مراقب باش این سه قانون اینستاگرام و زیر پا نگذاری!

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 7 ماه قبل

امروزه اینستاگرام نه تنها به عنوان یک شبکه اجتماعی برای سرگرمی، بلکه یک بستر مهم و با ارزش برای تجارت آنلاین شناخته می‌شود. به همین دلیل کسب آگاهی درباره این اپلیکیشن برای تمامی‌افراد فعال در این حوزه نیازی مهم تلقی می‌شود. در این مطلب سه مورد از مهم ترین نباید ها، خط قرمزها و قانون‌‌‌های اینستاگرام، را عنوان می‌کنیم.
بررسی سه تا از مهم ترین قانون‌‌‌های اینستاگرام

شناخت قانون اینستاگرام و پیروی از آنها یکی از ضروری ترین موارد برای رشد و موفقیت در این برنامه است. امروزه اینستاگرام نه تنها به عنوان یک شبکه اجتماعی برای سرگرمی، بلکه یک بستر مهم و با ارزش برای تجارت آنلاین شناخته می‌شود. به همین دلیل کسب آگاهی درباره این اپلیکیشن برای تمامی‌افراد فعال در این حوزه نیازی مهم تلقی می‌شود. در مقاله قبلی به بررسی محدودیت‌‌‌های اینستاگرام در زمینه‌‌‌های مختلف مثل فالو، لایک، آنفالو و …. پرداختیم. برای مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید. اما در این مطلب سه مورد از مهم ترین نباید ها، خط قرمزها و قانون اینستاگرام، را عنوان می‌کنیم.

در حال حاضر تمامی‌کسب و کار‌ها و پیج‌‌‌های عادی برای پایداری در اینستاگرام ملزم به رعایت قوانین آن هستند. زیرا در غیر این صورت با واکنش الگوریتم‌‌‌های این برنامه و جرائم متعدد رو به رو خواهند شد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید….

قانون اینستاگرام

1:طبق قانون اینستاگرام کپی کاری ممنوع!

خوشبختانه یکی از مواردی که بیش از قبل در اینستاگرام جدی تر از قبل گرفته می‌شود، قانون کپی رایت و حق مالکیت است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که اینستاگرام به موزیکی که بر روی ویدیوتان قرار داده اید ایراد بگیرد. و آن را منتشر نکند. تمامی‌این اقدامات مربوط به سختگیری‌ها و قانون گذاری‌‌‌های جدید مبنی بر حق کپی رایت آثار می‌باشد. پس سعی کنید به جای تقلید و کپی برداری خلاقیت را چاشنی فعالیت هایتان کنید.

2: فکر انتشار متن،تصاویر یا ویدیو‌‌‌های غیر اخلاقی به سرتون نزنه

یکی از مسائل که در سال‌‌‌های اخیر بیشتر به آن پرداخته شده، جلوگیری از نشر مسائل غیر اخلاقی است. اینستاگرام با هدف اینکه این برنامه را فضایی امن برای تمامی‌گروه‌‌‌های سنی کند، در برابر محتوا‌‌‌های وحشیانه، ترویج گر فساد، تبلیغات سلاح گرم، مواد مخدر، ترویج خودکشی و …مقاومت می‌کند. و حتی جرایمی‌همچون بلاک اکشن شدن و یا حتی حذف کامل اکانت را برای متخلفین در نظر می‌گیرد.

بعلاوه این برنامه این امکان را به کاربران می‌دهد که پیج‌‌‌های نامناسب را ریپورت و بلاک کنند. در این صورت سختگیری و نظارت بیشتری بر روی آن اکانت صورت می‌گیرد.

3: برای پیروی از قانون اینستاگرام رفتار‌‌‌های اسپم گونه نکنید

اینستاگرام قرار بود شبکه مجازی با کاربران انسانی باشد. اما به مرور زمان و با گسترش این شبکه انواع اسپم‌ها و ربات‌ها مهمان این برنامه شدند. در سال‌‌‌های اخیر الگوریتم‌‌‌های اینستاگرام با افزایش حساسیت با اکانت هایی که به صورت غیر معمول و عجیب به شکل یک اسپم فعالیت می‌کنند، برخورد می‌کند. از جمله رفتار‌‌‌های اسپم گونه می‌توان به انتشار و استفاده از هشتگ‌‌‌های زیاد و تکراری، دادن پیام‌‌‌های زیاد با متن کاملا مشابه برای افراد زیاد در دایرکت و در کامنت ها،فالو آنفالو بیش از حد مجاز در روز و …. اشاره کرد.

در صورتی که اینستاگرام به هدایت یک اکانت توسط ربات یا اسپم بودن آن شک کند، طبق قانون اینستاگرام احتمال بلاک اکشن و شدبن شدن وجود دارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم سه مورد از مهم ترین قانون‌‌‌های اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم. به طور کل راز پایداری و رشد پیج‌ها از نظر اینستاگرام این است: (با تلاش خودت پیشرفت کن و با صبر و حوصله ادامه بده تا موفق بشی.) امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون در این زمینه رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینک به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *