قوانین و محدودیت های اینستاگرام برای انجام فعالیت های مختلف

قوانین و محدودیت های اینستاگرام برا انجام فعالیت های متفاوت

مطالعه خط قرمز و محدودیت های اینستاگرام گام بزرگی در راه شناخت قوانین این برنامه و پایبندی به آنها است. در دورانی که اینستاگرام بیشتر از هر زمان و هر جای دیگری مورد استقبال کاربران قرار گرفته و محیطی برای کار و درآمدزایی بسیاری از افراد شده است؛ بالا بردن اطلاعات و آگاهی بیش از هر مولفه دیگری لازم و ضروری بنظر می آید.

یکی از نکات بسیار مهم در این حوزه، محدودیت های اینستاگرام برای فعالیت کاربران در زمینه های متفاوت است. اینستاگرام همواره قوانین و چارچوب های معینی برای کاربران دارد. از این رو در صورت زیاده روی و عملکرد غیر معمول کاربر او را به عنوان ربات یا اسپم شناسایی می کند و باعث شدوبن و یا بلاک اکشن شدن پیج او می شود.در ادامه این مقاله به بررسی نمونه هایی از محدودیت های اینستاگرام برای فعالیت کاربران می پردازیم...

چرا اینستاگرام برای فعالیت های مختلف محدودیت هایی را اعمال کرده است؟

شاید بعد از اتمام این محتوا برای شما این سوال بوجود بیاید که چرا اینستاگرام برای همه بخش ها قوانین و طرفیت های مشخصی را قرار داده است. پاسخ این سوال فراهم کردن رضایت بیشتر کاربران است. اینستاگرام قصد دارید تا با کنترل فعالیت ربات ها و از بین بردن رفتارهای نامتعارف و اسپم گونه فعالیت افراد حقیقی و کاربران عادی را ساده تر کند. به همین دلیل است که قوانینی را به منظور بررسی این موارد قرار داده و الگوریتم های متناسب با آنها را فعال کرده است.

اگر دقت کنید به این نتیجه میرسید که اندازه و مقدار تعیین شده برای این فعالیت ها کم نیست بنابراین شما محدودیتی برای کارهای روزمره و عادی نخواهید داشت. پس از این بابت نباید نگران باشید. این هشدارها و نکات بیشتر میتواند مختص پیچهای کاری، بلاگرها، اینفلوئنسرها و افرادی باشد که در طی روز فعالیت های زیادی در اینستاگرام دارند.

بررسی و تحلیل محدودیت های اینستاگرام

اگر شما هم میخواهید بدانید آخرین محدودیت های تعیین شده در الگوریتم های اینستاگرام شامل چه مواردی میشوند در ادامه این قسمت با تحلیل و معرفی برخی از متداول ترین فعالیت ها و محدودیت آنها با ما باشید..

ساخت حساب کاربری

همانطور که میدانید در اینستاگرام میتوان از چندین حساب کاربری متفاوت استفاده کرد. اما بطور کلی با یک شماره تلفن و یا آدرس ایمیل تنها میتوان 3 اکانت ساخت.

فالو کردن کاربران در اینستاگرام:

مقدار مجاز فالو کردن افراد توسط یک پیج در اینستاگرام به تعداد 10 نفر در یک ساعت می باشد. که این مقدار حداکثر 100 تا 150 نفر در روز تایین شده است. برای پیشگیری از عواقب ناخوشاند بهتر است همیشه میزان میزان فعالیتتان را در هر زمینه ای براساس تعداد دنبال کننده ها و قدمت پیجتان کمتر از این مقدار نگه دارید. در غیر این صورت حساب کاربری شما تا 24 ساعت اجازه فالوو کردن پیجی را نخواهد داشت.

کامنت گذاشتن در اینستاگرام:

محدودیت های اینستاگرام برای گذاشتن نظر در این اپلیکیشن 50 کامنت در ساعت است. این مقدار در طول بازه زمانی 24 ساعته و در طول شبانه روز 200 کامنت خواهد بود. در صورتی که از حد مجاز و تعیین شده فراتر بروید، اجازه کامنت گذاشتن برای 24 به پیج شما داده نخواهد شد.

