بررسی مهم ترین دلایل افت رتبه وب سایت ها

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 3 ماه قبل

کاهش رنک سایت یکی از مسائل قابل بحث در زمینه سئو و بهینه سازی می‌باشد. اگر صاحب کسب و کار‌‌‌های اینترنتی هستید قطعا رتبه سایت‌‌‌های شما برایتان حائز اهمیت است. و دنبال راه کار هایی هستید که بتوانید با رتبه‌‌‌های بالای سایت خود خدمات خود را ارائه دهید و کسب درآمدتان را ارتقا ببخشید. گاهی سایت شما دچار کاهش رتبه شده و در مراتبط گسترده تر باعث اختلال جدی در کسب و کار شما میشود. برای حل این مشکلات با ما همراه باشید. گوگل بطور دائم در حال به روز رسانی الگوریتم‌‌‌های خود است پس هر روز دچار تغییراتی میشود.…
بررسی مهم ترین دلایل کاهش رنک سایت‌ها در گوگل

کاهش رنک سایت یکی از مسائل قابل بحث در زمینه سئو و بهینه سازی می‌باشد. اگر صاحب کسب و کار‌‌‌های اینترنتی هستید قطعا رتبه سایت‌‌‌های شما برایتان حائز اهمیت است. و دنبال راه کار هایی هستید که بتوانید با رتبه‌‌‌های بالای سایت خود خدمات خود را ارائه دهید و کسب درآمدتان را ارتقا ببخشید.

گاهی سایت شما دچار کاهش رتبه شده و در مراتبط گسترده تر باعث اختلال جدی در کسب و کار شما میشود. برای حل این مشکلات با ما همراه باشید.

گوگل بطور دائم در حال به روز رسانی الگوریتم‌‌‌های خود است پس هر روز دچار تغییراتی میشود. در نتیجه در رتبه ی سایت‌ها میتواند اثر گذار باشد. کاهش رتبه سایت میتواند طبق تغییر الگوریتم‌‌‌های گوگل دلایلی داشته باشد.

در این مقاله چند مورد از دلایل کاهش رنک سایت‌ها را با هم بررسی میکنیم:

مهم ترین عوامل و دلایل کاهش رتبه سایت

۱. کاهش رنک سایت میتواند طبیعی باشد:

در صورت مواجه شدن با کاهش رتبه ی سایت ؛ ابتدا با مهارت‌ها و ابزار هایی که در اختیار دارید سایت را مورد بررسی قرار دهید و آن را تحلیل کنید ؛ اگر دلیلی پیدا نکردید احتمالا این اتفاق بصورت خود به خودی اتفاق افتاده و به زودی برطرف خواهد شد. گاهی ممکن است جستجوی کاربران در زمان‌‌‌های خاص مثل تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی‌کاهش پیدا کند چون در این برهه از زمان کاربران ممکن است در تفریحاتی مثل سفر باشند. گاهی هم خود گوگل سایت را دچار کاهش رتبه میکند تا میزان ارتباط کاربر با سایت را مورد بررسی قرار دهد و اعتماد و رضایت کاربر را نسبت به خدمات سایت بسنجد.

۲. کاهش رتبه ی سایت گاهی میتواند به دلیل فعالیت رقبا باشد:

همانطور که میدانید رقبا هم مانند شما به دنبال بهینه سازی سایت‌‌‌های خود و ارائه خدمات کاربردی تر هستند پس واجب است بک لینک‌ها را با بک لینک‌‌‌های رقبا بزور دائم بررسی بفرمایید و ضعف‌‌‌های خود را در این زمینه بررسی و برطرف کنید تا کاربران بیشتری را جذب کنید. و سعی کنید محتوای خود را چند وقت یکبار به روز کنید.

۳. گاهی میتواند به دلیل خطا بر روی سایت باشد:

خطا‌‌‌های روی سایت ها میتواند نارضایتی کاربران را به دنبال داشته باشد. خطاهایی از قبیل ارور‌‌‌های ۴۰۴، لینک‌‌‌های شکسته، مشکلات سرور و هاست سایت و مواردی از این دست! پس در اسرع وقت این موارد را به نحو احسن برطرف بنمایید تا از کاهش رنک سایت جلوگیری کنید.

