شبکه اجتماعی لینکدین ( linkedin ) آچار فرانسه کسب و کار شما !

تا به حال به این فکر کرده اید که در بستر فناوری چگونه می شود کسب و کار و یا سایت خود را به دیگران معرفی کنید ؟ تا الان پیش آمده که در حوزه ی کاریتان با هم صنفی های خود ارتباط برقرار کنید و با آن ها آشنا شوید ؟

شبکه اجتماعی لینکدین از ابزار های هوشمند در زمینه برقراری ارتباط با مخاطب و مشتری است که به مرور زمان بستر مناسبی برای رپورتاژ آگهی و استخدام افرادی شد که به دنبال کار بودند . در ادمه بیشتر با شبکه اجتماعی لینکدین آشنا خواهیم شد .

شبکه اجتماعی لینکدین چیست ؟

وقتی حرف از شبکه اجتماعی لینکدین می شود در واقع در ذهن ما یک زمینه ای بسیار حرفه ای در شبکه ها مجازی شکل می گیرد . این ابزار به توسعه و بهبود کسب و کار ها کمک شایانی کرده است . این ابزار در زمینه ارتباط کاربران در حوزه ی کاری اهمیت دارد . البته حیطه کاری لینکدین فقط به این قضیه محدود نمی شود همان طور که گفته شد این سیستم برای رپورتاژ آگهی استخدام نیز کاربرد دارد .

شما برای استفاده از لینکدین می توانید چند حساب کاربری داشته باشید و مطمئن باشیداستفاده از این پلتفرم خیلی راحت تر از چیزی است که الان دارید به آن فکر می کنید .

نکاتی درباره ی نحوه کار با لینکدین

بررسی جامع الگوریتم رنک برین
نحوه کار با لینکدین

۱ . پروفایل مهم است

شما برای شروع کار در این پلتفرم نیاز به یک حساب کاربری دارید دقیقا مثل سایر شبکات اجتماعی نظیر فیسبوک ، اینستاگرام و... . اما بدانید شبکه اجتماعی لینکدین هیچ شباهتی به اینستاگرام و فیسبوک و از این دست اپلیکیشن ها ندارد و ساز و کار کاملا متفاوتی دارد . توصیه می شود در پروفایل لینکدین خود درباره ی رزومه های کاری و سوابق کاری و مهارت هایتان قرار دهید و اشاره کوچکی به دستاوردهایتان نیز داشته باشید . مشخصات مورد نیاز شما در پروفایلتان به صورت زیر توصیه می شود:

اطلاعات شخصی

مشخصات شخصی در شبکه اجتماعی لینکدین اهمیت دارد چون از این طریق افراد می توانند تا حدودی با شما آشنا شوند و ارتباط بهتری را با شما برقرار کنند . این اطلاعات را در بخش contact and personal info وارد بفرمایید . در این قسمت می توانید آدرس ایمیل ، تلفن ، آدرس پستی ، نام کاربریتان در دیگر صفحات اجتماعی و آدرس وبسایتتان را وارد کنید تا دسترسی به شما سهولت یابد .

عکس پروفایل

سعی کنید از آواتار ها استفاده نکنید . توصیه می شود از عکس های مناسب استفاده کنید که در قاب دایره ای این شبکه جا بگیرد و ظاهر مناسبی داشته باشد تا افراد را به پروفایل شما جذب کند . پس از عکس پروفایلتان در شبکه اجتماعی لینکدین قافل نشوید .

عنوان فراموش نشود

عنوان در واقع عبارتی است که پایین نام شما در شبکه اجتماعی لینکدین نمایان می شود . در واقع نوعی توصیف از شماست که در آن اطلاعات مختصر و مفیدی درباره ی فعالیت هایتان می دهید . توصیه می شود از عبارات ساده و مناسب استفاده کنید و تا جایی امکان دارد به جزئیات دقت کنید اما در این زمینه زیاده روی نکنید .

از تصاویر پیش زمینه غافل نشوید

تصاویر پیش زمینه در برای پروفایلتان در نظر بگیرید . این تصاویر در لینکدین به ظاهر صفحه شما زیبایی خاصی ارائه می کند . توصیه می شود این تصاویر با مضمون کاری شما ارتباط داشته باشد تا کاربر را دچار سردرگمی نکند .

تجربیاتتان را در پروفایل خود قرار دهید

مهم ترین بخش لینکدین ، بخش تجربیات است . این گونه شما خیلی راحت می توانید دستاورد های خود را مستقیما در کنار مهارت های خود قرار دهید و عملی بودن کارتان را نشان دهید . کاربر با مطالعه و تحقیق درباره ی آن ها شما را بیشتر خواهد شناخت .

