تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی در چیست ؟

برای دانستن تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی لازم است درباره ی هاست و سرور بدانیم. هاست یک فضا از سرور محسوب می شود ولی نمیتوان آن را زیرمجموعه ی سرور دانست.

تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی بسیار زیاد است. سرور ها به بخش هایی تقسیم می شوند که دسته بندی شده اند و به آنها هاست می گویند ، هاست به طور کلی فضایی است که اطلاعات وب سایت شما به روی آن قرار گرفته است. سرور به بخش اصلی و سخت افزاری گفته می شود که به طور 24 ساعته فعالیت می کند تا به درخواست کاربران پاسخ دهد. سرور باید همیشه در صحنه باشد تا اطلاعات مورد نیاز یک کاربر را پاسخ دهد. پس به نحوی می توان هاست را بخشی از سرور بدانیم. برای اینکه فرق هاست و سرور برایتان ملموس تر باشد با ما همراه باشید...

مقایسه هاست و سرور اختصاصی

در این قسمت تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. هاست اشتراکی سروری است که وب سایت شما به همراه وب سایت های دیگری روی آن قرار دارد، پس با وب سایت های دیگر مشترک است که هزینه ی کمتر و منابع محدود تری دارد بنابراین برای سایت هایی با ترافیک کمتر مناسب می باشد. سرور اختصاصی همان طور که از نامش پیداست دارای منابع و امکانات اختصاصی خواهد بود و مطمئنا هزینه ی بیشتری نسبت به هاست اشتراکی خواهد داشت. چند عامل مهم در فرق هاست و سرور منابع ، امنیت، امکان رشد، هزینه، میزان مدیریت سرور، انعطاف پذیری و ... می باشد که در ادامه توضیح بیشتری در این باره خواهم داد...

فرق هاست و سرور

1. امنیت ( Security ):

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی مزیت های زیادی دارند و همیشه تلاش می کنند امنیت سرور و کاربران خود را تامین کنند ( همیشه راهی برای نفوذ به امنیت هاست ها موجود است پس هیچ چیز 100 درصد نیست.) هاست های اشتراکی چندین سایتی را دارند که با هم در ارتباط هستند پس مسلما اگر سایتی از نظر امنیتی مشکل داشته باشد بقیه سایت هارا هم به خطر می اندازد. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات مهم از هاست اشتراکی استفاده نکنید.

سرور مجازی

اگر امنیت سایت و سرور شما برایتان مهم است و یا اطلاعات مهمی را در سایت خود جا به جا می کنید؛ از سرور مجازی استفاده کنید. در این سرور مجازی می توانید تنظیمات امنیتی خود را در بالاترین مرحله قرار دهید تا امنیت خود و کاربران را تضمین کنید.

در نتیجه

اولین فرق هاست و سرور که بررسی کردیم امنیت بود ؛ در این قسمت به این نتیجه رسیدیم که با هزینه ی بیشتر و دریافت سرور مجازی می توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.

2. منابع (Resources) :

هاست اشتراکی

در هاست اشتراکی همان طور که پیش تر گفته شد چند همسایه ی دیگر دارید که منابع را با آنها شریک هستید. ممکن است سرویس هاست شما از منابع Ram و CPU استفاده نکند و اگر شما به منابع بیشتری نیاز داشته باشید در این قسمت دچار مشکل خواهید شد.

سرور مجازی

در سرور مجازی منابع بسیار بیشتر و خدمات اختصاصی تری در اختیار دارید و اگر می خواهید کاربر بیشتری را جذب کنید؛ به شما پیشنهاد می شود از سرور مجازی استفاده کنید.

در نتیجه

در این بخش از مقایسه ی هاست و سرور اختصاصی به این نتیجه رسیدیم که باز هم سرور مجازی قابلیت بیشتری دارد و می تواند منابع بیشتری را در اختیار ما قرار دهد.

3. هزینه (‌Expenditure ) :

هاست اشتراکی

در هاست اشتراکی نیازی به پرداخت هزینه ی بیشتر ندارید اما خوب متقابلا فضایی مشترک با چندین وب سایت دارید که منابع کمتری هم در اختیار شما قرار می دهد و این هاست برای سایت هایی با بازدید های کم مناسب است. پس اگر سایتی با بازدید کم دارید بهتر است از هاست اشتراکی استفاده کنید که علی رغم هزینه ی کم امکانات بیشتری به کاربران خود ارائه می دهد.

سرور مجازی

سرور مجازی هزینه ی بیشتری نسبت به هاست اشتراکی روی دست شما می گذارد اما تبعا امکانات بیشتری به شما خواهد داد. و عملکرد و قدرت بیشتری هم دارد.

