15 ایده پرطرفدار تولید محتوا در یوتیوب برای افزایش بازدید

ایده تولید محتوا در یوتیوب

حقیقتا پیدا کردن بهترین ایده تولید محتوا در یوتیوب کار سختی است. موضوعاتی که بتوانند در بین سیل عظیمی از رغبا مخاطبان را به خوبی جذب کنند و فضای تعاملی ایجاد کنند. امروزه درآمدزایی از برنامه پرطرفدار و ویدیو محور یوتیوب میتواند باری همه افراد وسوسه برانگیز و جالب باشد. در حال حاظر یوتیوب تعداد زیادی کاربر و فعال از سراسر دنیا دارد که میتواند فرصت خوبی را به افراد برای نشان دادن مهارت هایشان بدهد. ازین رو در این محتوا به بررسی پربازدیدترین ایده تولید محتوا در یوتیوب خواهیم پرداخت. ویدیو هایی که بتوانید در سریع ترین زمان و به ساده ترین شکل بهترین بازخوردها را از آن بگیرید. پس تا انتهای این مقاله حتما همراه ما باشید...

تولید محتوا در یوتیوب چگونه است؟

یکی از نکاتی که برای کار در محیط یوتیوب و تولید محتوا مخاطب پسند مهم است آن است که بتوانید در کنار فراهم کردن محتوای آموزشی سرگرمی را نیز چاشنی آن کنید. بهتر است باری دریافت تعامل بیشتر و درگیر کردن ذهن مخاطب هدفی برای تولید ویدیو هایتان داشته باشید. در ادامه به بررسی مختصر چند مولفه مهم در تولید محتوا خواهیم پرداخت.

سبک و استایل انحصاری داشته باشید

اینکه بتوانید استایل شخصی خودتان را پیدا کنید و از آن برای برندینگ کارتان استفاده کنید قدم بسیار مهمی است که باید حتما درنظر بگیرید. و قبل از شروع کارتان به آن فکر کنید. این نکته که افراد قرار است به چه عنوان و شکلی شما را بشناسند برایادامه کارتان بسیار حیاتی است. استفاده از تم های خاص، افکت ها، تیکه کلام ها و یا حتی سبک فیلم برداری میتواند به شما کمک کند تا از سایر افراد متمایز باشید.

حوزه کاریتان را مشخص کنید

مشخص کردن فیلد و شاخه فعالیتی میتواند به کار شما جهت بدهد. به این صورت مخاطبان علاقه مند به حوزه شما میتوانند به بهترین شکل به شما دسترسی داشته باشند و فعالیت هایتان را دنبال کنند. اگر در زمینه سرگرمی، آموزشی، بررسی مباحث مربوط به تکنولوژی، زیبایی، سلامتی و یا هر موضوع دیگری کار میکنید بهتر است به صور جامع و تخصصی در همان مسیر حرکت کنید تا بتوانید در زمینه خودتان بهترین باشید.

از ابزارهای مناسب استفاده کنید

استفاده از ابزارهای مناسب برای تولید محتوا در یوتیوب یکی از اولین نیاز ها است. این ابزارها میتواند از ساده ترین ها مثل یک تلفن همراه و سه پایه شروع شود و رفته رفته به سمت وسایل حرفه ای ارتقا پیدا کند. همچنین بهره گیری از نرم افزارهای ادیت و ویرایش ویدیو میتواند به شما در داشتن خروجی باکیفیت و قوی تر کمک کند.

شما میتوانید برای شماهده لیست بهترین اپلیکیشن‌های ادیت فیلم در تلفن همراه اینجا کلیک کنید.

ایده تولید محتوا در یوتیوب

کاربردی ترین ایده تولید محتوا در یوتیوب

حال به معرفی و بررسی پربازدیدترین ایده تولید محتوا در یوتیوب خواهیم پرداخت.

1. ویدیوهای مناسبتی بسازید

مناسبت های زیادی در سال هستند که شما میتوانید بنابر نوع فعالیتتان محتواهای اختصاصی برای این زمان ها بسازید. شروع سال نو، عیدها، مناسبت های تاریخی، مذهبی، رخ داد های بین المللی، اتفاقات جهانی تمام این وقایع میتوانند به شما ایده های زیادی بدهند تا بر اساس تولید محتوا کنید. بسیاری از مخاطبان در زمان رخدادهای خاص منتظر دیدن واکنش دیگر افراد میمانند و دیدن نحوه پایخ شده به مناسبت ها می تواند برای آنها جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. این کاری است که در حال حاظر بسیاری از بلاگرها و یا یوتبرهای موفق انجام میدهند. بنابراین اگر شما هم انتظار بازدید های بالایی دارید از تولید محتوای مناسبتی غافل نشوید.

