مهم ترین نکات انتخاب کلمه کلیدی برای سئو مقالات در گوگل

نکات انتخاب کلمه کلیدی

رعایت نکات انتخاب کلمه کلیدی از مواردی است که نباید نادیده گرفته شود. زیرا این مورد یکی از نکات بسیار مهم در سئو و بهینه سازی محتوا محسوب می شود. کلمه کلیدی ، واژه کانونی یا همان  keywording می تواند تاثیر بسیاری در سرنوشت و جایگاه محتوای شما داشته باشد. به دلیل اهمیت بالای انتخاب صحیح این کلمات، در این مقاله به بررسی مهم ترین نکات انتخاب کلمه کلیدی می پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید...

کلمه کلیدی چیست؟

قدم صفر سئو در واقع انتخاب کلمات کلیدی درست است. خون جاری در رگ‌های سایت شما و درگاه ورود کاربران و تبدیل کاربر به مشتری است. کلمه کلیدی در واقع چیزی است که شما آن را سرچ میکنید و در نتایج به پاسختان میرسید. انتخاب درست کلمات کلیدی مهمترین بخش سئو مقالات است. قبل‌تر درباره‌ی چیستی کلمات کلیدی صحبت کرده‌ایم در ادامه به نکات انتخاب این قبیل کلمات خواهیم پرداخت.

نکات انتخاب کلمات کلیدی برای نوشتن مقالات مورد تایید گوگل

1. تحقیق و جست و جو

درست است که کلمه کلیدی بخش کوچکی از محتوا و متن اصلی آن محسوب می شود. اما ارزش و جایگاه آن را نباید ناچیز دانست. این کلمه را می توان محور اصلی موضوع مطالب شناخت. با اینکه که همه چیز در انتخاب کلمه کلیدی خلاصه نمی شود، اما بدون شک باید برای انتخاب آن زمان صرف کرد. پس اولین قدم را می توان تحقیق دانست.

شما برای پیدا کردن کلمات پرطرفدار و جست و جو شونده می توانید به راحتی از آمار موجود در گوگل ترندز کمک بگیرید. این سایت آمار نسبتا کامل و دقیقی از روند و میزان سرچ کلمات ارائه می دهند. و شما می توانید با مقایسه چند کلمه مترادف و مشابه و بررسی میزان جست و جوی هر کدام بهترین کلمات برای واژه کانونی انتخاب و استفاده کنید.

نکات انتخاب کلمه کلیدی
آمار جست و جوی کلمات در سایت گوگل ترندز

2. استفاده از کلمه کلیدی مرتبط با موضوع محتوا

یکی از فاحش ترین اشتباهاتی که می تواند در زمان انتخاب کلمه کلیدی رخ بدهد، استفاده از کلمات غیر مرتبط و نامربوط به محتوای اصلی است. اینکار باعث نمایش محتوای شما در نتایجی می شود که هیچ ارتباطی با موضوع محتوای اصلی شما ندارد. به عبارتی صفحه شما در جای اشتباهی قرار هواهد گرفت و در نتیجه جست و جوگران یک موضوع خاص ممکن است نیاز و علاقه ای به محتوای شما نداشته باشند. پس عملا به این صورت بازدید و تاثیرگذاری چندانی نخواهید داشت. و این موضوع هم از لحاظ اعتماد سازی در مخاطب و هم از لحاظ رتبه بندی و سئو سایت آسیب زننده خواهد بود.

3. بکاربردن کلمه کلیدی رایج و ملموس

یکی از نکات انتخاب کلمه کلیدی که باید حتما به آن دقت کرد، انتخاب کلمات رایج و متداول است. شما باید کلمه و واژگانی که شانس و احتمال بیشتری برای جست و جو شدن را دارند پیدا و استفاده کنید. در صورت انتخاب کلمات بسیار خاص، تخصصی و یا دشوار شانس نمایش محتوای شما کمتر خواهد شد. گاهی برای افراد سوء تفاهم پیش می آید که انتخاب کلمات بسیار خاص و منحصر به فرد در سئو و بهینه سازی تاثیر گذار است. اما این تفکر لزوما درست نیست. و این مورد حتی می تواند گاها باعث ناکارآمدی و هدر رفتن محتوای شما شود.

4. نکات انتخاب کلمه کلیدی در مقایسه و ارزشیابی

شما به خوبی می توانید با استفاده از ابزارهایی همچون گوگل آنالیتیکس و یا گوگل کنسول کلمات کلیدی مورد نظرتان را در گوگل ارزیابی کنید. این نکته به شما برای استفاده بهینه از واژه کانون کمک بسیاری خواهد کرد.

5. دقت به نحوه کار سایت های برتر

بدون شک همیشه یکی از راه های پیشرفت در هر زمینه ای را می توان دقت به افراد و کسب و کار های موفق و پیدا کردن راز موفقیت آنها دانست. این موضوع برای یادگیری اصول بسیاری در زمینه سئو و بهینه سازی و تولید محتوا صادق است. برای یادگیری نکاتوترفند های بیشتر شما همیشه می توانید به سات های موفق و رده بالای ایرانی و یا حتی خارجی سری بزنید.

مطمئن باشید که از این بازدید ها میتوان نکات زیادی در رابطه با نوشتن عنوان، نگارش تیتر ها ، طراحی و ... یاد گرفت. شما می توانید با خواندن و بررسی هوشمندانه محتوای این سایت ها به کلمه کلیدی آنها پی ببرید. و از بسیاری از نکات سایت های رقبایتان در جهت پیشرفت کارتان استفاده کنید.

6. استفاده از کلمه کلیدی بلند

یکی از مهم ترین انواع و نکات انتخاب کلمه کلیدی مربوط به کلمه کلیدی های طولانی یا به اصطلاح longtail keyword است. این کلمات کلیدی از بیش از سه کلمه تشکیل می شود. و یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین شیوه های نگارش کلمه کلیدی است. در مقاله کلمات کلیدی طولانی و اهمیت آن در سئو و بهینه سازی به طور کامل به دلایل استفاده از کلمات کلیدی بلند و نحوه پیدا کردن آنها پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

نکات انتخاب کلمه کلیدی

ارتباط کلمه کلیدی و گوگل ساجسشن ( پیشنهاد گوگل)

بطور کلی اگر دقت کنید شما به محض شروع تایپ در صفحه جستجوی گوگل میبینید که یک جعبه جستجو ظاهر میشود و شروع میکند به حدس زدن آنچه که قصد دارید سرچ کنید. این ویژگی را پیشنهاد گوگل و یا تکمیل خودکار گوگل میگویند. بطور کلی این پیشنهاد‍‌ها بر اساس جستجو‌های متداول ایجاد شده‌اند.

حالا پیشنهاد گوگل چه ارتباطی با کلمات کلیدی دارد؟ بهتر است در این مورد یکبار دیگر مرور کنیم که کلمات کلیدی یعنی چه؟ بطور کلی کلمه کلیدی از خواستگاه خاصی نمیاید. کلمه کلیدی را اولین بار افراد خاصی برای موضوعات خاصی بیان نکرده‌اند. در واقع کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که در ذهن افراد وجود دارند و سرچ میشوند. این عبارات اغلب آنقدر متداول هستند که بیشتر ذهن‌ها آن را بصورت مشابه درک میکنند و سرچ میکنند پس در اثر سرچ متداول بوجود امده‌اند. دقیقا پیشنهاد گوگل هم این عبارات را نشان میدهند پس عملا گوگل ساجسشن با کلمات کلیدی در ارتباط کامل قرار دارد.

نکات انتخاب کلمه کلیدی

کلمات‌ کلیدی LSI چیست؟

LSI مخفف Latent Semantic Indexing میباشد. در واقع کلمه کلیدی LSI کلمه کلیدی است که در ارتباط با کلمه کلیدی اصلی قرار دارد و قصد دارد که متن و مقاله را از یکنواختی خارج کند و یک تنه جلوی تکرار یک کلمه کلیدی را در طول متن میگیرد. در واقع این کلمات مترادف نیستند بلکه عبارتی مرتبط با عبارت کلیدی شماست که در نهایت میتواند منجر به تقویت سئو سایت شما نیز شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی کلمات کلیدی LSI از مقاله‌ی « تحلیل جامع کلمات کلیدی LSI، کاربرد و نحوه استفاده از آنها » بازدید کنید. برا این کار کار اینجا کلیک کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی مهم ترین نکات انتخاب کلمه کلیدی بپردازیم. بدون شک این مبحث را می توان یکی از رایج ترین سوالات در زمینه سئو دانست.البته شما می توانید با کمی تحقیق و کسب تجربه به راحتی در انجام این کار حرفه ای شوید. امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

یک پاسخ به “مهم ترین نکات انتخاب کلمه کلیدی برای سئو مقالات در گوگل”

محمدرضا

به نظر من انتخاب کلمات کلیدی مناسب و هوشمندانه از خود مطلب هم مهمتر هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

سه + بیست =