بررسی نکات رپورتاژ آگهی برای وبسایت ها و فواید آن در سئو

ویژگی های رپورتاژ آگهی با کیفیت

طبق نظر بسیاری از کارشناسان شناخت برجسته ترین نکات رپورتاژ آگهی و راهکارهای نگارش اصولی آن می تواند برای سایت شما بسیار سودمند و موثر باشد. همان طور که می دانید روابط عمومی دیجیتال در دنیای امروز بسیار موثر است . برقراری این اتباط در دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت ها بوسیله راه های خاصی امکان پذیر است. یکی از متداول ترین این روش ها نوشتن رپورتاژ میباشد. ممکن است برای شما نیز این سوال پیش بیاید که رپورتاژ آگهی چیست؟ و چه لزومی دارد؟

به زبان ساده رپورتاژ اگهی متن یا محتوایی است که شما در دیگر سایت ها منتشر می کنید.” این کار می تواند با اهداف بسیاری همچون افزایش رنک سایت، تبلیغات، بهبود سئو سایت و کسب رتبه های بالا تر در گوگل و یا فعالیت در حوزه برندینگ صورت گیرد. در ادامه این محتوا به بررسی تمامی نکات رپورتاژ آگهی و مولفه های تاثیرگذار آن در سئو خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این محتوا همراه ما باشید…

نوشتن رپورتاژ در تبلیغات اینترنتی چگونه است ؟

میدانیم امروزه فضای مجازی و دنیای دیجیتال فعالان زیادی دارد که همگی آنها به دنبال کسب درآمود و جذب مخاطب بوسیله تبلیغات هستند. ابزارهای تبلیغات آنلاین می توانید در حیطه ی مد نظرتان بسیار پیشرفت کنید و مخاطبان خود را پیدا کنید. اگر شما نیز قصد آن را دارید تا سایتتان به سایر افراد معرفی کنید و یا با ساخت بک لینک ها اعتباری برای سایتتان جذب نمایید؛ نوشتن رپورتاژ یکی از کارهایی است که در اصول تبلیغات اینترنتی به شما توصیه میشود. ساخت رپورتاژ میتواند برای هر سایتی ارتباطات قوی و موثری با سایر افراد هم حوزه ایجاد نماید و تجربه کارآمدی برای افراد باشد.

یکی از مهم ترین نکات رپورتاژ آگهی تولید یک محتوای خوب و بسیار با ارزش است. به طوری که سایت مورد نظر با مشاهده موضوع و کیفیت متن حاضر به انتشار آن در سایت خود شود. بدون شک مولفه اصلی در این کار پرداختن به کسب اطلاعات کفی و یافتن عبار کلیدی بسیار قوی است.

به عبارتی شما می توانید با تحقیقات گسترده در زمینه یک موضوع محتوایی کامل و مناسب از آن تهیه کنید و سپس آن را به خوبی با اصول و قواعد سئو سازگار کنید. در نهایت متن تولیدتان را در سایت های معتبر که انتشار رپورتاژ را قبول می کنند به اشتراک بگذارید. نکته کلیدی این کار که به سایت شما اعتبار می بخشد؛ قرار دادن لینک هایی درون متن است. که برای شما به عنوان بک لینکی موثر عمل می کند. بعلاوه شما میتوانید با بست دادن موضوع متن به فعالیت و کسب و کارتان ساخت و خدمات خور را نیز معرفی کنید.

مهم ترین ویژگی های رپورتاژ آگهی

مزیای رپورتاژ آگهی سایت :

رپورتاژ آگهی سایت به دلیل فراگیری که در دنیای گسترده ی فناوری دارد مزایای زیادی را شامل می شود. چند مورد از این مزایا را در مطلب زیر بررسی می کنیم:

۱ . به دیده شدن بیشتر محتوای شما کمک می کند:

در قسمت های قبل به فراگیری رپورتاژ آگهی اشاره کردیم و شما می دانید کانال های توزیع محتوای متنوعی در بستر فناوری وجود دارد ؛ مانند سایت های پر مخاطب ، رسانه های مکتوب و … ! شما می توانید با انتخاب صحیح این بستر ها برای رپورتاژ آگهی سایت خود مخاطبانتان را پیدا کنید و شانس دیده شدن کسب و کار خودتان را چندین برابر کنید. از کارکرد های این زمینه می توان آگاهی از برند و اثر برند سازی بر صنعت فناوری را نام برد.

۲ . رپورتاژ‌ آگهی تقریبا برای همه مناسب است

آیا کسب و کارتان را به دنیای سایت های اینترنتی شروع کرده اید؟ آیا سایت های هم حوزه خودتان را میشناسید؟ آیا تولید محتوا میکنید؟ در صورتی که پاسخ شما به این سوالات “بله” است. باید بدانید که میتوانید تنها با یادگیری نکات رپورتاژ آگهی اعتبارتان را بیشتر کنید. کسب و کارهای کوچک می توانند با نوشتن رپورتاژ درآمد آنلاین خود را بیشتر کنند و رنک سایتشان را بهبود ببخشند. شما می توانید با انتشار یک رپورتاژ اصولی و قدرتمند کسب و کار خود را توسعه دهید و کاری کنید تا افراد بیشتری شما را بشناسند.

۳ . برند سازی و توسعه اعتبار برند از مزیت ها هستند

توزیع محتوای شما در غالب رپورتاژ‌ آگهی سایت می تواند اعتبار برند شما را بیشتر کند و مخاطبان آگاهی بیشتری از برند شما پیدا کنند. هرچه نام سایت و کسب و کار شما بیشتر شنیده شود قدرت برندینگ سایت نیز اتقا پیدا می کند. همانطور که میدانید امروزه برندیگ یکی از اصول مهم در بیزنس محسوب میشود و یادگیری آن میتواند برای هر کسب و کار نوپا یا قدیمی مفید باشد.

۴ . نوشتن رپورتاژ هزینه مناسبی دارد

رپورتاژ آگهی با توجه به هزینه مناسبی که دارد باز خورد های بالایی دارند و رپورتاژ های قوی و جذاب مخاطبان بیشتر را جذب می کنند . ازین رو با توجه به نتیجه ای که از این کار دریافت می کنید و سودی که نصیب سایت شما می شود، می توان گفت که رپورتاژ آگهی روشی با صرفه اقتصادی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی است.

۵ . سئوی سایت شما را تقویت می کند

توجه به نکات رپورتاژ آگهی در سایت از راه های موثر گرفتن بک لینک ها هستند و سئوی خارجی وبسایت شما را تقویت می کنند. در رپورتاژ آگهی به راحتی می توانید لینک فالو دریافت کنید و در نتایج گوگل شاهد رشتتان باشید. قرار دادن لینک های مناسب و با کیفت به همراه انکرتکست های قوی و جذاب می تواند تاثیر زیادی در فرایند بک لینک سازی داشته باشد.

نکات مهم رپورتاژ آگهی سایت

نکات رپورتاژ آگهی با کیفیت و تاثیرگذار

محتوای رپورتاژ آگهی مهم است . محتوای رپورتاژ باید به گونه ای باشد که مفهوم را به مخاطب برساند . بنابراین برای نوشتن متنی ارزشمند و تاثیرگذار به نکات رپورتاژ آگهی باکیفیت و مولفه های زیر توجه کنید:

۱ . ساختار را رعایت کنید

ساختار متنی و نگارش محتوای آگهی شما بسیار حائز اهمیت است . در رپورتاژ آگهی ساختار درست و استفاده مناسب از کال تو اکشن بسیار مهم است . ساختار متنی شما باید به لحاظ علامت گذاری، جمله بندی و نکات نگارشی اصولی و حساب شده باشد به گونه ای که خوانندگان را ترغیب به پیگیری محتوا کند.

۲. از لینک های مناسب استفاده کنید

استفاده از انکرتکست های مناسب و لینک سازی اصلی از مهمترین نکات رپورتاژ آگهی استاندارد و پربازده است. سعی کنید ابتدا با شناسایی انواع انکرتکست بهترین آنها را انتخاب کنید. بهتر است بیش از 2 یا 3 لینک به صفحه سایت خودتان نسازید. زیرا این کار روند تولید محتوای شما را در نظر گوگل غیر طبیعی می کند. و کارهایشما عملا بی نتیجه خواهد شد. بنابراین توصیه ما این است که هیچگاه اغراق آمیز عمل نکنید.

