بررسی جامع انکر تکست Anchor Text و 7 نوع نگارش آن

اصول مهم بهینه سازی انکرتکست

تا به حال واژه‌ی انکر تکست به گوشتان خورده است ؟ درباره ی بهینه سازی انکر تکست ها چه میدانید ؟ انکر تکست ها بسیار ساده هستند و در عین حال حائز اهمیت می باشند چون آن ها توسط کاربران دیده میشوند و به عبارتی می توان گفت که درگاه ورود و بازدید از سایت شما همین کلماتی هستند که به شیوه متمایزی نمایش داده میشوند. پس اگر می خواهید با انواع انکر تکست‌‌ها آشنا شوید و نحوه استفاده حرفه ای از آنها را یاد بگیرید پس حتماتا انتهای این مقاله با ما باشید...

انکر تکست⚓ چیست؟

حتما شما نیز تا به حال به کلمه ای در بین متن ها مواجه شده اید که باشکل متفاوتی نسبت به سایر کلمات نمایش داده است. این عبارت ها واژ] های عادی نیستند؛ بلکه متن هایی هستند که لینک هایی در دل آنها جا گرفته است. این لینک ها میتوانند لینک های داخلی یا خارجی باشند کهخوانندگام متن در صورت کلیک بر وری آنها به صفحه دیگری منتقل میشود. به این عبارت ها خوانندگان را مثل پرتالی از صفحه ای به صفحه دیگر منتقل میکند انکر تکست می گویند.

انکر تکست (Anchor Text) باید با محتوای پشت لینک ها متناسب باشد. متن لینک های شما توسط خواننده و حتی توسط گوگل ارزیابی می شود توجه داشته باشد که آن ها به تشخیص موضوع صفحه وبسایت شما توسط گوگل کمک می کنند . گوگل این واژه ها را با رنگ یا فرم دیگری از بقیه ی مطالب متمایز می کند. به عبارت دیگر انواع انکر تکست ها متنی قابل کلیک هستند که حاوی لینکی است که شما را به مقاله یا محتوای مربوطه هدایت و منتقل می کند تا توجه الگوریتم هوشمند را به سایت شما جلب کند. این کلمات جادویی میتوانند زمانی که کاربران در سایت شما سپری میکنند چند برابر کند و باعث افزایش time on site شما شوند.

نکات مهم استفاده از Anchor Text :

برای انتخاب متن لینک مناسب راحتی کاربران را در نظر بگیرید و سعی کنید Anchor Text شما به محتوایی که کاربر را منتقل می کند مرتبط باشد تا موجب نارضایتی کاربر نشود. توصیه می شود انکر تکست ها را به طور طببیعی در متن توزیع کنید چون قرار دادن متن لینک ها در مقاله به طور متمرکز از نظر ربات های گوگل غیر طبیعی و غیر حرفه است . همان طور که می دانید الگوریتم های گوگل روز به روز در حال به روزرسانی هستند و درمواجه با توزیع غیر طبیعی انکر تکست ها در بک لینک ها ، رتبه ی سایت را کاهش می دهند .

نکات نگارش انکرتکست

انواع Anchor Text

انکرتکست ها میتوانند در شکل های مختلفی ظاهر شوند تا بتوانند کاربران را بهترین شکل به سمت محتواهای بیشتر و کاربردی تر هدایت کنند. بنابراین بسیار مهم است که شما بتوانید از هر مورد در بهترین محل استفاده کنید تا متن جذاب تری داشته باشید.

تکست عریان :

انکر تکست عریان یا Naked Link یعنی در این متن لینک متنی وجود ندارد و فقط آدرس به تنهایی قرار دارد صفحه قرار داده شده است. این ابتدایی ترین نوع است و شما ممکن است در کمتر جایی آن را مشاهده کنید.

تکست برند :

انکر تکست برند یعنی در این متن لینک از نام برند استفاده شده است. به طور مثال اگر سایتی که شما هم اکنون در حال خواندن مقاله آن هستید، انکرتکستی که حاوی نام آی مهدیار باشد بسازد و به صفحه ای لینک بدهد؛ یک انکرتکست برند تولید کرده است.

تکست لانگ تیل:

بهینه سازی انکرتکست های لانگ تیل یا دم بلند (Long Tail Anchors) از نوع عبارت های بیش از 3 یا 4 کلمه می‌باشند که به عنوان انکرتکست به صفحه مربوطه لینک می شوند. به عنوان نمونه "بررسی مهم ترین دلایل افت رتبه وب سایت ها" یک انکرتکست لانگ تیل است.

انکرتکست مطابق کلمه کلیدی:

این Anchor Text که به نام Exact Match نیز شناخته می شود، یکی از انواع رایج این دسته بندی است. که تاثیر مطلوبی بر سئو محتوا دارد. این نوع از انکرتکست ها حاوی کلمه کلیدی محتوای ساخته شده است. اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد آن نیز تاثیرات منفی خواهد داشت.

انکرتکست عمومی:

بهینه سازی انکرتکست های عمومی ارزش کمتری در سئو دارد. اما این نوع نیز در سایت ها به شکل های مختلفی یافت می شود. عبارت هایی همچون ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید، اینجا بخوانید و ... از انواع مختلف انکرتکست عمومی محسوب می شوند.

راه کارهای بهینه سازی Anchor Text :

۱ . همان طور که قبلا گفته شد توزیع طبیعی را رعایت کنید.

۲ . از بهینه سازی بیش از حد و استفاده مکرر از یک Anchor Text خاص خودداری کنید.

۳ . استفاده از انکر تکست در مقاله های همان سایت ممکن است به اسپم شدن سایت شما منجر شود.

۴ . توصیه می شود بیشتر حجم متن لینک ها را از Anchor Text برند و عریان استفاده شود.

