14 ایده جذاب برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

10 ایده جذاب و کاربردی برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

ایده تولید محتوا در شبکه های اجتماعی همواره یکی از سوالات متداول فعالان این حوزه بوده. امروزه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی تبدیل به یکی از شغل های پردرآمد شده.و از آنجایی که چه محتوایی تولید کنیم؟ همیشه یکی از دغدغه و سوالات اصلی تولید کنندگان محتوا در شبکه های اجتماعی است، در این مقاله به عنوان جذاب ترین ایده های تولید محتوا می پردازیم.پس در ادامه همراه ما باشید...

1: ایده تولید محتوا از طریق مصاحبه

مصاحبه کردن همیشه یکی از پر مخاطب ترین نوع محتو در طول زمان بوده است. شما می توانید ضمن مصاحبه با افراد با تجربه در حوزه فعالیتی و یا حتی با سوال و جواب خیابانی از افراد عادی درباره موضوعات روز جامعه و یا سرفصل های جذاب محتوای ویدیویی مخاطب پسندی تولید کنید. این ویدیو ها می تواند شامل اطلاعات ارزشمندی در زمینه کاریتان را به مخاطبان بدهد. نکته جالب اینجاست که محوریت فعالیت بسیاری از تولیدگران محتوای مشهور تنها از طریق مصاحبه کردن است.

2: وبلاگ نویسی مهمان

بدون شک دعوت کردن مهمان و تماشای مهمانی برای همه از موضوعات جذاب است. پس وبلاگ نویسی مهمان و دعوت از بلاگر ها و تولیدکنندگان محتوای دیگر حوزه های مرتبط می تواند ایده بسیار خوبی برای تولید باشد. این کار زمانی جذاب تر می شود که فرد مهمان شخص شناخته شده و صاحب تجربه در زمینه کاری خودش باشد. گفت وگو های صمیمانه و سرگرم کننده می تواند چاشنی خوبی برای این نوع از محتوا باشد.

ایده تولید محتوا
محتوا آتش است، رسانه های اجتماعی بنزین. «جی بیر»

3: ایده تولید محتوا با اشتراک گذاری تجارب

تجربه اطلاعاتیست که به سادگی بدست نمی آید و نیازمند زمان و آزمون و خطاست. واقعا آیا کسی وجود دارد که از دانستن و استفاده از تجربه های دیگران بدش بیاید؟ شما با تولید محتوای مفید از تجربه های موفق و ناموفق دیگران در شرایط مختلف می توانید اطلاعات ارزشمند و تاثیرگذاری را به مخاطبانتان ارائه دهید.

4: محتوای تعاملی

در مقاله پرطرفدار ترین انواع محتوا رو بشناس! از محتوای تعاملی به عنوان یکی از مطالب پر مخاطب یاد کردیم. محتوای تعاملی انواع مختلفی دارد. و به طور خلاصه هر نوع از محتوا که کاربر را مشتاق به عکس العمل و فعالیت کند، محتوای تعاملی شناخته می شود. این نوع مطالب یک ارتباط دو سویه بین مخاطب و تولید کننده محتوا برقرار می کند. از مهم ترین انواع محتوای تعاملی می توان نظرسنجی و پرسش و پاسخ را نام برد. پیشنهاد می کنم در ادامه حتما مقاله محتوای تعاملی و اعجاز آن در جذب مخاطب را مطالعه کنید.

5: یادآوری مطالب گذشته

حتما برای شما هم این شرایط پیش آمده که یکی از محتوا های مفید شما در اثر گذشت زمان با کاهش بازدید مواجه شود. این مسئله برای اکثر شبکه های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام پیش می آید. در اصل فراموش شدن محتوا های خوب را می توان امری طبیعی دانست. اما شما با ساخت محتوای یادآوری می توانید ضمن نمایش دوباره مطالب گذشته و اضافه کردن مطالب بروز شده به آنها محتوا های جدیدی تولید و منتشر کنید.

