هرآنچه باید درباره نگارش انکرتکست بدانید

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 6 ماه قبل

در این مقاله درباره ی نگارش و بهینه سازی انکرتکست ها اطلاعاتی کسب خواهیم کرد که این اطلاعات شامل چیستی انکر تکست ، بررسی انکر تکست در زمان گوگل پنگوئن ، بررسی نکاتی درباره ی متن لینک ها و ارائه راهکار ها نکاتی درباره ی بهینه سازی انکر تکست ها و بررسی انواع انکر تکست ها ، اهمیت استفاده از آن ها و ارتباط انکر تکست و سئو میباشد!!!
اصول مهم بهینه سازی انکرتکست

تا به حال واژه ی انکرتکست به گوشتان خورده است ؟ درباره ی بهینه سازی انکر تکست ها چه میدانید ؟ انکر تکست ها بسیار ساده هستند و در عین حال حائز اهمیت می باشند چون آن ها توسط کاربران دیده میشوند و به عبارتی می توان گفت که درگاه ورود و بازدید از سایت شما همین انکر تکست ها هستند . پس اگر می خواهید برای وبسایت خود انکر تکست مناسب را طراحی کنید باما همراه باشید .

انکرتکست چیست ؟

بهینه سازی انکرتکست (Anchor Text) باید با محتوای پشت لینک ها متناسب باشد . متن لینک های شما توسط خواننده و حتی توسط گوگل ارزیابی می شود توجه داشته باشد که آن ها به تشخیص موضوع صفحه وبسایت شما توسط گوگل کمک می کنند . گوگل انکرتکست ها را با رنگ یا فرم دیگری از بقیه ی مطالب متمایز می کند . بطور کلی انکرتکست ها متنی قابل کلیک هستند که حاوی لینکی است که شما را به مقاله یا محتوای مربوطه هدایت و منتقل می کند تا توجه الگوریتم هوشمند را به سایت شما جلب کند .

انکر تکست ها در زمان الگوریتم پنگوئن چگونه بوده است ؟

پنگوئن برای شناسایی وبسایت ها از ابزار های اسپم و بی کیفیت استفاده می کرد . با آپدیت این الگوریتم این قابلیت را پیدا کرد که وبسایت های بی کیفیت را از صفحه ی اول نتایج گوگل حذف کند تا جایگاه اول از آن سایت های شایسته و با کیفیت تر شود. در زمان گوگل پنگوئن سایت ها و لینک های اسپم و فیک با انکر تکست ها شناسایی می شدند . گوگل به راحتی انکر تکست هایی که از کلمه کلیدی ( طراحی سایت ) استفاده می کردند را به صورت دستی حذف می کرد . پس متوجه هستید که چرا بهینه سازی انکر تکست ها برای سئوی اصولی سایت حائز اهمیت است .

نکات مهم استفاده از Anchor Text :

برای انتخاب متن لینک مناسب راحتی کاربران را در نظر بگیرید و سعی کنید Anchor Text شما به محتوایی که کاربر را منتقل می کند مرتبط باشد تا موجب نارضایتی کاربر نشود . توصیه می شود انکر تکست ها را به طور طببیعی در متن توزیع کنید چون قرار دادن متن لینک ها در مقاله به طور متمرکز از نظر ربات های گوگل غیر طبیعی و غیر حرفه است . همان طور که می دانید الگوریتم های گوگل روز به روز در حال به روزرسانی هستند و درمواجه با توزیع غیر طبیعی انکر تکست ها در بک لینک ها ، رتبه ی سایت را کاهش می دهند .

نکات نگارش انکرتکست

راه کار های بهینه سازی انکرتکست ها :

۱ . همان طور که قبلا گفته شد توزیع طبیعی را رعایت کنید .

۲ . از بهینه سازی بیش از حد و استفاده مکرر از یک Anchor Text خاص خودداری کنید .

۳ . استفاده از انکر تکست ( طراحی سایت ) در مقاله های همان سایت ممکن است به اسپم شدن سایت شما منجر شود .

۴ . توصیه می شود بیشتر حجم متن لینک ها را از Anchor Text برند و عریان استفاده شود .

۵ . انکر تکست های عمومی را فراموش نکنید . به این منظور که از کلمات عمومی استفاده کنید تا برای عموم کاربران قابل درک باشد مثلا از جملاتی مانند : برای مشاهده مطلب ( اینجا ) کلیک کنید .

۶ . متون مترادف با کلمه کلیدی اصلی بسیار حائز اهمیت است .

۷ . در صورت نیاز و لزوم می توانید در متن لینک هایتان از جزئیات بیشتری استفاده کنید .

انواع Anchor Text:

انکر تکست عریان :

انکر تکست عریان یا Naked Link یعنی در این متن لینک متنی وجود ندارد و فقط آدرس به تنهایی قرار دارد صفحه قرار داده شده است .

