راز تولید محتوای با کیفیت در 10 مورد

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته تولید محتوا تقریبا 9 ماه قبل

بدیهی است که شروع هر کاری نیاز به مطالعه و کسب آگاهی در آن زمینه دارد. برای تولید یک محتوای مناسب قوانین و اصولی وجود دارد. که می‌تواند به شما برای انجام کار‌‌‌های حرفه ای و جذب مخاطب بیشتر در صفحات مجازی و وبسایت یاری کند. در ادامه این مطلب به برسی 10 نکته کلیدی برای ساخت محتوای با کیفیت و خوب می‌پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید…
ترفند‌‌‌های تولید محتوای خوب و با کیفیت با رعایت 10 نکته

در مقاله تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید، به بررسی اهمیت تولید محتوا در روند جذب مخاطب اشاره کردیم.بدیهی است که شروع هر کاری نیاز به مطالعه و کسب آگاهی در آن زمینه دارد. برای تولید یک محتوای مناسب قوانین و اصولی وجود دارد. که می‌تواند به شما برای انجام کار‌‌‌های حرفه ای و جذب مخاطب بیشتر در صفحات مجازی و وبسایت یاری کند. در ادامه این مطلب به برسی 10 نکته کلیدی برای ساخت محتوای با کیفیت و خوب می‌پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید…

1_برای تولید محتوا برنامه ریزی داشته باشید

در هر مسیر برنامه ریزی درست و حساب شده حرف اول رو میزنه. شما می‌توانید با مشخص کردن سیاست کاریتان به برنامه ریزی در آن حوزه مشغول شوید. و برای انتشار محتوا جدول زمانی تهیه و مطابق آن عمل کنید.

2_استراتژی رقبا را برسی کنید

یکی از راه‌‌‌های تقویت تولید محتوا آنالیز رقبا می‌باشد. قطعا این بهترین راه برای آموختن روش‌‌‌های برتر و درس گرفتن از اشتباهات دیگران است. یادتان باشد کپی کاری و الگو برداری عینی در زمینه تولید محتوا به هیچ عنوان توصیه شده نیست. اما قطعا الهام گرفتن و در نظر گرفتن روش فعالیت افراد موفق، در رشد و پیشرفت شما تاثیر گذار است.

3_بهترین عنوان‌ها را با توجه به جست و جوی موضوعی پیدا کنید

شاید پیدا کردن عنوان مناسب یکی از چالش‌‌‌های همیشگی برای تولید محتوا باشد.شما برای بالا بردن نرخ بازدید و کنجکاو کردن خوانندگان برای دنبال کردن مطالب بیشتر نیاز به عنوانی فکر شده و جذاب دارید.تا به این صورت محتوای شما به خوبی دیده شود.بر این اساس حتما درباره پرمخاطب ترین موضوعات و عناوین تحقیق کنید. و از آن‌ها برای تولید محتوای با کیفیت تر کمک بگیرید. یکی از بهترین مراجع برای پیدا کردن عنوان‌ها و کلمات پرکاربرد و محبوب در سطح اینترنت، سایت گوگل ترند می‌باشد.

4_از مشکلات و نظرات مخاطبان و مشتری‌ها آگاه شوید

برای تولید محتوای با کیفیت برای مخاطبان باید از نیاز ها، مشکلات و نظرات آنان آگاه شد. برای این منظور و برقراری روابط دوستانه، به نظرات واکنشی دوستانه نشان دهید و به آنها به درستی پاسخ دهید. بعلاوه تولید محتوا برحسب نیاز‌‌‌های کاربران مقوله ای مهم است که حتما باید به آن توجه کنید.

5_ محتوای تعاملی بسازید

یکی از عوامل کمک کننده برای ساخت محتوای با کیفیت، تعامل با کاربران است.هنگامی‌که شما محتوای تعاملی می‌سازید نشان می‌دهید برای مخاطبان ارزش قائل هستید. و سود یا زیان آنها برای شما مهم است.در این شرایط احساس نزدیکی و صمیمتی ایجاد می‌شود. و مخاطب به دنبال کردن فعالیت‌‌‌های شما علاقه پیدا می‌کند.از جمله محتوا‌‌‌های تعاملی می‌توان به مسابقه، نظرسنجی و ارزشیابی اشاره کرد.برای خواندن مطالب بیشتر درباره اصول تولید محتوای تعاملی اینجا کلیک کنید.

6_ از تاثیر عکس و ویدیو برای ساخت محتوای با کیفیت غافل نشوید

برای تولید یک محتوای با کیفیت تصاویر و ویدیو‌ها ضمن اضافه کردن جذابیت بصری به محتوا باعث تکمیل و تسهیل بیان مفهوم واقعی شما به مخاطبان می‌شود. گاهی مطالبی که توضیحات طولانی درباره آنان می‌دهند، می‌تواند در یک عکس یا ویدیو خلاصه شود.و بیشتر هم مورد استقبال قرار گیرد زیرا گاهی توانایی ادراک بصری مغز بسیار بیشتر است.

در ادامه این موضوع پیشنهاد می‌کنم مقاله معرفی بهترین سایت‌ها برای دانلود عکس با کیفیت را مطالعه کنید.

7_ مفید و مختصر تولید محتوا کنید

جدا از نوشتن متن‌‌‌های طولانی و پرداختن به جزئیات غیر ضروری و غیر مرتبط برای موضوع پرهیز کنید. یادتان باشد همیشه راه هایی که افراد را سریع تر به هدفشان می‌رسانند محبوب تر هستند. همچنن امروزه بسیاری از افراد زمان یا حوصله کافی برای خواندن مطالب طولانی ندارند. و بسیاری حتی با دیدن حجم زیاد محتوا از بررسی آن پشیمان می‌شوند.

8_ مطالب را بازنگری کنید

بررسی مجدد محتوا هایی که در گذشته تولید کرده اید برای ارتقا سطح کیفی بسیار مهم است. شما در این راه می‌توانید اشتباهات خود را تصحیح کنید و آنها را بروز رسانی کنید. فراموش نکنید شما به مرور می‌توانید قوی تر و بهتر از قبل عمل کنید و بعد از مدتی لینک‌ها را بروز رسانی و یا اضافه کنید.

9_تاثیر شبکه‌‌‌های مجازی دیگر در تولید محتوای با کیفیت

قدرت دیگر شبکه‌‌‌های مجازی را نادیده نگیرید. به عنوان مثال گاهی فعالیت یک پیج اینستاگرام به رشد آن وبسایت کمک بسیاری می‌کند.پس اگر احساس می‌کنید محتوای شما آن طور که می‌خواهید مورد بازدید قرار نمی‌گیرند، می‌توانید از یک شبکه مجازی پر قدرت در کنار آن استفاده کنید. این کار حتی در روند تبلیغاتی نیز موثر است.

10_ نگارش ساده و روان

یادتان باشد برای اینکه محتوای شما از طرف هر قشر با هر سن و میزان سواد مورد استقبال قرار بگیرد، باید ساده و روان بنویسید.این کار باعث می‌شود خوانندگان با محتوایی خشک و رسمی‌مواجه نشوند و مفهوم کلی را متوجه شوند. حتی اگر متن شما تخصصی است سعی کنید به روشی ساده و آسان آن را بازگو کنید تا افراد هنگام برخورد با محتوا دچار ابهام نشوند.

کلام آخر

امروزه هر فرد به طور مختصر یا گسترده به نوعی تولیدگر محتوا است.در این مقاله به 10 مورد از مهم ترین نکات برای تولید محتوای با کیفیت و استانداد اشاره شد. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *