با محتوای همیشه سبز، همیشه پرمخاطب باش

محتوای همیشه سبز، نکات و روش های تولید آن

امروزه تولید محتوای جذاب یکی از دغدغه های اصلی هر کسب و کار اینترنتی محسوب می شود. همان طور که در مقاله 5 دلیلی که باید در کنار فروش، تولید محتوا هم بکنید. به ارزش تولید محتوا اشاره کردیم،تولید محتوا برای اعتبار بخشی و جلب اعتماد مخاطبان نقش کلیدی دارد. در این مقاله به معرفی بروزترین متد تولید محتوا می پردازیم. یکی از اصلی ترین کارکرد های محتوای خوب مخاطب پسند بودن  و مورد استقبال قرار گرفتن در همه زمان هاست. و سالهاست که محتوای همیشه سبز یا evergreen content  بیش از هر زمان دیگر روند فرایند ساخت محتوا را دگرگون کرد. پس در ادامه این مقاله با بررسی محتوای همیشه سبز همراه ما باشید...

محتوای همیشه سبز چیست؟

رنگ سبز همیشه در ضمیر ناخداگاه ما نشان دهنده سرزندگی و طراوت است. شما با پیروی از سبک تولید محتوای همیشه سبز می توانید محتوایی تولید کنید که تاریخ انقضایی نداشته باشند و همیشه تر و تازه و پرمخاطب بمانند. به راستی که امروزه تولید محتوای پربیننده و ارزشمند یک هنر است. امروزه تمامی شبکه های اجتماعی از محتوا های رنگارنگ و محبوب که تنها برای دوره ای قابل استفاده و ترند هستند انباشته شده. اما مشاهده و خواندن محتوای همیشه سبز در هر زمانی برای مخاطبان جذاب و لذت بخش است. این نوع از محتوا همیشه کاربردی و مورد نیاز است. و فارق از جنبه سرگرمی تاثیرگذاری و اثربخشی قابل توجهی دارد.

تولید این نوع از محتوا برای شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی می تواند برگ برنده ای برای شما باشد.و مخاطبان را علاقه مند و مشتاق به همراهی و دنبال کردن شما کند.

اکثر مطالبی که شما در طول روز شاهد آن هستید محتوای های فصلی و دوره ای هستند. این نوع از مطالب برای زمان کوتاهی بسیار پربیننده و مورد درخواست هستند. اما بعد از مدت کوتاهی میزان بازدید آنها از تب و تاب اولیه می افتد و کمتر افرادی تمایل به بازدید از آنها دارند. به طور مثال محتواهای مرتبط به رویداد های خاص مثل اعیاد، مناسب ها ، موضوعات پرطرفدار دوره ای ، اخبار،آمار و ارقام سالیانه و ... مقطعی و دوره ای هستند. و بعد از پایان زمان انقضایشان منسوخ و خارج از رده می شوند.

آموزش تولید محتوای همیشه سبز

انواع محتوای همیشه سبز

این نوع از محتوا به دلیل کاربردی بودن و تامین رضایت مخاطبان همیشه برای آنها جذاب است. از شاخص ترین خصوصیت این محتوا کامل، جامع و سودمند بودن آن است. این نوع از محتوا ضمن پاسخ به تمامی سوالات کاربر درباره یک موضوع اطلاعات زیادی به آنها می دهد و آنها را از جست و جوی  زیاد برای پیدا کردن جواب بی نیاز کند. از برخی محبوب ترین محتواهای همیشه سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بررسی محصولات:

بررسی و مقایسه محصولات در هر عرصه و زمینه ای جز مطالب پرمخاطب محسوب می شوند. شما با تولید این نوع از محتوا می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با نوع کار و نحوه استفاده از آنها به مخاطب ارائه کنید. نکته مهم تولید این نوع از محتوای همیشه سبز انتخاب محصولات پرکاربرد و متداول است. نه محصولات خاصی که اقلیت مردم به سراغ آنها می روند.