انکر تکست برند :

انکر تکست برند یعنی در این متن لینک از نام برند استفاده شده است . به طور مثال برای سایتی که شما هم کنون در حال خواندن مقاله آن هستید، انکرتکستی که حاوی نام آی مهدیار باشد و به صفحه ای لینک شده باشد؛ انکرتکست برند محسوب می شود.

انکرتکست لانگ تیل:

بهینه سازی انکرتکست های لانگ تیل یا دم بلند (Long Tail Anchors) از نوع عبارت های بیش از 3 یا 4 کلمه می باشند که به عنوان انکرتکست به صفحه مربوطه لینک می شوند. به عنوان نمونه “بررسی مهم ترین دلایل افت رتبه وب سایت ها” یک انکرتکست لانگ تیل است.

انکرتکست مطابق کلمه کلیدی:

این Anchor Text که به نام Exact Match نیز شناخته می شود، یکی از انواع رایج این دسته بندی است. که تاثیر مطلوبی بر سئو محتوا دارد. این نوع از انکرتکست ها حاوی کلمه کلیدی محتوای ساخته شده است. اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد آن نیز تاصیرات منفی خواهد داشت.

انکرتکست عمومی:

بهینه سازی انکرتکست های عمومی ارزش کمتری در سئو دارد. اما این نوع نیز در سایت ها به شکل های مختلفی یافت می شود. عبارت هایی همچون ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید، اینجا بخوانید و … از انواع مختلف انکرتکست عمومی محسوب می شوند.

اصلاح Anchor Text:

در اصلاح انکر تکست ها لازم نیست شما بک لینک را حذف کنید . حذف بک لینک ها می تواند منجر به افت رتبه ی سایت شما شود . پس باید با ایجاد بک لینک های جدید تعادل را برقرارکنید . مثلا می توانید این تعادل را با بک لینک های عریان ایجاد کنید. اگر از انواع متن لینک ها استفاده کنید به مرور بهبود رتبه ی سایت خود را خواهید دید .

نکات مهم در بهینه سازی انکرتکست ها :

۱ . ارتباط متنی مهم است . آپدیت های گوگل به راحتی عدم ارتباط محتوایی بین بک لینک ها و صفحه ی سایت شما را می فهمند . پس بک لینک ها و انکر تکست ها را متناسب با محتوا در نظر بگیرید . و همچنین سعی کنید به سایت های بی کیفیت لینک ندهید تا اسپم شناسایی نشوید .

۲ . تحلیل رقبای خود بسیار کمک کننده است . این کار برای به کار گیری استراتژی های شما ایده یابی های خوبی به همراه خواهد داشت .

۳ . لینک ها ، بک لینک ها و انکر تکست های خود را چک کنید . این کار به حفظ تعادل لینک ها در وبسایت شما کمک می کند .

۴ . انکر تکست های ابتدایی مقاله ، از نظر گوگل بسیاز حائز اهمیت و مهم هستند . این کار اهمیت صفحات سایت شما را افزایش می دهد .

۵ . لینک های مهم را در یک صفحه بگذارید ولی دقت داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید . وجود بیش از حد انکر تکست ها در یک صفحه آن هم بصورت متمرکز ، چشم کاربر را خسته می کند .

اهمیت استفاده از انکرتکست های متنوع :

الگوریتم های گوگل بهینه سازی داخلی سایت شما و کلمات کلیدی را به خوبی بررسی می کند . الگوریتم هایی همچون پاندا و پنگوئن اهمیت زیادی برای محتوای اصولی و بهینه قائل هستند و متن شما را به خوبی بررسی و عیب یابی می کنند. از این رو در صورتی که انکرتکست نامربوطی نسبت به لینک انتخاب کرده باشید و یا لینک سازی بیش از حد و غیر طبیعی کنید شما را جریمه خواهند کرد.

تزفند های بهینه سازی انکرتکست

مشخصه های بهینه انکرتکست ها در سئو وبسایت:

انکر تکست های مناسب برای سئو و بهینه سازی وبسایت باید ویژگی هایی داشته باشند :

۱ . انکر تکست ها خیلی مختصر و مفید برای سئو کمک کننده هستند .

۲ . Anchor Text عمومی مهم اند ولی انکر تکست های عمومی برای سئو کمتر موثرند .

۳ . انکر تکست ها مرتبط با لینک صفحه ، سئو را تقویت می کند .

۴ . انکر تکست هایی که تراکم کلماتی پایینی دارند راحت تر سئو می شوند .

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم تا بررسی نکات مهم بهینه سازی انکرتکست به شما در بهبود سئو محتوا کمک کنیم. امیدواریم نکات گفته شده برای شما کاربری باشند و از آنها در جهت بهبود کیفیت کارتان استفاده کنید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما در این زمینه بنویسید. به نظر شما به چه صورت می توان انکرتکست های جذاب تری داشت تا به بهترین روش رضایت مخاطبان را جلب کرد؟

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها