9 نمونه از پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام برای جذب مخاطب تضمینی

معرفی محبوب و پرطرفدارترین انواع محتوا در اینستاگرام

با ما همراه باشید تا با پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام آشنا شوید‌. انواع محتوا برای اینستاگرام میتواند کسب و کارتان را توسعه دهند‌. با ما محتواهای پرطرفدار اینستاگرام را بشناسید‌.

شناخت پر‌طرفدار‌ترین محتوا در اینستاگرام می تواند گام بزرگی در جهت جذب مخاطب باشد. در مقاله تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید به طور کامل درباره اهمیت تولید یک محتوای خوب و چهار مولفه کلیدی برای تولید آن پرداختیم‌. به همین سبب در این مقاله به پرطرفدار‌ترین انواع محتوا‌ها در اینستاگرام می پردازیم. شما با دانستن طرز فکر و علایق مخاطبان‌، می توانید با رعایت این نکات آنچه آن ها دوست دارند را تولید کنید. تا به بهترین نحوه مخاطبان فعال پیجتان را جذب کنید. پس در ادامه این مقاله با بررسی محبوب ترین و پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام همراه ما باشید...

1. پشت صحنه ها

فراموش نکنید پشت صحنه‌ها از نمونه پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام هستند. اکثر مردم هنگام مشاهده یک فیلم و یا فعالیت جذاب، بیشتر از هر چیز دیگری درباره اتفاقات پشت صحنه آن کنجکاو می‌شوند. در پس هر پست ماجرا و اتفاقاتی رخ می‌دهد. که تنها قسمتی از آنها در این شبکه به مردم نمایش داده می شود. این اتفاقات می‌توانند هیجان انگیز، سرگرم کننده و یا حتی گاها ناراحت کننده باشند.

اما چیزی که بسیاری از پیج‌ها به غلط آن را از دنبال کنندگانشان دریغ می کنند‌، اشتراک گذاری این لحظات است. پشت صحنه‌ها کمک می کنند که مخاطبان احساس نزدیکی بیشتری با فعالیت و کسب و کار شما کنند. و احساس صمیمیت بیشتری با شما داشته باشند. این ارتباط دوستانه برگ برنده هر پیج موفقی است.

به طور مثال اگر پیج شما مربوط به فروش محصولی است، شما میتوانید ویدیو‌های پشت صحنه کوتاهی از مراحل ساخت محصول یا بسته بندی و ارسال آن با دیگران به اشتراک بگذارید. پشت صحنه فعالیت‌های شما می تواند به سادگی یک عکس در استوری یا به شکل یک ویدیو کامل و جذاب در پست های شما باشد. یکی از نکات مهم در تهیه پشت صحنه توجه به جنبه سرگرمی و جذابیت بصری آن است.

محتوا از پشت صحنه

2. پرسش و پاسخ، محتوای تعاملی و نظرسنجی

یکی از بهترین روش‌های جذب مخاطب و بالا بردن میزان تعامل پیج ها کال تو اکشن ( call to action) می باشد. کال تو اکشن فراخوان یک پیج برای فعالیت دنبال کنندگان است. می توان گفت پل ارتباطی بین تولیدگر محتوا و مصرف کننده فعال آن، واکنش است. این مقوله به قدری لازم و ضروری است که الگوریتم های اینستاگرام بر پایه حمایت از آن بروز رسانی می شوند. بنابراین پست و استوریهای تعاملی و چالش برانگیز را می توان یکی از پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام دانست.

پرسش و پاسخ و نظرسنجی یکی از نمونه های کال تو اکشن که از انواع محتوا برای اینستاگرام به شمار میرود‌. پست و استوری های نظرسنجی به دلیل تعامل مخاطب با گرداننده پیج اهمیت و ارزش بالایی دارد. فالوور ها با داشتن احساسی منبی بر شراکت و همکاری در پیج و داشتن سهمی در آن احساس با ارزش بودن می کنند. به همین دلیل از لحاظ روانشناختی پست، استوری و یا حتی لایو های نظرسنجی و پرسش و پاسخ محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد. زیرا مخاطبان متوجه می شوند نظرات و سوال های آنان برای شما مهم است. و شما به آنها توجه می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اهمیت و انواع محتوای تعاملی اینجا کلیک کنید.

