بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO): روش‌‌‌های رفع دست انداز‌‌‌های وبسایت شما

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 2 ماه قبل

اگر تهرانی باشید قطعا ترافیک‌‌‌های بلند قامت را در طول شبانه روز تجربه کرده اید! اما ترافیک سایت‌ها خیلی حرص درار تر از چراغ قرمز‌‌‌های طولانی مدت خیابان‌‌‌های شهر‌‌‌های بزرگ هستند. برای ترافیک وبسایت‌ها مدیریت سایت‌ها باید چاره ای بیاندیشند تا کاربران خود را از دست ندهند. امروزه بهینه سازی نرخ تبدیل یا (Conversion Rate Optimization) به کمک فناوری هوشمند آمده تا این مشکلات را رفع کند. این ابزار می‌توانند سایت شما را آن گونه که مارکت می‌خواهد بهینه می‌کند. وقتی کاربران در سایت شما از بخشی به بخش دیگر می‌روند ؛ در هر مرحله از فعالیت آن‌ها نرخ تبدیلی…
بررسی نکات مهم بهینه سازی نرخ تبدیل

اگر تهرانی باشید قطعا ترافیک‌‌‌های بلند قامت را در طول شبانه روز تجربه کرده اید! اما ترافیک سایت‌ها خیلی حرص درار تر از چراغ قرمز‌‌‌های طولانی مدت خیابان‌‌‌های شهر‌‌‌های بزرگ هستند. برای ترافیک وبسایت‌ها مدیریت سایت‌ها باید چاره ای بیاندیشند تا کاربران خود را از دست ندهند.

امروزه بهینه سازی نرخ تبدیل یا (Conversion Rate Optimization) به کمک فناوری هوشمند آمده تا این مشکلات را رفع کند. این ابزار می‌توانند سایت شما را آن گونه که مارکت می‌خواهد بهینه می‌کند. وقتی کاربران در سایت شما از بخشی به بخش دیگر می‌روند ؛ در هر مرحله از فعالیت آن‌ها نرخ تبدیلی اتفاق می‌افتد. با افزایش این نرخ تبدیل‌ها می‌توانیم ترافیک ورودی کاربران را بهینه تر کرد. پس افزایش درصد نرخ تبدیل باعث بهینه سازی نرخ تبدیل می‌شود.

برای کسب اطلاعات درباره ی بهینه سازی نرخ تبدیل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

مهم ترین نکات بهینه سازی نرخ تبدیل

فریم ورک researchXL

  • بررسی فنی سایت اهمیت دارد: شما به عنوان ادمین وبسایت باید حواستان به سرعت بارگذاری صفحات سایت باشد. سرعت صفحات سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر را منتظر نگذارند. این کار را با ابزار‌‌‌های GTmetrix یا pingdom انجام دهید. در کنار این‌ها سایت شما باید با مرورگر‌‌‌های مختلف سازگاری داشته باشد یعنی با هر مرورگری بشود از آن استفاده کرد.
  • تحلیل‌‌‌های اکتشافی را فراموش نکنید: این مرحله از جنس طراحی تجربه ی کاربری است. برای بهینه سازی نرخ تبدیل باید بررسی کنید آیا کاربر در هنگام کارکردن با سایت شما می‌تواند در کمترین زمان ممکن به هدفش برسد یا خیر! اگر کاربر نمی‌تواند از سایت شما رفع نیاز کند ؛ سر راهش چه موانعی وجود دارد و برای حل مشکلات راه چاره ای پیدا کنید!
  • داده‌‌‌های سایت را تحلیل کنید: ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس google analytic می‌توانند رفتار کاربران سایت شما را زیر نظر بگیرند و به راحتی سن، جنسیت، علاقه، نوع دستگاه کاربر را آنالیز کند. این بررسی که به شما کمک می‌کند تا در زمان انتشار تبلیغات، مقاله‌ها، پروموشن‌‌‌های خود دقت کنید و آن‌ها زمانی منتشر کنید که بازدهی بیشتری دارید.
  • از طریق رفتار کاربری مسیر یابی فیلم و موس کنید: شما بعد از انتشار محتوای خود می‌توانید واکنش کاربر را بررسی کنید. با ابزار دیجیتال می‌توانید متوجه شوید که در کدام قسمت‌‌‌های سایت بیشتر کلیک شده و کجا‌ها در سایت شما اسکرول شده است. hotjar، fullstory ابزار‌‌‌های مناسب این کار هستند. اما دقت کنید استفاده بیش از حد از هاتجر ها و این ابزار‌ها می‌تواند سرعت بارگذاری صفحات در سایت شما را کم کند ؛ پس برای بهینه سازی نرخ تبدیل، اعتبار سایت خود را زیر سوال نبرید.
  • نظر سنجی کیفی کمک کننده است: برای بهینه سازی نرخ تبدیل، سوالات تشریحی مطرح کنید تا بتوانید با کاربر تعامل کنید. این سوالات واضح و کوتاه و بسیار ساده و قابل فهم باشند تا به راحتی بتوانید ریشه مشکلات را بیابید و موانع را بعد از شناسایی به نحو احسن رفع کنید.

بهینه سازی صفحه فرود ( LPO )

برای افزایش نرخ تبدیل کاربران برای بهینه سازی نرخ تبدیل، به صفحه فرود خود توجه ویژه کنید. بهینه سازی صفحه فرود باعث می‌شود سرعت سایت بهبود یابد و کاربر منتظر انتقال به صفحات سایت نباشد و سریع تر به هدف خود برسد. بهینه سازی صفحه فرود برای آنلاین شاپ‌ها که بهینه سازی نرخ تبدیل برایشان مهم است ؛ بسیار اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود.

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است؟

  1. قابلیت پیشرفت دارد: زمانی که فالوور‌‌‌های هدفمند به مشتری تبدیل می‌شوند ؛ نرخ تبدیل افزایش میابد. این گونه بهینه سازی آنها به مرور زمان قابلیت پیشرفت دارد. اما اگر طراحی وبسایت شما خوب نیست دقت کنید ایرادات آن را برطرف کنید تا بهینه سازی نرخ تبدیل شما اصولی باشد.
  2. صرفه جویی در هزینه‌ها: با بهینه سازی نرخ تبدیل در هزینه ی تبلیغات صرفه جویی کنید و جذب مشتری با کمترین هزینه محقق می‌شود. پس کار شما به مرور سود خالص می‌شود و کل آن در جیب خودتان میماند.
مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر نرخ تعامل

عوامل موثر بر نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل:

  • ارزش‌‌‌های پیشنهادی: سود شما را کنترل می‌کند و بر هزینه هاش شما صرفه جویی می‌کند. همه این هزینه‌ها، ارزش پیشنهادی هستند که ذهن مشتری را درباره ی مزایا درگیر می‌کند.
  • ارتباط: برای نرخ تبدیل ارتباط محتوایی مهم است. حتی ارتباط محتوایی با انکر تکست ها هم توسط گوگل بررسی می‌شود پس حائز اهمیت هستند. توجه داشته باشید عدم ارتباط محتوایی، کاربر را خسته می‌کند.

و در آخر

سرعت سایت خود را در اولویت کار‌‌‌های سایت قرار دهید تا بتوانید رضایت کاربر را جذب کنید و با نکات بالا نرخ تبدیل خود را بهینه کنید. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما اشتراک بگذارید و اگر مطالب بالا برایتان مفید بود نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برای دیدن مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار دیدن بفرمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *