معرفی 7 تکنیک ساده برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

معرفی 5 ترفند افزایش بازدید استوری اینستاگرام

افزایش بازدید استوری اینستاگرام یکی از مهم ترین چالش های فعالان این حوزه است. امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های مجازی در دنیا شناخته می شود. و اضافه شدن بعد تجاری و درآمدزایی از این برنامه اهمیت آن را دو چندان کرده است. مدتی قبل در مقاله با این روش‌ها از استوری اینستاگرام بهترین استفاده رو بکن به بررسی کامل قابلیت ها و پتانسیل های بخش استوری اینستاگرام پرداختیم. و اما در این مقاله به سراغ یکی از چالش های متداول بسیاری از فعالان این شبکه اجتماعی می رویم..

افزایش بازدید و جذب مخاطب فعال در هر حوزه ای یکی از اصلی ترین نیاز های افراد بشمار می آید. مخاطبان شما تعیین کننده میزان موفقیت شما هستند. پس امروز به معرفی 5 نکته مهم و کلیدی برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام خواهیم پرداخت.

اصلا استوری اینستاگرام یا Instagram Story چیه؟

این ممکن است سوالی باشد که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. این که چه نوع محتوایی را باید در بخش استوری به اشتراک بگذاریم و این بخش چه ویژگی هایی دارد؟ پس قبل از هر چیزی به توضوح مختصر این مفاهیم می‌پردازیم.

استوری اینستاگرام بخشی است که با هدف اشتراک گذاری فعالیت ها و رخداد های روزانه ساخته و طراحی شده است. از آنجایی که نمایش تصاویر و ی ویدیو ها در این قسمت فقط در یک دوره 24 ساعته محدود می شوند، موقعیت خوبی را برای نمایش اتفاق های جالب، یادآوری ها و موارد دیگر فراهم می کند. این بخش که در بالاترین قسمت صفحه اصلی قرار گرفته با حلقه قرمز رنگ دورش اولین چیزی است که به محض ورود چشمان هر مخاطبی را مجذوب خودش می کند.

نکته بسیار بسیار مهمی که در رابطه با استوری وجود دارد این است که الگوریتم های اینستاگرام به خوبی متوجه رفتار کاربران می شوند. و استوری های پیجی که افراد علاقه کمتری به آنها نشان می دهند را در قسمت های عقب تر می راند. به این ترتیب در صورتی که محتوای استوری شما جذابیت کافی نداشته باشد، شانستان برای دیده شدن کاهش می یابد.

بررسی ها و نظرات کارشناسی گویای این موضوع است که درسال های اخیر بازدید استوری اینستاگرام بسیار بیشتر از پست ها است. گاهی ممکن است پست های شما در میان بسیاری دیگر گم شوند و کاربران آنها را نبینند یا پیدا نکنند. اما کمتر امکان دارد این اتفاق برای استوری ها بیوفتد.پس در ادامه با بررسی راهکار های افزایش بازدید های استوری اینستاگرام با ما باشید.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

روش های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

در ادامه این قسمت به برخی از مهم ترین ترفندهای افزایش بازدید استوری اینستاگرام خواهیم پرداخت. شما با رعایت این نکات میتوانید توجه بیشتری به خودتان جلب کنید و کاری کنید که دنبال کنندگان شما تشویق به پیگیری فعالیت هایتان بشوند.

1: توجه به زمان های طلایی

یکی از نکات بسیار مهم برای بهتر دیده شدن پست ها و استوری ها شناخت و توجه به ساعت های طلایی است. ساعت طلایی زمانی است که مخاطبان هر پیج بیشترین میزان تعامل و حضور را در اینستاگرام دارند. این زمان ها می تواند بر اساس موقعیت جغرافیایی ، جنسیت و گروه مخاطبان هدف متفاوت باشد. پس اولین گام شما برای دستیابی به زمان طلایی شناخت مخاطب هدف است. این زمان ها موقعیت هاییست که شما بیشترین بازدید و بازخورد را دریافت می کنید.

شما می توانید با مراجعه به بخش insight در اکانت های حرفه ای و کاری به اطلاعات دقیقی از دنبال کنندگان دست یابید. هر چند پیدا کردن این زمان با کمی آزمون و خطا هم قابل محاسبه است.

به عنوان مثال اشتراک گذاری یک پست و یا یک استوری مهم و یا جذاب در ساعت نامناسبی همچون 3 بامداد مناسب نیست. زیرا اکثر کاربران ایرانی اینستاگرام در آن زمان آنلاین نیستند. اما به طور میانگین از ساعت 13 تا 15 ظهر و یا 20 تا 22 شب زمان خوبی برای اشتراک گذاری محتوا است. و شانس بازدید استوری در اینستاگرام افزایش خواهد داشت.