6: محتواهای فصلی و مناسبتی

همیشه موقعیت های زمانی خاص ایده فوق العاده ای برای تولید محتوا به شما می دهند. زمان هایی مثل اعیاد، جشن ها مراسم ها و شرایط های خاص اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... به این نوع از محتوا، محتوا های فصلی می گویند. این نوع از مطالب صرفا برحسب جریان های خاصی تهیه می شوند. و در همان شرایط بازدید و مخاطبان زیادی خواهند داشت.

7: ایده تولید محتوا با تهیه ولاگ

تهیه ویدیو های بلند جذاب از زمان سفر و اتفاقات مختلف همیشه یکی از ایده های فوق العاده برای تولید محتوا است. ولاگ در اصل یک وبلاگ ویدیویی است. که رخدادها و ماجراهای جذاب و سرگرم کننده ای را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد. شما میتوانید برای ساخت ولاگ از ایده تولید محتوا متنوعی استفاده کنید. در حال حاضر بازار محتواهای ویدیویی بسایر داغ است. پس شما میتوانید از این فرصت به خوبی استفاده کنید.

8: محتواهای چگونه

انواع محتواهایی که پاسخ سریع، کامل و کاربردی به سوال های چگونه کاربران می دهند، همیشه مورد توجه بوده و خواهد بود. این محتواها در موقعیت های مختلف می توانند نیازهای اساسی مخاطبان شما در زمانی کوتاه برطرف کنند. به طور مثال اینکه چگونه می توان محتوای جذاب تولید کرد یا چطور مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهیم.

9: محتوای نباید و پرهیز کردنی ها

اکثر اوقات شکل کلی محتواها درباره باید های هر کاریست. اینکه چطور هر چیزی را بهترین شکل انجام دهیم. اما یکی از ایده های پرکاربرد تولید محتوا صحبت از نباید هاست. شما در این محتوا می توانید با بیان اشتباهات و نتایج مخرب آنها در موضوعات مختلف شکلی جدید از مطالب را ارائه کنید. به طور مثال مقاله 8 دلیل اصلی که مخاطبان شما را در اینستاگرام آنفالو می کنند را می توان یکی از این نمونه ها دانست.

10: ایده تولید محتوا با مقایسه محصولات

مقایسه یکی از مواردیست که در همه عرضه ها کاربرد دارد. شما می توانید هر چیزی را مقایسه کنید و به چالش بکشید. این چالش برای مخاطبان در هر سنی جذاب است. به طور مثال هنگامی که کمپانی ها معروف تلفن های همراه پرچمدارشان را معرفی می کنند، بسیاری از معروف ترین بلاگر های حوزه تکنوژی به مقایسه این تلفن ها از جهات مختلف می کنند. برای تولید یک محتوای مقایسه جذاب شما نیاز به تحلیل هر دو موضوع و بیان شباهت ها، تفاوت ها برتری و کاستی های آنها دارید.

11: بررسی اخبار مرتبط

بیان اخبار و آگاهی بخشی از مسائل و اتفاقات روز دنیا همواره یک ایده تولید محتوا دوست داشتنی بوده و خواهد بود. مطمینا هر فعالیت و کسب و کاری منابع خبری مرتبط به خودش را دارند. و دنبال کننده های شما در شبکه های اجتماعی نیز علاقه مند به پیگیری اخبار و اطلاعات جدید آن حوزه هستند. پس شما می توانید با انتشار این اخبار از منابع قابل اعتماد تنوع جالب و خلاقانه ای ایجاد کنید.

12: ایده تولید محتوا با مسابقه و چالش

یکی از سرگرم کننده ترین راه هایی که می تواند به جذب مخاطبان جدید هم منجر شود، ایده تولید محتوا از طریق راه اندازی مسابقات و چالش است. شما می توانید به سادگی از کمک مخاطبانتان برای تولید کردن محتوای جدید برای خودشان استفاده کنید. شرکت در رای گیری و مسابقات یکی از مواردیست که اکثر افراد به خوبی از آن استقبال و در آن مشارکت می کنند. از خلاقیت و ابتکار عملتان برای جذاب تر کردن این نوع از محتوا استفاده کنید.

