بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) : روش های رفع دست انداز های وبسایت شما

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 5 ماه قبل

اگر تهرانی باشید قطعا ترافیک های بلند قامت را در طول شبانه روز تجربه کرده اید ! اما ترافیک سایت ها خیلی حرص درار تر از چراغ قرمز های طولانی مدت خیابان های شهر های بزرگ هستند . برای ترافیک وبسایت ها مدیریت سایت ها باید چاره ای بیاندیشند تا کاربران خود را از دست ندهند . امروزه بهینه سازی نرخ تبدیل یا (Conversion Rate Optimization) به کمک فناوری هوشمند آمده تا این مشکلات را رفع کند . این ابزار می توانند سایت شما را آن گونه که مارکت می خواهد بهینه می کند . وقتی کاربران در سایت شما…
بررسی نکات مهم بهینه سازی نرخ تبدیل

اگر تهرانی باشید قطعا ترافیک های بلند قامت را در طول شبانه روز تجربه کرده اید ! اما ترافیک سایت ها خیلی حرص درار تر از چراغ قرمز های طولانی مدت خیابان های شهر های بزرگ هستند . برای ترافیک وبسایت ها مدیریت سایت ها باید چاره ای بیاندیشند تا کاربران خود را از دست ندهند .

امروزه بهینه سازی نرخ تبدیل یا (Conversion Rate Optimization) به کمک فناوری هوشمند آمده تا این مشکلات را رفع کند . این ابزار می توانند سایت شما را آن گونه که مارکت می خواهد بهینه می کند . وقتی کاربران در سایت شما از بخشی به بخش دیگر می روند ؛ در هر مرحله از فعالیت آن ها نرخ تبدیلی اتفاق می افتد . با افزایش این نرخ تبدیل ها می توانیم ترافیک ورودی کاربران را بهینه تر کرد. پس افزایش درصد نرخ تبدیل باعث بهینه سازی نرخ تبدیل می شود .

برای کسب اطلاعات درباره ی بهینه سازی نرخ تبدیل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید !

مهم ترین نکات بهینه سازی نرخ تبدیل

فریم ورک researchXL

  • بررسی فنی سایت اهمیت دارد : شما به عنوان ادمین وبسایت باید حواستان به سرعت بارگذاری صفحات سایت باشد . سرعت صفحات سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر را منتظر نگذارند . این کار را با ابزار های GTmetrix یا pingdom انجام دهید . در کنار این ها سایت شما باید با مرورگر های مختلف سازگاری داشته باشد یعنی با هر مرورگری بشود از آن استفاده کرد .
  • تحلیل های اکتشافی را فراموش نکنید : این مرحله از جنس طراحی تجربه ی کاربری است . برای بهینه سازی نرخ تبدیل باید بررسی کنید آیا کاربر در هنگام کارکردن با سایت شما می تواند در کمترین زمان ممکن به هدفش برسد یا خیر ! اگر کاربر نمی تواند از سایت شما رفع نیاز کند ؛ سر راهش چه موانعی وجود دارد و برای حل مشکلات راه چاره ای پیدا کنید !
  • داده های سایت را تحلیل کنید : ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس google analytic می توانند رفتار کاربران سایت شما را زیر نظر بگیرند و به راحتی سن ، جنسیت ، علاقه ، نوع دستگاه کاربر را آنالیز کند . این بررسی که به شما کمک می کند تا در زمان انتشار تبلیغات ، مقاله ها ، پروموشن های خود دقت کنید و آن ها زمانی منتشر کنید که بازدهی بیشتری دارید .
  • از طریق رفتار کاربری مسیر یابی فیلم و موس کنید : شما بعد از انتشار محتوای خود می توانید واکنش کاربر را بررسی کنید . با ابزار دیجیتال می توانید متوجه شوید که در کدام قسمت های سایت بیشتر کلیک شده و کجا ها در سایت شما اسکرول شده است . hotjar ، fullstory ابزار های مناسب این کار هستند . اما دقت کنید استفاده بیش از حد از هاتجر ها و این ابزار ها می تواند سرعت بارگذاری صفحات در سایت شما را کم کند ؛ پس برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، اعتبار سایت خود را زیر سوال نبرید .
  • نظر سنجی کیفی کمک کننده است : برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، سوالات تشریحی مطرح کنید تا بتوانید با کاربر تعامل کنید . این سوالات واضح و کوتاه و بسیار ساده و قابل فهم باشند تا به راحتی بتوانید ریشه مشکلات را بیابید و موانع را بعد از شناسایی به نحو احسن رفع کنید .

بهینه سازی صفحه فرود ( LPO )

برای افزایش نرخ تبدیل کاربران برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، به صفحه فرود خود توجه ویژه کنید . بهینه سازی صفحه فرود باعث می شود سرعت سایت بهبود یابد و کاربر منتظر انتقال به صفحات سایت نباشد و سریع تر به هدف خود برسد . بهینه سازی صفحه فرود برای آنلاین شاپ ها که بهینه سازی نرخ تبدیل برایشان مهم است ؛ بسیار اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود .

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است ؟

  1. قابلیت پیشرفت دارد : زمانی که فالوور های هدفمند به مشتری تبدیل می شوند ؛ نرخ تبدیل افزایش میابد . این گونه بهینه سازی آنها به مرور زمان قابلیت پیشرفت دارد . اما اگر طراحی وبسایت شما خوب نیست دقت کنید ایرادات آن را برطرف کنید تا بهینه سازی نرخ تبدیل شما اصولی باشد .
  2. صرفه جویی در هزینه ها : با بهینه سازی نرخ تبدیل در هزینه ی تبلیغات صرفه جویی کنید و جذب مشتری با کمترین هزینه محقق می شود . پس کار شما به مرور سود خالص می شود و کل آن در جیب خودتان میماند .
مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر نرخ تعامل

عوامل موثر بر نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل :

  • ارزش های پیشنهادی : سود شما را کنترل می کند و بر هزینه هاش شما صرفه جویی می کند . همه این هزینه ها ، ارزش پیشنهادی هستند که ذهن مشتری را درباره ی مزایا درگیر می کند .
  • ارتباط : برای نرخ تبدیل ارتباط محتوایی مهم است . حتی ارتباط محتوایی با انکر تکست ها هم توسط گوگل بررسی می شود پس حائز اهمیت هستند . توجه داشته باشید عدم ارتباط محتوایی ، کاربر را خسته می کند .

و در آخر

سرعت سایت خود را در اولویت کار های سایت قرار دهید تا بتوانید رضایت کاربر را جذب کنید و با نکات بالا نرخ تبدیل خود را بهینه کنید . اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما اشتراک بگذارید و اگر مطالب بالا برایتان مفید بود نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید .

برای دیدن مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار دیدن بفرمایید .

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها