10 دلیل اصلی آنفالو شدن در اینستاگرام و راهکارهای کاربردی پیشگیری از آن

عوامل اصلی ریزش فالور و آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام می تواند برای افراد بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند باشد. به خصوص زمانی که قرار است از پیجتان درآمد زایی داشته باشید. تا اینجا در بخش اینستاگرام وبلاگ آی مهدیار به روش های استفاده بهینه از برنامه اینستاگرام و ترفندهای جذب مخاطب و ساخت محتوای جذاب پرداختیم. اما در این مقاله به حل دغدغه بزرگ پیج های اینستاگرامی یعنی علت ریزش فالوور در اینستاگرام می پردازیم. اگر شما هم اخیرا با کاهش دنبال کننده در پیجتان مواجه شده اید، باید بدانید که اولین قدم در حل این مشکل شناسایی عوامل موثر و تلاش برای رفع و بهبود آنهاست. به قول معروف جلوی ضرر رو از هر جایی بگیرید منفعته.

به طور کلی آنفالو شدن در اینستاگرام می تونه دلیل های زیادی داشته باشد. که در این مقاله به برخی از مهم‌ترین عوامل آن اشاره خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید...

1: فعالیت بیش از حد و اغراق آمیز

بدون شک فعالیت و تولید محتوا در اینستاگرام برای هر پیجی لازم و ضروریه. اما هر چیزی حد و مرز مشخصی داره و فعال بودن بیش از حد و انتشار پست های زیاد در روز باعث سردرگمی و کلافه شدن مخاطبانتان می‌شود. پس بهتر است سعی کنید همیشه مرز معین و برنامه ریزی شده‌ای برای پست و استوری گذاشتن داشته باشید. همچنین در عوض بالا بردن کمیت، میزان کیفیت پست هایتان را با استفاده از گرافیک و نوشته های بهتر ارتقا دهید.

پس اگر احساس می کنید فعالیت های شما به قدری زیاد شده است که برای مخاطبان آزار دهنده است، از همین امروز سیاست های فعالیتتان را تغییر بدهید. در صورتی که فالورهای شما از روندکاری پیجتان ناراضی باشند، به راحتی پست های شما را میوت (بی صدا) و یا پیج شما را آنفالو می کنند.

بعلاوه خود اینستاگرام نیز از فعالیت افراطی فعالان این برنامه بیزار است. و الگوریتم های اینستاگرام در صورت شناسایی این گونه پیج ها آنها را اکشن بلاک خواهد کرد. در مقاله "قوانین و محدودیت‌‌‌های اینستاگرام برای انجام فعالیت‌‌‌های مختلف" به طور کامل به بررسی میزان استاندارد انجام فعالیت های مختلف در اینستاگرام پرداختیم. برای مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دلایل آنفالو شدن در اینستاگرام
تبلیغات و فعالیت بیش از حد در اینستاگرام

2: جواب ندادن و یا برخورد نامناسب با مخاطبان

از علت ریزش فالوور در اینستاگرام می تواند در گرو نوع برخورد و تعامل شما با مخاطبانتان باشد. وقتی شما وارد یک مغازه می شوید، اولین چیزی که باعث می شود شما از خریدتان لذت ببرید، نحوه برخورد فروشنده با مشتریان است. حتما برای شما هم پیش آمده که از فروشنده خوش برخوردی با میل و رغبت بیشتر چیزی را بخرید. حتی اگر نیاز شدید و فوری به آن نداشته باشید. و یا اینکه از فروشنده ای به خاطر برخورد نامناسب و یا بی توجهی خرید نکنید.

شرایط فروش در اینستاگرام نیز دقیقا مثل شرایط واقعی است. شما باید با برخورد مناسب با دنبال کنندگان تعامل سازنده کنید. و رضایت آنها را جلب نمایید. بی توجهی به پیام ها و نظرات مخاطبان آنها را از پیج شما فراری می‌دهد. پس به این نکته حتما دقت کنید و با حوصله و خونگرمی به سوالات و کامنت ها پاسخ دهید تا از نارضایتی مخاطبان و آنفالو شدن در اینستاگرام جلوگیری کنید.

3: تبلیغات زیاد و خسته کننده

تصور کنید شما برای شروع و تماشای فیلم مورد علاقه تان اشتیاق زیادی دارید. اما چه می شود اگر در بین و قبل از آن با سیل عظیمی از تبلیغات طولانی و حوصله سربر مواجه شوید؟ بدون شک انگیزه خودتان را برای دنبال کردن موضوع از دست خواهید داد. و یا شبکه را عوض می کنید. پس همیشه برای انتخاب پیام های تبلیغاتی و میزان انتشار آن در روز وسواس داشته باشید.

یکی از دلایل اصلی آنفالو شدن در اینستاگرام، پست و استوری های تبلیغاتی زیاد است. حتی اگر شما قصد تبلیغ پیج های دیگر را دارید، باید به قدری محتوای جذاب در کنار آن ها منتشر کنید. که مخاطب برای دنبال کردن فعالیت های شما حاضر به دیدن مقدار کمی پیام تبلیغاتی هم بشود. اما همیشه نسبت تبلیغات به محتوای اصلی پیج باید کمتر باشد.

4: مشخص نبودن موضوع هدف فعالیت پیج

در مقاله اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به این نکته اشاره کردیم که اولین قدم برای راه اندازی پیج اینستاگرام و کسب درآمد از آن قبل از انجام هر کاری تعیین هدف کاری است. شما باید با مدیریت و برنامه ریزی در همان ابتدای راه مسیر و حوزه فعالیتتان را مشخص کنید. تبدیل کردن پیج اینستاگرام محلی از انواع محتوا ها با موضوعات غیر مرتبط کار درستی نیست. در این صورت دلیل و مسیر فعالیت شما برای کاربران مشخص نخواهد بود. و این سردرگمی می تواند در نتیجه علت ریزش فالوور در اینستاگرام باشد.

به طور مثال اگر موضوع پیج شما طراحی مد و لباس است، تولید محتوا در رابطه با تعمیرات لوازم خانگی درست نیست. زیرا شاید مخاطبان پیج شما به موضوعات دیگر و غیر مرتبط علاقه مند نباشند. بهتر است برای حوزه فعالیتی خودتان یک شبکه معنایی درست کنید و با پیدا کردن موضوعات مرتبط به حوزه کاریتان تولید محتوای پیجتان را به صورت اصولی گسترش و وسعت بدهید.

5: آنفالو شدن در اینستاگرام به دلیل عدم فعالیت

نداشتن فعالیت و کار نکردن می تواند عامل فراموشی و در حکم نابودی پیج شما باشد. شما با گذاشتن هر پست یا استوری برند یا کسب و کارتان را به مخاطبان یادآوری می کنید. اگر پیج شما برای مدت طولانی راکد و غیر فعال باشد، مخاطبانتان را از دست خواهید داد.

بررسی علت ریزش فالوور در اینستاگرام
بهترین راه برای جذب مخاطب،شناخت سبک رفتاری آنها در شبکه های اجتماعیست

6: تولید محتوای بی کیفیت

شاید بتوان یکی از عمده دلایل آنفالو شدن در اینستاگرام را محتوای نامناسب دانست. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که پیج های زیادی هستند که فعالیت مشابه شما را انجام می دهند. تنها دلیلی که باعث می شود مخاطبان بین صفحات مختلف شما را انتخاب کنند، محتوای شما است. تولید محتوای خوب و منحصر به فرد با چاشنی خلاقیت برگ برنده شماست. و شما را نسبت به رقبایتان متمایز می کند. پیشنهاد می کنم در ادامه حتما سری به بخش مقالات تولید محتوای آی مهدیار برای یادگیری اصول و نکات این مبحث بزنید.

7: بدست آوردن فالوور از راه های اشتباه

در حال حاضر راه های زیادی از جمله فالو آنفالو ، خرید فالور و یا استفاده از ربات وجود داره. بسیاری از این راه ها سودمند و اثر بخش نیستند. و شما در مدت کوتاهی شاهد زیرش شدید این دسته از دنبال کنندگانتان خواهید بود. به این دلیل که مطمئن ترین راه جذب مخاطب ایجاد شرایط و بستر مناسب برای ترغیب افراد به دنبال کردن پیج شماست. و راه هایی مثل خرید فالور که در مدت کوتاهی علت ریزش فالوور در اینستاگرام خواهند بود، عملا اثر بخش نیست.

.) در این جا می خوام متمایز ترین ربات اینستاگرام رو به شما معرفی کنم. ربات هوشمند و نسل جدید آی مهدیار با کارکرد متفاوت، باعث میشه افراد خودشون و با میل شخصیشون شما رو دنبال کنند. این ربات به جای استفاده از روش های قدیمی با فعالیت شبه انسانی در اینستاگرام صفحه شما رو به بقیه معرفی می کنه. و نتیجه ای به مراتب اثر بخش تر از ربات های فالو آنفالو داره. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ربات اینجا کلیک کنید.

8: عدم شناخت نیاز و سلیقه کاربران هدف

نداشتن آگاهی و دانش کافی از مخاطبان را می توان یکی از عامل های منجر به آنفالو شدن در اینستاگرام دانست. شناخت و درک نیاز و علایق مخاطبان بعد از مشخص شدن حوزه فعالیتی مهم ترینی گامیست که باید بردارید. در این راه شما باید با نیازسنجی مخاطبان هدفتان بر اساس جنسیت، محل زندگی، رده سنی و... به تولید محتوا بپردازید. اگر محتوای تولیدی شما کاربرپسند و مطابق سلیقه آنها نباشد، پیج شما را آنفالو می کنند.

به طور مثال یک پیج آموزشی مربوط به مسائل روانشناسی و تربیت کودکان باید با توجه به نیاز ها و موضوعات مورد نظر مخاطبان هدف در موقعیت های مختلف به تولید محتوا در آن حوزه بپردازد. استفاده از لحن، طرز بیان، تصاویر مناسب،ویدیو های آموزشی و ... همگی در این راه نقش کلیدی دارند. و باید براساس مولفه های خاصی انتخاب شوند.

9: بی توجهی به جذابیت بصری پیج

یکی از موارد حائز اهمیت در جذب اهمیت به جذابیت‌های بصری پیجتان است. باید این نکته را درنظر بگیرید که پست و استوری‌ها اینستاگرام شما حکم ویترین یک مغازه را دارد. اگر شما بر روی کیفیت انتشار محتوای تصویری یا ویدیویی پیجتان زمان بگذارید و از تکنیک‌های جدید برای دیزاین و چیدمان پیجتان استفاده کنید، نسبت به سایر رغبا متمایز خواهید شد. و این نکته ای است که بینندگان را به دنبال کردن پیجتان ترغیب میکند.

اما اگر تصاویر بی کیفیتی در اختیار مخاطبان قرار دهید و یا به جنبه زیبایی شناسی محتوایتان دقت کافی نکنید افراد به مرور زمان اشتیاق پیگیری شما را از دست میدهند و این یکی از عوامل رایج آنفالو شدن در اینستاگرام است.

در این راستا ما به شما خدمات طراحی یونیفرم اینستاگرام آی مهدیار را پیشنهاد میکنیم. تا بدین وسیله رنگ و بویی جدید و جذاب به پیجتان بدهید و بتوانید ازین طریق بازدید و کسب درآمد پیجتان را چندین برابر کنید. برای مشاهده توضیحات و نمونه‌های طراحی اختصاصی یونیفرم اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

10: آنفالو شدن در اینستاگرام بدلیل عدم تکمیل اطلاعات

یکی از دلایل بازدارنده اولیه برای فالو نکردن یک پیج و علت ریزش فالوور در اینستاگرام میتواند عدم تکمیل اطلاعات معرفی کننده در پروفایل باشد. شاخص‌ترین این اطلاعات را می‌توان در بخش بیو هر پیج دید. شما با تکمیل درست این بخش می‌توانید علاوه بر اعتماد سازی اطلاعات کاملی مبنی بر نحوه ارتباط، لینک سایت یا کانال تلگرامی و همچنین نوع و حوزه فعالیتی به مخاطبانتان بدهید.

در صورتی که این بخش را کامل نکنید همواره اطلاعات شما برای افراد مجهول می‌ماند و آنها نمی‌توانند با شما ارتباط درست برقرار کنند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی مهم ترین عوامل آنفالو شدن در اینستاگرام بپردازیم. اگر فکر می کنید ممکن است یکی از این موارد علت ریزش فالوور در اینستاگرام برای شما باشد، همین امروز دست به کار شوید. برای تغییر کردن و بهبود کیفیت کارتان هیچ وقت دیر نیست. سعی کنید با بهره گیری از آمار یا بخش insight در اینستاگرام روند فعالیتی پیج و دنبال کنندگانتان را پیگیری کنید.

در ادامه پیشنهاد می کنم مقاله 3 ترفند اولیه و معجزه آسای جذب مشتری در اینستاگرام را نیز مطالعه کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار  و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

20 − 10 =