جدیدترین ترفند های اینستاگرام که باید بدانند در سال 2022 بدانید

جدیدترین ترفند های اینستاگرام

دانستن تنظیمات و جدیدترین ترفند های اینستاگرام به فعالان این برنامه برای استفاده بهتر از آن بسیار کمک خواهد کرد. در حال حاضر اینستاگرام محبوبیت قابل توجهی نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد. و قابلیت ها و بروز رسانی های مداوم آن عرصه و بستر گسترده تری برای فعالیت های تجاری آنلاین و سرگرمی مهیا می کند.

اما در این راه برای بسیاری از افراد یادگیری ترفند های اینستاگرام جالب یا حتی ضروری بنظر میرسد. زیرا به هر حال این برنامه قابلیت های فراوانی دارد. که یادگیری و دانستن آنها خالی از لطف نیست. و یا حتی روزی هم استفاده از این نکات به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

به همین دلیل در این مقاله به بررسی و معرفی قابلیت ها، نکات ، تنظیمات و جدیدترین ترفند های اینستاگرام می پردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید...

1: دریافت نوتیفیکیشن از فعالیت پیج های مورد علاقه تان

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام دریافت نوفیکیشن است . شاید شما هم دنبال کننده پیج های جذاب هستید، صفحاتی که هیچ گاه پست هایشان را از دست نمی دهید. خوشبختانه برنامه اینستاگرام با فعال کردن قابلیتی به شما این امکان را می دهد که به محض اینکه پیج مورد نظر شما پستی یا استوری را منتشر کرد،به شما اطلاع رسانی کند.

به این صورت شما با استفاده از این ترفند های اینستاگرام می توانید از طریق دریافت اعلان یا نوتیفیکشن در تلفن همراهتان جز اولین نفر هایی باشید که از انتشار آن پست مطلع خواهند شد. این تنظیمات را به راحتی می توانید برای پستها ، استوری و لایو فعال کنید. برای فعال کردن این قابلیت تنها کافیست مطابق تصاویر زیر عمل کنید.

ترفند های اینستاگرام
فعالسازی نوتیفیکیشن

2: استفاده از فونت های اختصاصی برای بیو

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام ایجاد فونت های متنوع در سال های اخیر بوده است . بدون شک بیو بخش مهمی از یک پیج به حساب می آید. که نمایانگر حوزه فعالیتی و معرف آن است. به همین دلیل خلاقیت در نگارش آن برای جذب مخاطب و هویت بخشی به صفحه اینستاگرام تاثیر زیادی دارد. در اینجا به یکی از محبوب ترین ترفند های اینستاگرام در زمینه بیو نویسی اشاره می کنیم. که شاید کمتر کسی از آن مطلع باشد.

برای اضافه کردن فونت جدید و متفاوت برای بیو اینستاگرامتان می توانید از سایت   LingoJam استفاده کنید. برای کار با این سایت متن مورد نظرتان را در باکس سمت چپ تایپ کنید. و سپس آن را با فونت های جدید در قسمت راست ببینید و آن را کپی کنید. در آخر قسمت تنظیمات بیو را از بخش Edit Profile انتخاب کرده و متن انتخابیتان را paste کنید. و در نهایت از این فونت ها در بیو نویسی خود اتستفاده کنید .

3: مشاهده پست های لایک شده در برنامه اینستاگرام

مشاهده پست های لایک شده یکی از جدیدترین ترفند های اینستاگرام است که حتما برای شما هم کاربردی خواهد بود. شاید بسیاری از افراد از این قابلیت مطلع باشد. اما بازگویی آن بدون فایده نیست. حتما برای شما گاهی پیش آمده که به دنبال پستی  بگردید و آن را پیدا نکنید. اگر پست مورد نظرتان را لایک کرده باشید، دیگر جای نگرانی وجود ندارد. شما از طریق تنظیمات قسمت اکانتتان همیشه می توانید پست هایی که لایک کرده اید را مشاهده و پیدا کنید. دسترسی به این بخش بسیار ساده است. شما می توانید مطابق تصاویر زیر با ورود به بخش "Settings" و سپس "Account" گزینه "Posts You've Liked." راببینید.

ترفند های اینستاگرام
قسمت account در برنامه اینستاگرام
بخش پست های لایک شده

4: پست های ذخیره شده تان را در برنامه اینستاگرام دسته بندی کنید

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام سیو کردن پست هاست . بخش ذخیره یا saved در اینستاگرام بخش پرکاربرد و محبوبی است. زیرا با ذخیره کرده پست ها می توان از گم شدن یا فراموش شدن پست ها جلوگیری کرد. به همین دلیل  save کردن پست ها در اینستاگرام آن ها را همیشه در دسترش شما قرار خواهد داد.

اما اگر تعداد این پست ها زیاد شود بدون شک دسترسی سریع به آنها کار سختی خواهد بود. زیرا پست مورد نظر شما می تواند زیر خروارها پست دیگر گم یا پنهان شود.

