بررسی 8 اهمیت بروزرسانی محتوا و نحوه آپدیت محتوای وبسایت

بررسی اهمیتت بروزرسانی محتوای سایت

میدانید که شاه‌رگ وبسایت شما سئو و خون جاری در رگ‌های وبسایت شما محتواست‌. درباره‌ی اهمیت بروزرسانی محتوا‌ی سایت چه میدانید‌؟ بروزرسانی محتواها چگونه به وبسایتتان کمک میکند‌‌؟ با ما همراه باشید تا درباره‌ی نحوه بروزرسانی محتوای وبسایت آشنا شوید‌.

تولید محتوا و مزایای آن

تولید محتوا خون جاری در رگ‌های سایت شماست‌. در واقع محتوا اولین چیزیست که کاربران را به خود جذب می کند‌. اما آیا هر محتوایی قابلیت جذب افراد را دارد؟ جواب به این سوال خیر است‌. محتوای خوب محتوایی است که ارزشمند و در عین حال منحصر به فرد باشد‌. در کنار همه‌ی اینها مطالب جدید و آپدیت بسیار حائز اهمیت است‌؛ اینگونه که اهمیت بروزرسانی محتوا می تواند از ایجاد محتوای جدید مهمتر باشد‌. پس توجه کنید که هر محتوایی در یک بازه زمانی معتبر و به عبارتی جدید است‌؛ و باید برای حفظ جایگاه گوگل و رنک سایت به آنها رسیدگی شود‌. در ادامه با نحوه بروزرسانی محتوای وبسایت بیشتر آشنا خواهیم شد‌.

اهمیت بروزرسانی محتوا

بروزرسانی محتوا چه اهمیتی در سئو دارد؟

  1. اگر میخواهید رنک وبسایتتان در گوگل حفظ شود و موتور‌های جستجو با شما رفاقت کنند‌؛ حتما محتواهایتان را به بهترین نحو بروزرسانی کنید‌. اینگونه محتوای شما از نظر سئو تقویت میشود‌.
  2. مطالب به روز همیشه مورد استقبال افراد بوده است و کاربران به دنبال محتوا‌های آپدیت هستند و وقتشان را صرف مطالب قدیمی و تکراری نمیکنند‌. پس اگر میخواهید کاربران زیادی را جذب کنید از بروزرسانی مطالبتان غافل نشوید‌. اینگونه کاربران خود به خود باعث افزایش سئو سایت شما میشوند‌.
  3. با بروزرسانی محتواهایتان میتوانید از رقبایتان پیشی بگیرید‌؛ اینگونه که افراد بین سایت‌هایی با مطالب به روز و سایت‌هایی با مطالب قدیمی قطعا به سراغ مطالب آپدیت خواهند رفت و رقبای شما رسما از شما عقب خواهند ماند‌. این گونه سئو سایتتان ارتقا پیدا میکند‌.
  4. با بروزرسانی محتوا شما میتوانید در گوگل ترافیک خوبی را ثبت کنید‌. اینگونه گوگل را توجه خودتان به وبستیتتان خواهید کرد و کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد‌. افزایش ترافیک سایت در گوگل ارتباط مستقیم با ارتقا سئو سایت شما دارد‌.
  5. بروزرسانی مطالب در واقع می تواند شما را به سرعت به صفحه اول گوگل برساند و از اهمیت بروزرسانی محتوا می توان دریافت رنک‌های بالا در گوگل را اشاره کرد‌. و اینگونه کاربران بیشتری را نیز جذب خواهید کرد‌ چون بیشترین بازدید‌های گوگل معمولا از صفحات اول آن میباشد‌. وقتی به صفحه اول گوگل رسیدید بدانید که سئو نیز ارتقا یافته است‌.
  6. بروزرسانی محتوا باعث میشود که ایرادات کارتان را برطرف کنید‌. این ایرادات میتواند شامل غلط‌های املایی‌، ایرادات نگارشی‌، ایرادات بصری محتوا‌، افزودن تصاویر و .... باشد که این‌ها همگی باعث افزایش ارزش محتوای شما میشود‌. با اصلاح غلط‌های املایی می‌توانید سئو مطالبتان را تقویت کنید‌.
  7. اولویت گوگل همیشه با محتواهای به روز است‌. پس میتوان گفت محتواهای به روز رفیق شفیق گوگل هستند‌.
  8. اصلاح بک لینک ها از فواید مهم بروزرسانیست‌. با حذف لینک‌هایی که دیگر اعتبار ندارند میتوانید سایتتان را از پنالتی شدن نجات دهید‌. و با افزودن لینک‌های جدید و معتبر میتوانید اعتبار بیشتری را برای سایتتان کسب کنید‌. اینگونه لینک‌های معیوب حذف میشوند و اعتبار محتوایتان لطمه نمیبیند‌‌. می دانید که سئو و بک لینک ها بسیار با هم ارتباط دارند پس برای تقویت سئو از بک لینک ها غافل نشوید‌.
  9. دیگر اهمیت بروزرسانی محتوا افزایش شمار کلیک‌ها است. اگر میبینید بعضی از مطالبی که منتشر کرده‌اید، CTR کمی دارند نشان دهنده این است که شما نیاز به بروزرسانی آن محتوا دارد. دقت داشته باشید که کلمات کلیدی هر محتوا به درستی به کار رفته و برای مخاطب که سرچ میکند جذاب باشد. باید دقت کنید که کلماتی کلیدی که انتخاب میکنید عبارتی باشد که احتمال افزایش کلیک داشته باشد.

اقدامات لازم در بروزرسانی محتوا

حال که از دلایل و اهیمت بروزرسانی محتوا آگاه شدید به بررسی برخی از اقدامات لازم و نحوه بروزرسانی محتوای وبسایت خواهیم پرداخت. شما باید در هر بروزرسانی تمامیموارد زیر را مورد بررسی قرار دهید و برای بهبود روند انتشار و کیفیت متن تمرکز کنید تا به نتیجه مطلوبی برسید. و در نهایت به جایگاه بالاتری در گوگل دست پیدا کنید.

نحوه بروزرسانی محتوای وبسایت

خواندن مجدد مطلب

نحوه بروزرسانی محتوای وبسایت در اولین قدم اینگونه است که شما یکبار مطالبتان را بخوانید‌. خواندن مجدد مطالب به شما پیش زمینه‌ای خواهد داد و در همان دقایق اول هم مطالب برایتان مرور شده و هم کم و کاستی‌های محتوا دستتان می‌آید‌.

بروزرسانی کلمه کلیدی

در مرحله دوم توجه به کلمه کلیدی بسیار مهم و اساسی است‌. به دنبال کلمات کلیدی جدید باشید و سعی کنید در بروزرسانیتان کلمات کلیدی جدیدی را بیافزایید‌. گاهی نیاز است که کلمه کلیدی را به کل تغییر دهید‌. شما برای این کار باید ابتدا به نتایج بدست آمده از سرچ کنسول سایتتان مراجعه کنید و جایگاه محتوا را در گوگل آنالیز کنید. در صورتی که با جایگاه نچندان مناسب با یک کلمه کلیدی خاص مواجه شدید، تغییر و عوض کردن عبارت کلیدی اصلی با یک کلمه سنجیده‌تر بهترین و ضروری ترین کار برا بروزرسانی محتوای شماست. بروزرسانی کلمه کلیدی مهلت دوباره‌ایست برای شما که محتوایتان را در بروزرسانی به جایگاه‌های بالای گوگل برسانید‌.

اصلاح اشکالات نگارشی و تایپی

اصلاح غلط‌ها میتواند علاوه بر افزایش تمرکز در خواننده‌، جلوه بصری مطالب شما را چشم نواز کند و کاربر را خسته نکند‌. پس در به روزرسانی هایتان اصلاح غلط‌های املایی و ایرادات نگارشی را سرلوحه کار خود قرار دهید‌. سایتی که غلط املایی کمتری دارد یعنی به وقت خواننده ارزش قائل است‌.

افزودن مطالب جدید

در بروزرسانی ها حتما حتما مطلب جدید را به محتواها بیافزایید‌. هدف اصلی به روزرسانی استفاده از مطالب جدید است پس حتما مطلب جدید حتی شده در حد ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه را به آن اضافه کنید‌. تا گوگل با بررسی های مجدد به ارزشگذاری شما برای دادن اطلاعات تازه و دست اول به مخاطبانتان پی ببرد. و حتی کاربران سایت نیز با دیدن تاریخ بروزرسانی به کیفیت بالای محتوای شما پی‌ببرند.

چک کردن لینک‌های خارجی و داخلی

در هر بروزرسانی‌، حتما بک لینک‌ها را چک کنید‌. ممکن است لینک ها تغییر کاربری داده باشند و یا سایت ها منحل شده باشند برای همین اعتبار محتوای شما نیز به قعر جدول سقوط میکند. پس از چک کردن بک لینک ها غافل نشوید‌. و در کنار این ها می توانید لینک های جدید را اضافه کنید‌.

همیشه سعی کنید تا از محتواهایی که جایگاه و رنک بهتری دارند به محتوای جدید و در بروزرسانی لینک بدهید. زیرا به این صورت علاوه بر افزایش اعتبار محتوا کاربران را تشویق به دیدن سایر محتواهای مرتبط نیز میکنید.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به اهمیت بروزرسانی محتوا و نحوه بروزرسانی محتوای سایت اشاره شد اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید‌. اگر به دنبال مطالب بیشتر هستید میتوانید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

11 + یازده =