بررسی جامع تنظیمات گروه تلگرام همراه با آموزش تصویری

آموزش تنظیمات گروه تلگرام

شناخت تنظیمات گروه تلگرام میتواند در بهبود مدیریت و استفاده از این برنامه نقش زیادی داشته باشد. سالهاست که اپلیکیشن تلگرام با قابلیت های متنوع و امکانات زیاد توانسته جزء بهترین پیامرسان ها باشد. و گفتنی است که اداره یک گروه در این برنامه دست شما را از بابت مدیریت پیام ها و یا فعالسازی ربات باز میگذارد. بنابراین اگر قصد برقراری یک ارتباط گروهی موثر را دارید، تلگرام بهترین گزینه برای شماست. در این محتوا از آی مهدیار به بررسی جامع تنظیمات گروه تلگرام به صورت تصویری و به زبان ساده میپردازیم. پس این محتوا را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید...

گروه چت تلگرام چیست؟

گروه چت و یا گفتاگوی تلگرام یک بستر مناسب باری گرد آوری افراد برای اشتراک گذاری ایده ها موضوعات و بسیاری از فعالیت های دیگر است. در این گروه ها میتوان به صورت همزمان و یا به صورت انفرادی مکاتباتی را با سایر افراد داشت و این قابلیت به صورت چت به شما این امکان را میدهد تا با سایر افراد حرف برنید و تعامل داشته باشید. تلگرام قابلیت های بسیاری را در افراد قرار میدهد تا بتوانند تصاویر، ویدیو ها و یا فایل ها را به اشتراک بگذارند. بنابراین لازم است که برای استفاده بهتر از این قابلیت با برخی از کاربردی ترین تنظیمات گروه تلگرام آشنا شوید.

علاوه بر این موارد گروه های تگرامی را میتوان راه خوبی برای برند سازی و عرصه محصولات و یا اشتراک اطلاعات بیشتر دانست. بنابراین استفاده از این بستر میتواند برای شما بسیار سودمند باشد. علاوه بر اینکه میتوان با فعالسازی ربات ها بر روی گروه تنظیمات و مدیریت بیشتری برای روی گروه اعمال کرد و به کارایی آن اضافه کرد.

چگونه در تلگرام گروه بسازیم؟

اولین قدم پیش از یادگیری تنظیمات گروه تلگرام، آموزش نحوه ساخت گروه در این برنامه است. شما با پیروی از این مراحل میتوانید به سادگی یک گروه بسازید.

  1. در ابتدا لازم است که منوی تنظیمات (setting) را در اپلیکیشن تلگرام باز کنید.
  2. گزینه new group را برای تشکیل گروه انتخاب کنید.
  3. از لیست مخاطبانتان اقراد مورد نظر برای پیوستن به گروه را انتخاب کنید این عدد میتوان از 2 تا 200000 نفر باشد. برای حذف هر یک از افراد از این لیست کافی است که دستتان را مدتی بر روی آنها نگه دارید و علامت ضربدر را بزنید.
  4. در مرحله بعدی باید اطلاعات گروه را کامل کنید شما میتوانید نام گروه را در قسمت مشخص شده وارد کنید و یا برای گروهتان تصویر قرار دهید. همچنین مجددا تغییراتی در انتخاب اعضا اعمال کنید. پسپس کافی است که علامت تیک را انتخاب کنید و فرآیند ساخت گروه را به اتمام برسانید.
آموزش ساخت گروه تلگرام

بررسی جامع تنظیمات گروه تلگرام و بخش های مختلف آن

حال که از مرحله ساخت گروه عبور کردیم نوبت به بررسی ترفندهای استفاده و یادگیری تمامی تنظیمات گروه تلگرام میرسد. وقتی شما به عنوان عضو اصلی و یا ادمین گروه شناخته شوید قابلیت های بسیاری در اختیار شما قرار میگیرد که میتوانید به بهترین شکل از آنها استفاده کنید. زمانی که بر روی سه نقظه سمت راست یالای صفحه کلیک کنید چهار گزینه به شما نمایش داده میشود که به ترتیب آنها را بررسی میکنیم:

  • mute: بی صدا کردن اعلان های گروه
  • search: جستجوی متن و یا هشتگ ها در قسمت چت
  • clear history: پاک کردن حافظه
  • delete and leave group: حذف و خارج شدن از گروه
تنظیمات گروه تلگرام

یکی دیگر از قسمت های مهم مربوط به تنظیمات گروه تلگرام منوی Edit است که بیشترین قابلیت های تنظیماتی را در اختیار شما قرار میدهد. برای دسترسی به این بخش بر روی قسمت بالایی صفحه گروه بزنید و در برگه نمایش داده شده آیکون مداد را انتخاب کنید. در این صورت اگر شما ادمین و یا سازنده گروه باشید میتوان امکانات بسیاری را مشاهده کنید.

منوی Edit در تنظیمات گروه تلگرام

در ابتدای منوی ادیت میتوانید قابلیت تغییر نام گروه و قرار دادن تصویر و یا فایل ویدیویی کوتاه را ببینید.

در بخش Description میتوانید توضیحات کوتاهی درباره گروه وارد کنید تا در معرض دید افراد قرار بگیرد.

قسمت group type

در بخش بعدی از این صفحه میتوانید گزینه group type را ببینید که با انتخاب آن میتوانید تعیین کنید که گروه به صورت خصوصی private و یا عمومی public group باشد.

بخش پایین تر این صفحه مربوط به تنظیمات لینک دعوت "invite link" است. شما میتوانید با استفاده ا زگزینه های copy و share لینک دعوت به گروه را کپی و یا اشتراک گذاری کنید.

اگر در این بخش از تنظیمات گروه تلگرام بر روی سه نقطه کنار لینک بزنید دو گزینه به شما نمایش داده میشود:

  • get QR code: اشتراک گذاری گروه بوسیله کد QR
  • revoke link: لغو و غیرفعال کردن لینک
بخش ادیت از تنظیمات گروه تلگرام

یکی دیگر از گزینه های منوی ادیت "chat history for new members" است. شما با استفاده ا زاین گزینه میتواننید مشخص کنید که افرادی کهبه تازگی به گروه اضافه میشوند امکان دیدن و دسترسی به چت های قدیمی را داشته باشند یا خیر. گزینه hidden چت ها را مخفی و visible پیام ها را در اختیار تازه وارد میگذارد.

بخش "reactions" یکی دیگر از قابلیت های شما برای مدیریت پیام های گروه است. بوسیله از این گزینه میتوانید استفاده ری اکشن ها را با گزینه "enable reactions" فعال و غیرفعال کنید.

قسمت permissions

با استفاده از بخش permissions میتوانید اختیارات افراد گروه را کنترل کنید. و با فعال کردن هر یک از آیتم ها تنظیمات گروه تلگرام را مدیریت کنید. (تصویر بالا عکس سمت راست) گزینه هایی که شما قادر به روشن و یا غیر فعال کردن آنها هستید در تصویر مشخص شده است.

در قسمت پایین تر از این برگه گزینه slow mode را میبینیم. با استفاده از این گروه میتوانید زمان ارسال پیام را به تعویق بیندازید. این گزینه برای گروه های بیار شلوغ و با جمعیت بالا استفاده میشود. به این ترتیب محدودیت هایی در زمینه ارسال پیام ها برای افراد ایجاد میشود و ارسال آنها را مدیریت میکند.

گزینه "add exception" که در انهای صفحه قرار دارد به شما این اجازه را میدهد که در رابطه با تنظیمات این صفحه استثناهایی قائل شوید. و برخی از افراد را مشمول این تنظیمات نکنید.

بخش "invite link" نیز دسترسی سریعی از لینک دعوت گروه به شما میدهد تا بتوانید به سادگی افراد را به گروهتان اضافه کنید.

گزینه "Administrators" به شما این قابلیت را در تنظیمات گروه تلگرام میدهد که افراد جدیدی را به عنوان ادمین و مسئول گروه انتخاب کنید و یا ادمین های قبلی را حذف کنید.

شما میتوانید از قسمت "members" اعضای گروه را مدیریت و بررسی کنید. در این قسمت در کنار هر فرد یک سه نقطه وجود دارد که قابلیت های "promote to admin" برای ارتقا آن فرد به ادمین و "remove from group" جهت حذف فرد از گروه را در اختیار شما قرار میدهد.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی مهم ترین بخش های تنظیمات گروه تلگرام به صورت کامل و تصویری به ما در استفاده بهتر آن کمک کنیم. این تنظیمات میتوانند در ورژن های مختلف تلگرام و یا در سیستم عامل های ویندوز و یا IOS مقداری متفاوت باشد. این محتوا بر اساس ورژن v8.7.0 نوشته شده است. ما در بخش مقالات تلگرام آی مهدیار به آموزش نکات و ترفند های مختلف تلگرام پرداخت ایم که پیشنها میکنم حتما مطالعه کنید. خوش حالیم که تا انتهای این محتوا همراه ما بودید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو درباره تنظیمات گروه تلگرام با ما به اشتراک بگذارید.

اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب سایت آی مهدیار دیدن کنید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

هفده + چهارده =