2. مهمان دعوت کنید

همکاری با سایر افراد شناخته شده با سایر کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند میتواند مانند سکوی پرتابی شما را به فضا بفرستد. این کار میتواند یک نتیجه دو سر سود داشته باشد زیرا شما با این کار میتوانید مخاطبانتان را تبادل کنید و محتوای قوی تری را به اشتراک بگذارید. همچنین دیده شدن شما در کنار فردی که برای سایر افراد قابل شناسایی است برای مخاطبان جذاب و قابل توجه است. بنابراین بهتر است سایر افراد را به عنوان مهمان افتخاری و یا دوست صمیمی برای انجام کار یا صحبت خاصی دعوت کنید.

لزومی ندارد این فرد حتما یک سلبریتی معروف یا فرد بسیار مشهوری باشد. شما حتی میتوانید با دعوت از دوستان، اعضای خانواده و یا سایر افراد علاقه مند و انجام فعالیت های سرگرم کننده مثل بازی، مصاحبه، آشپزی کردن، بازدید از فضایی خاص، گردش شهری و... ویدیو بسازید.

3. ویدیو آنباکس بگیرید

حقیقتا ایده تولید محتوا در یوتیوب با آنباکس کردن را میتوان یکی از هیجان انگیزترین ویدیو ها دانست. افراد همیشه کنجکاوه به دانستن محتوای جعبه های دربسته هستند. زیرا هر چیزی میتواند آنها را غافلگیر کند. در حال حاظر نیز ویدیوهای انباکسینگ از طرفداران زیادی در بین ایده تولید محتوای ویدیویی برخوردار است. به همین دلیل شما میتوانید از محصولات جدید، خریدهایتان و یا برندهای مختلف جعبه گشایی کنید و فیلم های جذاب و خلاقانه آنباکسینگ بگیرید.

ایده تولید محتوای ویدیویی آنباکسینگ

4. چیزهایی را برای اولین بار امتحان کنید

امتحان کردن چیزهای عجیب و جالب و برای اولین بار میتواند یکی از پرمخاطب ترین ایده تولید محتوا در یوتیوب باشد. شما میتوانید غذاهای سایر کشورها و یا فعالیت های ورزشی، آشپزی یا سرگرمی سایر افراد یا کشورها را برای دفعه اول امتحان کنید و واکنش هایی سرگرم کننده، خنده دار و یا آموزنده ثبت کنید. به این صورت بسیار از افراد را کنجکاوه ری اکشن ها و نتیجه پایانی خواهید کرد. چیزهای کمتر شناخته شده و غیر مرسوم در بین افراد میتواند آنها را به وجد بیاورد و بازدیدهای زیادی را برای شما بهمراه داشته باشد.

5. چالش اجرا کنید

انجام کارهایی که بتوانند شما را به چالش بکشند از جذاب ترین ایده تولید محتوای ویدیویی محسوب میشوند. شما می توانید انتخاب موضوع این چالش ها را برعهده مخاطبانتان بگذارید و از آنها بخواهید به شما پیشنهاد کنند که چه چالش هایی را انجام دهید.

6. بررسی مزایا و معایب

ایده تولید محتوا در یوتیوب با بررسی دقیق ابعاد موضوعات و پرداختن به نقاط ضعف و قدرت بحث های مختلف میتواند به شما کند تا محتوای آموزنده ای تولید کنید و با بیان نقاط مثبت و منفی رویدادها، اشیا، اتفاقات و ... آنها را بر اساس اهداف خودتان متقاعد کنید.

7. اشتراک گذاری تجربیات شخصی

همه ما تجربیات زیادی در حوزه کاری و یا زندگی شخصی داریم. بدون شک شنیدن اتفاقات مختلف و خاطرات جذاب از زبان افراد میتواند برای هر فردی جذاب باشد. بسیاری از مخاطبان دوست دارند تا ماجراهای مختلف و داستان زندگی اشخاص را از زبان خودشان بشنود. شما میتوانید با چاشنی کردن خلاقیت تجربیاتتان را به اشتراک بگذارید.

8. سفرنامه بسازید

اگر به گردش در شهر یا کشور علاقه دارید می توانید گزارش های جذابی از مکان های مختلف، صنایع دستی مخصوص آن مکان سفرنامه ویدیویی تهیه کنید. این سفرنامه میتواند برای مسافرت های چند هفته ای و یا گردش های چند ساعته در شهر باشد. با انجام این کار میتوانید زیبایی های فضای طبیعی، شهری و یا مکان های مختلف را با سایر افراد سهیم شوید. و ابعاد دیگری از آنها را به مخاطبانتان نشان دهید.

