فیچر اسنیپت در سئو و ترقی طوفانی رنک سایت شما

فیچر اسنیپت

تاثیر فیچر اسنیپت در سئو در دریافت بالاترین رنک مشهود است. این تکنولوژی در از سال 2014 مورد توجه سئوکاران قرار گرفت.

featured snippet سئو چیست ؟ مزایای featured snippet سئو چیست؟ تاثیر featured snippet در سئو چگونه است؟ آیا featured snippet شما را به رنک‌های بالا میرساند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیم تولید محتوای آی مهدیار همراه باشید....

featured snippet چیست ؟

در سال 2014 featured snippet وارد عرصه سئو شد. به مرور با درک چیستی آن اهمیت این مورد در سئو پدیدار شد. featured snippet ارتباط مستقیمی با ترافیک سایت دارد به همین دلیل به همه‌ی وبسایت‌ها توصیه میشود که سایتشان را با featured snippet بهینه سازی کنند. در واقع فیچر اسنیپت یک پاسخ از طرف گوگل است و نتایجی که از جستجو انتخاب شده باشد دیده میشود که در قسمت بالا نتیجه اصلی یا نتیجه ارگانیک و در قسمت پایین تبلیغات دیده میشود.

فیچر اسنیپت‌ها غالبا در ساختاری در حد یک متن توصیفی هستند که کمک میکند کاربر سریع‌تر و دقیق‌تر به نتیجه مورد نظرش برسد. فیچر اسنیپت نیازی به کلیک کاربران ندارد و مستقیم در SERP به جستجو میپردازد.

featured snippet در واقع به نام موقعیت صفر هم شناخته میشود. چون در بالای نتیجه ارگانیک ظاهر میشوند . گاهی به آن جعبه پاسخ هم گفته میشود چون با ظاهری جعبه شکل اطلاعات را در بر دارد.

همانطور که میدانید امروزه ترافیک جستجو از تلفن‌های همراه نسبت به کامپیوتر‌های شخصی خیلی بیشتر شده است. به این منظور فیچر اسنیپت‌هایی برای این موضوع طراحی گردیده‌. در موبایل‌ها فیچر اسنیپت بصورت ده پیوند آبی نمایش داده میشود.

چگونه فیچر اسنیپت را بهینه سازی کنیم؟

شما باید فرصت‌های فیچر اسنیپت‌ را بررسی کنید. یعنی صفحاتی را که قبلا فیچر اسنیپت داشتند را انالیز کنید و سپس دقت کنید که چه نوع فیچر اسنیپتی مورد استفاده‌ی گوگل بوده است اینگونه بهینه سازی featured snippet برای شما بسیار راحت تر خواهد بود و هدفتان را مشخص خواهد کرد.

همانطور که در سئو کلمات کلیدی مهم است در فیچر اسنیپت‌ هم اهمیت دارد پس باید قوانین انتخاب خوب کلمات کلیدی را بدانید. و حتی طی بازه زمانی از featured snippet سئو خود بازدید کنید تا برای بروزرسانی بتوانید آنالیز دقیق داشته باشید. میتوان گفت شما باید حتما حواستان به این‌ها باشد دقیقا همانطور که حواستان به مطالب منتشر شده در سایتتان هست‌!

روش دوم بهینه سازی آنها این است که از ابزاری برای این کار کمک بگیرید. ابزاری مثل SEMrush که کلمات کلیدی شما را صفر میکند و افزایش نرخ کلیک را در سرچ ارگانیک برای سایتتان میسر میکند. طی استفاده از این ابزار میتوان کلمات کلیدی بدرد نخور را طی بروزرسانی‌ها اصلاح کنید.

فیچر اسنیپت

ارتباط featured snippet با رتبه بندی سایت در چیست؟

بعد از معرفی فیچر اسنیپت هنوز هم که هنوزه اصول سئو موفق همچنان پابرجاست. در واقع فیچر اسنیپت نمیتواند جای محتوای باکیفیت را بگیرد. پس انتخاب کلمات کلیدی مناسب و استفاده از اصول سئو و شناخت بک لینک‌های درست میتواند شما را به اهدافتان نزدیک کند. اما از تاثیر featured snippet در سئو نمیتوان چشم پوشی کرد.

چرا؟

چون ثابت شده بیشتر پاسخ گوگل برای صفحاتی است که مدت زیادی است که در صفحات اول گوگل هستند. اما featured snippet توانسته صفحاتی که خارج از این موضوع بودند را وارد صفحات اول گوگل کند. یعنی برای مثال اگر سایتی مدتها در صفحه‌ی 8 گوگل است با استفاده از featured snippet و بهینه سازی سایتش با آن توانسته بعد از مدتی خودش را به صفحات اول برساند. این موضوع باعث شده که تاثیر featured snippet در سئو به عنوان یک استراتژی بیان شود.

نحوه ورود و استفاده از featured snippet و تاثیر آن در سئو

1. کلمات کلیدی را درست انتخاب کنیم

برای قرارگیری در فیچر اسنیپت دقت کنید که درباره‌ی انتخاب کلمات کلیدی‌؛ تصمیم درستی بگیرید . از منابع مورد قبول فیچر اسنیپت google trend میباشد البته میتوانید در این زمینه از resulting‌ها هم استفاده کنید. و در بروزرسانی‌ها کوشا باشید و دقت کنید که بروزرسانی را مطابق google search console پیش ببرید.

2. کلمات کلیدی بلند استفاده کنید.

featured snippet بیشتر تمرکزش را بر کلمات کلیدی بلند میگذارد. یکسر سایت‌های منبع حتی توانسته‌اند با استفاده از کلمات کلیدی بلند خودشان را به هم ترازی و حتی بالاتر از سایت‌های شناخته شده دیگر برسانند. در واقع رمز موفقیت آنها این بوده است که از کلمات کلیدی بلند استفاده کرده‌اند و وبسایتشان را با featured snippet بهینه سازی کرده‌اند.

3. استفاده از people also ask

people also ask در سال 2015 از طریق فیچر اسنیپت ارائه شد. این باکس اصولا در انتهای صفحه نتیجه گوگل قرار دارد و به شما ایده میدهد و نشان میدهد که مردن بیشتر دنبال چه چیزی هستند. این سوالات مرتبط با اولین کوئری ثبت شده شما به شما نمایش داده میشود.

4. تعامل محتوایی

از مواردی دیگری که میتوان بریا تاثیر featured snippet در سئو گفت همین تعامل محتوایی است یعنی از ذهن مخاطب بخوانید و سوالاتی را مطرح کنید و در ادامه به آن پاسخ دهید. اینگونه ذهن مخاطب از یکنواختی خارج میشود و عملا کاربر با شما همراه میشود و تمام سوالاتش هم پاسخ داده میشود. شانس دیده شدن این سوالاتی که در مطالب بیان میکنید در featured snippet بسیار بالاست.

انواع featured snippet در گوگل

جدول

table featured snippet اطلاعات را بصورت سازمان یافته و خوانا از طریق SERP در اختیار کاربر قرار میدهد. این یکی از انواع محبوب فیچر اسنیپت گوگل است.

فیچر اسنیپت

لیست یا فهرست

ارائه لیست میتواند یکی از مزایای featured snippet باشد. اینگونه دسترسی افراد به پاسخشان بسیار ساده تر و سریع‌تر خواهد بود این مورد بسیار مورد پسند کاربران واقع شده است. در واقع در این مورد پاراگراف در قالب لیست ارائه میشود.

الف. فهرست مرتب

فهرستی است که اغلب برای مطالبی نمایش داده میشود که قاعدتا باید منظم ارائه شوند یعنی مطالبی که در انها نظم و ترتیب برای درک مفهوم اهمیت دارد. اغلب در این دسته از فهرست‌ها اعداد و ارقام اهمیت دارند و دسته بندی‌ها بصورت بد و بدتر یا بهتر و بدتر رواج دارد و طبقه بندی شده‌اند. این لیست‌ها اغلب جنبه‌ی مقایسه‌ای دارند.

ب. فهرست نامرتب

فهرستی که اکثرا در بیشتر مقالات دیده میشود این فهرست چون نیاز به نظم و ترتیب خاصی ندارد دامنه استفاده‌اش گسترده است. در این فهرست بهتر و بدتر اهمیتی ندارد و صد البته اعداد و ارقام هم مورد استفاده قرار نمیگیرد. این لیست‌ها برای مقایسه استفاده نمیشوند و بیشتر برای طبقه بندی مطالب و جلوگیری از پراکندگی مورد استفاده قرار میگیرند و به عبارتی صرفا فقط یک لیست هستند.

پاراگراف

از متداولترین نوع featured snippet پاراگراف میباشد. در این پاراگراف‌ها در مورد موضوعات توضیحات مختصری ارائه میشود

فیچر اسنیپت

جعبه‌ی تعریف

جعبه تعریف در واقع یک تکه متن است که بالای نتایج نمایش داده میشود که در واقع نتایج را بصورت مستقیم تعریف میکند و میتوان گفت با جملات مختصر مطلب را ساده تعریف میکند.

مزایای featured snippet در سایت و سئو شما چگونه است

1. افزایش ترافیک

از بارزترین مزایای featured snippet افزایش ترافیک سایت میباشد. با استفاده از آن متیوانید ببینید چه محتواهایی بازدید بیشتری دارد و از ان به عنوان نکات برتر سئو در نوشتن مقالات بعدی استفاده کنید. با افزایش و تقویت سئو بازدید سایت و در نتیجه ترافیک سایت بیشتر میشود.

2. اعتبار سایت را افزایش میدهد

featured snippet از جنس گوگل است پس گوگل سایتی را که از آن استفاده کند را دوست دارد و این خودش با دریافت اعتبار از گوگل ارتباط مستقیم دارد.

آیا featured snippet در زبان فارسی فعال است؟

هنوز گوگل featured snippet را در زبان فارسی فعال نشده ولی گاهی باکس‌های people also ask در برخی کلمات کلیدی دیده میشود.

تاثیر featured snippet در سئو برای دریافت رنک چگونه است؟

بباعث افزایش اعتبار سایت شما میشود و شما شاهد رتبه بندی کلمات کلیدی خواهید بود.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به تاثیر featured snippet در سئو و مزایای featured snippet پرداختیم. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما نیز به اشاراک بگذارید.

برای مشاهده مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت آی مهدیار بازدید بفرمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

6 − چهار =