این نکته مهم را حتما در نظر داشته باشید که اگ در زمانی کوتاه تعداد زیادی کامن تکراری در زیر پست های مختلف قرار دهد، اینستاگرام پیج شما را به عنوان اسپمر شناسایی و مسدود خواهد کرد.این مورد برای پیج های کاری و تبلیغات دهی در زیر پست ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا استفاده بیش از حد کامنت های تبلیغاتی می تواند باعث آسیب زدن به حساب کاربری شود.

لایک کردن پست ها در اینستاگرام:

تعداد حداکثری لایک پست های مختلف در اینستاگرام 120 پست در ساعت و در یک روز کامل از 300 تا 500 پست می‌باشد. در صورت لایک کردن پست ها بیشتر از حد مجاز تا 24 ساعت قدر به لایک کردن پست دیگری نخواهید بود.

هشتگ گذاری در اینستاگرام:

در مقاله نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام به طور کامل درباره نکات مهم هشتگ گداری حرف ای و اصولی برای پست پرداختیم. یکی دیگر از محدودیت های اینستاگرام در رابطه با هشتگ گذاری زیر پست ها است. این مقدار نباید از 30 هشتگ تجاوز کند. در این صورت پس از انتشار پست هشتگ ها نمای داده نخواهند شد. و به کلی از متن شما حذف می شوند. درست است که هشتگها یکی از راه های جذب مخاطب برای پست ها هستند اما استفاده افراطی از آنها باعث شناسایی پیج شما به عنوان اسپم خواهد شد. پس حتما در این مورد دقت کنید!

تعداد کارکتر های بیو در اینستاگرام:

بیو قسمتی از صفحه اصلی و معرف هر کاربر به حساب می آید. انتخاب صحیح نوشته و اطلاعات برای تکمیل این قسمت نقش کلیدی در برداشت اولیه کاربران از فعالیت پیج شما دارد. پیشنهاد می کنم برای مطالعه مقاله مثل یکی حرفه ای بیو نویسی کنید اینجا کلیک کنید. و اما محدویت کارکتر های بیو در اینستاگرام 150 کارکتر و تعداد مجا استفاده از ایموجی در این قسمت 4 عدد می باشد.

محدودیت های اینستاگرام

آنفالو کردن در اینستاگرام:

کاربران این شبکه مجازی مجاز به آنفالو کردن حداکثر 60 اکانت در ساعت و در حدود 150 حساب کاربری در طول شبانه روز هستند. در صورت فعالیت خارج از این محدوده پیج شما توسط اینستاگرام برای فالوو و آنفالوو کردن متوقف خواهد شد. این نکته را به خاطر داشته باشید که این مقدار آنفالو را نباید یکباره انجام بدهید.

تعداد فالوینگ های یک پیج:

هر پیج محدودیت هایی نیز برای فالو کردن حساب‌های کاربری دارد. شما میتوانید تا میزان حداکثر 7500 پیج را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال پیام در دایرکت:

محدودیت های اینستاگرام برای برای گذاشتن پیام در این پیامرسان 70-50 تا در روز است. اگر عادت دارید در طول زیاد از دایرکت اینستاگرام استفاده کنید و برای افراد مختلف پیام بگذارید باید این مقدار را درنظر بگیرید. این مسئله بخصوص برای پیج های کاری بسیار حائز اهمیت است. زیرا این صفحات معمولا با استفاده از ربات ها و فرستادن پیام‌های انبوه به افراد دچار این مشکل میشوند. برای اینکه در زمان استفاده از دایرکت اینستاگرام و ارسال پیام درچار مشکل نشوید واجب است که این نکات را رعایت کنید:

  • دقیقا یک متن را برای چندین نفر ارسال نکنید. بخصوص پیام های تبلیغاتی!! این کار باعث میشود به عنوان اسم شناسایی شوید.
  • اگر پیام های زیادی در دایرکت دریافت میکنید سعی کنید همه آنها را در یک روز یا ساعت جواب ندهید. بهتر است برای رعایت مقررات و محدودیت های اینستاگرام پیام هایتان را در طی روز و ساعت های مختلف جواب بدهید.
  • اگر قصد دارید پیامی با یک مضمون را برای چندین نفر ارسال کنید بهتر است در متن آن تغییراتی ایجاد کنید و نسخه های مختلفی از آن بسازید.