9: واکنش نشان دهید

امروزه ویدیوهای مربوط به واکنش ها از پرطرفدارترین ها هستند. ثبت ری اکشن های جذاب و بامزه به اتفاقات شبکه های اجتماعی، ویدیوهای قدیمی، آهنگ ها و یا حتی تصاویر میتوانند جنجال برانگیز و پربازدید باشند. استفاده از میم ها، صداگذاری ها و یا تدوین های خاص میتواند محتوای شما را جذاب تر کند تا به خوبی بتوانید مخاطبان را سرگرم کنید.

10: پاسخ به سوالات

اگر مدتی است که مشغول کار هستید و افراد زیادی شما را میشناسند؛ قاعدتا سوال های زیادی از شما دارند. شما میتوانید با گذاشتن باکس سوال در اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی از دنبال کنندگانتان بخواهید از شما درباره حوزه کاری و یا زندگی شخصی سوال کنند و شما میتوانید با تولید محتوا در یوتیوب به آنها پاسخ دهید. از آنجایی که افراد معمولا مشتاق به دیدن سوالات و شنیدن جواب ها از شما هستند پس این نوع ویدیوها میتواند تعامل خوبی با سایر افراد برقرار کند.

ایده تولید محتوای ویدیویی

11: با ویدیوهای مخاطبان محتوا بسازید

یکی ایده تولید محتوا در یوتیوب که میتواند بسیار جذاب باشد، ادغام فیلم های ارسال شده توسط آنها است. شما میتوانید با برگذاری چالش یا مسابقه از افراد درخوایت کنید که با انجام کاری از خودشان ویدیوهای کوتاهی ضبط کنند و با داشتن یک ایده جدید و تاثیرگذار از همان ویدیوها محتواهای خلاقانه بسازید. این کار میتواند باعث بوجود آمدن احساس نزدیکی بیشتر بین شما و مخاطبانتان شود و تاثیر قابل توجهی در محبوبیت شما داشته باشد.

12: انیمیشن بسازید

انیمشن ها از دوران کودکی مورد علاقه همه هستند. شما می توانید حتی بدون نشان دادن چهره خودتان و با استفاده از کارکتر های عروسکی یا انیمیشنی تولدی محتوا کنید. شخصیت های انیمیشنی میتوانند بسیار ساده باشند. اما آنچیز که مهم است پرداختن به موضوعات مخاطب پسند و نوآوری در کارتان است. قدم برداشتن در راه های جدید و یادگیری مهارت ها میتواند به شما کمک کند تا مشابه دیگران نباشید.

14: مقایسه و تحلیل کنید

اگر در زمینه ای به صورت تخصصی فعالیت میکنید میتواند به راحتی موضوعات و فعالیت های مختلف را با یکدیگر مقاسه کنید و با گفتن نظرات شخصی و یا تخصصی درباره آنها به سایر افراد اطلاعات مفیدی درباره موضوعات مختلف بدهید. تحلیل وجوه مختلف لوازم، راهکار ها و... میتواند به شما در پیدا کردن ایده تولید محتوا در یوتیوب کمک کند. درصورتی که بتوانید مقایسه را باکیفیت و بیان مناسبی انجام دهید میتوانید انتظار داشته باشید که بینندگان بالایی داشته باشید. به این صورت میتوانید از سایر افراد نیز دعوت کنید تا نظراتشان را درباره مباحث به اشتراک بگذارند.

15: صحبت درباره تاریخچه...

این موضوع که درباره تایخچه و ریشه هر موضوعی بدانیم میتواند ایده تولید محتوای ویدیویی خوبی برای شبکه های اجتماعی باشد. از این اگر در حرفه و زمینه خاصی فعالیت دارید میتوانید با ارائه اطلاعات درست و مستند از تخصص خودتان درباره تاریچه آن صحبت کنید.

ایده تولید محتوای ویدیویی

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا بررسی بهترین ایده تولید محتوا در یوتیوب به شما کمک کنیم تا هیچگاه روند تولید محتوایتان را متوقف نکنید و از آن ناامید نشوید. به یاد داشته باشید که فعالیت در و گرفتن نتیجه مطلوب از آنها نیازمند تلاش، ممارست و نوآوری شماست. شما میتوانید با این ایده ها نه تنها در یوتیوب بلکه در هر شبکه اجتماعی دیگری مثل اینستاگرام ایده تولید محتوای ویدیویی داشته باشید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو درباره تولید محتوا در یوتیوب یا تولید محتوای ویدیویی با ما به اشتراک بگذارید. و سایر ایده های جدید و خلاقانه رو با ما به اشتراک بگذارید. خوش حالیم که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

3 × پنج =