با استفاده از تقویم محتوایی برای هر محتوات برنامه ریزی کن

نحوه ساخت و طراحی تقویم محتوایی

تا به حال شده در کار های روزمره خود دچار سردرگمی شوید و یا انجام کار های مهمی را فراموش کرده باشید ؟ به نظر شما بهتر نیست با هر آنچه که رو به روی شماست با برنامه ریزی پیش بروید و به عبارتی در عمل انجام شده قرار نگیرید ؟

قطعا می دانید که برنامه ریزی در هر کاری می تواند به ذهن شما نظم دهد و این قضیه سرلوحه کار تولید کنندگان محتوا در بستر هوشمند فناوریست . سئو کار ها و تولید کنندگان محتوا با ساخت تقویم محتوا یا content calendar به کارهایشان نظم می دهند و آن ها را مدیریت می کنند . ساخت تقویم محتوا از استراتژی های ناب پیشرفت دادن کار شماست چون نظم همیشه کارساز است .

تقویم محتوا چیست ؟

در زمینه ساخت تقویم محتوا بهتر است ابتدا با مفهوم اصلی آن آشنا شویم . تقویم محتوا یعنی برنامه ریزی از لحاظ موضوعی و زمانی برای محتوایی که قرار است در آینده منتشر شود . این برنامه ریزی مطابق زندگیتان باید قابل اجرا باشد . این تقویم سردبیری باید هدفمند باشد و در گذر زمان برایتان پیشرفت محسوب شود .

نکات ساخت تقویم محتوا

چرا ساخت تقویم محتوا ضرورت دارد ؟

هر چیزی که برنامه شما را جهت بدهد ؛ لازمه ی زندگیتان است . پس قطعا به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارید و در زمینه تولید محتوا ، تقویم محتوا اصولی و پایبندی جهت اجرای آن کار شما را پیش می برد . تقویم محتوا در زمینه هایی مثل بازاریابی محتوا یا توسعه کسب و کار بسیار ضروری است . اگر می پرسید چرا ؟ ادامه مطالب را با ما باشید!

چیزی فراموش نخواهد شد

در نظر داشته باشید روی دست حافظه ی انسان هیچ کارت مموری و یا هارد با حجم های بالا وجود ندارد . اما آدمیزاد است دیگر جایزالخطاست . قطعا فراموش کردن مسائل مهم برای همه پیش آمده ؛ پس توصیه می شود برای جلوگیری از فراموشی مسائل ، ساخت تقویم محتوا را جدی بگیرید تا مسائل را در شلوغی کار های روزمره ی خود گم نکنید .

سود کاری شما افزایش پیدا می کند

می دانید هر کاری ، تاریخ انقضایی دارد . اگر انجام کار از زمان مقرر بگذرد ؛ دیگر بهره وری کافی نخواهد داشت . هر چه زمان کار سر می رسد عجله و اضطراب ما برای تکمیل آن بیشتر می شود پس ساخت تقویم محتوا شما را در پیش بردن کار ها یاری می کند و برای سود کاری ، هر مسئله ای را سر مهلت مقرر انجام خواهید داد و انجام آن برایتان ساده و حتی راحت تر خواهد بود .

انرژیتان بی خودی هدر نمی رود

داشتن برنامه ی هدفمند باعث افزایش تمرکز شما خواهد شد . تمرکز شما بر چیز هایی که سرعت کارتان را توسعه می دهد ؛ بسیار کمک کننده هستند پس هر چیزی که مزاحم کار شما باشد حذف می شود . تقویم محتوا تمرکز شما را برای محتوایی که قرار است تولید شود را زیاد می کند و عوامل مزاحم خود به خود حذف می شوند پس انرژیتان بی خود هدر نمی رود .

چگونه تقویم محتوا را بسازیم که پیشرفت نصیب ما شود؟

ساخت تقویم محتوا باید از چند جهت بررسی شود . برای این کار باید تولید محتوای اصولی را خیلی خوب بدانید . در کنار این ها مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و جهت ایجاد تقویم محتوای خود توصیه می شود از مهارت های خود غافل نشوید . برای دانستن چگونگی ساخت تقویم محتوا مراحل زیر را طی کنید :

۱ . اهداف بازار را پیدا کن

اولین قدم پیدا کردن نیاز ها و اهداف بازار است . اگر شناسایی شما دقیق نباشد کار شما را در مراحل بعدی سخت می کند . می دانید محتوای قدرتمند می توانند کسب و کار ما را به خوبی متحول کنند . با توجه به اهداف بازار باید حواستان به ارتباط محتوایی شما با تقویم محتوا باشد ؛ در غیر این صورت کاسکله ی سیندرلا خیلی زود تر از ساعت مقرر به کدو تبدیل خواهد شد و فقط حکم محتوا را دارد اما کاملا بی ربط است!

پس در تولید محتوای خود در تقویم سر دبیری افزایش آگاهی از برند ، افزایش اعتماد کاربران ، ایجاد تعامل با کاربر ، افزایش نرخ فروش و وفاداری مشتری و کاهش بانس ریت را سر لوحه اهداف خود قرار دهید تا ساخت تقویم محتوا اصولی شود .

۲ . موضوعات محتوای خود را لیست کن

ایده هایی که به ذهنت می رسد را یادداشت کن و موضوعات غیر مرتبط را حذف کن و سر تیتر های جذاب به تقویم محتوا خود اضافه کن . برای ایده یابی از نظرات کاربران فضای مجازی استفاده کن . توصیه می شود قبل از ایده یابی مخاطب خود را بشناسید و ویژگی هایشان را هدف قرار ده ؛ این گونه مطابق هر سلیقه ای محتوا تولید خواهید کرد و محتوای خود را طبق کلمات کلیدی ، نظرات کاربران ، الهام از مخاطبان و موضوعات داغ روز بنویسید .

۳ . محتوا را هسته یابی کن

هسته محتوا بخشی از محتوای شماست که برایتان سود آور است به عبارتی شاه بیت غزل شماست . هسته محتوا دقیقا نقطه مشترک اهداف تجاری شما با علاقه ی کاربر است و این گونه ساخت تقویم محتوا شما از ترافیک بیهوده و دام های تبلیغاتی در امان می ماند . با این کار هر چیزی که با اهدافتان تطابق ندارد خود به خود و خیلی راحت حذف می شود .

۴ . به قیف بزاریابی توجه کن

شما باید تقویم محتوا خود را تبدیل به محتوای پر طرفدار کنید . شما می توانید این کار را با قیف بازاریابی کنترل کنید . که شناخت از آگاهی ، عملکرد عملکرد مخاطب در این زمینه کمک کننده است . شما می توانید با محتوا هایی مثل پادکست ، ویدیو آموزشی ، خبرنامه ها ، اینفوگرافیک و ... ساخت تقویم محتوا خود را در زمینه ساخت بازریابی قیف افزایش دهید و با رضایت مشتریان ، مقایسه ، نقد و بررسی و ... مخاطب را به خرید مجاب کنید و یا به قول معروف به مشتری تبدیل کنید .

۵ . اگر کار تیمی است ؛ مسئولیت افراد را مشخص کن

رمز کار تیمی موفق در هماهنگی اعضاست . افراد را طبق مهارت هایی که دارند دسته بندی کنید . دسته بندی را می توانید به صورت زیر انجام دهید :

استراتژیست محتوا

استراتژیست محتوا وظیفه هدایت گروه را دارد و باید محتوا های پر طرفدار و داغ روز را پیدا کند و شناسایی کند و روش های تبدیل را در اختیار اعضا قرار دهد .

نویسنده محتوا

برای سر هم کردن اطلاعات دریافتی از استراتژیست محتوا نیاز به نویسنده ی مسلط به اصول نگارشی و ویرایشی دارید . نویسنده باید استراتژی محتوا را بسیار خوب بلد باشد .

متخصص سئو

این فرد باید کاملا به روز و یا به قول معروف آپدیت باشد و الگوریتم های گوگل را به خوبی بشناسد . و همچنین به راه کارهای سئو و بهینه سازی مقاله آشنا باشد و بتواند با استفاده از کلمات کلیدی ، برای سایت رتبه به دست آورد .

6. ابزار مناسب ساخت تقویم محتوا را بشناسید

ابزاری مانند اکسل ( Excel ) به دلیل توانایی ساخت جدول زمانی می تواند در ایجاد تقویم محتوا کار آمد باشد . و یا گوگل شیت ( google sheets ) تقویم همیشه در دسترس را در اختیارتان می گذارد . گوگل کلندر ( google calender ) علاوه بر ایجاد تقویم محتوا ، قابلیت فعال کردن یاد آور ( reminder ) را هم دارد .

۷ . وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در تقویم محتوا

شما با وارد کردن اطلاعاتی قبیل عنوان پست ، توضیحات ( شامل کلمه کلیدی و تیتر داخلی ) ، زمان انتشار ، کانال انتشار ، نوع محتوا ، دسته بندی ها و ... ساخت تقویم محتوا خود را به پایان برسانید .

جمع بندی

ممنون که تا این جای مقاله با ما همراه بودید . در این مقاله به دلایل ضرورت تقویم محتوا و مفهوم و چگونگی ساخت آن اشاره کردیم . امیدواردم که برایتان مفید بوده باشد . اگر مایل هستید که از این دست مقالات را بیشتر بخوانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ وارد صفحه اصلی سایت ما شوید .

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

16 + 18 =