پرطرفدار ترین انواع محتوا در اینستاگرام رو بشناس!

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام, تولید محتوا تقریبا 7 ماه قبل

شناخت پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام می‌تواند گام بزرگی در جهت جذب مخاطب باشد. در مقاله تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید به طور کامل درباره اهمیت تولید یک محتوای خوب و چهار مولفه کلیدی برای تولید آن پرداختیم. به همین سبب در این مقاله به پرطرفدار ترین انواع محتوا‌ها در اینستاگرام می‌پردازیم. شما با دانستن طرز فکر و علایق مخاطبان، می‌توانید با رعایت این نکات آنچه آن‌ها دوست دارند را تولید کنید. تا به بهترین نحوه مخاطبان فعال پیجتان را جذب کنید. پس در ادامه این مقاله با بررسی محبوب ترین و پرطرفدار ترین محتوا در…
معرفی محبوب و پرطرفدارترین انواع محتوا در اینستاگرام

شناخت پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام می‌تواند گام بزرگی در جهت جذب مخاطب باشد. در مقاله تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید به طور کامل درباره اهمیت تولید یک محتوای خوب و چهار مولفه کلیدی برای تولید آن پرداختیم. به همین سبب در این مقاله به پرطرفدار ترین انواع محتوا‌ها در اینستاگرام می‌پردازیم. شما با دانستن طرز فکر و علایق مخاطبان، می‌توانید با رعایت این نکات آنچه آن‌ها دوست دارند را تولید کنید. تا به بهترین نحوه مخاطبان فعال پیجتان را جذب کنید. پس در ادامه این مقاله با بررسی محبوب ترین و پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام همراه ما باشید…

_) پشت صحنه ها

فراموش نکنید پشت صحنه‌ها از نمونه پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام هستند. اکثر مردم هنگام مشاهده یک فیلم و یا فعالیت جذاب، بیشتر از هر چیز دیگری درباره اتفاقات پشت صحنه آن کنجکاو می‌شوند. در پس هر پست ماجرا و اتفاقاتی رخ می‌دهد. که تنها قسمتی از آن‌ها در این شبکه به مردم نمایش داده می‌شود. این اتفاقات می‌توانند هیجان انگیز، سرگرم کننده و یا حتی گاها ناراحت کننده باشند.

اما چیزی که بسیاری از پیج‌ها به غلط آن را از دنبال کنندگانشان دریغ می‌کنند، اشتراک گذاری این لحظات است. پشت صحنه‌ها کمک می‌کنند که مخاطبان احساس نزدیکی بیشتری با فعالیت و کسب و کار شما کنند. و احساس صمیمیت بیشتری با شما داشته باشند. این ارتباط دوستانه برگ برنده هر پیج موفقی است.

به طور مثال اگر پیج شما مربوط به فروش محصولی است، شما میتوانید ویدیو‌‌‌های پشت صحنه کوتاهی از مراحل ساخت محصول یا بسته بندی و ارسال آن با دیگران به اشتراک بگذارید. پشت صحنه فعالیت‌‌‌های شما می‌تواند به سادگی یک عکس در استوری یا به شکل یک ویدیو کامل و جذاب در پست‌‌‌های شما باشد. یکی از نکات مهم در تهیه پشت صحنه توجه به جنبه سرگرمی‌و جذابیت بصری آن است.

_) پرسش و پاسخ، محتوای تعاملی و نظر سنجی

یکی از بهترین روش‌‌‌های جذب مخاطب و بالا بردن میزان تعامل پیج‌ها کال تو اکشن می‌باشد. کال تو اکشن فراخوان یک پیج برای فعالیت دنبال کنندگان است. می‌توان گفت پل ارتباطی بین تولیدگر محتوا و مصرف کننده فعال آن، واکنش است. این مقوله به قدری لازم و ضروری است که الگوریتم‌‌‌های اینستاگرام بر پایه حمایت از آن بروز رسانی می‌شوند. بنابراین پست و استوری‌‌‌های تعاملی و چالش برانگیز را می‌توان یکی از پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام دانست.

.) پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله معجزه کال تو اکشن در اینستاگرام را از اینجا مطالعه کنید.

پرسش و پاسخ و نظر سنجی یکی از نمونه‌‌‌های کال تو اکشن هستند. پست و استوری‌‌‌های نظرسنجی به دلیل تعامل مخاطب با گرداننده پیج اهمیت و ارزش بالایی دارد. فالوور‌ها با داشتن احساسی منبی بر شراکت و همکاری در پیج و داشتن سهمی‌در آن احساس با ارزش بودن می‌کنند. به همین دلیل از لحاظ روانشناختی پست، استوری و یا حتی لایو‌‌‌های نظرسنجی و پرسش و پاسخ محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد. زیرا مخاطبان متوجه می‌شوند نظرات و سوال‌‌‌های آنان برای شما مهم است. و شما به آنها توجه می‌کنید.

.) برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اهمیت و انواع محتوای تعاملی اینجا کلیک کنید.

پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام
پرطرفدارترین محتوا در اینستاگرام(محتوای تعاملی)

_) نقل قول، روایت و بازگویی

نقل قول را می‌توان یکی از انواع پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام نام برد. بسیاری از افراد از مطالعه واقعیت‌‌‌های تاریخی، نقل قول مشاهیر،شعر، جملات زیبا، ویدیو‌‌‌های انگیزشی و سخن بزرگان لذت می‌برند. استفاده از این موارد در زمان‌‌‌های خاص و در ارتباط با فعالیتتان می‌تواند ضمن ایجاد تنوع، برای کاربران دلنشین و جالب باشد. تاکید می‌کنم حتما قبل از انتشار چنین مواردی از درستی و منبع آن آگاه شوید. تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. نوع، سلیقه، و رده سنی مخاطبان هدف شما برای انتخاب بهتر این موارد بسیار مفید خواهد بود. برای این کار توجه به جلوه‌‌‌های بصری را برای تاثیرگذاری بیشتر فراموش نکنید.

_) محتوای سریالی

همان طور که موفق ترین سریال‌‌‌های ساخته شده دنیا نشان داده اند، افراد مجذوب دنبال کردن داستان‌ها و وقایع هستند. از این رو دسته بندی کردن موضوعات به صورت سری و دنباله دار، همیشه جز پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام است. انتشار موضوعات کلی و جامع در قسمت‌‌‌های مختلف از ایده‌‌‌های جالب در این کار است. محتوای سریالی می‌تواند یک روایت تصویری در اسلاید‌‌‌های مختلف یک پست یا ویدیو‌‌‌های چند قسمتی و دنباله دار باشد.

این استراتژی به شما کمک می‌کند مخاطب همیشه منتظر کار‌‌‌های بعدی شما باشد. و پست‌ها استوری‌‌‌های بعدی شما را از دست ندهد. یکی از راه‌‌‌های استفاده از محتوای سریالی این است که شما وقتی یک محتوا را انتشار می‌دهید، موضوع محتوای بعدی را بگویید. یا با برانگیخته کردن حس کنجکاوی افراد آن‌ها را برای محتوای سری بعدی مشتاق کنید.

استفاده از این تکنیک با بهره گیری از فنون تولید محتوای جذاب و استاندارد، همواره موفقیت آمیز است. یکی از بهترین امکانات اینستاگرام برای پیاده سازی این ایده بخش استوری است. به طوری که هر سری و در اسلاید‌‌‌های بعد بخش جدید و مکملی از موضوعی کامل نمایش داده می‌شود.تا در نهایت مخاطب با علاقه محتوای شما را دنبال کند.

_) تعامل زنده و لایو

در سال‌‌‌های اخیر با فراگیر شدن از استفاده‌‌‌های عمومی‌از لایو، اهمیت آن دوچندان شده. در مقاله سیاست‌ها و بروز رسانی‌‌‌های اینستاگرام در سال 2021 به طور کامل به پیشرفت و ارتقا استفاده کنندگان از بخش لایو اشاره کردیم. بر اساس ارزشگذاری‌‌‌های سال 2021 لایو‌ها در جایگاه‌‌‌های بالاتری قرار می‌گیرند. البته نوع موضوع لایو و نحوه برگزاری آن تاثیر بسیار زیادی در نتیجه آن دارد. اما اگر بتوانید هدف خوب و جذابی برای تعامل مستقیم با دنبال کنندگانتان پیدا کنید، این کار برایتان سودمند خواهد بود.