محتوا های آموزشی و راهنماها:

همیشه و در همه زمینه ها افراد نیازمند به مطالب آموزشی درباره موضوعات مختلف پیدا می شود. پرداختن به آموزش درباره موضوعات کاربردی و جذاب و قراردادن راهنماهای تصویری در سطح پیشرفته و مبتدی روش خوبی برای تولید محتوای همشه سبز است. مولفه کلیدی در تولید محتوای آموزشی بروز رسانی آنها است. بسیاری از موضوعات نیازمند ایجاد تغییرات و بروزرسای با توجه به اطلاعات جدید است.

پاسخ به سوالات متداول:

یکی از نکاتی که باید در تولید محتوای همیشه سبز در نظر گرفت، آنالیز رفتاری مخاطبان است. شما با تحلیل نیازها و سوالات پر تکرار آنها می توانید با انتخاب هوشمندانه موضوعات، محتوایی تولید کنید که همیشه تازه و پرطرفدار باشد.

نکات تولید و انواع محتوای همیشه سبز

مهم ترین نکات تولید محتوای همیشه سبز که باید بدانید

1: پیدا کردن موضوع مناسب

پیدا کردن موضوع همیشه سبز را می توان اولین و مهم ترین مرحله دانست. برای این کار شما باید بجای تولید محتوا درباره موضوعات ترند و برحسب مد، به سمت موضوعاتی با نرخ بازدید بالا در همه زمان ها بروید. برای چنین کاری پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب بسیار اثربخش و کمک کننده خواهد بود. شما با کمک سایت گوگل ترندز و از بخش موضوعات برترمی توانید اطلاعات کامل و جامعی از روند جست و جوی آن موضوع در طول زمان های مختلف بدست آورید. استفاده از این سایت و بررسی آمار می توانید ساده و مطمئن ترین راه ممکن باشد.

موضوع بحث شما در تولید محتوای همیشه سبز نباید محدود به یک سال، فصل و یا مناسبت و رویداد خاص باشد. به طور مثال می توان گفت با اینکه مقاله سیاست ها و بروز رسانی های اینستاگرام  در 2021 هم اکنون پربازدید و جذاب است. اما عملا در سال های آینده مورد استفاده نخواهد بود.

2:تولید محتوای جامع

اگر محتوای شما جامع نباشد بعد از مدتی رقبا خاطبانتان را تصاحب خواهند کرد. برای تکمیل و منحصر به فرد کردن یک محتوای خوب، سعی کنید اطلاعات مفیدی از چند وبسایت تهیه و با اضافه کردن تصاویر، ویدیو و فایل های صوتی تا حد ممکن آن را بهینه کنید. شما حتی می توانید از مطالب سایت های خارجی ، ترجمه و گردآوری آنها برای هرچه بهتر کردن محتوایتان استفاده کنید. و با قرار دادن نظرات کارشناسی و نقد و بررسی ها به نوشته تان اعتبار بیشتری ببخشید.

3: تولید محتوا برای تازه کار ها و افراد متبدی

همیشه جمعیت کثیری از جست و جو گران را افراد تازه کار تشکیل می دهند. این دسته از مخاطبان می توانند میزان بازدید مطالب شما را در صورت پاسخ به نیازهایشان افزایش دهند. پس تولید محتوای همیشه سبز برای پاسخ به سوالات اساسی افراد تازه کار همیشه ایده خوبی است. نکته کلیدی در این کار پرهیز از عنوان مسائل بسیار تخصصی و توضیح به زبان ساده با استفاده از تصاویر است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی کامل نحوه تولید محتوای همیشه سبز و کاربردی ترین تکنیک های آن به شما و کسب وکارتان برای همیشه در اوج بودن کمک کنیم. زیرا این نوع از محتوا علاوه بر صرفه اقتصادی بالا نرخ تعامل و بازدید بیشتری را خواهد داشت. و شما می توانید به جای داشتن 20 محتوای فصلی 10 محتوای همیشه سبز و با کیفیت داشته باشید. تا در نتیجه راندمان کارتان را افزایش دهید.البته این نکته را به خاطر داشته باشید که وجود محتوای فصلی نیز درموقعیت های خاص لازم و ضروری است. این نوع از محتوا همیشه طرفداران زیادی دارد و می تواند تثبیت کننده جایگاه کسب و کار شما باشد.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

3 × پنج =