نحوه ساخت و ویژگی های رپورتاژ آگهی + فواید بیشمار آن در سئو سایت

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 6 ماه قبل

شناخت برجسته ترین ویژگی های رپورتاژ آگهی و راهکار های اصولی نگارش آن می تواند برای سایت شما بسیار سودمند و موثر باشد. همان طور که می دانید روابط عمومی دیجیتال در دنیای امروز بسیار موثر است . “به زبان ساده رپورتاژ اگهی متن یا محتوایی است که شما در دیگر سایت ها منتشر می کنید.” این کار می تواند با هدف های بسیاری همچون افزایش رنک سایت، تبلیغات، بهبود سئو سایت و کسب رتبه های بالا تر در گوگل و یا فعالیت در حوزه برندینگ صورت گیرد. در ادامه با برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم رپورتاژ آگهی…
ویژگی های رپورتاژ آگهی با کیفیت

شناخت برجسته ترین ویژگی های رپورتاژ آگهی و راهکار های اصولی نگارش آن می تواند برای سایت شما بسیار سودمند و موثر باشد. همان طور که می دانید روابط عمومی دیجیتال در دنیای امروز بسیار موثر است . “به زبان ساده رپورتاژ اگهی متن یا محتوایی است که شما در دیگر سایت ها منتشر می کنید.” این کار می تواند با هدف های بسیاری همچون افزایش رنک سایت، تبلیغات، بهبود سئو سایت و کسب رتبه های بالا تر در گوگل و یا فعالیت در حوزه برندینگ صورت گیرد. در ادامه با برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم رپورتاژ آگهی سایت همراه باشید…

رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی چگونه است ؟

می دانیم مخاطبان زیادی در سطح فضای مجازی گسترده شده اند که به تبلیغاتی که در حیطه ی کارشان است ؛ اهمیت می دهند . ابزار های تبلیغات آنلاین می توانید در حیطه ی مد نظرتان بسیار پیشرفت کنید و مخاطبان خود را پیدا کنید . شما در رپورتاژ آگهی خود اطلاعاتی را قرار دهید تا کاربران برای استفاده از محتوای دچار سردرگمی نشوند . رپورتاژ آگهی سایت بر سئو وبسایت شما بسیار موثر است و در کنار این ها در بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ شما سئو را تقویت می کند .

به عبارتی شما می توانید با تحقیقات گسترده در زمینه یک موضوع محتوایی کامل و مناسب از ان تهیه کنید و سپس آن را به خوبی با اصول و قواعد سئو سازگار کنید. در نهایت متن تولیدتان را در سایت های معتبر که انتشار رپورتاژ را قبول می کنند به اشتراک بگذارید. نکته کلیدی این کار، که به سایت شما اعتبار می بخشد؛ قرار دادن لینک هایی درون متن است. که برای شما به عنوان بک لینکی موثر عمل می کند.

مهم ترین ویژگی های رپورتاژ آگهی

مزیای رپورتاژ آگهی سایت :

رپورتاژ آگهی سایت به دلیل فراگیری که در دنیای گسترده ی فناوردی دارد مزایای زیادی را شامل می شود . چند مورد از این مزایا را در مطلب زیر بررسی می کنیم .

۱ . به دیده شدن بیشتر محتوای شما کمک می کند :

در قسمت های قبل به فراگیری رپورتاژ آگهی اشاره کردیم و شما می دانید کانال های توزیع محتوای متنوعی در بستر فناوری وجود دارد ؛ مانند سایت های پر مخاطب ، رسانه های مکتوب و … ! شما می توانید با انتخاب صحیح این بستر ها برای رپورتاژ آگهی سایت خود مخاطبانتان را پیدا کنید و شانس دیده شدن کسب و کار خودتان را چندین برابر کنید . از کارکرد های این زمینه می توان آگاهی از برند و اثر برند سازی بر صنعت فناوری را نام برد .

۲ . رپورتاژ‌ آگهی تقریبا برای همه مناسب است :

کسب و کار های کوچک می توانند با آگهی ، ابزار درآمد آنلاین خود را توسعه دهید. شما می توانید با انتشار یک رپورتاژ اصولی و قدرتمند کسب و کار خود را توسعه دهید .

۳ . برند سازی و توسعه اعتبار برند از مزیت ها هستند :

توزیع محتوای شما در غالب رپورتاژ‌ آگهی سایت می تواند اعتبار برند شما را بیشتر کند و مخاطبان آگاهی بیشتری از برند شما پیدا کنند . هرچه نام سایت و کسب و کار شما بیتر شنیده شود قدرت برندینگ سایت نیز اتقا پیدا می کند.

۴ . رپورتاژ آگهی هزینه مناسبی دارد :

رپورتاژ آگهی با توجه به هزینه مناسبی که دارد باز خورد های بالایی دارند و رپورتاژ های قوی و جذاب مخاطبان بیشتر را جذب می کنند . ازین رو با توجه به نتیجه ای که از این کار دریافت می کنید و سودی که نصیب سایت شما می شود می توان گفت که رپورتاژ آگهی روشی با صرفه اقتصادی نسبت به سایر روش ها است.

۵ . سئوی سایت شما را تقویت می کند :

رپورتاژ آگهی در سایت از راه های موثر گرفتن بک لینک ها هستند و سئوی خارجی وبسایت شما را تقویت می کنند . در رپورتاژ آگهی به راحتی می توانید لینک فالو دریافت کنید و در نتیجه نتایج گوگل شما رشد خواهد کرد . قرار دادن لینک های مناسب و با کیفت به همراه انکرتکست های قوی و جذاب می تواند تاثیر زیادی در فرایند بک لینک سازی داشته باشد.

نکات مهم رپورتاژ آگهی سایت

نکات و ویژگی های رپورتاژ آگهی با کیفیت

محتوای رپورتاژ آگهی مهم است . محتوای رپورتاژ باید به گونه ای باشد که مفهوم را به مخاطب برساند . در این باره به نکات و ویژگی های رپورتاژ آگهی با کیفیت به مولفه های زیر توجه کنید:

۱ . ساختار را رعایت کنید:

ساختار متنی و نگارش محتوای آگهی شما بسیار حائز اهمیت است . در رپورتاژ آگهی ساختار درست و استفاده مناسب از کال تو اکشن بسیار مهم است . ساختار متنی شما باید به لحاظ علامت گذاری، جمله بندی و نکات نگارشی اصولی و حساب شده باشد به گونه ای که خوانندگان را ترقیب به پیگیری کند.

۲ .از لینک های مناسب استفاده کنید:

استفاده از انکرتکست های مناسب و لینک سازی اصلی از مهمترین ویژگی های رپورتاژ آگهی پر بازده است. سعی کنید ابتدا با شناسایی انواع انکر تکست بهترین آنها را انتخاب کنید. بهتر است بیش از 2 یا 3 لینک به صفحه سایت خودتان نسازید. زیرا این کار روند تولید محتوای شما را در نظر گوگل غیر طبیعی می کند.

۳ . کلمات کلیدی را فراموش نکنید :

استفاده از کلمات کلیدی و کلمات مترادف و هم خانواده با کلمات کلیدی ، تمرکز سئو سایت شما را زیاد می کند . شما می توانید این کلمات را در انکرتکست، عنوان ها، متن جایگزین تصاویر و در داخل محتوای اصلی بکار ببرید.

۴ . تیتر جذاب موثر است :

تیتر های جذاب ، مخاطب را برای باز کردن لینک رپورتاژ‌ آگهی شما ترغیب می کند . البته تیتر های جذاب را با آگاهی و شناخت مخاطب بنویسید ولی در این زمینه زیاده روی نکنید . استفاده از تیتر های دقیق و حساب شده را می توان یکی از ویژگی های رپورتاژ آگهی خوب دانست.

۵ . المان های تصویری کمک کننده است :

تصاویر و عکس های جذاب و مرتبط در رپورتاژ آگهی خود استفاده کنید . این عامل می توان تاثیر موق العاده ایبر روی جذابیت های بصری محتوای شما داشته باشد. استفاده از تصاویر با کیفیت، گیف و یا حتی محتوای ویدیویی به محتوای شما ارزش دوچندانی می بخشد.

۶ . به قدر کافی بنویسید :

از دیگر ویژگی های رپورتاژ آگهی که باید به ان توجه کنید، حجم مفید آن است. این نکته را به خاطر داشته باشید که اکثر سایت های منتشر کننده رپورتاژ محتواهایی با کمتر از 700 کلمه را از شما نمی پذیزند. ازین رو توصیه می شود که محتوایی در حدود 1000 کلمه را تهیه کنید. تا حجم آن به بسیار کم و نه خیلی زیاد و خارج از حوصله مخاطبان باشد.

مهم ترین نکات تکمیلی درباره رپورتاژ آگهی:

_) از ویژگی های رپورتاژ آگهی خوب منحصر به فرد بودن آن است. شما نباید رپورتاژ آگهی ساخته شده را در چندین سایت مختلف منتشر کنید. در این صورت محتوای منتشر شده محتوای کپی یا duplicate content محسوب می شود و شما تمامی امتیازات ان را از دست خواهید داد!!

_) بهتر است رپورتاژ آگهی شما از طریق سایت های هم حوزه و هم حرفه شما صورت گیرد.

_) سایتی که به این منظور انتخاب می کنید بهتر است که سایتی مطرح و معتبر در حوزه فعالیتی خودش باشد.

_) در صورتی که قصد رپورتاژ آگهی داشته باشید باید بدانید که یک یا 2 رپورتاژ آگهی سایت برای شما فایده و تاثیر پندانی نخواهد داشت و برای مشاهده نتایج آن باید بیش از این مقدار فعالیت کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا با بیان مهم ترین نکات و ویژگی های رپورتاژ آگهی با کیفیت به شما در استفاده مفید از این قابلیت محبوب کمک کنیم. این نکته را به یاد داشته باشید برای جلوگیری از افت ارزش رپورتاژ آگهی این کار را به مرور زمان و در روز ها و ساعات مختلفی انجام دهید . تا فرایندی طبیعی را طی کنید و توسط گوگل شناسایی نشوید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها