پادکست فارسی : پنجره ای به سوی محتوای همه پسند

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته اپلیکیشن تقریبا 6 ماه قبل

امروزه با گذر زمان و شلوغی به دلیل مشغله های کاری و ذهنی ، افراد زمان کمتری برای مطالعه و خواندن مطالب جهت یادگیری یا طی اوقات فراغت خود دارند . با پیشرفت علم هوشمند شما می توانید همزمان با انجام کار های روزمره و معیشتتان مطالعه خود را داشته باشید . پادکست فارسی یک تنه سرانه ی مطالعه کشور را به خوبی افزایش داده است و با تولید محتوا هایی که در مقالات قبلی گفته شده متفاوت است . پس پادکست فارسی علاوه بر اطلاعات عمومی شما ، محتوای سایت شما را ارزشمند جلوه می دهد و همه ی…
مروری بر نکات مهم پادکست فارسی

امروزه با گذر زمان و شلوغی به دلیل مشغله های کاری و ذهنی ، افراد زمان کمتری برای مطالعه و خواندن مطالب جهت یادگیری یا طی اوقات فراغت خود دارند . با پیشرفت علم هوشمند شما می توانید همزمان با انجام کار های روزمره و معیشتتان مطالعه خود را داشته باشید . پادکست فارسی یک تنه سرانه ی مطالعه کشور را به خوبی افزایش داده است و با تولید محتوا هایی که در مقالات قبلی گفته شده متفاوت است .

پس پادکست فارسی علاوه بر اطلاعات عمومی شما ، محتوای سایت شما را ارزشمند جلوه می دهد و همه ی سلایق را به خود جذب می کند . لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا درک صحیحی از پادکست های فارسی پیدا کنید .

پادکست فارسی چیست ؟

پادکست دو معنا دارد . معنای خاص آن که معنی دقیقی هم هست یعنی فایل های آن را دانلود کنید یا گوش دهید و برای بهره مندی از بقیه پادکست ها می توانید در آن اپلیکیشن یا سایت عضویت بگیرید . پس پادکست فارسی ایده آل پادکستی است که بشود آن را دانلود کرد و نیازی به اینترنت برای گوش دادن به آن نباشد .

و اما معنای عمومی پادکست شامل محدوده ی گسترده تری است . پادکست فارسی اصطلاحا برای محتوا های ویدیویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد چون قابلیت اشتراک شدن و دانلود شدن برای آن ها وجود دارد . اما اصطلاح پادکست بیشتر برای فایل های صوتی رایج است ؛ این گونه مشخص شد که منظور ما چه نوع محتوایی است.

پادکست فارسی چیست

پادکست های فارسی در آینده چگونه خواهند شد ؟

با تغییرات دنیای دیجیتال نمی توان آینده ی پادکست ها را حدس زد اما صاحبان اندیشه بر این باورند که استفاده از پادکست ها خیلی سریع پیشرفت خواهد کرد . در آینده ، گسترش پهنای اینترنت باعث خواهد که فایل های صوتی نظیر پادکست های فارسی بیشتر به چشم بیایند . پس فرصت رشد صنعت پادکست فارسی در آینده بیشتر خواهد بود .

تاریخچه پادکست فارسی :

انتشار فایل های صوتی به مرور زمان برای انواع دستگاه ها جذاب شد . این ایده نیاز به بستر مناسبی برای پیشرفت داشت پس در ابتدا پای ثابت دستگاه های پخش موسیقی همراه شد و بعد از گذر چند سال راه برای انتشار پادکست باز شد چون موبایل های هوشمند روی کار آمدند و پادکست فارسی به مرور زمان در بستر وسیع اینترنت منتشر شدند .

فرق پادکست با برنامه ویدیویی در چیست ؟

پادکست فارسی هیچ گونه محدودیتی ندارد چون پخش زنده نیستند اما برنامه های رادیویی محدودیت هایی دارند . ویژگی های زیر پادکست فارسی را به خوبی توضیح می دهند و برنامه رادیویی را از محتوای پادکستی متمایز می کند :

۱ . عدم محدودیت زمانی برای پادکست :

پادکست فارسی هیچ محدودیتی زمانی ندارند و کاربر در هر زمان از شبانه روز باشد می تواند هم تولید محتوا کند و هم به راحتی از آن استفاده کند . اما برنامه رادیویی گاهی نیاز دارند که خبری فوری را در لحظه به شنونده برساند و چون در بازه زمانی مشخصی پخش می شوند بسیار محدودی زمانی حائز اهمیتی از نظر تولید محتوا دارند.

۲ . عدم محدودیت تعداد برنامه در پادکست ها :

پادکست فارسی در هر زمانی که بخواهید می توانند تولید شوند به طوری که بتوانیم هر روز پادکست تولید کنیم اما تعداد برنامه رادیویی به دلیل محدودیت زمانی دارای محدودیت تعداد برنامه هم هست .

فرق پادکست با برنامه ویدیویی

فواید گوش کردن به پادکست ها

پادکست های فارسی به موضوعات مختلفی در اینترنت وجود دارد و یافت می شوند که هر فرد مطابق سلایقی که دارد می تواند آن ها را انتخاب کند و گوش کند و چون اکثرا فایل صوتی هستند نیاز به تمرکز زیادی ندارند و وقت زیادی را از شما تلف نمی کند. شما با استفاده از پادکست فارسی در زمان مطالعه و حتی زمان کاری خود صرفه جویی می کنید و در عین حال چیزی را یاد می گیرید و در زندگی از آن ها الهام خواهند گرفت .

پادکست فارسی مهارت شنیداری شما را بهبود می بخشد و تمرکز شما را افزایش می دهد . در کنار مهارت شنیداری ، به مرور تصویر سازی در ذهن شما بسیار پیشرفت خواهد کرد و شما برای محتوای شنیداری تصویر سازی می کنید و قوه تخیل شما توسعه می یابد .

تجهیزاتی که برای ساخت پادکست نیاز دارید

در ابتدای کار شما نیاز ندارید که از تجیزات گران قیمت استفاده کنید ؛ شما می توانید از وسایل دم دستی مثل تلفن همراه خود استفاده کنید تا به تدریج بازار کار خود را پیدا کنید . بعد از مدتی که استقبال از شما زیاد خواهد شد آن موقع می توانید برای پادکستتان به حد کافی هزینه کنید تا چند برابر آن به شما برگردد آن هم در بازه ی زمانی کوتاه ! در آینده که استقبال کافی دریاف کردید می توانید از میکروفون های پیشرفته استفاده کنید و در کنار آن نرم افزار های ادیت صدا به شما کمک می کنند.

در پایان

زندگی روزمره ما به سمتی پیش می رود که مشغله های کاری اش جلوی مطالعه آزادش را می گیرد ؛ پس پادکست های فارسی می توانند در این زمینه ها پیشرفت کنند و جز محتوا های پر طرفدار باشند . اگر در زمینه پادکست اطلاعاتی دارید ما را از اطلاعات ارزشمند خود بهره مند کنید و نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید . اگر به مقاله های بیشتری در این زمینه علاقمند هستید پیشنهاد می کنیم از وبلاگ ما و برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ما در حوزه کسب و کار های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها