8 دلیل اصلی که مخاطبان شما را در اینستاگرام آنفالو می‌کنند

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 6 ماه قبل

آنفالو شدن در اینستاگرام می‌تواند برای افراد بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند باشد. به خصوص زمانی که قرار است از پیجتان درآمد زایی داشته باشید. تا اینجا در بخش اینستاگرام وبلاگ آی مهدیار به روش‌‌‌های استفاده بهینه از برنامه اینستاگرام و ترفند‌‌‌های جذب مخاطب و ساخت محتوای جذاب پرداختیم. اما در این مقاله به حل دغدغه بزرگ پیج‌‌‌های اینستاگرامی‌یعنی علت ریزش فالوور در اینستاگرام می‌پردازیم. اگر شما هم اخیرا با کاهش دنبال کننده در پیجتان مواجه شده اید، باید بدانید که اولین قدم در حل این مشکل شناسایی عوامل موثر و تلاش برای رفع و بهبود آنهاست. به قول معروف…
عوامل اصلی ریزش فالور و آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام می‌تواند برای افراد بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند باشد. به خصوص زمانی که قرار است از پیجتان درآمد زایی داشته باشید. تا اینجا در بخش اینستاگرام وبلاگ آی مهدیار به روش‌‌‌های استفاده بهینه از برنامه اینستاگرام و ترفند‌‌‌های جذب مخاطب و ساخت محتوای جذاب پرداختیم. اما در این مقاله به حل دغدغه بزرگ پیج‌‌‌های اینستاگرامی‌یعنی علت ریزش فالوور در اینستاگرام می‌پردازیم. اگر شما هم اخیرا با کاهش دنبال کننده در پیجتان مواجه شده اید، باید بدانید که اولین قدم در حل این مشکل شناسایی عوامل موثر و تلاش برای رفع و بهبود آنهاست. به قول معروف جلوی ضرر رو از هر جایی بگیرید منفعته.

به طور کلی آنفالو شدن در اینستاگرام می‌تونه دلیل‌‌‌های زیادی داشته باشد. که در این مقاله به مهم ترین عوامل آن اشاره خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید…

1: فعالیت بیش از حد و اغراق آمیز

بدون شک فعالیت و تولید محتوا در اینستاگرام برای هر پیجی لازم و ضروریه. اما هر چیزی حد و مرز مشخصی داره و فعال بودن بیش از حد و انتشار پست‌‌‌های زیاد در روز باعث سردرگمی‌و کلافه شدن مخاطبانتان می‌شود. سعی کنید همیشه مرز معین و برنامه ریزی شده برای پست و استوری گذاشتن داشته باشید. همچنین در عوض بالا بردن کمیت میزان کیفیت پست هایتان را با استفاده از گرافیک و نوشته‌‌‌های بهتر ارتقا دهید.

پس اگر احساس می‌کنید فعالیت‌‌‌های شما به قدری زیاد شده است که برای مخاطبان آزار دهنده است، از همین امروز سیاست‌‌‌های فعالیتتان را تغییر بدهید. در صورتی که فالور‌‌‌های شما از روندکاری پیجتان ناراضی باشند، به راحتی پست‌‌‌های شما را میوت (بی صدا) و یا پیج شما را آنفالو می‌کنند.

بعلاوه خود اینستاگرام نیز از فعالیت افراتی فعالان بیزار است. و الگوریتم‌‌‌های اینستاگرام در صورت شناسایی این گونه پیج‌ها آنها را اکشن بلاک خواهد کرد. در مقاله “قوانین و محدودیت‌‌‌های اینستاگرام برای انجام فعالیت‌‌‌های مختلف” به طور کامل به بررسی میزان استاندارد انجام فعالیت‌‌‌های مختلف در اینستاگرام پرداختیم. برای مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

2: جواب ندادن و یا برخورد نامناسب با مخاطبان

از علت ریزش فالوور در اینستاگرام می‌تواند در گرو نوع برخورد و تعامل شما با مخاطبانتان باشد. وقتی شما وارد یک مغازه می‌شوید، اولین چیزی که باعث می‌شود شما از خریدتان لذت ببرید، نحوه برخورد فروشنده با مشتریان است. حتما برای شما هم پیش آمده که از فروشنده خوش برخوردی با میل و رغبت بیشتر چیزی را بخرید. حتی اگر نیاز شدید و فوری به آن نداشته باشید. و یا اینکه از فروشنده ای به خاطر برخورد نامناسب و یا بی توجهی خرید نکنید.

شرایط فروش در اینستاگرام نیز دقیقا مثل شرایط واقعی است. شما باید با برخورد مناسب با دنبال کنندگان تعامل سازنده کنید. و رضایت آنها را جلب نمایید. بی توجهی به پیام‌ها و نظرات مخاطبان آنها را از پیج شما فراری می‌دهد. پس به این نکته حتما دقت کنید و با حوصله و خونگرمی‌به سوالات و کامنت‌ها پاسخ دهید تا از نارضایتی مخاطبان و آنفالو شدن در اینستاگرام جلوگیری کنید.

3: تبلیغات زیاد و خسته کننده

تصور کنید شما برای شروع و تماشای فیلم مورد علاقه تان اشتیاق زیادی دارید. اما چه می‌شود اگر در بین و قبل از آن با سیل عظیمی‌از تبلیغات طولانی و حوصله سربر مواجه شوید؟ بدون شک انگیزه خودتان را برای دنبال کردن موضوع از دست خواهید داد. و یا شبکه را عوض می‌کنید. پس همیشه برای انتخاب پیام‌‌‌های تبلیغاتی و میزان انتشار آن در روز وسواس داشته باشید.

یکی از دلایل اصلی آنفالو شدن در اینستاگرام، پست و استوری‌‌‌های تبلیغاتی زیاد است. حتی اگر شما قصد تبلیغ پیج‌‌‌های دیگر را دارید، باید به قدری محتوای جذاب در کنار آن‌ها منتشر کنید. که مخاطب برای دنبال کردن فعالیت‌‌‌های شما حاضر به دیدن مقدار کمی‌پیام تبلیغاتی هم بشود. اما همیشه نسبت تبلیغات به محتوای اصلی پیج باید کمتر باشد.

دلایل آنفالو شدن در اینستاگرام
تبلیغات و فعالیت بیش از حد در اینستاگرام

4: مشخص نبودن موضوع هدف فعالیت پیج

در مقاله اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به این نکته اشاره کردیم که اولین قدم برای راه اندازی پیج اینستاگرام و کسب درآمد از آن قبل از انجام هر کاری تعیین هدف کاری است. شما باید با مدیریت و برنامه ریزی در همان ابتدای راه مسیر و حوزه فعالیتتان را مشخص کنید. تبدیل کردن پیج اینستاگرام محلی از انواع محتوا‌ها با موضوعات غیر مرتبط کار درستی نیست. در این صورت دلیل و مسیر فعالیت شما برای کاربران مشخص نخواهد بود. و این سردرگمی‌می‌تواند در نتیجه علت ریزش فالوور در اینستاگرام باشد.

به طور مثال اگر موضوع پیج شما طراحی مد و لباس است، تولید محتوا در رابطه با تعمیرات لوازم خانگی درست نیست. زیرا شاید مخاطبان پیج شما به موضوعات دیگر و غیر مرتبط علاقه مند نباشند. بهتر است برای حوزه فعالیتی خودتان یک شبکه معنایی درست کنید و با پیدا کردن موضوعات مرتبط به حوزه کاریتان تولید محتوای پیجتان را به صورت اصولی گسترش و وسعت بدهید.

5: آنفالو شدن در اینستاگرام به دلیل عدم فعالیت

نداشتن فعالیت و کار نکردن می‌تواند عامل فراموشی و در حکم نابودی پیج شما باشد. شما با گذاشتن هر پست یا استوری برند یا کسب و کارتان را به مخاطبان یادآوری می‌کنید. اگر پیج شما برای مدت طولانی راکد و غیر فعال باشد، مخاطبانتان را از دست خواهید داد.