۵ . انکر تکست های عمومی را فراموش نکنید. به این منظور که از کلمات عمومی استفاده کنید تا برای عموم کاربران قابل درک باشد مثلا از جملاتی مانند : برای مشاهده مطلب ( اینجا ) کلیک کنید .

۶ . متون مترادف با کلمه کلیدی اصلی بسیار حائز اهمیت است .

۷ . در صورت نیاز و لزوم می توانید در متن لینک هایتان از جزئیات بیشتری استفاده کنید .

تاثیر الگوریتم پنگوئن در نمایش بهتر لینک ها

پنگوئن برای شناسایی وبسایت ها از ابزار های اسپم و بی کیفیت استفاده می کرد. با آپدیت این الگوریتم این قابلیت را پیدا کرد که وبسایت های بی کیفیت را از صفحه ی اول نتایج گوگل حذف کند تا جایگاه اول از آن سایت های شایسته و با کیفیت تر شود. در زمان گوگل پنگوئن سایت ها و لینک های اسپم و فیک با Anchor Text شناسایی می شدند. و گوگل به راحتی انکر تکست هایی که از کلمه کلیدی استفاده می کردند را به صورت دستی حذف می کرد. پس متوجه هستید که چرا بهینه سازی انکر تکست ها برای سئوی اصولی سایت حائز اهمیت است.

اصلاح Anchor Text:

در اصلاح انکر تکست ها لازم نیست شما بک لینک را حذف کنید . حذف بک لینک ها می تواند منجر به افت رتبه ی سایت شما شود . پس باید با ایجاد بک لینک های جدید تعادل را برقرارکنید . مثلا می توانید این تعادل را با بک لینک های عریان ایجاد کنید. اگر از انواع متن لینک ها استفاده کنید به مرور بهبود رتبه ی سایت خود را خواهید دید .

نکات مهم در بهینه سازی انکرتکست ها :

۱ . ارتباط متنی مهم است . آپدیت های گوگل به راحتی عدم ارتباط محتوایی بین بک لینک ها و صفحه ی سایت شما را می فهمند . پس بک لینک ها و انکر تکست ها را متناسب با محتوا در نظر بگیرید . و همچنین سعی کنید به سایت های بی کیفیت لینک ندهید تا اسپم شناسایی نشوید .

۲ . تحلیل رقبای خود بسیار کمک کننده است . این کار برای به کار گیری استراتژی های شما ایده یابی های خوبی به همراه خواهد داشت .

۳ . لینک ها ، بک لینک ها و انکر تکست های خود را چک کنید . این کار به حفظ تعادل لینک ها در وبسایت شما کمک می کند .

۴ . انکر تکست های ابتدایی مقاله ، از نظر گوگل بسیاز حائز اهمیت و مهم هستند . این کار اهمیت صفحات سایت شما را افزایش می دهد .

۵ . لینک های مهم را در یک صفحه بگذارید ولی دقت داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید . وجود بیش از حد انکر تکست ها در یک صفحه آن هم بصورت متمرکز ، چشم کاربر را خسته می کند .

اهمیت استفاده از انکرتکست های متنوع :

الگوریتم های گوگل بهینه سازی داخلی سایت شما و کلمات کلیدی را به خوبی بررسی می کند . الگوریتم هایی همچون پاندا و پنگوئن اهمیت زیادی برای محتوای اصولی و بهینه قائل هستند و متن شما را به خوبی بررسی و عیب یابی می کنند. از این رو در صورتی که انکرتکست نامربوطی نسبت به لینک انتخاب کرده باشید و یا لینک سازی بیش از حد و غیر طبیعی کنید شما را جریمه خواهند کرد.

تزفند های بهینه سازی انکرتکست

مشخصه های بهینه انکرتکست ها در سئو وبسایت:

انکر تکست های مناسب برای سئو و بهینه سازی وبسایت باید ویژگی هایی داشته باشند :

۱ . انکر تکست ها خیلی مختصر و مفید برای سئو کمک کننده هستند .

۲ . Anchor Text عمومی مهم اند ولی تکست های عمومی برای سئو کمتر موثرند.

۳ . انکر تکست ها مرتبط با لینک صفحه ، سئو را تقویت می کند.

۴ . تکست هایی که تراکم کلماتی پایینی دارند راحت تر سئو می شوند.

سوالات متداول

چگونه انکرتکست را بهینه سازی کنیم‌؟

ایجاد ارتباط متنی‌، تحلیل رقبا‌، اطمینان حاصل کردن از صحت لینک‌، استفاده از انکرتکست در ابتدای مقالات و عدم زیاده‌روی در استفاده از بک لینک‌ها از روش‌های بهینه‌سازی انکرتکست‌ها هستند‌.

کدام انکرتکست‌ها به سئو سایت ما کمک میکنند‌؟

انکرتکست‌هایی که کوتاه هستند‌، زیاد عمومی نیستند‌، با لینک مدنظر ارتباط معنایی دارند و تراکم کلمات پایینی دارند بر سئو سایت کمک کننده خواهند بود‌.

چگونه انکرتکست را اصلاح کنیم‌؟

در هنگام اصلاح انکرتکست شما نیازی ندارید بک لینک‌ را حذف کنید چون با حذف بک لینک ممکن است رنک سایت شما در گوگل افت کند‌.

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم تا بررسی نکات مهم بهینه سازی انکرتکست به شما در بهبود سئو محتوا کمک کنیم. امیدواریم نکات گفته شده برای شما کاربری باشند و از آنها در جهت بهبود کیفیت کارتان استفاده کنید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما در این زمینه بنویسید. به نظر شما به چه صورت می توان انکرتکست های جذاب تری داشت تا به بهترین روش رضایت مخاطبان را جلب کرد؟

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

13 − 7 =