شبکه اجتماعی لینکدین ( linkedin ) آچار فرانسه کسب و کار شما !

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته اپلیکیشن تقریبا 21 مرداد 1400

تا به حال به این فکر کرده اید که در بستر فناوری چگونه می شود کسب و کار و یا سایت خود را به دیگران معرفی کنید ؟ تا الان پیش آمده که در حوزه ی کاریتان با هم صنفی های خود ارتباط برقرار کنید و با آن ها آشنا شوید ؟ شبکه اجتماعی لینکدین از ابزار های هوشمند در زمینه برقراری ارتباط با مخاطب و مشتری است که به مرور زمان بستر مناسبی برای رپورتاژ آگهی و استخدام افرادی شد که به دنبال کار بودند . در ادمه بیشتر با شبکه اجتماعی لینکدین آشنا خواهیم شد . شبکه اجتماعی…
blank

تا به حال به این فکر کرده اید که در بستر فناوری چگونه می شود کسب و کار و یا سایت خود را به دیگران معرفی کنید ؟ تا الان پیش آمده که در حوزه ی کاریتان با هم صنفی های خود ارتباط برقرار کنید و با آن ها آشنا شوید ؟

شبکه اجتماعی لینکدین از ابزار های هوشمند در زمینه برقراری ارتباط با مخاطب و مشتری است که به مرور زمان بستر مناسبی برای رپورتاژ آگهی و استخدام افرادی شد که به دنبال کار بودند . در ادمه بیشتر با شبکه اجتماعی لینکدین آشنا خواهیم شد .

شبکه اجتماعی لینکدین چیست ؟

وقتی حرف از شبکه اجتماعی لینکدین می شود در واقع در ذهن ما یک زمینه ای بسیار حرفه ای در شبکه ها مجازی شکل می گیرد . این ابزار به توسعه و بهبود کسب و کار ها کمک شایانی کرده است . این ابزار در زمینه ارتباط کاربران در حوزه ی کاری اهمیت دارد . البته حیطه کاری لینکدین فقط به این قضیه محدود نمی شود همان طور که گفته شد این سیستم برای رپورتاژ آگهی استخدام نیز کاربرد دارد .

شما برای استفاده از لینکدین می توانید چند حساب کاربری داشته باشید و مطمئن باشیداستفاده از این پلتفرم خیلی راحت تر از چیزی است که الان دارید به آن فکر می کنید .

نکاتی درباره ی نحوه کار با لینکدین

بررسی جامع الگوریتم رنک برین
نحوه کار با لینکدین

۱ . پروفایل مهم است

شما برای شروع کار در این پلتفرم نیاز به یک حساب کاربری دارید دقیقا مثل سایر شبکات اجتماعی نظیر فیسبوک ، اینستاگرام و… . اما بدانید شبکه اجتماعی لینکدین هیچ شباهتی به اینستاگرام و فیسبوک و از این دست اپلیکیشن ها ندارد و ساز و کار کاملا متفاوتی دارد . توصیه می شود در پروفایل لینکدین خود درباره ی رزومه های کاری و سوابق کاری و مهارت هایتان قرار دهید و اشاره کوچکی به دستاوردهایتان نیز داشته باشید . مشخصات مورد نیاز شما در پروفایلتان به صورت زیر توصیه می شود:

اطلاعات شخصی

مشخصات شخصی در شبکه اجتماعی لینکدین اهمیت دارد چون از این طریق افراد می توانند تا حدودی با شما آشنا شوند و ارتباط بهتری را با شما برقرار کنند . این اطلاعات را در بخش contact and personal info وارد بفرمایید . در این قسمت می توانید آدرس ایمیل ، تلفن ، آدرس پستی ، نام کاربریتان در دیگر صفحات اجتماعی و آدرس وبسایتتان را وارد کنید تا دسترسی به شما سهولت یابد .

عکس پروفایل

سعی کنید از آواتار ها استفاده نکنید . توصیه می شود از عکس های مناسب استفاده کنید که در قاب دایره ای این شبکه جا بگیرد و ظاهر مناسبی داشته باشد تا افراد را به پروفایل شما جذب کند . پس از عکس پروفایلتان در شبکه اجتماعی لینکدین قافل نشوید .

عنوان فراموش نشود

عنوان در واقع عبارتی است که پایین نام شما در شبکه اجتماعی لینکدین نمایان می شود . در واقع نوعی توصیف از شماست که در آن اطلاعات مختصر و مفیدی درباره ی فعالیت هایتان می دهید . توصیه می شود از عبارات ساده و مناسب استفاده کنید و تا جایی امکان دارد به جزئیات دقت کنید اما در این زمینه زیاده روی نکنید .

از تصاویر پیش زمینه غافل نشوید

تصاویر پیش زمینه در برای پروفایلتان در نظر بگیرید . این تصاویر در لینکدین به ظاهر صفحه شما زیبایی خاصی ارائه می کند . توصیه می شود این تصاویر با مضمون کاری شما ارتباط داشته باشد تا کاربر را دچار سردرگمی نکند .