6: تولید محتوای بی کیفیت

شاید بتوان یکی از عمده دلایل آنفالو شدن در اینستاگرام را محتوای نامناسب دانست. این نکته بسیار مم را به خاطر داشته باشید که پیج‌‌‌های زیادی هستند که فعالیت مشابه شما را انجام می‌دهند. تنها دلیلی که باعث می‌شود مخاطبان بین صفحات مختلف شما را انتخاب کنند، محتوای شما است. تولید محتوای خوب و منحصر به فرد با چاشنی خلاقیت برگ برنده شماست. وشما را نسبت به رقبایتان متمایز می‌کند. پیشنهاد می‌کنم در ادامه حتما سری به بخش مقالات تولید محتوای آی مهدیار برای یادگیری اصول و نکات این مبحث بزنید.

7: بدست آوردن فالوور از راه‌‌‌های اشتباه

در حال حاضر راه‌‌‌های زیادی از جمله فالو آنفالو، خرید فالور و یا استفاده از ربات وجود داره. بسیاری از این راه‌ها سودمند و اثر بخش نیستند. و شما در مدت کوتاهی شاهد زیرش شدید این دسته از دنبال کنندگانتان خواهید بود. به این دلیل که مطمئن ترین راه جذب مخاطب ایجاد شرایط و بستر مناسب برای ترغیب افراد به دنبال کردن پیج شماست. و راه هایی مثل خرید فالور که در مدت کوتاهی علت ریزش فالوور در اینستاگرام خواهند بود، عملا اثر بخش نیست.

.) در این جا می‌خوام متمایز ترین ربات اینستاگرام رو به شما معرفی کنم. ربات هوشمند و نسل جدید آی مهدیار با کارکرد متفاوت، باعث میشه افراد خودشون و با میل شخصیشون شما رو دنبال کنند. این ربات به جای استفاده از روش‌‌‌های قدیمی‌با فعالیت شبه انسانی در اینستاگرام صفحه شما رو به بقیه معرفی می‌کنه. و نتیجه ای به مراتب اثر بخش تر از ربات‌‌‌های فالو آنفالو داره. پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ربات اینجا کلیک کنید.

8: عدم شناخت نیاز و سلیقه کاربران هدف

نداشتن آگاهی و دانش کافی از مخاطبان را می‌توان یکی از عامل‌‌‌های منجر به آنفالو شدن در اینستاگرام دانست. شناخت و درک نیاز و علایق مخاطبان بعد از مشخص شدن حوزه فعالیتی مهم ترینی گامیست که باید بردارید. در این راه شما باید با نیازسنجی مخاطبان هدفتان بر اساس جنسیت، محل زندگی، رده سنی و… به تولید محتوا بپردازید. اگر محتوای تولیدی شما کاربرپسند و مطابق سلیقه آنها نباشد، پیج شما را آنفالو می‌کنند.

به طور مثال یک پیج آموزشی مربوط به مسائل روانشناسی و تربیت کودکان باید با توجه به نیاز‌ها و موضوعات مورد نظر مخاطبان هدف در موقعیت‌‌‌های مختلف به تولید محتوا در آن حوزه بپردازد. استفاده از لحن، طرز بیان، تصاویر مناسب،ویدیو‌‌‌های آموزشی و … همگی در این راه نقش کلیدی دارند. و باید براساس مولفه‌‌‌های خاصی انتخاب شوند.

بررسی علت ریزش فالوور در اینستاگرام
بهترین راه برای جذب مخاطب،شناخت سبک رفتاری آنها در شبکه‌‌‌های اجتماعیست

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی مهم ترین عوامل آنفالو شدن در اینستاگرام بپردازیم. اگر فکر می‌کنید ممکن است یکی از این موارد علت ریزش فالوور در اینستاگرام برای شما باشد، همین امروز دست به کار شوید. برای تغییر کردن و بهبود کیفیت کارتان هیچ وقت دیر نیست. سعی کنید با بهره گیری از آمار یا بخش insight در اینستاگرام روند فعالیتی پیج و دنبال کنندگانتان را پیگیری کنید.در ادامه پیشنهاد می‌کنم مقاله 3 ترفند اولیه و معجزه آسای جذب مشتری در اینستاگرام را نیز مطالعه کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار  و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *