6 راهکار موثر افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

در حال حاضر افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام بیشتر برای وبسایت ها حرف اول را میزند و راهکارهای بسیار زیادی را میتوان برای این منظور پیشنهاد داد. یکی از متداول ترین راهکارها استفاده از شبکه های اجتماعی و شروع بازاریابی از طریق بسترهایی همچون فیسبوک، لینکدین، توییتر و... یکی از بهترین گزینه ها بهره گیری از اینستاگرام است. در این محتوا بیشتر به بازاریابی از طریق اینستاگرام و نحوه جذب ورودی از این پلتفرم خواهیم پرداخت.

به خاطر داشته باشید که اینستاگرام یک فرصت ارزشمند و رایگان برای شما است تا بتوانید کسب و کارتان را به افراد بیشتری معرفی کنید. و از جذب ترافیک از اینستاگرام به عنوان یکی از روش های سئو خارجی سایت استفاده کنید. پس در ادامه این محتوا از آی مهدیار با راهکارهای جذب ترافیک از اینستاگرام همراه ما باشید...

معرفی روش های افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

همانطور که اشاره کردیم اینکه بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های شبکه اجتماعی به درستی استفاده کنیم برای افزایش سئو وبسایت و پیشرفت روند بازاریابی بسایر مهم است. بر اساس توصیه کارشناسان حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دو ابزار همچون اینستاگرام و وب‌سایت اینترنتی یکی از واجبات و مکمل های بازاریابی و افزایش فروش بشمار می آید. در ادامه به چندین روش کاربردی برای تشویق فالورهای اینستاگرامتان به مشاهده وبسایت اشاره خواهیم کرد.

1: قرار دادن استیکر لینک در استوری

یکی از ترفندهایی که صفحات وبلاگ یا خدماتی سایتتان را به افراد بیشتری معرفی کنید آن است که از استیکر لینک استفاده نمایید. این ترفند برای پیج های کاری که فروش از طریق وبسایت دارند بسیار ایده کاربردی است. و افراد میتوانند بنابر نیاز و موقعیت لینک های کاربردی را در قالب یک استوری 24 ساعته به افراد نمایش دهند.

برای افزایش تاثیرگذاری لینک های داخل استوری میتوانید از برخی جملات جذاب، گیف و یا المان های گرافیکی استفاده کنید.

قرار دادن استیکر لینک در استوری

2: استفاه از کال تو اکشن (CTA)

کال تو اکشن ها جملاتی هستند که کابران و بینندگان را به عکس العمل ترغیب میکنند این عبارتها می توانند مخاطبان را به لایک کردن، گذاشتن کامنت و یا اشتراک گذاری محتوا تشویق کنند. امروزه شما میتوانید انواع مختلفی از کال تو اکشن در اینستاگرام را با سبک ها و مدل های مختلف ببینید. شما میتوانید با قرار دادن کال تو اکشن های مناسب و خلاقانه در زیر پست ها، گوشه تصاویر، در محتوای ویدیویی و یا از طریق استوری افراد را تحریک کنید تا به وبسایت شما سر بزنند و از وبسایتتان بازدید کنند. جهت استفاده از کال تو اکشن ها برای جذب ترافیک از اینستاگرام میتوانید از عبارت های زیر الهام بگیرید:

  • محتوای کامل تر را از طریق لینک موجود در (بایو یا هایلایت‌) بخوانید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک قرار گرفته در بایو با ما در ارتباط باشید.
  • برای مشاهده جزئیات کامل تر بوسیله لینک قرار گرفته در بایو وبسایت ما را دنبال کنید.
  • با استفاده از لینک داخل بایو، سریع و ساده درباره خدمات ما مطالعه کنید.

3: در اینستاگرام تبلیغ کنید

یکی از کارهایی که میتوانید برای جذب ترافیک از اینستاگرام انجام دهید، تعامل با سایر پیج ها و طراحی تبلیغات موثر است. شما میتوانید به صورت پولی یا تعاملی در پیج های مرتبط تبلیغاتی کنید و لینک خودتان را به اشتراک بگذارید. این استراتژی بیشتر برای نمایش دادن صفحات خودماتی و اصلی وبسایت شما کارآمد است. دانستن ترفندهای تبلیغات در اینستاگرام و روش های بازاریابی از مواردی است که میتواند برای شما بسیار حائز اهمیت باشد و نقش پررنگی در تاثیرگذاری تبلیغ شما داشته باشد.

4: لینک کوتاه در کپشن قرار دهید

یکی از ترفندهای جذاب و موثر افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام این است که از لینک های کوتاه شده استفاده کنید. لینک های کوتاه شده می توانند با نصب افزونه مناسب بر روی وبسایت ها ایجاد شوند. این نوع از لینک ها به دلیل کوتاه بودن و قابلیت بالا در به خاطر سپردن میتوانند به راحتی در کپشن و زیر پست ها قرار بگیرند.

