14 ایده جذاب برای تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته تولید محتوا تقریبا 6 ماه قبل

ایده تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی همواره یکی از سوالات متداول فعالان این حوزه بوده. امروزه تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی تبدیل به یکی از شغل‌‌‌های پردرآمد شده.و از آنجایی که چه محتوایی تولید کنیم؟ همیشه یکی از دغدغه و سوالات اصلی تولید کنندگان محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی است، در این مقاله به عنوان جذاب ترین ایده‌‌‌های تولید محتوا می‌پردازیم.پس در ادامه همراه ما باشید… فهرست خلاصه مطالب 1: ایده تولید محتوا از طریق مصاحبه2: وبلاگ نویسی مهمان3: ایده تولید محتوا با اشتراک گذاری تجارب 4: محتوای تعاملی5: یادآوری مطالب گذشته6: محتواهای فصلی و مناسبتی7: ایده تولید محتوا با تهیه…
10 ایده جذاب و کاربردی برای تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی

ایده تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی همواره یکی از سوالات متداول فعالان این حوزه بوده. امروزه تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی تبدیل به یکی از شغل‌‌‌های پردرآمد شده.و از آنجایی که چه محتوایی تولید کنیم؟ همیشه یکی از دغدغه و سوالات اصلی تولید کنندگان محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی است، در این مقاله به عنوان جذاب ترین ایده‌‌‌های تولید محتوا می‌پردازیم.پس در ادامه همراه ما باشید…

ایده تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی
محتوا آتش است، رسانه‌‌‌های اجتماعی بنزین. «جی بیر»

1: ایده تولید محتوا از طریق مصاحبه

مصاحبه کردن همیشه یکی از پر مخاطب ترین نوع محتو در طول زمان بوده است. شما می‌توانید ضمن مصاحبه با افراد با تجربه در حوزه فعالیتی و یا حتی با سوال و جواب خیابانی از افراد عادی درباره موضوعات روز جامعه و یا سرفصل‌‌‌های جذاب محتوای ویدیویی مخاطب پسندی تولید کنید. این ویدیو‌ها می‌تواند شامل اطلاعات ارزشمندی در زمینه کاریتان را به مخاطبان بدهد. نکته جالب اینجاست که محوریت فعالیت بسیاری از تولیدگران محتوای مشهور تنها از طریق مصاحبه کردن است.

2: وبلاگ نویسی مهمان

بدون شک دعوت کردن مهمان و تماشای مهمانی برای همه از موضوعات جذاب است. پس وبلاگ نویسی مهمان و دعوت از بلاگر‌ها و تولیدکنندگان محتوای دیگر حوزه‌‌‌های مرتبط می‌تواند ایده بسیار خوبی برای تولید باشد. این کار زمانی جذاب تر می‌شود که فرد مهمان شخص شناخته شده و صاحب تجربه در زمینه کاری خودش باشد. گفت وگو‌‌‌های صمیمانه و سرگرم کننده می‌تواند چاشنی خوبی برای این نوع از محتوا باشد.

3: ایده تولید محتوا با اشتراک گذاری تجارب

تجربه اطلاعاتیست که به سادگی بدست نمی‌آید و نیازمند زمان و آزمون و خطاست. واقعا آیا کسی وجود دارد که از دانستن و استفاده از تجربه‌‌‌های دیگران بدش بیاید؟ شما با تولید محتوای مفید از تجربه‌‌‌های موفق و ناموفق دیگران در شرایط مختلف می‌توانید اطلاعات ارزشمند و تاثیرگذاری را به مخاطبانتان ارائه دهید.

4: محتوای تعاملی

در مقاله پرطرفدار ترین انواع محتوا رو بشناس! از محتوای تعاملی به عنوان یکی از مطالب پر مخاطب یاد کردیم. محتوای تعاملی انواع مختلفی دارد. و به طور خلاصه هر نوع از محتوا که کاربر را مشتاق به عکس العمل و فعالیت کند، محتوای تعاملی شناخته می‌شود. این نوع مطالب یک ارتباط دو سویه بین مخاطب و تولید کننده محتوا برقرار می‌کند. از مهم ترین انواع محتوای تعاملی می‌توان نظرسنجی و پرسش و پاسخ را نام برد. پیشنهاد می‌کنم در ادامه حتما مقاله محتوای تعاملی و اعجاز آن در جذب مخاطب را مطالعه کنید.

5: یادآوری مطالب گذشته

حتما برای شما هم این شرایط پیش آمده که یکی از محتوا‌‌‌های مفید شما در اثر گذشت زمان با کاهش بازدید مواجه شود. این مسئله برای اکثر شبکه‌‌‌های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام پیش می‌آید. در اصل فراموش شدن محتوا‌‌‌های خوب را می‌توان امری طبیعی دانست. اما شما با ساخت محتوای یادآوری می‌توانید ضمن نمایش دوباره مطالب گذشته و اضافه کردن مطالب بروز شده به آنها محتوا‌‌‌های جدیدی تولید و منتشر کنید.

6: محتواهای فصلی و مناسبتی

همیشه موقعیت‌‌‌های زمانی خاص ایده فوق العاده ای برای تولید محتوا به شما می‌دهند. زمان هایی مثل اعیاد، جشن‌ها مراسم‌ها و شرایط‌‌‌های خاص اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … به این نوع از محتوا، محتوا‌‌‌های فصلی می‌گویند. این نوع از مطالب صرفا برحسب جریان‌‌‌های خاصی تهیه می‌شوند. و در همان شرایط بازدید و مخاطبان زیادی خواهند داشت.