۳ . کلمات کلیدی را فراموش نکنید

یکی دیگر از اولیه ترین نکات رپورتاژ آگهی و یا هر متن دیگری استفاده درست از عبارت های کلیدی اصلی و عبارت های کلیدی ترکیبی است. استفاده از کلمات کلیدی و کلمات مترادف و هم خانواده با کلمات کلیدی ، تمرکز سئو سایت شما را زیاد می کند . شما می توانید این کلمات را در انکرتکست، عنوان ها، متن جایگزین تصاویر و در داخل محتوای اصلی بکار ببرید.

انتخاب و سنجش درست عبارت کلیدی نیز بر اساس موضوع جایگاه ویژگی به عنوان نکات رپورتاژ آگهی دارد. به همین دلیل حتما زمان زیادی را برای پیدا کردن کلمه کلیدی بگذارید و ترکیبی قوی از عبارت های دم بلند( long tail) و عبارت های کلیدی کوتاه (exact match) بسازید.

۴ . نگارش تیتر جذاب را درنظر بگیرید

تیتر های جذاب مخاطب را برای باز کردن لینک رپورتاژ‌ آگهی شما ترغیب می کند. و شانس بیشتری به محتوای شما برای منتشر شدن میدهد. البته تیتر های جذاب را با آگاهی و شناخت مخاطب بنویسید ولی در این زمینه زیاده روی نکنید. استفاده از تیترهای دقیق و حساب شده را می توان یکی از برجسته ترین نکات رپورتاژ آگهی خوب دانست.

۵ . المان های تصویری کمک کننده است

تصاویر و عکس های جذاب و مرتبط در رپورتاژ آگهی خود استفاده کنید . این عامل می توان تاثیر موق العاده ای بر روی جذابیت‌های بصری محتوای شما داشته باشد. استفاده از تصاویر با کیفیت، گیف و یا حتی محتوای ویدیویی به محتوای شما ارزش دوچندانی می بخشد.

۶ . به قدر کافی بنویسید :

از دیگر ویژگی های رپورتاژ آگهی که باید به ان توجه کنید، حجم مفید آن است. این نکته را به خاطر داشته باشید که اکثر سایت های منتشر کننده رپورتاژ محتواهایی با کمتر از 700 کلمه را از شما نمی پذیرند. ازین رو توصیه میشود که محتوایی در حدود 1000 تا 1500 کلمه را تهیه کنید. تا حجم آن به بسیار کم و نه خیلی زیاد و خارج از حوصله مخاطبان باشد.

نکات رپورتاژ آگهی

مهم ترین نکات تکمیلی رپورتاژ آگهی:

_) یکی از پراهمیت ترین نکات رپورتاژ آگهی خوب منحصر به فرد بودن آن است. شما نباید رپورتاژ آگهی ساخته شده را در چندین سایت مختلف منتشر کنید. در این صورت محتوای منتشر شده محتوای کپی یا duplicate content محسوب می شود و شما تمامی امتیازات آن را از دست خواهید داد!!

_) بهتر است رپورتاژ آگهی شما از طریق سایت های هم حوزه و هم حرفه شما صورت گیرد.

_) سایتی که به این منظور انتخاب می کنید بهتر است که سایتی مطرح و معتبر در حوزه فعالیتی خودش باشد. و رنک واهتبار دامنه مناسبی داشته باشد.

_) در صورتی که قصد رپورتاژ آگهی داشته باشید باید بدانید که یک یا 2 رپورتاژ آگهی سایت برای شما فایده و تاثیر چندانی نخواهد داشت و برای مشاهده نتایج آن باید بیش از این مقدار فعالیت کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا با بیان مهم ترین ویژگی و نکات رپورتاژ آگهی با کیفیت به شما در استفاده مفید از این قابلیت محبوب کمک کنیم. این نکته را به یاد داشته باشید برای جلوگیری از افت ارزش رپورتاژ آگهی این کار را به مرور زمان و در روز ها و ساعات مختلفی انجام دهید . تا فرایندی طبیعی را طی کنید و توسط گوگل شناسایی نشوید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نوزده =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.