نکته مهم اینکه برگزاری لایو را از حد خارج نکنید. در این کار کیفیت نباید قربانی کمیت شود. اگر دلیل و برنامه ریزی خوبی برای صحبت و برقرای ارتباط ندارید، این کار را انجام ندهید. زیرا استفاده نامناسب از این بستر می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

_) همکاری با دیگر افراد

یکی از نمونه‌‌‌های پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام که دنبال کنندگان استقبال زیادی از آن دارند، همکاری سودمند با پیج‌‌‌های دیگر است.اگر برند، پیج کاری، یا تولید محتوا دارید با دیگر افراد و صفحات هم حوزه یا مرتبط با حوزه کاریتان همکاری کنید. این همکاری می‌تواند به شکل یک محصول و نتیجه کلی بروز پیدا کند. که هر دو طرف و دنبال کنندگانشان مشمول سودی شوند.

به طور مثال این همکاری می‌تواند به شکل نوعی تبلیغ باشد. در نظر بگیرید که یک صفحه در زمینه مشاوره دکوراسیون داخلی با یک برند یا پیج مربوط به فروش مبلمان همکاری کند. و با تبلیغ آن پیج و برند به دنبال کنندگانش تخفیفات ویژه خرید از آن صفحه را بدهد. این همکاری دو سر سود باعث تبادل دنبال کنندگان هر دو پیج می‌شود. بعلاوه محبوبیت پیج تولید کننده محتوا در زمینه دکوراسیون به دلیل در اختیار قرار دادن امتیازات خاص به دنبال کنندگانش افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. و پیج فروشنده مبلمان هم به این واسطه فروش خوبی می‌کند.

این تنها نمونه بزرگی از همکاری با پیج‌‌‌های دیگر بود. روش‌‌‌های بسیاری برای برقراری این تعامل به شکل‌‌‌های مختلف وجود دارد.

_) محتوای مرتبط با ترند، جریانات و رخدادها

تولید محتوا بر اساس شرایط زمانی، مد روز و رخداد‌‌‌های حال حاضر یا آینده همیشه جزء پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام بوده و استقبال زیادی در پی دارد. به طور مثال پیجی که در حوزه فروش کیف و کفش فعالیت می‌کند، نزدیک به سال نو محتوایی در زمینه ترند‌‌‌های کیف و کفش در عید امسال منتشر می‌کند. یا پیجی در روز بسیار گرم تابستانی نحوه جلوگیری از گرمازدگی را آموزش می‌دهد. همه این‌ها جز پرطرفدار ترین محتوا‌ها اینستاگرام به شمار می‌روند. زیرا موضوعاتی داغ و متناسب با شرایط و حال و هوای جامعه را دارند. و مردم در آن زمان خاص نسبت به دانستن آن موضوع احساس نیاز یا علاقه می‌کنند.

_) محتوای صوتی و پادکست

یکی از محتوا هایی که در اینستاگرام روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند، پادکست است. پادکست می‌تواند یک فایل صوتی ضبط شده باشد که به شکل یک ویدیو انتشار پیدا می‌کند. امروزه شاهد افزایش محبوبیت چشمگیر این نوع محتوا در اینستاگرام هستیم. زیرا در عین سادگی به سرعت مفهوم مورد نظر را به مخاطبان می‌رساند. شاید بتوان گفت در سال‌‌‌های اخیر و آینده اهمیت پادکست‌ها برای همه واضح تر می‌شود. شما می‌تواند در کنار هر نوع فعالیت و کسب و کاری که دارید ویدیو‌‌‌های کوتاهی به شکل پادکست تهیه کنید. البته روش‌‌‌های خلاقانه مثل انتخاب جمله بندی‌‌‌های جالب و استفاده از تصاویر جذاب را فراموش کنید.

محتوای صوتی و پادکست

کلام آخر

تولید محتوا دنیای بزرگ و عظیمی‌است و روز به روز هم در حال گسترش است. تولید محتوای خوب نه تنها برای وبسایت‌ها بلکه برای شبکه‌‌‌های اجتماع نظیر اینستاگرام نیز اهمیت ویژه ای دارد. به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله محبوب و پرطرفدار ترین محتوا در اینستاگرام را عنوان کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینک به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *