چطور در اینستاگرام پیج کاری یا Business profile بسازیم؟

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 7 ماه قبل

راه اندازی پیج کاری اینستاگرام می‌تواند ایده فوق العاده برای بسیاری از مشاغل باشد. در دنیای که کسب و کار‌ها به سمت مجازی شدن حرکت می‌کند و بازار کسب وکار آنلاین بیش از هر زمان دیگر داغ شده شده است، اینستاگرام یکی از بهترین بستر‌‌‌های موجود برای این کار می‌باشد. در مقاله اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به طور کامل به بررسی صفر تا صد شروع ار در اینستاگرام پرداختیم. بدون شک برای وارد شدن به این عرصه ساختن بیزینس اکانت یا پیج کاری اینستاگرام جز اولین قدم‌ها می‌باشد. در ادامه این مقاله به…
آموزش مرحله به مرحله ساخت پیج کاری یا بیزینس اکانت در اینستاگرام

راه اندازی پیج کاری اینستاگرام می‌تواند ایده فوق العاده برای بسیاری از مشاغل باشد. در دنیای که کسب و کار‌ها به سمت مجازی شدن حرکت می‌کند و بازار کسب وکار آنلاین بیش از هر زمان دیگر داغ شده شده است، اینستاگرام یکی از بهترین بستر‌‌‌های موجود برای این کار می‌باشد. در مقاله اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به طور کامل به بررسی صفر تا صد شروع ار در اینستاگرام پرداختیم. بدون شک برای وارد شدن به این عرصه ساختن بیزینس اکانت یا پیج کاری اینستاگرام جز اولین قدم‌ها می‌باشد.

در ادامه این مقاله به آموزش قدم به قدم ساخت پروفایل کاری در این شبکه و دلایل آن می‌پردازیم.همراه ما باشید…

چرا بیزینس اکانت اینستاگرام؟

شاید بسیاری از افراد از قابلیت‌‌‌های بخش بیزینس اکانت اینستاگرام غافل باشد. و بپرسند که چرا به جای پروفایل‌‌‌های معمولی باید از پیچ کاری اینستاگرام استفاده کرد؟ و تفاوت‌‌‌های آن نسبت به پیج‌‌‌های معمولی چیست؟ در پاسخ این سوال می‌توان گفت که خوشبختانه اینستاگرام در سال‌‌‌های قبل با اهمیت دادن به کسب و کار‌‌‌های آنلاین اختیارات و قابلیت‌‌‌های خوبی را در قالب پیج کاری به افراد عرضه کرد. امروزه بیزنس پروفایل نه تنها برای مشاغل و برند‌ها بلکه برای انواع حرفه‌ها نیز قابل استفاده است.

از قابلیتهای بخصوص این پروفایل‌ها قابلیت بررسی بازدید کنندگان، آمار تخصصی و جزییات و روند کلی پیج است. بدون شک افراد می‌توانند با بررسی آمار و ارغام نشان داده شده، مخاطبان را بهتر بشناسند وکیفیت محتوایشان را بیش بهبود بخشند.در ادامه به برخی از قابلیت‌‌‌های پیج کاری اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

1: استفاده از بخش Instagram insights

این بخش یکی از کارآمد ترین بخش‌ها در پیج کاری اینستاگرام است. اگر در رابطه با آن هوشمندانه رفتار کنید، چیز‌‌‌های بسیاری به شما می‌گوید و مسیر درست را برای شما مشخص می‌کند. در این بخش ضمن تحلیل رفتار مخاطبان می‌توانید از میزان و نحوه بازخورد آنان مطلع شوید. با دقت به این بخش می‌توان به وضوح متوجه شد که میزان رشد پیج شما سعودی بوده یا نزولی. اطلاعات دیگری همچون جنیست،سن، موقعیت جغرافیایی و زمان آنلاین بودن دنبال کنندگان از این بخش قابل مشاهده است. که به شما برای انتخاب موضوع محتوا کمک بسیاری می‌کند.

2: قسمت contact button

در این بخش امکان برقراری ارتباط مخاطب و ادمین پیج بر اساس راه‌‌‌های ارتباطی مشخص شده میسر می‌شود. در این قسمت شما می‌توانید با قرار دادن شماره تماس،آدرس و یا آدرس ایمیل به مخاطبان راهی سریع و آسان برای پیدا کردنتان پیشنهاد دهید.

3: قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام

یکی از امکاناتی که تنها برای پیج‌‌‌های کاری اینستاگرام فعال می‌باشد، امکان قرار دادن لینک وبسایت در استوری است. این امکانیست که برای کسب و کار‌‌‌های دارای سایت همچون یک برگ برنده است. شما تنها با داشتن بیش از 10000 فالور می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

در ادامه پیشنهاد می‌کنم (مقاله با این روش‌ها از استوری اینستاگرام بهترین استفاده رو بکن.) را مطاله نمایید.

پیج کاری اینستاگرام
بیزینس پروفایل اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام پیج کاری بسازیم؟

در قسمت پایین به آموزش مرحله به مرحله ایجاد بیزینس اکانت در اینستاگرام می‌پردازیم.

1_ در مرحله اول وارد اینستاگرام و سپس بخش تنظیمات شوید.

2_در بخش Account گزینه switch to professional account را انتخاب کنید.

مرحله اول

در قسمت بعدی حوزه عالیتی خودتان را از لیست انتخاب کنید. شما می‌توانی گزینه display category label را نیز برای نمایش نوع فعالیتتان در قسمت بیو فعال کنید. در آخر گزینه Done در پایین صفحه را بزنید.

مرحله دوم

در مرحله بعدی دسته Business را انتخاب کنید. و برای مشاهده مرحله بعدی next را بزنید.

مرحله سوم

تبریک می‌گم کار تقریبا به پایان رسید. در مرحله آخر اگر کسب و کار شما صفحه فیسبوک دارد، می‌توانید از طریق Login to facebook حساب فیسبوکتان را نیز در اینستاگرام نمایش دهید. در غیر این صورت با استفاده از گزینه skip کار را تمام کنید.

مرحله چهارم

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا ساده ترین راه تبدیل یک اکانت عادی به پیج کاری اینستاگرام را شرح دهیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مطالعه مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ ای مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین به وبسایت ای مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *