4 روش موثر و ایده کسب و کار در تلگرام تضمینی در سال 2021

معرفی ایده کسب و کار در تلگرام

میدانید امروزه با استفاده از شبکه های اجتماعی علاوه بر سرگرمی و فراغت ، میتوانیم به عنوان ایده های کسب و کار خود از آن ها استفاده کنیم . تلگرام در سال 2021 بالای 500 میلیون کاربر فعال دارد که به یکی از بهترین شبکه های اجتماعی شناخته می‌شود، حال ایده کسب و کار در تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی راهی است برای درآمدزایی کسانی که حتی سرمایه و محصولی برای ارائه ندارند. به همین دلیل هم روز به روز به تعداد کاربران، مشاغل و بیزینس هایی که در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند افزوده میشود.

ما در مقاله "دلایل قانع کننده برای کسب درآمد از تلگرام" به فواید راه اندازی کسب و کار در این بستر پرداختیم. اما در این محتوا قصد داریم تا ایده‌های جدید کسب‌ و کار تلگرام را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. تا شما را در جریان کاربردی‌ترین روش و راه‌های کسب درآمد با تلگرام قرار دهیم. پیشنها میکنم تا انتهای این مقاله حتما همراه ما باشید...

راه‌های کسب درآمد با تلگرام چگونه است؟

برای شروع کسب و کار در تلگرام حتما لازم نیست کانالی با هزاران مخاطب داشته باشید و یا برودجه بسیتر زیادی برای تبلیغات در سایر کانال‌ها درنظر بگیرید. درست است که داشتن بودجه اولیه برای هر کاری لازم و ضروری است اما خوشبختانه به لطف شبکه‌های اجتماعی همچون لینکدین، اینستاگرام و تلگرام می توانید فعالیت‌هایتان را با سرمایه اولیه اندک راه اندازی و به مرور کارتان را گسترده‌تر کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید کسب و کارهای اینچنینی روز به روز بیشتر شده و به ایده کسب و کار در تلگرام افزوده میشود. در حال حاظر راه‌های کسب درآمد با تلگرام به دو دسته اصلی تقسیم میشود:

کانال های تولید محتوایی

کانال هایی که از طریق محتوای طنز ، سیاسی، علمی، خبری یا سرگرمی مخاطبان بسیار زیادی دارند که به واسطه همان مخاطب کسب درآمد می‌کنند. این روش نیازی به محصول یا سرمایه اولیه زیادی ندارد و سود آن به مرور به واسطه جذب مخاطبان زیاد و تبلیغات تامین میشود.

به طول مثال افرادی که در زمینه خاصی تخصص یا مهارتی دارند می توانند با استناد به منابع معتبر اطلاعات را برای علاقه‌مندان منتشر کنند به طور مثال یاد دادن زبان های مختلف، مهارت های خاص و ... می تواند الهام بخش فعالیت های گسترده‌ای برای شما باشد.

کسب و کارهای محصولی و خدماتی

کانال هایی که در زمینه های مختلف محصول و یا خدمات ارائه میدهند، این دسته اهمیت زیادتری نسبت به دسته قبل دارند زیرا این کانال ها توسط افرادی عادی اداره میشوند که در همان زمینه کار خود تخصص و محصول ارائه میدهند.

در این نمونه باید به این نکته اشاره کرد که برای آنلاین شاپ‌ها و کانال‌های فروش محصولات داشتن مخاطبان واقعی بسیار مهم است. به همین علت خرید فالوور و مخاطبان اصطلاحا "فیک" و تقلبی کار چندان معثر و عاقلانه‌ای نیست. پس باید ضمن تبلیغات درست و گسترده مخاطبان هدفمند را جذب کانال های تلگرامی کرد. این عامل یکی مورد توجه‌ترین ایده کسب و کار در تلگرام است.

تا اینجا دریافتید که کسب و کار در تلگرام بسته به تخصص و علاقه ای که دارید امکان پذیر است، اما حال باید بررسی کنید که مناسب‌ترین راه برای انتخاب و شروع کسب درآمد از تلگرام در بخش بعدی به ایده پردازی و بررسی ایده‌های جدید کسب‌ و کار تلگرام میپردازیم.

نکات و نحوه پیدا کردن ایده کسب و کار در تلگرام

همانطور که میدانیم ایده هایی قابل قبول هستند که مورد استقبال مخاطب قرار بگیرد نیازهای آنها را به خوبی رفع کند. برای راه اندازی کانال تلگرام میتوانید از ایده های که قبلا بوده است استفاده کنید ، ولی حال شاید بگویید پس منظور شما از ایده جدید چیست؟

منظور این است با استفاده از ایده های قبلی که ارائه شده است میتوانید با تغییراتی آن را به مناسب‌ترین و ایده‌های مرتبط و مطابق با استعداد و نیازهایتان برسید. نکته مهم این است که کسب و کارتان با سایر افراد رغبا و مشاغل مشابه وجه تمایز داشته باشد.

آنالیز رغبا و کانال‌های مشابه

برای دریافتن جدیدترین ایده کسب و کار در تلگرام ابتدا باید رقبای خود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. میتوانید نقاط ضعف و نقاط قوت کانال‌هایی که در حوزه شما فعالیت دارند را در نظر داشته باشید و با در نظر داشت آن ها بهترین خود را ارائه دهید ، زیرا مسلما قبل شما تعداد زیادی در حوضه موردنظرتان فعالیت کرده‌اند و هیچ فکری صددرصد ناب و ارائه شده برای اولین بار نیست. ولی این دلیلی بر این نمیشود که شما به کل نتوانید در این زمینه فعالیت کنید بلکه همانطور که گفتم با تصحیح نقاط ضعف دیگر کسب و کارها و شاخص کردن نقات قوت آنها به بهترین خود تبدیل شوید.

بررسی توانایی‌های فردی

سعی کنید بر اساس علاقه مندی خود کانال ایجاد کنید ، دقیقا همان چیزی که باب میل شما باشد شاید دقیقا کسانی مطابق با علایق شما نیز وجود داشته باشند. به طور مثال ممکن است برای مطالب طولانی حوصله خواندن و یا زمان کافی را نداشته باشید پس ترجیح میدهید به صورت ویس باشد همان مطلب و دقیقا مشابه شما چنین افراد دیگری نیز هستند و این ایده بسیار خوبی برای راه اندازی کانال تلگرامی با موضوع خبری است.

استراتژی داشته باشید

از ایده‌های جدید کسب‌ و کار تلگرام خود مطمئن شوید و سپس آنها را عملی کنید. بهتر است قبل از شروع کار از برخی افراد با تجربه در این زمینه پرس‌وجو کنید. و یا از افراد درباره موضوعات پرطرفدار نظرسنجی کنید.و یا حتی در داخل خود این پیامرسان پست های نظرسنجی بسازید و از مخاطبانتان سولاتی بپرسید. تا بهترین گزینه ها را در اختیار داشته باشید. بهتر است یک دور نمای کلیاز روند کاری و نوع فعالیت هایتان مشخص کنید و بر همان اساس کارهایتان را پیش ببرید.

ایده‌های جدید کسب‌ و کار تلگرام

شناخت ایده های جدید کسب و کار تلگرام

حال که هم با دو راه اصلی کسب و کار در تلگرام و هم با سه اصل مهم کار کردن د راین محیط آشنا شدید نوبت به ایده کسب و کار در تلگرام میرسد.

1. کانال آموزشی به راه بیندازید

بحث آموزش یکی از مورد توجه‌ترین حوزه‌های پولسازی در کسب و کارهای اینترنت است که حرف اول را میزند. در هر زمینه ای، کانال هایی که به طور حرفه ای موضوع خود را آموزش دهند انگشت شمار می‌باشند و نتیجه ی عالی را دریافت میکنند پس پیشنهاد ما نیز به شما این است که کانالی با محتواهای کامل و جامعی با تنوع گسترده تولید کنید. به طول مثال فیتنس یا مربی ورزش به صورت تصویری و یا اینکه رژیم غذایی سالم را به مخاطبان خود آموزش و نشان دهید.

به طوری که نیاز و خواسته مخاطبان خود را درک کنید، موضوع آموزشی بسته به علایق و تخصصی که شما دارید می تواند مشخص شود. پس فرقی نمیکند در چه زمینه ای قصد آموزش دارید بلکه کیفیت کار شماست که اهمیت دارد. شما باید به طوری اعتماد مشتریان خود را جلب کنید که حاضر شوند برای آموزش های شما هزینه ای پرداخت کنند، زمانی که احساس کردید مخاطبان واقعی خود را دریافت کردید، می‌توانید تصمیم به آموزش و برگزاری کلاس‌هایی در حوزه خود به صورت آنلاین کنید.

2. کسب درآمد از طریق ساخت ربات تلگرام

اگر به طور جدی قصد دارید از طریق تلگرام پول در بیاورید می توانید ربات تگرام بسازید. امروزه بسیاری از افرادی که علم و دانش کافی در زمینه برنامه نویسی و ساخت ربات‌های تلگرامی را دارند، درآمد مناسبی را از این راه کسب می کنند. شما می‌توانید انواع مختلفی از ربات‌های خدماتی، سرگرمی و... را بسازید و به مشتریان عرضه کنید. این مورد را می توان یکی از پرسودترین ایده کسب و کار در تلگرام دانست.

3. داشتن کانال های آموزشی

امروزه انتشار محتوای آموزشی یکی از پرطرفدارترین مشاغل آنلاین در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. از آموزش پخت‌وپز و نگه داری از گیاهان گرفته تا تعمیر لوازم خانگی و مهارت های تعمیراتی و... شما به تعداد افراد و علایق و نیازهای آنان ایده برای آموزش و اشتراک گذاری اطلاعات مختلف دارید. و این برای شما همچون دریایی بی نهایت راه‌های کسب درآمد با تلگرام را باز میکند.

4. کانال خبری

اخبار یکی از مواردی است که بسیاری از افراد از پیگیری آن لذت میبررند و مخاطبان زیادی به دنبال آن هستند. ازین رو تاسیس یک کانال یا گروه خبری جالب‌ترین ایده کسب و کار در تلگرام است. برای فعالیت در این راه می‌توانید حوزه‌های مختلفی را انتخاب کنید و به صورت تخصصی فقط بر روی آن موضوع کار کنید. اخبار تکنولوژی، سیاسی، اقتصادی ، وضعیت آب و هوا، اخبار حوزه فرهنگی، ورزشی و بسیاری از موضوعات دیگر می تواند به شما کمک کند. نکته مهم در زمینه انتشار اخبار سرعت اطلاع از وقایع روز دنیا و انتشار به موقع آن است. این اطلاعات به شرط درستی و استخراج از منابع معتبر می توان برای افراد بسیار جذاب و کاربردی باشد.

جمع بندی

به طور کلی می‌توان گفت که درحال حاظر پیگیری راه‌های کسب درآمد با تلگرام و یا هر شبکه اجتماعی دیگری بسیار سوده‌مند و آینده‌دار است. اما موفقیت در این مسیر به شرطی است که شما در این راه صبور باشید و پله پله به سوی هدفتان پیش بروید. در صورتی که پشتکار و تلاش لازم را داشته باشید پس از حدود یک سال کار شما نتیجه مشهود خواهد داشت.

در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی ایده کسب و کار در تلگرام به شما در راه اشتغال‌زایی کمک کنیم. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو در این زمینه با ما به اشتراک بگذاری. شما می توانید برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ آی مهدیار، و برای اطلاع از خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

شانزده − پانزده =