۴. شاید ناشی از اختلال در سرعت بارگذاری سایت باشد:

اگر سرعت بارگذاری پایین باشد و کاربر را منتظر بگذارد به مرور سایت شما کاربران خود را از دست میدهد و این نارضایتی کاربر باعث افت رتبه سایت میشود. پس سایتی طراحی کنید که انتظارات کاربر را بطور کامل برطرف کند و اینگونه سایت‌ها از دیدگاه ربات‌‌‌های گوگل اعتبار بیشتری دارند. در ادامه این بحث پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله مهم ترین علت‌‌‌های کند بودن و دیر لود شدن سایت را مطالعه کنید.

۵. میتواند به دلیل پنالتی شدن سایت شما توسط گوگل باشد:

این به این معنی است که فعالیت‌‌‌های سایت مخالف قوانین مورد تایید گوگل بوده و این باعث شده که سایت توسط گوگل جریمه شود. برای جلوگیری از این امر حتما درباره ی قوانین مد نظر گوگل اطلاعاتی کسب بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دلایل پنالتی شدن سایت و نحوه تشخیص آن اینجا کلیک کنید.

۶. کاهش رنک سایت ممکن است ناشی از آپدیت جدید گوگل باشد:

ارتقا سرور‌‌‌های گوگل باعث میشود که استاندارد‌‌‌های گوگل در زمینه سئو و رنک دهی به سایت‌ها تغییر کند. پس اطلاعات سئو سازی خود را در این زمینه به روز کنید تا دچار مشکل نشوید.

۷. افت رنکینگ سایت ممکن است به دلیل هک سایت مورد نظر رخ دهد:

امنیت سایت برای حفظ اطلاعات کاربر هم برای گوگل و هم برای کاربر اهمیت فراوانی دارد. اگر امنیت سایت دچار اختلال شود این نکته می‌تواند یکی از دلایل افت رتبه سایت باشد.

۸. افت رتبه سایت میتواند به دلیل تغییر بک لینک‌ها باشد:

این موضوع در مواردی که بک لینک‌ها را خریده باشید و یا اجاره کرده باشید بیشتر به چشم میخورد و برای افت رتبه مستعدند. لازم است بدانید که تغییرات ناگهانی باعث افت رتبه بطور چشمگیری میشود.

۹. کاهش رنک سایت  ممکن است به دلیل تغییر لینک‌‌‌های داخلی باشد:

تغییرات لینک‌ها توسط ربات‌‌‌های گوگل مورد بررسی قرار میگیرند. که اگر ناگهانی و شدید باشد افت رتبه ایجاد میشود.

۱۰. به دلیل تجربه ی کاربری ضعیف و نرخ پرش بالا:

اگر کاربر مدت کمی‌در سایت باشد یا اگر کاربری بعد از یک بار ورود به سایت بار دیگر نخواهد از سایت دیدن کند ؛ این سایت از دیدگاه گوگل اعتبار مناسبی ندارد. و تکرار این الگوی رفتاری کاربران در طولانی مدت دچار کاهش رنک سایت خواهید شد. در مقاله آشنایی با تجربه کاربری و راه‌‌‌های ارتقای آن در وبسایت به طور کامل به مبحث UX پرداختیم. پیشنهاد می‌کنم برای مشاهده این مقاله اینجا کلیک کنید.

۱۱. دلالیل افت رتبه ی سایت میتواند به خاطر انتخاب کلمه کلیدی اشتباه باشد:

استفاده از کلمات کلیدی منسوخ شده جذب کاربران را کاهش میدهد. پس بدیهی است که در تعیین استراتژی کلمات کلیدی دقت کافی لازم است و بروز رسانی کلمات کلیدی قبلی میتواند بر رتبه سایت اثر گذار باشد.

۱۲. کاهش رنگ سایت به تفاوت مکانی جستجوگر وابسته است:

جالب است بدانید بسته به مکان فرد جستجوگر رتبه سایت متغیر است. گوگل میتواند موقعیت مکانی و حتی دستگاه شما را در هنگام سرچ مطالب در نظر بگیرد.

بررسی دلایل افت رتبه سایت

جمع بندی:

در انتهای مطلب بهتر از خدمتتان عرض کنم که برای رتبه بندی سایت خود وقت و هزینه خود را برای استراتژی‌‌‌های بی پایه و اساس هدر ندهید و از طریق تولید محتوا و همگام سازی سئوی خود رتبه ی سایت خود را ارتقا ببخشید.

ممنون که تا اینجای مطالب با ما همراه بودید. درباره مطالب گفته شده منتظر نظرات و اطلاعات ارزشمند شما هستیم. برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback)‌‌‌های اینلاین
View all comments