نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ (CRO) : روش های رفع دست انداز های وبسایت شما

نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

اگر تهرانی باشید قطعا ترافیک های بلند قامت را در طول شبانه روز تجربه کرده اید ! اما ترافیک سایت ها خیلی حرص درار تر از چراغ قرمز های طولانی مدت خیابان های شهر های بزرگ هستند . برای ترافیک وبسایت ها مدیریت سایت ها باید چاره ای بیاندیشند تا کاربران خود را از دست ندهند . این چاره همان نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ است.

امروزه بهینه سازی نرخ تبدیل سایت یا (Conversion Rate Optimization) به کمک فناوری هوشمند آمده تا این مشکلات را رفع کند و صدر جدول نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ را به خود اختصاص داده. این ابزار می توانند سایت شما را آن گونه که مارکت می خواهد بهینه می کند . وقتی کاربران در سایت شما از بخشی به بخش دیگر می روند ؛ در هر مرحله از فعالیت آن ها نرخ تبدیلی اتفاق می افتد . با افزایش این نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ می تواند ترافیک ورودی کاربران را بهینه تر کرد. پس افزایش درصد نرخ تبدیل باعث بهینه سازی نرخ تبدیل سایت می شود .

برای کسب اطلاعات درباره ی بهینه سازی نرخ تبدیل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید !

نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

فریم ورک researchXL

  • بررسی فنی سایت اهمیت دارد : شما به عنوان ادمین وبسایت باید حواستان به سرعت بارگذاری صفحات سایت باشد . سرعت صفحات سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر را منتظر نگذارند . این کار را با ابزار های GTmetrix یا pingdom انجام دهید . در کنار این ها سایت شما باید با مرورگر های مختلف سازگاری داشته باشد یعنی با هر مرورگری بشود از آن استفاده کرد . این از اصول نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ استو
  • تحلیل های اکتشافی را فراموش نکنید : این مرحله از جنس طراحی تجربه ی کاربری است . برای بهینه سازی نرخ تبدیل باید بررسی کنید آیا کاربر در هنگام کارکردن با سایت شما می تواند در کمترین زمان ممکن به هدفش برسد یا خیر ! اگر کاربر نمی تواند از سایت شما رفع نیاز کند ؛ سر راهش چه موانعی وجود دارد و برای حل مشکلات راه چاره ای پیدا کنید !
  • داده های سایت را تحلیل کنید : ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس google analytic می توانند رفتار کاربران سایت شما را زیر نظر بگیرند و به راحتی سن ، جنسیت ، علاقه ، نوع دستگاه کاربر را آنالیز کند . این بررسی که به شما کمک می کند تا در زمان انتشار تبلیغات ، مقاله ها ، پروموشن های خود دقت کنید و آن ها زمانی منتشر کنید که بازدهی بیشتری دارید .
  • از طریق رفتار کاربری مسیر یابی فیلم و موس کنید : شما بعد از انتشار محتوای خود می توانید واکنش کاربر را بررسی کنید . با ابزار دیجیتال می توانید متوجه شوید که در کدام قسمت های سایت بیشتر کلیک شده و کجا ها در سایت شما اسکرول شده است . hotjar ، fullstory ابزار های مناسب این کار هستند . اما دقت کنید استفاده بیش از حد از هاتجر ها و این ابزار ها می تواند سرعت بارگذاری صفحات در سایت شما را کم کند ؛ پس برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، اعتبار سایت خود را زیر سوال نبرید .
  • نظر سنجی کیفی کمک کننده است : برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، سوالات تشریحی مطرح کنید تا بتوانید با کاربر تعامل کنید . این سوالات واضح و کوتاه و بسیار ساده و قابل فهم باشند تا به راحتی بتوانید ریشه مشکلات را بیابید و موانع را بعد از شناسایی به نحو احسن رفع کنید .

بهینه سازی صفحه فرود ( LPO )

برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ از جانب کاربران برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت ، به صفحه فرود خود توجه ویژه کنید . بهینه سازی صفحه فرود باعث می شود سرعت سایت بهبود یابد و کاربر منتظر انتقال به صفحات سایت نباشد و سریع تر به هدف خود برسد . بهینه سازی صفحه فرود برای آنلاین شاپ ها که بهینه سازی نرخ تبدیل سایت برایشان مهم است ؛ بسیار اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود .

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است ؟

  1. قابلیت پیشرفت دارد : زمانی که فالوور های هدفمند به مشتری تبدیل می شوند ؛ نرخ تبدیل افزایش میابد . این گونه بهینه سازی آنها به مرور زمان قابلیت پیشرفت دارد . اما اگر طراحی وبسایت شما خوب نیست دقت کنید ایرادات آن را برطرف کنید تا بهینه سازی نرخ تبدیل شما اصولی باشد .
  2. صرفه جویی در هزینه ها : با بهینه سازی نرخ تبدیل در هزینه ی تبلیغات صرفه جویی کنید و جذب مشتری با کمترین هزینه محقق می شود . پس کار شما به مرور سود خالص می شود و کل آن در جیب خودتان میماند .
نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

عوامل موثر بر نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل :

  • ارزش های پیشنهادی : سود شما را کنترل می کند و بر هزینه هاش شما صرفه جویی می کند . همه این هزینه ها ، ارزش پیشنهادی هستند که ذهن مشتری را درباره ی مزایا درگیر می کند .
  • ارتباط : برای نرخ تبدیل ارتباط محتوایی مهم است . حتی ارتباط محتوایی با انکر تکست ها هم توسط گوگل بررسی می شود پس حائز اهمیت هستند . توجه داشته باشید عدم ارتباط محتوایی ، کاربر را خسته می کند .

جمع بندی

سرعت سایت خود را در اولویت کار های سایت قرار دهید تا بتوانید رضایت کاربر را جذب کنید و با نکات بالا بهینه سازی نرخ تبدیل سایت خود را ارتقا ببخشید . اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما اشتراک بگذارید و اگر مطالب بالا برایتان مفید بود نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید .

برای دیدن مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار دیدن بفرمایید .

نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ به چه معناست‌؟

فناوری هوشمندی است که سایت شما را بهینه میکند.

چه عواملی بر بهینه سازی نرخ تبدیل سایت موثر است؟

پیشنهادات و ارتباطات کاربری.

علت اهمیت نرخ تبدیل چیست؟

برای صرفه جویی در هزینه ها و پیشرفت سریع تر استفاده از آن ضرورت و اهمیت دارد.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

4 × 2 =