3. نقل قول‌، روایت و بازگویی

نقل قول را می توان یکی از انواع پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام نام برد. بسیاری از افراد از مطالعه واقعیت های تاریخی، نقل قول مشاهیر، شعر، جملات زیبا، ویدیو‌های انگیزشی و سخن بزرگان لذت می برند. استفاده از این موارد در زمان‌های خاص و در ارتباط با فعالیتتان می تواند ضمن ایجاد تنوع، برای کاربران دلنشین و جالب باشد. تاکید می کنم حتما قبل از انتشار چنین مواردی از درستی و منبع آن آگاه شوید. تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. نوع، سلیقه، و رده سنی مخاطبان هدف شما برای انتخاب بهتر این موارد بسیار مفید خواهد بود. برای این کار توجه به جلوه‌های بصری را برای تاثیرگذاری بیشتر فراموش نکنید.

پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام

4. محتوای سریالی

همان طور که موفق‌ترین سریال‌های ساخته شده دنیا نشان داده اند، افراد مجذوب دنبال کردن داستان‌ها و وقایع هستند. از این رو دسته بندی کردن موضوعات به صورت سری و دنباله دار، همیشه جز پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام است. انتشار موضوعات کلی و جامع در قسمت‌های مختلف از ایده‌های جالب در این کار است. محتوای سریالی می تواند یک روایت تصویری در اسلاید‌های مختلف یک پست یا ویدیو های چند قسمتی و دنباله دار باشد.

این استراتژی به شما کمک می کند مخاطب همیشه منتظر کار‌های بعدی شما باشد. و پست ها استوری های بعدی شما را از دست ندهد. یکی از راه‌های استفاده از محتوای سریالی این است که شما وقتی یک محتوا را انتشار می دهید، موضوع محتوای بعدی را بگویید. یا با برانگیخته کردن حس کنجکاوی افراد آن ها را برای محتوای سری بعدی مشتاق کنید.

استفاده از این تکنیک با بهره‌گیری از فنون تولید محتوای جذاب و استاندارد، همواره موفقیت آمیز است. یکی از بهترین امکانات اینستاگرام برای پیاده سازی این ایده بخش استوری است. به طوری که هر سری و در اسلاید های بعد بخش جدید و مکملی از موضوعی کامل نمایش داده می شود.تا در نهایت مخاطب با علاقه محتوای شما را دنبال کند. میدانید که محتواهای استوری از پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام است‌.

5. تعامل زنده و لایو

در سال‌های اخیر با فراگیر شدن از استفاده‌های عمومی از لایو، اهمیت آن دوچندان شده است. در مقاله سیاست ها و بروز رسانی‌های اینستاگرام در سال 2021 به طور کامل به پیشرفت و ارتقا استفاده کنندگان از بخش لایو اشاره کردیم. بر اساس ارزش‌گذاری های سال 2021 لایو ها در جایگاه‌های بالاتری قرار می گیرند. البته نوع موضوع لایو و نحوه برگزاری آن تاثیر بسیار زیادی در نتیجه آن دارد. اما اگر بتوانید هدف خوب و جذابی برای تعامل مستقیم با دنبال کنندگانتان پیدا کنید، این کار برایتان سودمند خواهد بود.

نکته مهم اینکه برگزاری لایو را از حد خارج نکنید. در این کار کیفیت نباید قربانی کمیت شود. اگر دلیل و برنامه ریزی خوبی برای صحبت و برقرای ارتباط ندارید، این کار را انجام ندهید. زیرا استفاده نامناسب از این بستر می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

6. همکاری با دیگر افراد

یکی از نمونه‌های پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام که دنبال کنندگان استقبال زیادی از آن دارند، همکاری سودمند با پیج های دیگر است.اگر برند، پیج کاری، یا تولید محتوا دارید با دیگر افراد و صفحات هم حوزه یا مرتبط با حوزه کاریتان همکاری کنید. این همکاری می تواند به شکل یک محصول و نتیجه کلی بروز پیدا کند. که هر دو طرف و دنبال کنندگانشان مشمول سودی شوند.

به طور مثال این همکاری می تواند به شکل نوعی تبلیغ باشد. در نظر بگیرید که یک صفحه در زمینه مشاوره دکوراسیون داخلی با یک برند یا پیج مربوط به فروش مبلمان همکاری کند. و با تبلیغ آن پیج و برند به دنبال کنندگانش تخفیفات ویژه خرید از آن صفحه را بدهد. این همکاری دو سر سود باعث تبادل دنبال کنندگان هر دو پیج می شود. بعلاوه محبوبیت پیج تولید کننده محتوا در زمینه دکوراسیون به دلیل در اختیار قرار دادن امتیازات خاص به دنبال کنندگانش افزایش چشمگیری پیدا می کند. و پیج فروشنده مبلمان هم به این واسطه فروش خوبی می کند.

این تنها نمونه بزرگی از همکاری با پیج‌های دیگر بود. روش‌های بسیاری برای برقراری این تعامل به شکل های مختلف وجود دارد.

انواع محتوا برای اینستاگرام

7. محتوای مرتبط با ترند، جریانات و رخدادها

تولید محتوا بر اساس شرایط زمانی، مد روز و رخدادهای حال حاضر یا آینده همیشه جزء پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام بوده و استقبال زیادی در پی دارد. به طور مثال پیجی که در حوزه فروش کیف و کفش فعالیت می کند، نزدیک به سال نو محتوایی در زمینه ترند‌های کیف و کفش در عید امسال منتشر می کند. یا پیجی در روز بسیار گرم تابستانی نحوه جلوگیری از گرمازدگی را آموزش می دهد. همه اینها جز پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام به شمار می روند. زیرا موضوعاتی داغ و متناسب با شرایط و حال و هوای جامعه را دارند. و مردم در آن زمان خاص نسبت به دانستن آن موضوع احساس نیاز یا علاقه می کنند.

8. محتوای صوتی و پادکست

یکی از انواع محتوا برای اینستاگرام روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند، پادکست است. پادکست می تواند یک فایل صوتی ضبط شده باشد که به شکل یک ویدیو انتشار پیدا می کند. امروزه شاهد افزایش محبوبیت چشمگیر این نوع محتوا در اینستاگرام هستیم. زیرا در عین سادگی به سرعت مفهوم مورد نظر را به مخاطبان می رساند. شاید بتوان گفت در سال‌های اخیر و آینده اهمیت پادکست‌ها برای همه واضح تر می شود. شما می تواند در کنار هر نوع فعالیت و کسب و کاری که دارید ویدیوهای کوتاهی به شکل پادکست تهیه کنید. البته روش های خلاقانه مثل انتخاب جمله بندی‌های جالب و استفاده از تصاویر جذاب را فراموش کنید.

محتواهای پرطرفدار اینستاگرام

9. مصاحبه

افراد محبوب و مشهور میتوانند راهبرد کار شما باشند‌. مصاحبه از انواع محتوا برای اینستاگرام است که پرطرفدار نیز هست‌. سعی کنید افرادی که انتخاب میکنید در حیطه فعالیت شما باشند چون محتواهای بی‌ربط میتواند برای دنبال کنندگان شما آزار‌دهنده باشد‌. پس به عبارتی اگر مصاحبه شما مرتبط نباشد خروجی خوبی دریافت نخواهید کرد و سرمایه شما بی‌خود هدر میرود‌. پس در نتیجه مصاحبه مرتبط با فعالیت شما میتواند در دسته پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام قرار گیرد‌.