7: ایده تولید محتوا با تهیه ولاگ

تهیه ویدیو‌‌‌های بلند جذاب از زمان سفر و اتفاقات مختلف همیشه یکی از ایده‌‌‌های فوق العاده برای تولید محتوا است. ولاگ در اصل یک وبلاگ ویدیویی است. که رخدادها و ماجراهای جذاب و سرگرم کننده ای را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد.

8: محتوا‌‌‌های چگونه

انواع محتواهایی که پاسخ سریع، کامل و کاربردی به سوال‌‌‌های چگونه کاربران می‌دهند، همیشه مورد توجه بوده و خواهد بود. این محتواها در موقعیت‌‌‌های مختلف می‌توانند نیازهای اساسی مخاطبان شما در زمانی کوتاه برطرف کنند. به طور مثال اینکه چگونه می‌توان محتوای جذاب تولید کرد یا چطور مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهیم.

9: محتوای نباید و پرهیز کردنی ها

اکثر اوقات شکل کلی محتواها درباره باید‌‌‌های هر کاریست. اینکه چطور هر چیزی را بهترین شکل انجام دهیم. اما یکی از ایده‌‌‌های پرکاربرد تولید محتوا صحبت از نباید هاست. شما در این محتوا می‌توانید با بیان اشتباهات و نتایج مخرب آنها در موضوعات مختلف شکلی جدید از مطالب را ارائه کنید. به طور مثال مقاله 8 دلیل اصلی که مخاطبان شما را در اینستاگرام آنفالو می‌کنند را می‌توان یکی از این نمونه‌ها دانست.

10: ایده تولید محتوا با مقایسه محصولات

مقایسه یکی از مواردیست که در همه عرضه‌ها کاربرد دارد. شما می‌توانید هر چیزی را مقایسه کنید و به چالش بکشید. این چالش برای مخاطبان در هر سنی جذاب است. به طور مثال هنگامی‌که کمپانی‌ها معروف تلفن‌‌‌های همراه پرچمدارشان را معرفی می‌کنند، بسیاری از معروف ترین بلاگر‌‌‌های حوزه تکنوژی به مقایسه این تلفن‌ها از جهات مختلف می‌کنند. برای تولید یک محتوای مقایسه جذاب شما نیاز به تحلیل هر دو موضوع و بیان شباهت‌ها، تفاوت‌ها برتری و کاستی‌‌‌های آنها دارید.

استفاده از روش مقایسه موضوعات یا محصولات

11: بررسی اخبار مرتبط

بیان اخبار و آگاهی بخشی از مسائل و اتفاقات روز دنیا همواره یک ایده تولید محتوا دوست داشتنی بوده و خواهد بود. مطمینا هر فعالیت و کسب و کاری منابع خبری مرتبط به خودش را دارند. و دنبال کننده‌‌‌های شما در شبکه‌‌‌های اجتماعی نیز علاقه مند به پیگیری اخبار و اطلاعات جدید آن حوزه هستند. پس شما می‌توانید با انتشار این اخبار از منابع قابل اعتماد تنوع جالب و خلاقانه ای ایجاد کنید.

12: ایده تولید محتوا با مسابقه و چالش

یکی از سرگرم کننده ترین راه هایی که می‌تواند به جذب مخاطبان جدید هم منجر شود، ایده تولید محتوا از طریق راه اندازی مسابقات و چالش است. شما می‌توانید به سادگی از کمک مخاطبانتان برای تولید کردن محتوای جدید برای خودشان استفاده کنید. شرکت در رای گیری و مسابقات یکی از مواردیست که اکثر افراد به خوبی از آن استقبال و در آن مشارکت می‌کنند. از خلاقیت و ابتکار عملتان برای جذاب تر کردن این نوع از محتوا استفاده کنید.

13: تولید محتوای همیشه سبز

در مقاله با محتوای همیشه سبز، همیشه پرمخاطب باش به طور کامل به چیستی محتوای همیشه سبز و روش‌‌‌های ساخت آن اشاره کردیم. به طور خلاصه می‌توان گفت که این نوع از محتوا به طوری کامل و جامع است که پاسخ متداول ترین سوالات مخاطیان را میدهد. و اهمیت و ارزش آن باعث می‌شود که همشه افراد به آن نیاز داشته باشند. از این رو اطلاعات این محتوا هیچگاه قدیمی‌نمی‌شود و در هر زمانی پربازدید و پر بیننده است.

14: ایده تولید محتوا با ارائه پیشنهادات و نکات

دادن پیشنهاد و اشاره کردن به نکات کاربردی کوتاه مربوط به حوزه فعالیتی می‌تواند برای مخاطباتان کاربردی و جذاب باشد. به طور مثال شما می‌توانید از قسمت استوری اینستاگرام برای این منظور استفاده کنید. و به صورت روزانه و دوره ای اطلاعات کاربری و قابل استفاده ای را در اسلاید‌‌‌های مختلف انتشار دهید.

ایده تولید محتوا برای شبکه‌‌‌های اجتماعی

جمع بندی:

بدون شک ایده‌‌‌های فراوانی برای تولید یک محتوای کاربر پسند وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم تا با بیان 10 مورد از جذاب ترین انواع ایده تولید محتوا در شبکه‌‌‌های اجتماعی به شما برای خلق مطالب منحثر به فرد و متنوع تر کمک کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *