معجزه کال تو اکشن در اینستاگرام را دست کم نگیرید !

تاثیر کال تواکشن در جذب مخاطب و افزایش تعاملات در اینستاگرام

کال تو اکشن در اینستاگرام (CAll To Action) یا به اختصار CTA در اینستاگرام به معنای دعوت به انجام اقدامات و همکاری می باشد. بدیهی است که موفقیت در بستر اینستاگرام یک جانبه میسر نیست. و ارتباط گرفتن مخاطبان با شما و انجام اقدامات متقابلی مثل لایک کردن کامنت گذاشتن و یا انتشار دادن ، باعت تبلور و ظهور کارایی و مفید بودن محتوای شما می شود. همیشه به یاد داشته باشید، رمز کلیدی موفقیت در اینستاگرام در گرو همکاری دنبال کنندگان با شما است. کال تو اکشن در اینستاگرام یکی از عوامل مشوق است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت . پس همراه ما باشید...

کال تو اکشن در اینستاگرام چیست ؟

بدیهی است که هر کسب و کاری در هر جایی و حال و هوا، قوانین و متد های مهمی برای کسب و کار و تبلیغات دارد. اینستاگرام هم فضا و روش های خاصی برای فروش و برقرای ارتباط دارد. شاید بتوان گفت در بسیاری از روش های فروش و ارائه خدمات سنتی ارتباط مشتری و فروشنده قطع شود. ولی در بستر اینستاگرام هرگز نباید چنین اتفاقی رخ دهد. شما باید پس از انتشار محتوایتان مخاطبان را وادار به عکس العمل کنید. در اصل به فراخوانی که شما به مخاطبان برای عکس العمل نشان دادن به پست هایتان می کنید، کال تو اکشن ( CTA در اینستاگرام ) می گویند.

چطور CTA در اینستاگرام انجام دهیم ؟

کال تو اکشن در اینستاگرام بسیار ساده است. تها کافیست در اسلاید آخر تصاویرتان فرمی طراحی کنید. که ببینندگان را به لایک کردن، ذخیره کردن، انتشار دادن و کانت گذاشتن تشویق کند. اما نگران نباشید حتی اگر چنین امکانی برای طراحی ندارید و هنوز در ابتدای راه هستید. می توانید در قسمتی از کپشن به این مقوله اشاره کنید. اگر هنوز به تاثیر تعامل با مخاطبان در اینستاگرام ایمان نیاورده اید، یا محتوای تعاملی و اعجاز آن در جذب مخاطب را جدی نگرفته و یا اطلاعی درباره ی آن ندارید!

نکات کلیدی طراحی کال تو اکشن در اینستاگرام:

قطعا انجام هر کاری اصول و ترفند های خاصی دارد که شما با دنبال کردن آنها می توانید به نتیجه مطلوب تری برسید. اگر شما هم قصد استفاده از CTA در اینستاگرام را دارید، پس حتما به این نکات و اصول دقت کنید.

1_ توجه ها را تنها به آن بخش جلب کنید

طراحی بخش کال تو اکشن باید به گونه ای باشد که توجه ها به طور اختصاصی به محتوای آن بخش جلب شود. استفاده از آیتم و المان های زیاد در صفحه که به رنگ های جیغ یا ابعاد بزرگ چشمان مخاطبان را منحرف می کنند می توانند از تاثیر مستقیم آن بخش بر روی بینندگان بکاهند. اینگونه CTA در اینستاگرام ارتقا پیدا می کند .

2_ فونت و اندازه مناسب

انتخاب فونت و سایز مناسب برای کال تو اکشن در اینستاگرام را می توان یکی از چالش های جدی طراحی این بخش دانست . زیرا فونت مناسب می تواند اثرگذاری بصری بالایی داشته باشد. و این بخش خود به نوعی انتقال دهنده حس و حال مورد نظر شما به بینندگان خواهد بود.همچنین اندازه ای که برای متن CTA در اینستاگرام استفاده می کنید نباید کوچک و غیر قابل دید یا در ابعادی زیادی بزرگ و ناخوشایند باشد.

3_ استفاده از لحن جذاب و خلاقانه

از آنجایی که CTA در اینستاگرام می تواند هم به عنوان یکی از اسلاید ها و هم در کپشن پست قرار بگیرد؛ پس دست شما برای خلاقیت های گرافیکی و متنی این بخش کاملا باز خواهد بود. سعی کنید صریح، واضح و مهم تر از همه خلاقانه منظورتان را به کاربران برسانید. و با لحنی دوستانه آنها را تشویق به تعامل کنید.

4_ از عامل مشوق استفاده کنید

گاهی دعوت از مخاطبان به تنهایی کافی نیست. و شما باید از عوال مشوق و سرعت دهKده برای ترقیب هرچه بهتر افراد در کنار کال تو اکشن استفاده کنید. کال تو اکشن در اصل یک فراخوان است اما شما به طور مثال با دادن هدیه یا تخفیف به 10 کامنت اول می توانید دلیل موجهی به افراد برای همکاری بیشتر دهید اینگونه می توانید CTA در اینستاگرام را اتقا دهید .