در نتیجه

دیگر تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی قیمت و هزینه ی این دو است . که رنج قیمتی گسترده ای را در این میان مشاهده می کنید و این موضوع مرا به یاد همان ضرب المثل قدیمی ( هر چقدر پول بدهید آش می خورید ) می اندازد . با هزینه ی کم می توناید هاست اشتراکی و با هزینه ی بیشتر می توانید سرور اختصاصی تهیه کنید.

4. انعطاف پذیری (‌Elasticity )‌ :

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی را بهتر است برای مدت زمان کوتاهی که بازدید کمتری از وب سایت شما می شود استفاده کنید ؛ چرا کهسایت شما در حال پیشرفت است و فضای بیشتری می خواهد و داشتن امکانات بیشتری را می طلبد. پس برای اینکه کاربران خود را بیشتر کنید و به ارتقای سایت خود کمک کنید بهتر است از هاست اشتراکی برای مدت طولانی استفاده نکنید.

سرور مجازی

اگر بعد از مدتی با ترافیک بالایی در سایت خود مواجه شدید بهتر است به سرور مجازی روی بیاورید ؛ زیرا در مقایسه هاست و سرور اختصاصی به این نتیجه رسیدیم که سرور مجازی منابع بیشتری دارد و باعث انعطاف پذیری سایت می شود.

در نتیجه

یکی دیگر از فرق هاست و سرور انعطاف پذیری سایت است که بسیار مهم می باشد. تصور کنید کاربران سایت شما روز به روز افزایش می یابد و حدود 20000 بازدید در ماه دارید ، پس در این حالت برای رفع مشکلات بهتر است به سرور های اختصاصی روی بیاورید.

5. میزان مدیریت سرور (‌‌‌‌‌Server Management Rate) :

هاست اشتراکی

اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید؛ هیچ نیازی به داشتن اطلاعات در زمینه ی مدیریت سرور نیاز ندارید و همینطور لازم نیست شخصی را برای مدیریت سرور خود استخدام کنید چون شرکت هاستینگ این کار را برای شما انجام خواهد داد و از این رو هزینه ی بیشتری را لازم نیست پرداخت کنید.

سرور مجازی

سرور مجازی دارای سخت افزاری است که بهتر است برای مدیریت این سرور از اشخاص کاربلد استفاده کنید تا اطلاعات لازم در زمینه های مختلف را داشته باشند و از این سو دیگر نگران پیکربندی و ساختار سرور مجازی خود نباشید.

در نتیجه

در این بخش از مقایسه ی هاست و سرور اختصاصی باید بگویم داشتن هاست اشتراکی به نفع شماست زیرا تمامی مدیریت سرور در زمینه های مختلف به عهده ی شرکت هاستینگ می باشد و افرادی که از سرور مجازی بهره گیری می کنند باید برای رفع مشکلات و باگ ها خودشان اقدام کنند.

مقایسه هاست و سرور اختصاصی

برای خرید هاست اشتراکی ( Shared Host ) به این وب سایت مراجعه کنید.

برای خرید سرور مجازی از این وب سایت دیدن فرمایید.

سوالات متداول

معایب هاست اشتراکی چیست ؟

در مقاله ی تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی به این نتیجه رسیدیم که هاست اشتراکی : ۱) منابع محدودی دارد. ۲) سرعت بارگذاری آن مطابق با منابع است. ۳) اگر سایت شما قوانین هاستینگ را نقض کند هاست شما غیر فعال خواهد شد. ۴) مشکلات امنیتی سایت های دیگر به روی سایت شما اثر می گذارد.

مزایای هاست اشتراکی چیست؟

۱) قیمت این هاست نسبت به بقیه سرور ها کمتر است. ۲) نیازی به نگه داری از تنظیمات ندارد و خود هاست بروزرسانی می شود. ۳) مشکلات و باگ ها از سمت شرکت هاستینگ برطرف میشوند. ۴) راه اندازی سایت بسیار آسان است .

کلام آخر

در این مقاله درباره ی تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی بحث کردیم و متوجه شدیم سایت هایی با ترافیک بالا بهتر است از سرور مجازی و اختصاصی بهره گیری کنند و سایت هایی با ترافیک کمتر از هاست اشتراکی بهره گیری کنند ، بهتر است. اگر درباره فرق هاست و سرور اطلاعات بیشتری دارید ممنون می شویم با ما به اشتراک بگذارید. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب سایت آی مهدیار دیدن کنید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

سه × یک =