خوشه بندی محتوا و نقش آن در سئوی سایت

بررسی خوشه بندی محتوا و تاثیر آن در سئو و بهینه سازی سایت

زندگی امروزه ما نسبت به نسل‌های پیشین بسیار متفاوت تر است و استفاده از اینترنت موجب تغییر سبک زندگی ما در همه جوانب شده.در حال حاضر نیز رقابت اساسی تجارت های آنلاین بر سر دیده شدن و جذب مخاطب مجازی است‌. به همین دلیل مفاهیم تازه‌ای همچون سئو‌، تولید محتوا و مدیریت محتوایی بوجود آمده است. در این مقاله به برسی اهمیت و مزایای خوشه بندی محتوا و اثر خوشه بندی محتوا در سئو می پردازیم.

بررسی خوشه بندی محتوا یا محتوای خوشه ای

موتور‌های جست‌وجو همچون گوگل سیاست های خاصی دارند که بر اساس آنها جایگاه سایت‌ها را مشخص و به کاربران نمایش می‌دهند‌. به مجموعه اقداماتی که موجب دیده شدن سایت می شود سئو می گویند‌. برای اطلاعات بیشتر درباره سئو و بهینه سازی مقاله سئو و بهینه سازی، توضیح به زبان ساده را مطالعه نمایید‌.

از جمله مواردی که برای سئو و بالا بردن رتبه سایت لازم و موثر است خوشه بندی محتوایی (Content Cluster) می باشد.

به مجموعه ای از محتوا ها و مطالب سایت که به صورت اصولی تولید و شامل اجزایی می شود خوشه محتوایی گفته می شود‌. این اجزا شامل سه بخش «یک محتوای ستون»‌، «چند محتواهای موضوعی» و «لینک» است.

وجه مشترک این محتوا ها اتصال گسترده‌تر آنها به محتوای پایه‌ای یا محتوای ستون (Pillar Content) است. محتوای پایه درباره موضوعی کلی صحبت می کند که بسیار جست‌و جو می شود‌. و به اصطلاح نرخ جست‌وجوی آن کلمه کلیدی در اینترنت بالا است‌. محتوا ها یکدیگر که به آن مرتبط هستند اطلاعات جزی‌تری درباره محتوای پایه به مخاطبان می دهد‌. و همچنین درون محتوای پایه لینک‌های بسیاری وجود دارد که به محتوا‌های مرتبط متصل شده و شبکه سازی می کنند. شما می توانید روند خوشه سازی محتوا همچون درختی در نظر بگیرید که شاخ های کوچکتر به سر شاخه‌های اصلی و بزرگتر متصل هستند.

پس به عبارت ساده‌تر خوشه محتوایی از تکنیک‌های موثر سئو میباشد که با زحمت کوچکی به راحتی بازید سایت شما را بسیار زیاد خواهد کرد و در کنار همه اینها سئو و بهینه‌سازی وبسایتتان را تقویت خواهد کرد‌. این مزایا در حالیست که ساز‌وکار این تکنین بسیار ساده و کار کردنبا آن بسیار کمک کننده است‌.

دلایل اهمیت خوشه سازی محتوا برای وبسایت ها

در گذشته تنها با تمرکز بر روی یک واژه کلیدی بازدید‌های سایت را بالا می بردند‌. اما امروزه بر اساس آمار و نظر کارشناسان اهمیت تکنیک های خوشه بندی محتوا مشخص و بیش از هر زمان دیگر اثبات شده‌. این روش به دلایل زیادی به نسبت به روش‌های پیشین برتری دارد که در ادامه به توضیح برخی از آن دلایل می پردازیم.

به تازگی گوگل و دیگر موتور‌های جست‌وجو در حال شخصی‌سازی سرچ‌ها برای افراد هستند‌. به همین دلیل نگارش و تعیین کلمه کلیدی مناسب در باره موضوعات دشوار‌تر از پیش شده است‌. و هدف اصلی خوشه سازی محتوا داشتن حداکثر کلمات کلیدی مرتبط با یک موضوع اصلی است‌. همچنین خوشه بندی بندی محتوا میتواند باعث افزایش بازدید و سهولت کاربری شود.

مزایای خوشه سازی محتوا

سپری کردن زمان بیشتر در سایت برای مطالعه مطالب دسته بندی شده سایت

تجربه ثابت کرده سایت هایی که محتوای خود را خوشه بندی می کنند از دیگر سایت ها موفق تر هستند . زیرا این کار موجب این می شود که مخاطبان و کاربران زمان بیشتری در سایت شما بمانند و از مطلبی به مطلب دیگر بروند. شما را در خاطر خود نگه دارند یا از شما خرید کنند. به همین خاطر این امر در سئو سایت شما بسیار موثر است.

حضور در صفحه اول

در صورتی که خوشه سازی مناسبی انجام دهید،تمام کلید واژه های مرتبط باموضوعات به صفحه خاصی از سایت شما ختم خواهد شد.که این باعث می شود شما به عنوان سایت برتر، اولویت اول موتور های جست و جو باشید.

بروز رسانی آسان رد خوشه بندی محتوا

از دیگر مزیت های خوشه سازی مطالب بروز رسانی آسان است. این مسئله برای گوگل بسیار مهم و پراهمیت است. بنابر این شما همیشه فرصت این را دارید که خوشه های ضعیف تر را پر بارتر از قبل کنید.

کلام آخر

در آخر نکته کلیدی برای خوشه بندی محتوا شناخت درست مخاطبان و نیاز های آنان می باشد.اما مهم تر از آن برنامه ریزی صحیح برای پیشبرد اهداف اصلی سایت است که می تواند به شما در اجرای صحیح این کار کمک کند.در این مقاله سعی شد راجع اهمیت خوشه سازی محتوا و تاثیرات آن در سئوی سایت توضیح داده شود . امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید .لطفا نظرات و تجربیات خودتون در این زمینه رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینک به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

یک × چهار =