تجربیاتتان را در پروفایل خود قرار دهید

مهم ترین بخش لینکدین ، بخش تجربیات است . این گونه شما خیلی راحت می توانید دستاورد های خود را مستقیما در کنار مهارت های خود قرار دهید و عملی بودن کارتان را نشان دهید . کاربر با مطالعه و تحقیق درباره ی آن ها شما را بیشتر خواهد شناخت .

جوایز را در پروفایتان ذکر کنید

شما با ذکر افتخارات و جوایزتان می توانید اعتبار کسب و کارتان در شبکه اجتماعی لینکدین را افزایش دهید . این ها نشان دهنده ی اعتبار و توانمندی های شماست . پس بهتر است این موارد را در پروفایلتان ذکر کنید .

۲ . پروفایلتان را نبندید

از آن جایی که لینکدین یک شبکه اجتماعی است بهتر است برای پروفایلتان محدودیتی قائل نشوید و توصیه می شود پروفایلتان را در معرض دید عموم قرار دهید . برای باز کردن پروفایلتان کافیست وارد بخش edit your profile شوید و make my public profile visible to everyone را انتخاب کنید .

۳ . افراد مختلف را پیدا کنید و با آن ها آشنا شوید

بخش مهم لینکدین در ارتباط با افراد خلاصه می شود . پس در این فضا افراد را پیدا کنید . اما همان طور که گفته شد ارتباط گرفتن با افراد مثل اینستاگرام نیست در واقع تمام افراد اطراف شما از لحاظ کاری حرفه ای هستند و ارتباط شما اساس کاری دارد پس برای کانکشن هایتان وقت بگذارید چون از لحاظ اقتصادی نیز به نفع شماست .

برای این کار به منو my network بروید لیست افرادی که با شما شباهت کاری دارند را پیدا کنید و پروفایلشان را به دقت بررسی کنید و برای برقراری ارتباط گزینه connect را انتخاب کنید .

شبکه اجتماعی لینکدین شبکه ارتباطات
ارتباط نقطه مشترک کسب و کار با رنک برین

امکانات موجود در لینکدین ها

از این فضا استفاده های بسیاری می توانید بکنید . در ادامه با مهم ترین استفاده های لینکدین آشنا خواهیم شد .

۱ . ارتباطات مفید

ارتباط کاری

همان طور که گفته شد در منو my network می توانید افرادی را بیابید که اکثرا با شما هم سلیقه هستند و یا حتی هم صنفی هایتان را پیدا کنید و با توسعه ارتباط کاری ، کسب و کارتان را بهبود ببخشید و گسترده تر کنید . این گونه معنای شبکه اجتماعی لینکدین را متوجه خواهید شد .

مشتریان یا مخاطبان

در لینکدین بیشترین ارتباط در زمینه تعامل با مشتریست . این پلتفرم بهترین بستر برای تبلیغ کسب و کار شماست و شما این گونه با میلیون ها متقاضی خدمات ارتباط خواهید گرفت و صد البته سود خواهید کرد .

ارتباط با آشنایان

شما در این فضا می توانید با دوستان و آشنایان خود ارتباط شخصی برقرار کنید . البته میتوانید از صمیمی بودن فاکتور بگیرید و با دوستان خود ارتباط کاری برقرار کنید . شما می توانید افرادی که برایتان مفید هستند را در شبکه خود نگه دارید .

۲ . ارتباط شبکه اجتماعی لینکدین با سئو

لینکدین این قابلیت را دارد که در آن لینک گذاری شود . در نتیجه گوگل با فالو کردن آن لینک ، به وبسایت شما می رسد و توجه ویژه گوگل به سایت شما جلب می شود . پس در لینکدین لینک دهی کنید و مطمئن باشد به نفع شماست .

۳ . افزایش فروش

شبکه اجتماعی لینکدین برای سایت های فروشتان رفیق شفیقی است . اگر وبسایت های تجاری دارید خیلی راحت می توانید اطلاعات محصولاتتان را در پروفایل این پلتفرم قرار دهید این گونه احتمال خرید کالای شما زیاد می شود .

۴ . در شبکه اجتماعی لینکدین گروه بسازید

در لینکدین گروه بسازید . سعی کنید اعضا این گروه کسانی باشند که هم فکر هستند تا درباره ی موضوعات با هم تبادل اطلاعات داشته باشید و درباره مسائل کاری با هم گفت و گو کنید . برای ساخت گروه گزینه work را منو بیابید و گزینه group را به صفحه ارجاع دهید .

جمع بندی

در این مقاله به مفهوم لینکدین اشاره شد و درباره ی نحوه کار با آن نکاتی بیان شد و در انتها به امکانات موجود در این پلتفرم اشاره شد . ممنون از شما که با ما همراه بودید و اگر مایل هستید که برای دیدن مقالات بیشتر می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن فرمایید .

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا
8 ماه قبل

عالی