2: استفاده از استیکر و گیف در استوری

امروزه تنوع وسیعی از گیف ها در اینستاگرام وجود دارد. که شما می توانید با استفاده از آنها حال و هوا و جنبه گرافیکی جذابی به محتوایتان بدهید. بعلاوه استفاده از برخی استیکر ها مخصوصا استیکر های مناسبتی اینستاگرام می تواند در نمایش استوری تاثیرگذار باشد. استفاده از این موارد ضمن تغییر حال و هوای تصویر یا ویدیو ها، باعث ایجاد حس دوستانه و صمیمیت می شود.

شما می توانید برای ساخت استوری های زیبا و حرفه ای تر از برنامه های جانبی نیز کمک بگیرید. در همین رابطه پیشنهاد می کنم حتما مقاله اپلیکیشن‌‌‌های کاربردی برای طراحی کاور استوری در اینستاگرام را بررسی کنید.

3: استفاده از لوکیشن برای افزایش بازدید استوری

قرار دادن لوکیشن و یا موقعیت مکانی برای جست و جوگران مشاغل محلی بسیار تاثیر گذار است. اگر شما هم دوست دارید که به آدرس یا موقعیتی شانس دیده شدن را بدهید، می توانید به راحتی از بخش لوکیشن برای معرفی بیشتر آن محل و جذب بازدید کننده بیشتر کمک بگیرید.

ترفند های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

4: راه اندازی بازی و چالش

قبول کنیم یا نه اینستاگرام شبکه اجتماعی برای ایجاد تفریح و سرگرم کردن مردم است. شما کسی را پیدا نمی کنید که تنها با هدف و نیت یادگیری یا خرید کردن وارد این برنامه شود. تمامی فعالیت های اینستاگرام در لایه هایی از سرگرمی صورت می گیرد. پس یکی از نکات تاثیرگذار در افزایش بازدی و محبوبیت پیج و استوری هایتان می تواند بخش سرگرم کننده آن باشد.

برای ارتقای این بخش مهم نیست که چه فعالیتی می کنید. استوری فرصت خوبی برای برقراری ارتباط و تعامل است. با دنبال کنندگانتان بازی کنید و چالش های اخلاقانه راه بیندازید. و در میان تمامی این فعالیت ها کسب و کارتان را هم جلو ببرید. بسیاری از افراد حتی به بهانه سرگرم شدن، همراه شما خواهند شد!

5: افزایش بازدید استوری از طریق داستان گویی

استوری اینستاگرام با قابلیت نمایش اسلایدی به اسلاید محتوا ها محل خوبی برای اشتراک گذاری محتوای سریالی و داستان گویی است. شما می توانید با ساخت محتوای دنباله دار هر قسمت را در یکی استوری منتشر کنید و مخاطب را همراه خود به سمت جلو ببرید.

6: بکاربردن استیکر تعاملی در ابتدای محتوا

اینکه بتوانید در ابتدای کار مخاطبان را جذب کنید و کاری کنید که تا انتها درگیر محتوای شما بشوند نکته مهمی است. برای اینکار میتوانید در ابتدای استوری اول با یک سوال شروع کنید و دنبال کنندگانتان را به تعامل تشویق کنید. بهترین ابزار شما برای انجام این کار بهره گیر یاز استیکر های اینستاگرام است. استیکرهایی همچون مقایسه، سوالات چند گزینه ای یا باکس سوالات متوانند مخاطب شما را به چالش بکشند. اگر موفق شوید ازنظر مخاطبانتان در این بخش استفاده کنید آنها اشتیاق بیشتری به پیگیری سایر محتواها نشان خواهند داد و میتوان انتظار داشت که تا پایان استوری ها همراه شما خواهند بود.

7: انتشار محتوای انحصاری

اگر قصد افزایش بازدید استوری اینستاگرام را دارید میتوانید با تولید محتوای انحصاری نگاهی خاص و متمایز نسبت به سایر پیج های رقیب داشته باشید. این تکنیک در بازاریابی نقش بسیار مهمی را ایفا میکندو بنردهای مختلف میتوانند با پیروی از استایل و سبک کاری خودشان محتواهایی تولید کنند که مخاطبان پر و پاقرص خودشان را داشته باشد. امروزه بسیاری از شرکت ها، اینفلوئنسرها و بلاگرها از این شیوه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام استفاده میکنند.

جمع بندی

یکی از نکات کلیدی در زمینه فعالیت در شبکه های اجتماعی این است که اگر نظر مخاطبان را جلب کنید و اعتماد آنها را بدست آورید. در این صورت نیمی از مسیر موفقیت را طی کردید. برای این کار تنها کافیست قابلیت ها و نیاز های آن شبکه اجتماعی را به خوبی بشناسید و ضمن افزایش آگاهی با مخاطبانتان تعامل کند. در این محتوا سعی کردیم تا شما را با برخی از کاربردی ترین تکنیک های افزایش بازدید استوری اینستاگرام آشنا کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

شش + 19 =