5_ به طراحی کال تو اکشن در اینستاگرام توجه کنید

طراحی مناسب یکی از عامل های موثر می باشد. محل قرار گیری متن، المان های گرافیکی و فرم درنظر گرفته شده برای طراحی از مسائل بسیار مهم است.به طور مثال استفاده از پالت های رنگی زیبا که کنتراست رنگی مناسبی را در کنار هم ایجاد می کند می تواند بسیار و زیبایی کار تاثیرگزار باشد.

6_ از عبارت های فعال استفاده کنید

همانطور که اشاره کردیم، برای داشتن یک کال تو اکشن در اینستاگرام موفق و جذاب تر لازم است که لحن درستی داشته باشید. عبارت هایی مثل کلیک کنید، اشتراک در و یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید، اکنون خرید کنید و... میتوانند به مخاطبان را به خوبی ترغیب کنند. همچنین بوجود آوردن یک حس نیاز و یا استفاده از عبارت هایی مثل تعداد محدود، دسترسی برای 100 نفر اول، کد تخفیف تنها برای 24 ساعت یا سایر عبارت های این‌چنینی میتوانند محرک های قوی برای کال تو اکشن ها باشند.

برای داشتن یک نتیجه خوب بهتر است کار را برای مخاطبانتان ساده تر نشان دهید. اکثر افراد تمایل زیادی به تعامل با پیج ها ندارند بنابراین مهم است به آنها نشان دهید که برقرای تعامل از طرف آنها برای شما باارزش است در عین حال که از آنها زمان زیادی نمیگیرد. استفاده از واژه هایی مثل هم اکنون، در چند لحظه و... میتوانند به شما کمک کنند.

کال تو اکشن در اینستاگرام

20 جمله مناسب کال تو اکشن در اینستاگرام

در این قسمت 20 جمله مناسب برای تشویق مخاطبان به تعامل و انجام کارهای مختلف میپردازیم که میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

 1. در بخش کامنت به مورد مورد علاقه خودتان رای بدهید
 2. حدس بزنید کدام یک از موارد اشتباه یا دروغ است
 3. این پست رو برای بعدا ذخیره کنید
 4. اگر با این محتوا موفقید دوبار سریع ضربه بزنید
 5. لینک در بیو
 6. هر چیزی از من بپرسید
 7. نظراتتون رو درباره این موضوع با بقیه به اشتراک بگذارید
 8. اسکرین شات بگیرید
 9. اگر موافقید به دوستانتان به اشتراک بگذارید
 10. ادامه مطلب را در وبلاگ بخوانید
 11. از من در نظرات بپرسید
 12. برای راهنمایی و نکات بیشتر دنبال کنید
 13. ادامه نکات را در پیج یا وبسایت ما بررسی کنید
 14. برای اطلاع از این موضوع به استوری های ما سر بزنید
 15. برای کسب اطلاعات بیشتر هایلات ما را مطالعه کنید
 16. با ایموجی احساستان را نشان دهید
 17. برای این محصول یا... یک اسم پیشنهاد دهید
 18. تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده؟ برای ما تعریف کنید
 19. در بخش نظرات یا کامنت خودتان را معرفی کنید
 20. این پست را ذخیره کنید زیرا به آن نیاز پیدا خواهید کرد

تمام این جملات نمونه هایی موثر از CTA در اینستاگرام هستند که شما میتوانید بر اساس نیاز و نوع بیانتان کمی آنها را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نمونه هایی از CTA در اینستاگرام

نمونه اول کال تو اکشن در اینستاگرام
نمونه ای مفید از کال تو اکشن در اسلاید آخر پست
نمونه CTA در اینستاگرام
نمونه از کال تو اکشن با پرسیدن سوال در کپشن و تشویق به اشتراک گذاری نظرات
مثال هایی از کال تو اکشن در اینستاگرام
به استفاده از CTA در کپشن و نحوه رگیر کردن مخاطبان توجه کنید
مثالی از CTA در استوری اینستاگرام

شما میتوانید اینستاگرام انواه مختلفی از کال تو اکشن ها را با سبک ها و بیان های مختلف پیدا کنید. بنابراین برای طراحی یک مدل مناسب با کارتان به استراتژی پیج های دیگر بیشتر دقت کنید. پیشنهاد میکنم برای مشاهده مدل های عملی بیشتر، از پیج اینستاگرام آی مهدیار با آدرس imahdiyarcomfa دیدن کنید.

جمع بندی

در پایان به این نکته اشاره می کنم که راه و رسم کسب و کار موفق در اینستاگرام و ارتقا CTA در اینستاگرام به دانش و آگاهی افراد درباره اصول جذب مخاطب و تولید محتوا بستگی دارد. پس اگر شما هم در این محیط مشغول فعالیت هستید، بهترین کار یادگیری اصول بیشتر درباره استفاده صحیح از بخش های مختلف این اپلیکیشن برای رسیدن به اهدافتان است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

پنج + نوزده =