یکی از ترفند های اینستاگرام قابلیت مرتب کردن این پست ها است. از این رو دسته بندی پست  های ذخیره شده در گروه های مختلف ایده فوق العاده ایست. زیرا شما می توانید به سرعت و سهولت محتوا های موردنظرتان را بر اساس موضوع پیدا کنید. برای ایجاد دسته بندی های متفاوت به قسمت saved بروید. و علامت بعلاوه درگوشه سمت راست را بزنید.

سپس با انتخاب پست های مود نظر گزینه  next را بزنید و نام دسته بندی را انتخاب کنید. برای ذخیره سازی پست های جدید در دسته بندی های درست شده تنها کافیست برای مدتی کوتاه کلید سیو زیر پست ها را نگه دارید تا گروه های ساخته شده نمایش داده شوند.

تنظیمات بخش saved

5: پست کردن محتوای دیگر پیج ها در استوریتان

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام انتشار پست پیج های دیگر در پیج خودتان است . بدون شک استوری گذاشتن یکی از جذاب ترین بخش های اینستاگرام محسوب می شود. استوری یکی از بهترین بخش ها برای اشتراک گذاری سریع و ساده اخبار، اطلاع رسانی ها و محتواهای گوناگون است.

گاهی ممکن است شما بخواهید پستی را در بخش استوری با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. و آنها را ترغیب کنید تا آن را ببینند. برای این کار شما می توانید به سادگی از ترفند های اینستاگرام استفاده کنید و پست مود نظرتان را انتخاب و سپس علامت موشک زیر آن را بزنید.

در مرحله بعد از قسمت باز شده در بالا ترین بخش آن Add post to your story را بزنید. و آن را وارد بخش استوری کنید و سپس انتشار دهید. مخاطبان شما می توانند به راحتی با زدن بر روی تصویر پست به آن دسترسی پیدا کنند و آن را ببینند.

انتشار پست در استوری اینستاگرام

6: عدم نمایش استوری یک پیج

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام انتخاب نشان دادن یا عدم نشان دادن استوری یک پیج است . ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پیجی را دنبال کنید اما علاقه ای به دیدن استوری های آنها نداشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی استوری های آن صفحه را میوت یا بی صدا کنید. به این شکل اگر پیج mute شده استوری جدیدی منتشر کند، آن محتوا در صف استوری ها به شما نمایش داده نخواهد شد.

برای اعمال این تغییرات کافیست همچون تصاویر زیر مراحل را طی کنید. شما ابتدا باید از قسمت استوری ها پیج مورد نظرتان راپیدا کنید. در صورتی که دستتان را برای چند ثانیه بر روی آن نگه دارید گزینه mute برای شما نمایش داده خواهد شد. این مورد از محبوب ترین ترفند های اینستاگرام است.

۷ . نگهداری استوری بیشتر از ۲۴ ساعت

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام ؛ ارائه هایلایت به این فضا است . شما با هایلایت کردن استوری های خود آن ها نه تنها بیش از ۲۴ ساعت بلکه تا ابد می توانید در پیجتان نگه دارید. از ترفند های اینستاگرام در بخش هایلایت این است که شما می توانید مطالبتان را دسته بندی کنید و برای هر کدام عنوان و عکس پیش زمینه انتخاب کنید .

۸ . حذف و پنهان کردن پنهانی کامنت

از جدیدترین ترفند های اینستاگرام ؛ پنهان کردن و فیلتر کردن کامنت هاست . شما با ورود به بخش option و کلیک بر گزینه کامنت، و انتخاب hide inappropriat comment می توانید کامنت های نامناسب را فیلتر کنید به طوری که فقط خودتان آن ها ببینید . پنهان کردن کامنت از محبوب ترین ترفند های اینستاگرام است.

9. لایک کردن استوری ها

لایک کردن استوری ها یکی از جدیدترین ترفند های اینستاگرام است که به تازگی در سال 2022 به این برنامه اضافه شد. قرار دادن ایموجی ها به عنوان ری اکشن یکی از کارهای جذابی بود که متوانست حس و حال افراد را به خوبی منتقل اما حال شما با استفاده از قابلیت لایک در اینستاگرام میتوانید حس و حال متفاوتی به فعالیت هایتان بدهید. علاوه براین لایک کردن استوری ها متوسط مخاطبان بسیار حائز اهمیت است و امتیاز مهمی برای پیج ها محسوب میشودو به همین دلیل اکثر پیج ها کاربرانشان را به لایک کردن استوری ها تشویق میکنند تا بتوانند اطلاعات را به بهترین شکل با آنها به اشتراک بگذارند.

جمع بندی:

در پایان به این نکته بسیار مهم اشاره می کنم که اگر هر کدام از این قابلیت ها برای شما فعال نیست، در ابتدا برنامه اینستاگرامتان را به آخرین نسخه بروز رسان و سپی مجددا برسی کنید. در این مقاله سعی کردیم به 5 مورد از کاربردی ترین تنظیمات و ترفند های اینستاگرام بپردازیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

10 − هشت =