از آن جایی که لینک های قرار داده شده در کپشن اینستاگرام حالت فعال ندارند و نمی توان با کلیک بر روی آنها وارد صفحه شد لینک های کوتاه ایده مناسبی محسوب میشوند. مخصوصا اگر قصد اشتراک گذاری برخی از محتواهای وبلاگتان را دارید. به این صورت از دنبال کنندگان درخواست میکنید که با جستجوی عبارت در اینترنت وبسایت شما را باز و مطالعه کنند.

5: در بایو پیجتان لینک بگذارید

یکی از بهترین و ساده ترین کارهایی که میتوانید برای جذب ترافیک از اینستاگرام انجام دهید آن است که لینک و اطلاعات کاملی در قسمت بایو اینستاگرام قرار دهید. این بخش برای بهتر معرفی کردن کسب و کار شما و حوزه های فعالیتی شما نقش مهمی دارد. پس لازم است که حتما لینک سایت را به این قسمت اضافه کنید.

همچنین در برخی از مواقع خاص مثل تخفیفات، گذاشتن دوره های جدید و یا انتشار یک محتوای مهم لینک آن را به صورت موقتی در بایو بگذارید و از طریق استوری ها افراد بیشتری را به دیدن آن تشویق کنید. زیرا بخش بایو در مقایسه با قرار دادن لینک در استوری محدودیت زمانی ندارد و دسترسی ساده تری برای کاربران خواهد داشت.

برای اضافه کردن لینک وبسایت به صفحه اصلی پروفایلتان بروید. گزینه edit profile را انتخاب کنید و لینک را در قسمت website قرار دهید.

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

شما میتوانید برای ساخت لینک های کوتاه یا لینک های قرار گرفته در بایو از سایت زایا استفاده کنید. این سایت میتواند امکان بسیار جذابی را برای جذب ترافیک از اینستاگرام در اختیار شما قرار دهد. به طور مثال با بهره گیری از آن میتوانید لینک کوتاهی ایجا کنید و در داخل آن آدرس سایت، آدرس تلگرام، ایمیل و... را قرار داده و لینک کامل این اطلاعات را در بایو قرار دهید تا بتوانید با یک تیر چند نشان بزنید.

6: اشتراک گذاری لینک در دایرکت

یکی از قسمت هایی که شما میتوانید از طریق آن لینک فعال و باز شونده ارسال کنید و منجر به افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام شوید؛ بخش دایرکت اینستاگرام است. دایرکت مانند یک پیامرسان عمل میکند و شما میتوانید بوسیله ان لینک های صفحات آموزشی، فروشگاهی و یا خدماتی سایتتان را برای دیگران ارسال کنید.

فقط لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید که ارسال یک متن مشابه به تعداد زیاد در دایرکت اینستاگرام ممنوع است و میتواند به پیج شما آسیب وارد کند. زیرا اینگونه رفتارها میتواند ما را به عنوان یک اسپم جلوه دهد. پس اگر قصد استراک لینک دارید یک متن واحد را به تعداد زیاد برای افراد مختلف ارسال نکنید.

یکی از ترفندهای جذاب و هوشمندانه برای جذب ترافیک از اینستاگرام و تشویق افراد به بازدید از سایت این است که برای کسانی که شما را به تازگی دنبال میکنند پیام خوشامد گویی ارسال کنید. در ادامه شما میتوانید در متنتان از افراد درخواست کنید وبسایت شما را نیز پیگیری کنند. این نوع از پیام میتواند برای مشتری های وفادار شما و یا در موقعیت های مختلف به شکل های استفاده شود.

✨سوالات متداول درباره جذب ترافیک از اینستاگرام

از چه طریق میتوان لینک وبسایت را درون بایو قرار داد؟

با رفتن به صفحه اصلی پروفایل اینستاگرام، و انتخاب گزینه edit profile میتوانید بخش website را مشاهده کنید که با گذاشتن لینک سایت و زدن گزینه save میتوان ترافیک بیشتری را انتقال داد.

چرا جذب ترافیک از اینستاگرام برای وبسایت ها مهم است؟

دریافت ورودی های بیشتر از طریق اینستاگرام یک روش ساده، ارگانیک و از همه مهم تر رایگان است که باید از آن به خوبی بهره برد.

جمع بندی

دراین محتوا سعی کردیم تا با بررسی راهکارهای موثر و رایگان افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام به شما در جذب مخاطبان و ورودی بیشتر کمک کنیم. به یاد داشته باشید که نقش مکمل و تعاملی اینستاگرام برای سئو خارجی وبسایت بسیار حیاتی است. بنابراین اگر وبسایت دارید باید بر روی بازاریابی اینستاگرام تمرکز بیشتری کنید. و اگر در حال حاضر در اینستاگرام هم فعالیت دارید باید بر روی پیوند بیشتر سایت و پیجتان کار کنید.

امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو درباره جذب ترافیک از اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید. خوش حالیم که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

6 + 4 =