بلاک اکشن شدن،کابوس جدید پیج های اینستاگرامی

بلاک اکشن شدن در اینستاگرام چیست و چه دلایلی دارد؟

این روزها اصطلاح اکشن بلاک شدن(action block) زیاد شنیده میشود. و در حال حاضر راه های زیادی برای رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام وجود دارد. و این مقوله‌ای است که بسیاری از افراد را نگران کرده. در این مقاله درباره بلاک اکشن شدن در اینستاگرام، دلایل، نحوه تشخیص، راه حل های جلوگیری از آن و اینکه چگونه از اکشن بلاک خارج شویم صحبت می کنیم. تا دیگر نگران این موضوع نباشید. پس لطفا در ادامه این متن همراه ما باشید..

چرا و چطور بلاک اکشن می‌شویم؟

مدتی است که اینستاگرام با افرادی که قوانین و پروتکل های اینستاگرام را رعایت نمیکنند و باعث تولید اسپَم می‌شوند برخورد سخت‌گیرانه ای می کند. این شبکه اجتماعی خط قرمز های پررنگ و مشخصی دارد. که هم از خودش و هم از مخاطبانش محافظت می کند. اما قطعا سرپیچی از این موازین برای شما عاقبت بدی به همراه دارد.

این برخورد اینستاگرام به قدری سخت‌گیرانه است که گاها حتی کاربران عادی را مورد حمله قرار می‌دهد. و از ارسال پست،کامنت و لایک بدون هیچ هشدار یا اخطار قبلی جلوگیری می‌کند. به این عکس‌العمل اینستاگرام اکشن بلاک گفته میشود.

از کجا بفهمیم اکشن بلاک شدیم؟

تشخیص بلاک اکشن شدن اصلا کار دشواری نیست. گاهی شما ممکن است حتی با انجام اشتباه کوچکی برای مدتی محدود بلاک اکشن شوید. در این شرایط دسترسی شما به بسیاری از قابلیت های اینستاگرام قطع می شود. متاسفانه در این حالت شما دیگر نمی توانید پست جدیدی بگذارید ،پیام های خود را در دایرکت جواب بدهید و یا حتی پست دیگران را لایک کنید.

اکشن بلاک شدن در اینستاگرام
پیام مربوط به اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

حال چطور از اکشن بلاک شدن در اینستاگرام جلوگیری کنیم

بر اساس سیاست های هوشمند اینستاگرام ،هرنوع فعالیتی در این شبکه حد و مرز مشخصی دارد. یعنی تعداد دفعات لایک،کامنت گذاشتن، فالو و آنفالو در روز برای هر کاربر محدود است. به عقیده کارشناسان اینستاگرام شما برای جذب فالوور نیاز به فعالیت بیش از حد ندارید. برای مثال انجام تعداد زیادی لایک، کامنت، فالو و آنفالو و به خصوص تگ کردن (منشن) افرادی که فالور شما نیستند شما را به دردسر می اندازد. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله قوانین و محدودیت‌‌‌های اینستاگرام برای انجام فعالیت‌‌‌های مختلف را مطالعه کنید.

حال به بررسی چند عامل برای رفع یا جلوگیری از اکشن بلاک شدن می پردازیم.

1 . حذف برنامه های دردسرساز

برای رفع سریع اکشن بلاک شما باید سریعا تمامی برنامه ها و ربات‌هایی که به اسم افزایش فالوور یا آنفالویاب به اکانت اینستاگرام شما متصل است را حذف کنید. تا از طرف اینستاگرام به عنوان اسپمر شناخته نشوید. و به یان صورت ثبات و نظم بیشتری به دستیرسی های اکانتتان بدهید. تا از کارکرد بیهوده یا مخارب برخی از سرویس های اینچنینی جلوگیری کنید.

2 . بر روی حقیقی بودن صفحه تاکید کنید

 دائما از پست‌های تکراری و کامنت‌های آماده استفاده نکنید و در این صورت نه تنها اسپمر شناخته می‌شوید بلکه مخاطب را از پیج خود دور می‌کنید. یکی دیگر از راه ها برای اینکه نشان دهید شخصی حقیقی هستید این است که بیو خود را کامل کنید. نکته دیگر اینکه اگر پیج شما شخصی است حتما از تصویر خودتون برای پروفایل استفاده کنید. و سعی کنید کاملا به صورت یک کاربر واقعی در پیج اینستاگرام خود فعالیت داشته باشید.