10. محتوای آموزشی

اینستاگرام یکی از بسترهایی است که در آن محتواهای آموزشی بسته به نوع ارائه مورد استقبال زیادی قرار میگیرند. این محتواها برای پیج های بیزنسی و بلاگرها یا اینفلوئنسرها بسیار کاربردی است و میتوانند به شکل های مختلف از آن استفاده کنند. شیوه بیان و ارائه محتواهای آموزشی بسیار مهم است و در تاثیرگذاری آن نقش کلیدی را ایفا میکند.

شما با انشار محتواهای آموزشی میتوانند نشان دهید که در حوزه خودتان تا چه حد متخصص و ماهر هستید به این صورت میتوانید اعتماد سازی کنید و نظر دیگران را بیش از پیش جلب نمایید. همچنین میتوان گفت که محتواهای آموزشی به دلیل سودمند بودن میتوانند افراد بیشتری را به سمت پیج و فعالیت های شما جذب کنند و با افراد بیشتری به اشتراک گذاشته شوند. از جمله پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام برای آموزش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چگونه
 • بررسی آمار و احتمالات
 • آیا میدانستید؟
 • لیست کردن موارد
 • معرفی مراحل
 • اشاره به بزرگترین اشتباهات یا اشتباهات رایج
 • نکاتی که باید قبل از انجام یا شروع کارها بدانید
 • کمک به حل مشکلات

و بسیاری از موارد آموزشی دیگر که شما میتوانید بسته به نوع پیج و حوزه فعالیتی خودتان به آن بپردازید.

11. تجربیات مشتریان یا کاربران

یکی از بهترین انواع محتوا برای اینستاگرام برای پیج های کاری، فروش و خدماتی در اینستاگرام محتواهای تجربه مشتریان است. برای این کار میتوان از استوری و یا پست جهت انتشار نظرات، تصاویر یا ویدیوهای مشتریان استفاده کرد و برای افزایش اعتماد سایر دنبال کنندگان نمونه هایی را نشان داد. علاوه بر این کسانی که قصد خرید یا استفاده از یک محصول را دارند با دیدن یک نمونه مشابه و موفق د ردست فرد دیگر میتوانند خریدشان را با رضایت و اطمینان بیشتری انجام دهند.

12. محتواهای شخصی

محتواهای شخصی یا اطلاعات فردی را میتوان به عنوان یکی از جذاب و پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام معرفی کرد. تولید این نوع از محتواها برای برخی از پیج های کاری، اینفلوئنسرها و بلاگرها توصیه میشود. محتواهای اطلاعات فردی به شما این امکان را میدهند تا خودتان را بیشتر و بهتر به افراد معرفی کنید تا آنها بدانند که چه کسی یا چه تیمی در پست یک پیج یا مجموعه فعالیت میکنند. بدیهی است که همیشه افراد با مواجه با یک فرد سوالات زیادی را مطرح میکنند و جواب دادن به آنها یکی از کارهاییست که شما یتوانید برای ساخت یکی از محتواهای پرطرفدار اینستاگرام انجام دهید.

برخی از ایده ها و مواردی که میتواند به شما برای ساخت این مدل از انواع محتوا برای اینستاگرام کمک کند از جمله موارد زیر میباشد:

 • معرفی کلی خودتان
 • معرفی برخی از کتاب ها، فیلم ها، غذاها و...) خودتان در دسته بندی های مختلف
 • چندین حقیقت جالب درباره من
 • داستان ها یا ماجراهای جذاب از موقعیت های مختلف (زمان مدرسه، دوران کودکی، نگهداری از حیوانات خارنگی و...)
 • دستاوردها و موفقیت ها
 • هدف ها و دیدگاه ها
 • علایق شخصی از دسته های مختلف

جمع بندی

تولید محتوا دنیای بزرگ و عظیمی است و روز به روز هم در حال گسترش است. تولید محتوای خوب نه تنها برای وبسایت‌ها بلکه برای شبکه‌های اجتماع نظیر اینستاگرام نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله محبوب و پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام را عنوان کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینک به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

13 − هفت =