جوایز را در پروفایتان ذکر کنید

شما با ذکر افتخارات و جوایزتان می توانید اعتبار کسب و کارتان در شبکه اجتماعی لینکدین را افزایش دهید . این ها نشان دهنده ی اعتبار و توانمندی های شماست . پس بهتر است این موارد را در پروفایلتان ذکر کنید .

۲ . پروفایلتان را نبندید

از آن جایی که لینکدین یک شبکه اجتماعی است بهتر است برای پروفایلتان محدودیتی قائل نشوید و توصیه می شود پروفایلتان را در معرض دید عموم قرار دهید . برای باز کردن پروفایلتان کافیست وارد بخش edit your profile شوید و make my public profile visible to everyone را انتخاب کنید .

۳ . افراد مختلف را پیدا کنید و با آن ها آشنا شوید

بخش مهم لینکدین در ارتباط با افراد خلاصه می شود . پس در این فضا افراد را پیدا کنید . اما همان طور که گفته شد ارتباط گرفتن با افراد مثل اینستاگرام نیست در واقع تمام افراد اطراف شما از لحاظ کاری حرفه ای هستند و ارتباط شما اساس کاری دارد پس برای کانکشن هایتان وقت بگذارید چون از لحاظ اقتصادی نیز به نفع شماست .

برای این کار به منو my network بروید لیست افرادی که با شما شباهت کاری دارند را پیدا کنید و پروفایلشان را به دقت بررسی کنید و برای برقراری ارتباط گزینه connect را انتخاب کنید .

شبکه اجتماعی لینکدین شبکه ارتباطات
ارتباط نقطه مشترک کسب و کار با رنک برین

امکانات موجود در لینکدین ها

از این فضا استفاده های بسیاری می توانید بکنید . در ادامه با مهم ترین استفاده های لینکدین آشنا خواهیم شد .

۱ . ارتباطات مفید

ارتباط کاری

همان طور که گفته شد در منو my network می توانید افرادی را بیابید که اکثرا با شما هم سلیقه هستند و یا حتی هم صنفی هایتان را پیدا کنید و با توسعه ارتباط کاری ، کسب و کارتان را بهبود ببخشید و گسترده تر کنید . این گونه معنای شبکه اجتماعی لینکدین را متوجه خواهید شد .

مشتریان یا مخاطبان

در لینکدین بیشترین ارتباط در زمینه تعامل با مشتریست . این پلتفرم بهترین بستر برای تبلیغ کسب و کار شماست و شما این گونه با میلیون ها متقاضی خدمات ارتباط خواهید گرفت و صد البته سود خواهید کرد .

ارتباط با آشنایان

شما در این فضا می توانید با دوستان و آشنایان خود ارتباط شخصی برقرار کنید . البته میتوانید از صمیمی بودن فاکتور بگیرید و با دوستان خود ارتباط کاری برقرار کنید . شما می توانید افرادی که برایتان مفید هستند را در شبکه خود نگه دارید .

۲ . ارتباط شبکه اجتماعی لینکدین با سئو

لینکدین این قابلیت را دارد که در آن لینک گذاری شود . در نتیجه گوگل با فالو کردن آن لینک ، به وبسایت شما می رسد و توجه ویژه گوگل به سایت شما جلب می شود . پس در لینکدین لینک دهی کنید و مطمئن باشد به نفع شماست .

۳ . افزایش فروش

شبکه اجتماعی لینکدین برای سایت های فروشتان رفیق شفیقی است . اگر وبسایت های تجاری دارید خیلی راحت می توانید اطلاعات محصولاتتان را در پروفایل این پلتفرم قرار دهید این گونه احتمال خرید کالای شما زیاد می شود .

۴ . در شبکه اجتماعی لینکدین گروه بسازید

در لینکدین گروه بسازید . سعی کنید اعضا این گروه کسانی باشند که هم فکر هستند تا درباره ی موضوعات با هم تبادل اطلاعات داشته باشید و درباره مسائل کاری با هم گفت و گو کنید . برای ساخت گروه گزینه work را منو بیابید و گزینه group را به صفحه ارجاع دهید .

جمع بندی

در این مقاله به مفهوم لینکدین اشاره شد و درباره ی نحوه کار با آن نکاتی بیان شد و در انتها به امکانات موجود در این پلتفرم اشاره شد . ممنون از شما که با ما همراه بودید و اگر مایل هستید که برای دیدن مقالات بیشتر می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن فرمایید .

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

یک پاسخ به “شبکه اجتماعی لینکدین ( linkedin ) آچار فرانسه کسب و کار شما !”

علیرضا

عالی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

هفده − دوازده =