3. از فعالیت اغراق آمیز بپرهیزید

همانطور که پیشتر به این مورد اشاره کردیم، انجام فعالیت‌های بیش از حد و اغراق آمیز می‌تواند برای پیج شما دردسر ساز باشد. ازین رو همیشه به کاربران این برنامه و مخصوصا پیج‌های کاری اخطار میشود که فعالیت سالم و دائمی در این عرصه را فدای تبلیغات گسترده برای جذب فالوور بیشتر نکنند. و با احترام گذاشتن به قوانین و شناخت الگوریتم های اینستاگرام تداوم کسب و کارشان را تضمین کنند.

رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام

فعالیت های زمینه ساز برای اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

1. روشن بودن vpn هنگام کار با برنامه

ورود(login) بیش از حد با دستگاه و استفاده از ip مختلف باعث اکشن بلاک شدن پیج شما می‌شود. اگر با دستگاه و آی پی‌های مختلف وارد اکانتتون بشوید و از طرفی نتوانید پیامک یا ایمیل تشخیص هویت را تایید کنید، از طرف اینستاگرام به عنوان اسپمر یا هکر شناخته می‌شوید. و تبدیل به عامل اکشن بلاک شدن صفحه اینستاگرامتان می‌شوید.

2 . نقص حقوق و زیر پا گذاشتن قوانین کپی رایت

این عامل هم می تواند باعث اکشن بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما ‌شود. شاید تا به حال تجربه کرده باشید که اینستاگرام اجازه انتشار پست یا استوری خاصی را به شما ندهد. این مشکل می تواند به احتمال زیاد مربوط به موسیقی ویدیو شما باشد. شما باید پست‌هایی منتشر کنید که خودتون تولید کرده اید و یا اگر از کپی رایت استفاده کردید ذکر منبع رو فراموش نکنید. این مورد از اکشن بلاک اخیرا افزایش داشته و به عنوان کپی رایت شناسایی می‌شود.

3 . به غیر اخلاقی نبودن پست ها دقت کنیم

اگر پستی که شما به اشتراک گذاشته‌اید از طرف اینستاگرام غیراخلاقی شناخته شود باعث اکشن بلاک شدن پیج شما می‌شود،مواردی مثل پست‌های خشونت آمیز، جنسی یا برهنه می تواند به کلی باعث از بین رفتن پیج شما شود. پس برای پیشگیری و رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام بهتر است به این موارد دقت کنید.

4. انتشار یک کامنت تکراری برای دفعات زیاد

بسیاری از افراد ممکن است که رفتار های پرخطری در اینستاگرام از خود نشان دهند که نتیجه‌ای بجز اکشن بلاک شدن در اینستاگرام برای آن‌ها در پی نخواهد داشت. یکی از اشتباهات رایجی که اکثر پیج های فروش مرتکب میشوند، انتشار کامنت های تبلیغاتی تکراری در زیر پست های مختلف به دفعات زیاد می‌باشد. که همین اقدام ساده میتواند موجب توقف عملکرد اکانت آنها از جانب اینستاگرام شود.

5. داشتن فعالیت بیش از حد در دایرکت

یکی از مواردی که ایسنتاگرام به تازگی حساسیت بیشتری بر روی آن نشان میدهد، میزان فعالیت در دایرکت است. اگر پیج کاری شما تعداد بسیار زیادی پیام در روز دریافت میکند و مجبور هستید روزانه به تعداد بسیار زیادی پیام پاسخ بدهید، این رفتار شما به خطر می اندازد. این همیشه بهتر است برای جلوگیری از اکشن بلاک شدن در اینستاگرام به تعداد مشخصی از پیام ها پاسخ دهید. اگر مدیریت دایرکت ها و حفظ ارتباط با دنبال کنندگانتان برای شما دشوار است پیشنهاد ما این است که حتما از یک وبسایت برای ثبت سفارشات و یادادن جزئیات بیشتر به افراد استفاده کنید.

در غیر این صورت پاسخ دادن به تمامی پیام های دایرکت در روز میتواند به بلاک اکشن شدن پیج شما ختم شود.

اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

روش‌های رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام چیست؟

تمامی مراحل قبلی درباره نحوه جلوگیری و عوامل موثر در زمینه اکشن بلاک شدن در اینستاگرام بود. حال به این نکته خواهیم پرداخت که اگر این اتفاق برای پیج ما افتاد چگونه از اکشن بلاک خارج شویم. و راهکار رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام چیست؟ در ادامه تمامی راه حل های موجود را بررسی خواهیم کرد.

1. اتصال اینترنتتان را تغییر دهید

گاهی ممکن است که اینستاگرام تنها ای پی اینترنت شما را مورد هدف قرار داده باشد. ب همین خاطر اولین کاری که برای رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام می‌توانید انجام دهید، تغییر نوع اتصال میباشد. برای این منظور می توانید برای مدتی موبایل دیتای تلفنتان را به جای وای فای استفاده کنید. این راه ممکن است در برخی موارد جوابگوی این مشکل باشد. اما در صورتی که تغییری حاصل نشد به احتمال زیاد اینستاگرام اکانت شما را جریمه کرده است و باید به سراغ راهکارهای دیگر بروید.

2. این مشکل را گزارش کنید

یکی از ساده ترین راه هایی که پیش پای شماست گزارش این مسئله به اینستاگرام است. برای این کار می توانید از قسمت setting وارد بخش help شده و از بخش report a problem در چند جمله کوتاه و به زبان انگلیسی مشکل اکانتتان را تایپ کنید.

3. عدم فعالیت تا زمان برطرف شدن اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

این نکته را به خاطر داشته باشید که تکرار الگوهای رفتاری غلط در اینستاگرام و تداوم در انجام آنها تنها برای پیج شما مشکل‌زا خواهد بود. یکی از بهترین پاسخ‌ها برای چگونگی رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام این است که مدتی فعالیت در این برنامه را کنار بگذارید. این روش نه تنها برای بلاک اکشن شدن در اینستاگرام بلکه برای هر نوع جریمه ای از سوی این برنامه موثر است. تنها کافیست برای یک یا دو هفته از انتشار پست، لایک کردن، فالوو آنفالو و سایر فعالیت ها دست بکشید.

4. تمامی ربات‌ها و اپلیکیشن‌ها فعال بر روی اکانتتان را غیر‌فعال کنید

در قسمت های بالاتر یکی از عوامل اصلی اکشن بلاک شدن در اینستاگرام را فعالیت غیراصولی ربات ها نام بردیم. گاهی شما با دادن دسترسی اکانتتان به چنین پلتفرم هایی خودتان باعث اکشن بلاک شدن پیجتان می شوید. پس بهتر است از ابزار های غیرقابل اعتماد و یا امکانی که برای جذب فالوور رایگان یا با مبالغ بسیار پایین در اختیار شما میگیرند استفاده نکنید. تا در آینده دچار مشکل نشوید.

5. پسوردتان را تغییر دهید

بهتر است برای رفع اکشن بلاک شدن در اینستاگرام که با تغییر رمز عبور یا پسورد پیجتان به امنیت آن بیفزایید. این کار می تواند به دسترسی تمام اپلیکیشن ها و ربات ها به پیج شما پایان دهد. و امنیت اکانت شما را نیز بیش از پیش تامین کند. ضمن این کار می توانید یک بار از برنامه خارج و مجددا به آن وارد شوید. برای تغییر رمز عبور از قسمت تنظیمات به بخش پسورد بروید، با انتخاب گزینه change password و وارد کردن رمز قبلی رمز ورود جدیدتان را ثبت کنید.

کلام آخر

در این مقاله به نکات مهمی برای جلوگیری و تشخیص اکشن بلاک شدن در اینستاگرام و نکات رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام اشاره شد. همان طور که همیشه می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. پس با بخاطر سپردن همین مواد می توانید کاری کنید تا هیچگاه مشکلی برایتان پیش نیاید. امیدوارم با انتشار این مطلب توانسته باشیم به شما کمک کنیم . لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

1 × 3 =