پست گذاشتن در اینستاگرام:

به طور کلی چند پست در روز میگذارید؟ نکته اینجاست که محدودیت های اینستاگرام به طور رسمی مشخص عددی را اعلام نکرده اند. اما این به معنی آن نیست که پست های زیادی در روز منتشر کنید. بر اساس نظر کارشناسان این حوزه انتشار محتوای شما بخصوص پست ها باید در یک ساعت و مقدار مشخص باشد.

به طور کلی ساعت های طلایی بهترین زمان ها برای انتشار پست ها هستند. این نکته را نیز درنظر داشته باشید که در صورت انتشار پست های زیاد در روز دنبال کنندگانتان را خسته می‌کنید و این به معنای از دست دادن آنها است. پس همیشه برنامه ای برای پست ها و استوری ها داشته باشید تا محتوایتان را با ارزش نگه دارید. بهتر است این نکات را نیز درنظر داشته باشید:

  • انتشار چندین پست به یکباره در اینستاگرام میتواند کار یکند که الگوریتم ها این برنامه حساب شما را اکشن بلاک کنند.
  • اگر قصد دارید محتواهای زیادی را در پست به اشتراک بگذارید بهتر است بین انتشار پست ها چند ساعت فاصله بیندازید و هرچند ساعت یکبار پست بگذارید.
محدودیت های اینستاگرام

گذاشتن استوری:

اگر بخواهیم درباره قوانین گذاشتن استوری صحبت کنیم باید به این موارد اشاره کنیم.

  • محدودیت های اینستاگرام برای گذاشتن استوری 100 عدد در روز است.
  • ابعاد هر استوری باید 1080 در 1920 پیکسل باشد.
  • طول کلیپ در اینستاگرام باید 15 ثانیه باشد که این برنامه خود آن را در اسلاید های مختلف تقسیم میکند.

تگ کردن افراد:

قوانین و محدودیت های اینستاگرام شامل تگ کردن افراد روی تصاویر یا ویدیوها هم میشود. شمامیتوانید برای پست تک اسلایدی 20 نفر و برای پست های چند اسلایدی یا دنباله داری 35 نفر را تگ کنید.

پاک کردن و برداشتن پست ها:

اگر قصد پاک کردن و حذف پست هایتان را دارید باید بدانید که این کار خوشبختانه هیچ قانونی ندارید و شما میتوانید هرچندتا پست که درنظر دارید در طی روز از پیجتان حذف کنید.

هایلایت اینستاگرام:

حتما بخش هایلایت ها را در پیج های اینستاگرامی میشناسید. عنوان این قسمت ها که در زیر آن قرار میگیرد نباید بیش از 12 کاراکتر داشته باشد و شما میتوانید بدون هیچ محدودیتی هر تعداد هایلایت که میخواهید ایجاد کنید. اما باید بدانید که ظرفیت هر هایلایت برای قرار دادن استوری ها 100 عدد در روز است.

در آخر

تمامی این موارد از جمله قوانین و موازین مشخص و تایین شده اینستاگرام هستند. با دانستن و رعایت محدودیت های اینستاگرام مشکلی برای اکانت شما بوجود نخواهدآمد. اما در صورت تخلف از این قوانین و زیر پا گذاشتن پروتکل های اینستاگرام در طول زمان ممکن است با برخورد بسیار شدید این برنامه مواجه شوید. به طوری که پیج شما به صورت کامل از دسترس خارج وتا مدتی مسدود شود. پس بهتر است از همین حالا خط قرمز های اینستاگرام را جدی تر از پیش بگیرید.

امیدوارم از این مقاله لذت برد باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو درباره محدودیت های اینستاگرام برای ما بنویسید. ممنونیم که همراه ما بودید. برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینک به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

3 − 3 =