت رقیب ، سئو منفی را اعمال نکنید چون کارما یقتان را خواهد گرفت .

سئو کلاه سیاه

۱ . کامنت های اسپم

شاید شما هم تا به حال با افراد یا سایت هایی که کامنت و یا لینک های بی ربط در وبسایت ها قرار می دهند برخورد کرده باشید. کامنت های اسپم از نشانه های نفوذ سئو کلاه سیاه بر سایت شماست . گذاشتن کامنت های اسپم و انتشار لینک وبسایت در سایت های مختلف یکی از کارهاییست که سالهاست با خیال تاثیر مثبت بر روی وبسایت انجام می شود در حالی که شما با دستان خودتان راه را برای سئو کلاه سیاه باز کرده اید .

حقیت این است که اگر الگوریتم های هوشمند گوگل لینک شما را به عنوان اسپم تشخیص دهند. و قطعا جریمه خواهید شد. در این زمینه توصیه می شود کامنت های وبلاگ خود را قبل از بررسی به هیچ عنوان تایید نکنید . پس لطفا قبل از قرار دادن لینک سایتتان در هرجایی با کمی تحقیق و بررسی، سنجیده تر عمل کنید.

۲ . کپی کردن محتوا

شما می دانید که تولید محتوا خون جاری در رگ های سایت است و همیشه توصیه می شود که محتوا های منحصر به فرد تولید شود و از کپی کردن پرهیز شود در نظر داشته باشید که تولید محتوای ناب از نظر الگوریتم های گوگل بسیار ارزشمند است و همچنین الگوریتم هوشمند گوگل محتوای کپی شده را بدترین نوع سئو کلاه سیاه می داند .

شاید بتوان کپی کاری را یکی از ضربه زننده ترین کار ها در سئو و تولید محتوا دانست و صدر نشین تکنیک های سئو کلاه سیاه ، کپی کردن محتوا های دیگر سایت ها میباشد . کپی کردن عینی و دقیق متن ها و محتوا از دیگر سایت ها هم از نظر استاندارد های گوگل و هم از نظر مخاطبان کار اشتباهیست.

شاید در نظر بسیاری از افراد کپی کردن محتوا از سایت های مختلف راهی سریع و بی دردسر باشد اما بدون شک رتبه کیفیتی سایت به شدت افت می کند. پس بهترین راه برای تولید محتوا به روش اصولی خواندن متن های مختلف و بازنویسی دوباره آنها با لحن و زبان خودتان است. در صورتی که مخاطب متوجه کپی بودن محتوای شما شود اعتبار سایت شما زیر سوال خواهد رفت.

۳ . خرید لینک

شاید کمتر فردی به این نکته دقت کرده باشد. اما در حقیقت بسیاری از افراد یا سایت های تازه تاسیس گمان میکنند که با پرداخت مبلغی به سایت های پرمخاطب و رده بالا می توانند ورودی خوب و ماندگاری در سایتشان جذب کنند. اما نتایج این کار همیشه مقطعی و موقتی است. و امروزه خرید لینک را می توان سئو کلاه سیاه دانست.

۴ . مخفی کردن لینک و متن ها

شاید بتوان گفت که این کار یکی از اقداماتیست که افراد فکر به خیال زرنگی انجام می دهند. اما گوگل و هوش مصنوعی آن زرنگ تر از این حرف هاست و سئو کلاه سیاه شما را تشخیص می دهد . این را بدانید که هر حرکت شما در وبسایتتان زیر ذره بین گوگل است. و کاری نیست که شما انجام بدهید و گوگل متوجه آن نشود. پس فریب کاری نکنید.

و تمام فعالیت هایتان را به صورت واضح و شفاف برای آن شرح دهید. در مخفی کردن متن تولید کننده محتوا سعی می کند با نگارش متنی مخفی در لایه های زیرین محتوا سایت را به اصطلاح سئو کند به طوری که مطالب فقط برای موتور های جستجو قابل مشاهده است و کاربر نمی تواند آن را ببیند . اما در آخر به دام خودش می افتد و سایت جریمه خواهد شد.

۵ . پرش به صفحه های دیگر

به راستی که تکنیک Doorway page یکی از آزار دهنده ترین موارد سئو کلاه سیاه است که سایت ها انجام می دهند. در این تکنیک سایت شما را به نوعی گول میزند و با پیش پا گذاشتن یک موضوع کنجکاو کننده شما را به صفحه دیگری از وبسایت می برد، که حاوی متن مورد نظر شما نیست.

یکی از نکات تاثیرگذار در سئو و بهینه سازی، میزان گردش و گذراندن وقت کاربر در وبسایت است. که افراد با اعمال سئو کلاه سیاه در قالب پرش کاربر به صفحات دیگر قصد در شبیه سازی چنین حالتی در مخاطب و گول زدن گوگل را دارند. غافل از اینکه چنین اقدامی نتیجه عکس دارد. و کاربر علاوه بر خروج فوری از وبسایت، سعی کند در هیچ زمان دیگری نیز وارد آن نشود.

۶ . استفاده مبالغه آمیز از کلمات کلیدی

بکار بردن از کلمات کلیدی یکی نکات مهم در سئو و بهینه سازی است. اما برخی از وبسایت ها با بکابردن زیاد از حد کلمه کلیدی در متن سعی در بهینه کردن آن را دارند اینگونه یک قدم به سئو کلاه سیاه نزدیک تر شده اند . گاهی افرادی که تولید محتوا و سئو می کنند ؛ آنقدر به فکر ارتقا رنک هستند که استفاده از کلمات کلیدی از دستشان درمی رود و مطلب خود را بیش از حد بهینه سازی می کنند و در کنار آن رضایت کاربر را هم از یاد میبرند و با بهینه سازی بیش از حد، به دامان سئو کلاه سیاه می افتند .

ناگفته نماند که این مورد از سئو کلاه سیاه امروزه شایع نیست. و افراد درصورت استفاده از افزونه های متفاوت می توانند به اشتباه خودشان در این زمینه پی ببرند. و از جریمه شدن سایتشان جلوگیری کنند.

۷ . عبارت بندی مجدد جملات

این مورد هم در سئو کلاه سیاه تفاوت چندانی با کپی متن و محتواها ندارد . به این کار می توان دزدی ادبی گفت . اگر شما مطالب سایتی را بردارید و با جا به جایی کلمات برای خودتان ، به اسم خودتان محتوا تولید کنید ؛ فکر نکنید خیلی باهوش هستید . چون الگوریتم های گوگل خیلی باهوش تر از شما عمل میکنند و طی یک حرکت غافل گیر کننده ؛ سایت شما را جریمه می کند و به سئو کلاه سیاه متهم خواهید شد .

۸ . محتوای بی ربط

محتوا و کلمات کلیدی بی ربط ، درگاه ورود سئو کلاه سیاه است . ممکن است محتوای شما خیلی طول مناسبی داشته باشد ؛ اما از نظر ارتباط ، هیچ گونه ارزشی به محتوای شما داده نشود . اگثر ارتباط مفهومی مطلب ، مربوط به ارتباط محتوا و کمه کلیدی است ؛ پی این مورد را دقت کنید تا در دام سئود کلاه سیاه نیفیتد .

۹ . محتوا را تکثیر نکنید .

تکثیر محتوا هم در دسته کپی محتوا و دزدی ادبی قرار میگیرد و رفیق شفیق سئو کلاه سیاه است . با تکثیر محتوا، مطالب تکراری در سایت های گوناگون یافت می شود که این کار به نفع موتور های جست و جو نیست و توصیه نمی شود .

۱۰ . با بیت های تقلبی کاربر را گول نزنید .

کلیک بیت های تقلبی باعث سردرگمی کاربر می شود . مقاله کلیک بیت در واقع زمانی است که شما بر مطلبی درباره ی لوازم ارایشی و بهداشتی کلیک کرده اید ؛ اما با فروشگاه لباس یا مثلا فروشگاه کتاب مواجه شده اید ! اینگونه لینک ها باعث عصبانیت کاربر می شود و گوگل با درک این موارد ، سئو کلاه سیاه را در سایت شما تشخیص می دهد .

سئو کلاه سیاه

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شش مورد از مهم ترین و متداول ترین اشتباهات در سئو و بهینه سازی سایت ، تحت عنوان سئو کلاه سیاه را بازگو کنیم. در پایان توصیه تمامی کارشناسان برجسته این حوزه این است که " همیشه در نور نمانید و شرافتمندانه فعالیت کنید،هرچقدر هم که سخت باشد." به ثمر نشستن تلاش های شما برای تولید محتوا و سئو نیاز به زمان دارد. و همه سایت های موفق در طول زمان و با تلاش به جایگاه های برتر رشیده اند.

اما افرادی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. با اینکه شاید مدتی به هدفشان برسند اما در صورت که گوگل از تخلف آنان مطلع شود بدون شک پنالتی خواهند شد. و شاید وضعیت سایتشان حتی بدتر از قبل هم بشود. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار  و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

20 + 10 =