URL انگلیسی بهتره یا فارسی؟نکات نگارش نامک

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 6 ماه قبل

URL انگلیسی یا فارسی؟ انتخاب بین این دو گرینه می‌تواند یکی از سوالات اساسی برای افراد باشد. در اصل آدرس صفحات مختلف شما است. همان آدرسی که شما با دیگران در قالب لینک سایت به اشتراک می‌گذارید. و نامک بخشی از این آدرس است. یکی از سوال هایی که همیشه در رابطه با انتخاب و نگارش این نام مطرح می‌شود، در رابطه با انتخاب زبان آن است. برخی افراد بر این باورند که URL و نامک صفحات آنها باید به فارسی باشد. و بسیاری هم زبان انگلیسی را بهتر می‌دانند. در این مقاله سعی داریم که یکبار برای همیشه با…
نکات نگارش نامک. انتخاب URL فاسی یا اینگلیسی؟

URL انگلیسی یا فارسی؟ انتخاب بین این دو گرینه می‌تواند یکی از سوالات اساسی برای افراد باشد. در اصل آدرس صفحات مختلف شما است. همان آدرسی که شما با دیگران در قالب لینک سایت به اشتراک می‌گذارید. و نامک بخشی از این آدرس است. یکی از سوال هایی که همیشه در رابطه با انتخاب و نگارش این نام مطرح می‌شود، در رابطه با انتخاب زبان آن است. برخی افراد بر این باورند که URL و نامک صفحات آنها باید به فارسی باشد. و بسیاری هم زبان انگلیسی را بهتر می‌دانند.

در این مقاله سعی داریم که یکبار برای همیشه با مقایسه و تحلیل هر دو این موارد و تاثیر آنها بر سئو و بهینه سازی وبسایت یکی از آنها را انتخاب کنیم. و چند مورد از مهم ترین اصول نوشتن نامک را بررسی نماییم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب URL فارسی یا انگلیسی؟

پیوند یکتا، URL و نامک تقریبا یکی هستند. پس از شنیدن نام‌‌‌های مختلف آن گیج نشوید. حقیقت آن است که انتخاب و نگارش این نام تاثیر چندانی در سئو و بهینه سازی سایت ندارد. و مسئله چندان حیاتی نیست. اما بدون شک نگارش درست و اصولی آن سایت شما را حرفه ای تر نشان خواهد داد. استفاده از زبان فارسی و انگلیسی برای این بخش در سایت‌‌‌های مختلف رایج است. اما توصیه اکثر کارشناسان و حرفه ای‌‌‌های این حوزه استفاده از URL انگلیسی است. در بخش پایین دلایل این نکته را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. تا در نهایت خودتان تصمیم بگیرید که از URL انگلیسی یا فارسی استفاده خواهید کرد.

URL فارسی یا انگلیسی؟ کدام یک بهتر است

چرا URL انگلیسی؟

بسیاری از سایت‌‌‌های موفق از URL‌‌‌های فارسی استفاده می‌کنند و این نکته هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر شما به فکر انتخاب بهترین گزینه بین خوب و عالی هستید، دلایل زیر را برای نوشتن پیوند یکتا به زبان انگلیسی حتما مطالعه کنید.

1: کوتاه بودن لینک انگلیسی در مقایسه با فارسی

کوتاه و خلاصه بودن لینک یکی از مزیت‌‌‌های مهم آن است. لینک‌‌‌های بلند و بی سر ته اکثرا برای کاربران دست و پا گیر هستند. و انتشار آنها را سخت می‌کنند. از آنجایی که کاربرد حروف اضافی و افعال در زبان فارسی گسترده تر است، کلمات بیشتری برای نگارش یک URL معنادار نیاز است. مطمئنا اگر خودتان هم مقایسه کنید به همین نتیجه خواهید رسید.

2: سئو راحت تر URL انگلیسی

همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم نقش بخش نامک در سئو چندان پررنگ نیست. اما داشتن یک پیوند یکتای خلاصه می‌تواند کمی‌به بهتر ایندکس شدن سایت شما کمک کند. از آنجایی که فهم و درک زبان انگلیسی برای سرور و اسکرولرها راحت تر است، این نکته می‌تواند تا حدودی تاثیر گذار باشد.

3: جلوه زیبا تر لینک انگلیسی

بدون شک با کمی‌بررسی خودتان هم به این نکته پی خواهید برد که لینک‌‌‌های خارجی در زمان اشتراک گذاری قابل فهم و مرتب تر هستند. در بسیاری از شبکه‌‌‌های اجتماعی و یا اپلیکیشن هایی که از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌شود، تمامی‌کلمات فارسی به شکل بهم ریخته و نامفهومی‌نمایش داده می‌شود. به همین دلیل بر اساس تجربه، استفاده از زبان انگلیسی برای این بخش کاربرپسند تر است.

در ادامه می‌توانید تفاوت نحوه نمایش انتشار لینک با URL فارسی و انگلیسی را در پیامرسان تلگرام مشاهده و مقایسه کنید.

نحوه نمایش URL انگلیسی
نحوه نمایش URL فارسی

مهم ترین اصول نوشتن نامک

_) شما می‌توانید برای نوشتن URL انگلیسی از از ابزار هایی مثل ابزار Google Translate استفاده کنید. تا بتوانید معادل دقیق موضوعات را به عنوان نامک استفاده کنید.

_) نکته بسیار مهم دیگر آنکه، حتما به خاطر داشته باشید که پیوند یکتای شما باید بازتابی از عنوان و موضوع محتوای شما باشد. تا به عنوان آدرس و نشانی صفحه وظیفه اش را به درستی انجام دهد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به مهم ترین اصول نوشتن نامک و بررسی انتخاب زبان مناسب برای این کار کمک کنیم. تا بتوانید تصمیم گیری کنید بین URL انگلیسی یا فارسی کدام مورد برای شما بهتر است. امیدوارم که از این مقاله لذت برد باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *