نکات و ترفند های عنوان نویسی حرفه ای

نکات و ترفند های مهم برای نوشتن عنوان

دانستن ترفند های عنوان نویسی مقاله و اصول اولیه آن یکی از مهم ترین گام های تولید محتوا محسوب می شود.شاید شما هم تا به حال به این موضوع فکرد کرده باشید،که چگونه عنوان بنویسید.؟ و از چه کلماتی در آن استفاده کنید. بدون شک یکی از مهم ترین نکات در تولید یک محتوای جذاب عنوان نویسی مقاله تاثیر گذار است. نوشتن عنوان ها شاید به ظاهر کاری ساده اما در واقع پراهمیت و زمانبر است. پس اگر شما هم می خواهید بندانید که چطور با عنوان نویسی مقاله جذاب مخاطبان را وادار به دنبال کردن محتوایتان بکنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید...

عنوان نویسی مقاله چیست؟

قبل از هر چیز نیاز به توضیح مختصری درباره ماهیت کلی عنوان یا تایتل است. که به صورتهای ,H1, H2, H3 , H4 H5 ,H6 نمایش داده می شود. بکاربردن هدینگ ها در جای درست نیازمند به رعایت قانون ساده ای است. سر تیتر شما که در بالاترین قسمت محتوا قرار می گیرید. و بزرگ تر از بقیه نمایش داده می شود در اصل H1 شماست. در ادامه اگر تیتر اصلی دارید، بدون شک آن H2 است. اما اگر عنوان نویسی مقاله شما در بخش ها و زیر مجموعه های کوچکتر تقسیم می شود نیاز با استفاده از H3 می شود. و اگر آن مجموعه هم شامل زیر مجموعه ای بود H4 وارد عمل می شود.

در اصل هدینگ ها و نقش آنان در نمایش عنوان نویسی مقاله و تیتر های محتوا از لحاظ ارزش گذاری قابل تامل است. زیرا هرچه اهمیت تیتر پررنگ تر باشید، با سایز برگتری نمایش داده خواهد شد. و هرچه تیتر ها زیر مجموعه و جزیی تر باشد، سایز آن نیز کوچکتر خواهد بود. یادگیری استفاده مناسب از هدینگ ها را می توان از اولین ترفند های عنوان نویسی مقاله دانست که در سئو و بهینه سازی سایت نیز نقش کلیدی دارد.

مهم ترین ترفند های عنوان نویسی
ترفند های عنوان نویسی

ترفند های عنوان نویسی مقاله جذاب در تولید محتوا

در ادامه این بخش به نکات مهمی که در عنوان نویسی مقاله تاثیرگذارتر موثر است، خواهیم پرداخت.

۱ . انتقال حس هیجان

از عنوان نویسی مقاله خوب ، انتقال حس هیجان است . یکی از راهکار های موثر در جذب مخاطب استفاده از کلمات هیجان انگیز و جنجالی می باشد. به طوری که کاربر مشتاق خواندن آن شود.با منتقل کردن حش شور و اشتیاق در عنوان ها به کاربران برای دنبال کردن محتوایتان مخصوصا اگر متن طولانی است انرژی بدهید.

۲ . بوجود آوردن حس ترس

از عنوان نویسی مقاله حرفه ای ایجاد حس ترس است . یکی از ترفند های مشهور عنوان نویسی مقاله ایجاد حس ترس و نگرانی در ذهن کاربران است. به طوری که مخاطب احساس کند که اگر محتوای شما دنبال نکند به دردسر خواهد افتاد. و نسبت به دانستن آن احساس نیاز و کنجکاوی کند. تا از خطر های احتمالی در امان باشد.

۳ .حس شوخ طبعی

ایجاد صمیمیت از عنوان نویسی مقاله حرفه ایست ! یکی از موارد موثر در جذب مخاطب و بوجود آوردن حس اعتماد و صمیمیت، شوخ طبعی است.البته استفاده از تیتر های کنایه آمیز و طنز تا حد زیادی بستگی به مخاطبان هدف شما و موضوع محتوایتان دارد. پس همیشه برای پیدا کردن عنوان های خاص و جذاب بیشتر از فکر کنید و از خلاقیتتان استفاده کنید.

۴ . عنوان های آهنگین

عنوان نویسی مقاله آهنگین موثر است . اگر کمی به ادبیات علاقه داشته باشید. حتما با کمی فکر می توانید به خوبی با چیدن کلمات هم قافیه و هماهنگ عنوان های منحصر به فرد و خوش ترکیبی خواهید نوشت. تنها کافیست وقت بیشتری بر روی انتخاب و چینش کلماتتان در کنار یکدیگر بگذارید تا بتوانید ریتم زیبا و آهنگینی برای عنوان نویسی مقاله هایتان داشته باشید.

۵ . استفاده از واژه های تکراری ممنوع

شاید استفاده از چند کلمه مشابه در عنوان بدترین کاری باشد که می تواند در نوشتن عنوان صورت گیرد. برای پیشگیری و حل این معضل سعی کنید که از کلمات مترادف به جای استفاده چند باره یک کلمه استفاده کنید.

۶ . در عنوان خود از تاریخ استفاده کنید .

تاریخ سند مطالب شماست . در عنوان نویسی مقاله از تاریخ نوشتن غافل نشوید ؛ این گونه صحت مطلب شما به خواننده منتقل می شود و صداقت مطلب بیان می شود . پس استفاده از تاریخ را می توان از ترفند های عنوان نویسی مقاله در نظر گرفت .

۷ . عنوان های طولانی ممنوع .

در عنوان نویسی مقاله سعی کنید طول عنوان را در حد حوصله کاربر تنظیم کنید و در این زمینه مشغله های کاری و ضیغ وقت مخاطبتان را در نظر بگیرید . سعی کنید در عنوان نویسی مقاله از طرح چیستان و جملات گنگ و یا کلمات سخت خودداری کنید . و در عین حال از مطالب از کلمات ساده و قابل درک استفاده کنید طوری که کاربر با یک نگاه متوجه منظور پاراگرافی که قرار است بخواند ؛ بشود .

۸ . از کلمات هم معنی استفاده کنید .

از ترفند های عنوان نویسی مقاله ، استفاده از کلمات مترادف است . این کار باعث می شود محتوای شما در سرچ های کاربران با عنوان های مختلف نشان داده شود . اما در استفاده از کلمات هم معنی افراط نکنید چون برای گوگل غیر طبیعی جلوه می کند و جلوی کارتان را می گیرد .

۹ . از کال تو اکشن غافل نشوید .

از ترفند های عنوان نویسی مقاله ، استفاده از کال تو اکشن است . شما با استفاده از کال تو اکشن می توانید ذهن مخاطب را پویا کنید و آن ها را به همراهی با خود مجبور کنید و در کنار این ها از تبادل اطلاعات ، مطالب جدید یاد بگیرید .

نکات عنوان نویسی مقاله

جمع بندی

نکته پایانی و پر اهمیت این مسئله این است که اگر می خواهید تیتر ها و عنوان های خوبی بنویسید، از همین امروز به شکل دیگری به آنها نگاه کنید. و سعی کنید با دقت در شیوه عنوان نویسی مقاله های سایت های حرفه ای و رده بالا و یا حتی خارجی کیفیت محتوایتان را بیش از پیش بالا ببرید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار  و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

16 − 1 =