اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت در 10 مورد

ترفند های تولید محتوای خوب و با کیفیت با رعایت 10 نکته

امروزه شناخت اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت یکی از مهم ترین موارد در دنیای دیجیتال محسوب می شود. فرقی نمیکند شما دانشجو باشید، ادمین یک پیج اینستاگرامی یا کارشناس سئو و بهینه سازی؛ در هر صورت شناخت روش های تولید محتوای با کیفیت یکی از مواردیست که باید بدانید. در ادامه این مطلب به برسی 10 نکته کلیدی برای ساخت محتوای با کیفیت می پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید…

بررسی اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت

در مقاله تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید ، به بررسی اهمیت تولید محتوا در روند جذب مخاطب اشاره کردیم. بدیهی است که شروع هر کاری نیاز به مطالعه و کسب آگاهی در آن زمینه دارد. برای تولید یک محتوای مناسب قوانین و اصولی وجود دارد. که می تواند به شما برای انجام کارهای حرفه ای و جذب مخاطب بیشتر در صفحات مجازی و وبسایت یاری کند.

1: برای تولید محتوا برنامه ریزی داشته باشید

بدون شک برنامه ریزی درست و حساب شده از اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت است . و همیشه حرف اول را برای حرکت به سمت موفقیت میزند. شما می‌توانید با مشخص کردن سیاست کاریتان به برنامه ریزی در آن حوزه مشغول شوید. و برای انتشار محتوا جدول زمانی تهیه و مطابق آن عمل کنید.

یکی از کارهایی که افراد حرفه ای برای تولید محتوای با کیفیت انجام میدهند، تنظیم و ساخت تقویم محتوایی است. تقویم محتوایی ب شما کمک می کند تا برنامه ریزی بهتر و دقیق تری از آنچه قرار است در آینده انجام دهید و آنچه انجام داده اید داشته باشید. به این صورت دیگر هیج نکته و یا برنامه ای را فراوش نخواهید کرد. شما می‌توانید موضوعات مورد نظرتان را برای بازه زمانی یک ماهه یادداشت و طبق لیست به آنها رسیدگی کنید. همچنین مشخص کردن روزهای معین برای انجام کار و یا حتی ساعت های خاص می تواند به شما کمک دوچندانی کند.

ما در مقاله “با استفاده از تقویم محتوایی برای هر محتوات برنامه ریزی کن” به اهمیت و نحوه ساخت تقویم محتوایی پرداخته‌ایم که پیشنهاد می کنم آن را از دست ندهید.

اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت

2: استراتژی رقبا را برسی کنید

یکی از راه های تقویت و دستیابی به تولید محتوای با کیفیت آنالیز رقبا می باشد. قطعا این بهترین راه برای آموختن روش های برتر و درس گرفتن از اشتباهات رایج در تولید محتوا توسط دیگر سایت ها است. یادتان باشد کپی کاری و الگوبرداری عینی در زمینه تولید محتوا به هیچ عنوان توصیه شده نیست. اما قطعا الهام گرفتن و در نظر گرفتن روش فعالیت افراد موفق، در رشد و پیشرفت شما تاثیر گذار است.

شما می توانید از نوع و شیوه نگارش، انتخاب کلمات، موضوعات و یا حتی تصاویر سایت های محبوب و مطرح کمک بگیرید. تا با یادگیری نکات و اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت از دیگر افراد کارتان را بهتر و بهتر کنید.

3: بهترین عنوان ها را برای متنتان درنظر بگیرید

شاید پیدا کردن عنوان مناسب یکی از چالش های همیشگی برای تولید محتوا باشد.شما برای بالا بردن نرخ بازدید و کنجکاو کردن خوانندگان برای دنبال کردن مطالب بیشتر نیاز به عنوانی فکر شده و جذاب دارید.تا به این صورت محتوای شما به خوبی دیده شود.بر این اساس حتما درباره پرمخاطب ترین موضوعات و عناوین تحقیق کنید. و از آن ها برای تولید محتوای با کیفیت تر کمک بگیرید. یکی از بهترین مراجع برای پیدا کردن عنوان ها و کلمات پرکاربرد و محبوب در سطح اینترنت ، سایت گوگل ترند می باشد.

4_از نظرات و بازخوردهای مخاطبان و مشتری ها آگاه شوید

یکی از اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت دریافت بازخورد است. شما برای افزایش کیفیت محتوا و تهیه متن های بهتر از واکنش مخاطبانتان گاه شوید. و نیاز ها، مشکلات و نظرات آنان را بشنوید و موضوعاتی را انتخاب کنید که آنها علاقه و نیاز بیشتری به آن دارند. زیرا تولید محتوای با کیفیت برحسب نیاز کاربران مقوله ای مهم است که حتما باید به آن توجه کنید. برای این منظور و برقراری روابط دوستانه تر، به نظرات افراد واکنشی دوستانه نشان؛ و به آنها پاسخ درستی بدهید.

5_ محتوای تعاملی بسازید

یکی از عوامل کمک کننده و اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت، تعامل با کاربران است. هنگامی که شما محتوای تعاملی می‌سازید نشان می دهید برای مخاطبان ارزش قائل هستید. و سود یا زیان آنها برای شما مهم است. در این شرایط احساس نزدیکی و صمیمتی بیشتری بین دوطرف ایجاد می شود. و مخاطب به دنبال کردن فعالیت های شما علاقه مضاعفی پیدا می کند.

از جمله محتواهای تعاملی می توان به مسابقه ، نظرسنجی و ارزشیابی اشاره کرد.برای خواندن مطالب بیشتر درباره اصول تولید محتوای تعاملی اینجا کلیک کنید.

6: از تاثیر عکس و ویدیو برای تولید محتوای با کیفیت غافل نشوید

برای تولید یک محتوای با کیفیت تصاویر و ویدیو ها ضمن اضافه کردن جذابیت بصری به محتوا باعث تکمیل و تسهیل بیان مفهوم واقعی شما به مخاطبان می شو. گاهی مطالبی که توضیحات طولانی درباره آنان می دهید، می‌تواند در یک عکس یا ویدیو خلاصه شود. و بیشتر هم مورد استقبال قرار گیرد زیرا گاهی توانایی ادراک بصری مغز بسیار بیشتر است. بنابراین درنظر داشته باید که یک محتوای با کیفیت با استفاده از تصاویر یا فایل‌های ویدیویی علاوه بر جذب مخاطب، مفهوم را هم به آنان منتقل می کند.

در ادامه این موضوع پیشنهاد می کنم مقاله معرفی بهترین سایت ها برای دانلود عکس با کیفیت را مطالعه کنید.

تولید محتوای با کیفیت

7: مفید و مختصر تولید محتوا کنید

جدا از نوشتن متن های طولانی و پرداختن به جزئیات غیرضروری و نامرتبط برای موضوع پرهیز کنید. یادتان باشد همیشه راه هایی که افراد را سریع تر به هدفشان می رسانند محبوب تر هستند. همچنن امروزه بسیاری از افراد زمان یا حوصله کافی برای خواندن مطالب طولانی ندارند. و بسیاری حتی با دیدن حجم زیاد محتوا از بررسی آن پشیمان می شوند.

پس برای نگه داشتن مخاطبان و تشویق آنها به خواندن متن یا حدالامکان مختصر و مفید بنویسید.

8: مطالب را بازنگری و بروزرسانی کنید

بررسی مجدد محتوا هایی که در گذشته تولید کرده اید برای ارتقا سطح کیفی بسیار مهم است. شما در این راه می‌توانید اشتباهات خود را تصحیح کنید و آنها را بروزرسانی کنید . فراموش نکنید شما به مرور می توانید قوی تر و بهتر از قبل عمل کنید و بعد از مدتی لینک ها را بروز رسانی و یا اضافه کنید.

برای یادگیری نحوه بروزرسانی محتوا و شناخت اهمیت آن اینجا کلیک کنید.

9: تاثیر شبکه های مجازی دیگر در تولید محتوای با کیفیت

برای رعایت اصول اولیه تولید محتوا وب‌سایت، قدرت شبکه های اجتماعی در افزایش بازدید مطالب را نادیده نگیرید. به عنوان مثال گاهی فعالیت یک پیج اینستاگرام به رشد آن وبسایت کمک بسیاری می کند.پس اگر احساس می کنید محتوای شما آن طور که می خواهید مورد بازدید قرار نمی گیرند، می توانید از یک شبکه مجازی پر قدرت در کنار آن استفاده کنید. این کار حتی در روند تبلیغاتی نیز موثر است.

این عامل علاوه بر دریافت خاطبان بیشتر برای یک محتوا بر روی فرایند سئو و بهینه سازی وبسایت ها نیز تاثیر مثبتی دارد.

10: نگارش ساده و روان

یادتان باشد برای اینکه محتوای شما از طرف هر قشر با هر سن و میزان سواد مورد استقبال قرار بگیرد، باید ساده و روان بنویسید.این کار باعث می شود خوانندگان با محتوایی خشک و رسمی مواجه نشوند و مفهوم کلی را متوجه شوند. حتی اگر متن شما تخصصی است سعی کنید به روشی ساده و آسان آن را بازگو کنید. تا افراد هنگام برخورد با محتوا دچار ابهام نشوند. و به راحتی به منظور و پیام شما پی ببرند.

کلام آخر

امروزه هر فرد به طور مختصر یا گسترده به نوعی تولیدگر محتوا است.در این مقاله به 10 مورد از مهم ترین نکات برای تولید محتوای با کیفیت و استانداد اشاره شد. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.