13: تولید محتوای همیشه سبز

در مقاله با محتوای همیشه سبز، همیشه پرمخاطب باش به طور کامل به چیستی محتوای همیشه سبز و روش های ساخت آن اشاره کردیم. به طور خلاصه می توان گفت که این نوع از محتوا به طوری کامل و جامع است که پاسخ متداول ترین سوالات مخاطیان را میدهد. و اهمیت و ارزش آن باعث می شود که همشه افراد به آن نیاز داشته باشند. از این رو اطلاعات این محتوا هیچگاه قدیمی نمی شود و در هر زمانی پربازدید و پر بیننده است.

14: ایده تولید محتوا با ارائه پیشنهادات و نکات

دادن پیشنهاد و اشاره کردن به نکات کاربردی کوتاه مربوط به حوزه فعالیتی می تواند برای مخاطباتان کاربردی و جذاب باشد. به طور مثال شما می توانید از قسمت استوری اینستاگرام برای این منظور استفاده کنید. و به صورت روزانه و دوره ای اطلاعات کاربری و قابل استفاده ای را در اسلاید های مختلف انتشار دهید.

ایده تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

🌟ایده تولید محتوا در دسته بندی های تخصصی

در این بخش به طور تخصصی برخی از کاربردی ترین ایده تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را به شما پیشنهاد میکنیم. ما سعی کردیم با قرار دادن این ایده های در دسته بندی های متلف به شما برای الهام گفتن از آنها و تولید صد ها محتوای متنوع و جذاب کمک کنیم.

تولید محتوا بر اساس معرفی کردن:

 • معرفی بهترین سایت ها یا منابع آموزشی
 • معرفی کتاب های مربوط به حوزه فعالیتی
 • معرفی ابزارهای کاربردی و رایگان
 • معرفی روش های کسب درآمد از رشته یا حوزه فعالیتی شما
 • معرفی ترندها و جنبش‌های بروز حوزه کاری شما

ایده تولید محتوا بر اساس آموزش:

 • عوامل رشد تازه واردها و نکات پیشرفت افراد مبتدی
 • معرفی دوره های آموزش رایگان
 • مسیری که تازه واردها باید طی کنند
 • راهنمای خرید/طراحی/ تولید/ استفاده
 • آموزش اصول ابتدایی و پایه ای وارد شدن به یک حوزه یا شروع یک فعالیت

ایده تولید محتوا بر اساس تجربه:

 • روش صحیح ارائه خدمات یا محصولات
 • نحوه برخورد با مشتری یا کارفرما
 • اشتباهات رایج در حوزه فعالیتی شما
 • نکات کمتر گفته شده و کاربردی در کسب و کار شما
 • مواردی که از تجربه های اولیتان آموختید
 • بهترین درس هایی که در چند سال اخیر آموختید

تولید محتوای اختصاصی خودتان:

 • پاسخ به سوالات متداول یا پرتکرار
 • روش های گرفتن پروژه یا کسب درآمد
 • ایده تولید محتوا با معرفی خودتان و قدم هایی که در کارتان طی کردید
 • نشان دادن روتین هر روزه خودتان یا روش های منحصر به فردتان

جمع بندی:

بدون شک ایده های فراوانی برای تولید یک محتوای کاربر پسند وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم تا با بیان 14 مورد از جذاب ترین انواع ایده تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به شما برای خلق مطالب منحصر به فرد و متنوع تر کمک کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید. شما چه ایده تولید محتوای جدیدی استفاده میکنید. میتوانید در بخش کامنت جذاب ترین ایده هایی که تا به حال دیده اید یا استفاده کرده اید را با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

دو + 12 =