معجزه کال تو اکشن در اینستاگرام را دست کم نگیرید !

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 12 ماه قبل

کال تو اکشن (CAll To Action) یا به اختصار CTA به معنای دعوت به انجام اقدامات و همکاری می باشد. بدیهی است که موفقیت در بستر اینستاگرام یک جانبه میسر نیست. و ارتباط گرفتن مخاطبان با شما و انجام اقدامات متقابلی مثل لایک کردن کامنت گذاشتن و یا انتشار دادن ، باعت تبلور و ظهور کارایی و مفید بودن محتوای شما می شود. همیشه به یاد داشته باشید، رمز کلیدی موفقیت در اینستاگرام در گرو همکاری دنبال کنندگان با شما است. کال تو اکشن در اینستاگرام یکی از عوامل مشوق است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت . پس همراه ما باشید…
تاثیر کال تواکشن در جذب مخاطب و افزایش تعاملات در اینستاگرام

کال تو اکشن در اینستاگرام (CAll To Action) یا به اختصار CTA در اینستاگرام به معنای دعوت به انجام اقدامات و همکاری می باشد. بدیهی است که موفقیت در بستر اینستاگرام یک جانبه میسر نیست. و ارتباط گرفتن مخاطبان با شما و انجام اقدامات متقابلی مثل لایک کردن کامنت گذاشتن و یا انتشار دادن ، باعت تبلور و ظهور کارایی و مفید بودن محتوای شما می شود. همیشه به یاد داشته باشید، رمز کلیدی موفقیت در اینستاگرام در گرو همکاری دنبال کنندگان با شما است. کال تو اکشن در اینستاگرام یکی از عوامل مشوق است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت . پس همراه ما باشید…

کال تو اکشن در اینستاگرام چیست ؟

بدیهی است که هر کسب و کاری در هر جایی و حال و هوا، قوانین و متد های مهمی برای کسب و کار و تبلیغات دارد. اینستاگرام هم فضا و روش های خاصی برای فروش و برقرای ارتباط دارد. شاید بتوان گفت در بسیاری از روش های فروش و ارائه خدمات سنتی ارتباط مشتری و فروشنده قطع شود. ولی در بستر اینستاگرام هرگز نباید چنین اتفاقی رخ دهد. شما باید پس از انتشار محتوایتان مخاطبان را وادار به عکس العمل کنید. در اصل به فراخوانی که شما به مخاطبان برای عکس العمل نشان دادن به پست هایتان می کنید، کال تو اکشن ( CTA در اینستاگرام ) می گویند.

چطور CTA در اینستاگرام انجام دهیم ؟

کال تو اکشن در اینستاگرام بسیار ساده است. تها کافیست در اسلاید آخر تصاویرتان فرمی طراحی کنید. که ببینندگان را به لایک کردن، ذخیره کردن، انتشار دادن و کانت گذاشتن تشویق کند. اما نگران نباشید حتی اگر چنین امکانی برای طراحی ندارید و هنوز در ابتدای راه هستید. می توانید در قسمتی از کپشن به این مقوله اشاره کنید. اگر هنوز به تاثیر تعامل با مخاطبان در اینستاگرام ایمان نیاورده اید، یا محتوای تعاملی و اعجاز آن در جذب مخاطب را جدی نگرفته و یا اطلاعی درباره ی آن ندارید!

نکات کلیدی طراحی کال تو اکشن در اینستاگرام:

قطعا انجام هر کاری اصول و ترفند های خاصی دارد که شما با دنبال کردن آنها می توانید به نتیجه مطلوب تری برسید. اگر شما هم قصد استفاده از CTA در اینستاگرام را دارید، پس حتما به این نکات و اصول دقت کنید.

1_ توجه ها را تنها به آن بخش جلب کنید

طراحی بخش کال تو اکشن باید به گونه ای باشد که توجه ها به طور اختصاصی به محتوای آن بخش جلب شود. استفاده از آیتم و المان های زیاد در صفحه که به رنگ های جیغ یا ابعاد بزرگ چشمان مخاطبان را منحرف می کنند می توانند از تاثیر مستقیم آن بخش بر روی بینندگان بکاهند. اینگونه CTA در اینستاگرام ارتقا پیدا می کند .

2_ فونت و اندازه مناسب

انتخاب فونت و سایز مناسب برای کال تو اکشن در اینستاگرام را می توان یکی از چالش های جدی طراحی این بخش دانست . زیرا فونت مناسب می تواند اثرگذاری بصری بالایی داشته باشد. و این بخش خود به نوعی انتقال دهنده حس و حال مورد نظر شما به بینندگان خواهد بود.همچنین اندازه ای که برای متن CTA در اینستاگرام استفاده می کنید نباید کوچک و غیر قابل دید یا در ابعادی زیادی بزرگ و ناخوشایند باشد.

3_ استفاده از لحن جذاب و خلاقانه

از آنجایی که CTA در اینستاگرام می تواند هم به عنوان یکی از اسلاید ها و هم در کپشن پست قرار بگیرد؛ پس دست شما برای خلاقیت های گرافیکی و متنی این بخش کاملا باز خواهد بود. سعی کنید صریح، واضح و مهم تر از همه خلاقانه منظورتان را به کاربران برسانید. و با لحنی دوستانه آنها را تشویق به تعامل کنید.

4_ از عامل مشوق استفاده کنید

گاهی دعوت از مخاطبان به تنهایی کافی نیست. و شما باید از عوال مشوق و سرعت دهKده برای ترقیب هرچه بهتر افراد در کنار کال تو اکشن استفاده کنید. کال تو اکشن در اصل یک فراخوان است اما شما به طور مثال با دادن هدیه یا تخفیف به 10 کامنت اول می توانید دلیل موجهی به افراد برای همکاری بیشتر دهید اینگونه می توانید CTA در اینستاگرام را اتقا دهید .

5_ به طراحی کال تو اکشن در اینستاگرام توجه کنید

طراحی مناسب یکی از عامل های موثر می باشد. محل قرار گیری متن، المان های گرافیکی و فرم درنظر گرفته شده برای طراحی از مسائل بسیار مهم است.به طور مثال استفاده از پالت های رنگی زیبا که کنتراست رنگی مناسبی را در کنار هم ایجاد می کند می تواند بسیار و زیبایی کار تاثیرگزار باشد.

نمونه هایی از CTA در اینستاگرام

blank
نمونه کال تو اکشن 1
نمونه کال تو اکشن در اینستاگرام
نمونه کال تو اکشن برای انتشار پست
blank
نمونه کال تو اکشن در کپشن

جمع بندی

در پایان به این نکته اشاره می کنم که راه و رسم کسب و کار موفق در اینستاگرام و ارتقا CTA در اینستاگرام به دانش و آگاهی افراد درباره اصول جذب مخاطب و تولید محتوا بستگی دارد. پس اگر شما هم در این محیط مشغول فعالیت هستید، بهترین کار یادگیری اصول بیشتر درباره استفاده صحیح از بخش های مختلف این اپلیکیشن برای رسیدن به اهدافتان است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها