نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 8 ماه قبل

با ما همراه باشید تا دریابید دلیل اهمیت هشتگ اینستاگرام در چیست و هشتگ گذاری اصولی چگونه است. . .!
نکات مهم و کلیدی در هشتک گذاری در اینستاگرام

در مقاله اینستاگرام، از سرآغاز تا به امروز عنوان کردیم. هشتگ‌ها در ژانویه سال 2011 در اینستاگرام مفهوم پیدا کردند. با اضافه شدن هشتگ گذاری در اینستاگرام به این برنامه قابلیت‌‌‌های بسیاری به آن افزوده شد. هشتگ‌ها به کاربران اجازه پیدا کردن عکس‌ها بر اساس موضوع را می‌دهند. شما با این امکان می‌توانید موضوع عکس خودتان را مشخص کنید تا بدین صورت همیشه فرصت دیده شدن تصاویر شما وجود داشته باشد.در مقاله پرواز به سوی صفحه اکسپلور اینستاگرام، به اهمیت هشتگ اینستاگرام پرداختیم. در این مطلب به مرور اصول و نکات کلیدی برای هشتگ گذاری در اینستاگرام و دلایل مهم استفاده از آنها می‌پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید…

دلیل اهمیت هشتگ اینستاگرام

بسیاری از متخصصان در حوضه اینستاگرام استفاده از هشتگ‌ها را به شدت توصیه می‌کنند. اما به راستی چه دلیلی پشت آن است و هشتگ اینستاگرام برای پست ما چه می‌کنند؟

*) اولین پاسخ این است که این علامت به هوش مصنوعی اینستاگرام برای درک بهتر محتوای شما کمک می‌کند. و بر اساس آن تصویر را به مخاطبان خاص آن موضوع نشان می‌دهد. قسمت اکسپلور اینستاگرام همیشه پست هایی را به شما نمایش می‌دهد که به علایق و فعالیت‌‌‌های شما در این محیط نزدیک باشد.

به طور مثال اگر شما به گل و گیاه علاقه داشته باشید و پست‌ها و پیج‌‌‌های متعددی را در این زمینه دنبال کنید، تصاویری که هشتگ اینستاگرام مربوط به گل و گیاه دارند، بیشتر در قسمت اکسپلور شما نمایش داده می‌شود. پس به طبع اگر به طور مثال شما صاحب کسب و کاری درباره کیف و کفش هستید و از هشتگ‌‌‌های مربوط به آن استفاده کنید، دوست داران این گونه محصولات ممکن است شما را در بخش اکسپلور اینستاگرامشان ببینند. همچنان در چند سال اخیر امکان فالو کردن هشتگ اینستاگرام هم میسر شده که به دنبال آن ارزش هشتگ گذاری در اینستاگرام را بیش از پیش کرده است.

*) دلیل دوم اهمیت هشتگ اینستاگرام، در سرچ کاربران است. بسیاری از مواقع افراد برای پیدا کردن محتوای مورد نیازشان از هشتگ اینستاگرام برای جست و جو استفاده می‌کنند. نمایش داده شدن پست شما در بخش هشتگ اینستاگرام می‌تواند باعث جذب مخاطب و یا مشتری برای پیج شما شود.

اصول مهم هشتگ گذاری در اینستاگرام

نحوه استفاده صحیح از هشتگ در اینستاگرام

1: بیش از حد از هشتگ اینستاگرام استفاده نکنید

بی شک افراط و تفریط در هر کاری زیان بار است. با استفاده بیش از حد از هشتگ اینستاگرام مخاطبان را خسته نکنید. با این کار بنظر می‌رسد که شما به طور مبالغه آمیزی قصد در جذب مخاطب به صورت غیر اصولی هستید. بعلاوه استفاده افراطی از هشتگ اینستاگرام می‌تواند باعث شناسایی صفحه شما به عنوان اسپم شود.

2:هر کلمه ای هشتگ اینستاگرام نیست!

از کلمه‌‌‌های نامربوط برای پستتان استفاده کنید. سعی کنید واژه‌ها پر مخاطب مربوط به کسب و کارتان را بشناسید. و از آنها در زیر و یا در کامنت‌‌‌های پستتان استفاده کنید. هشتگ اینستاگرام در سه دسته طبقه بندی می‌شوند:

-) هشتگ توضیح:

هشتگ اینستاگرام توضیح از متداول ترین‌ها هستند. که برای بیان کلی موضوعات به همراه مجموعه مرتبط و مترادفشان استفاده می‌شوند.

-) هشتگ برند:

این نوع از هشتگ اینستاگرام غالبان برای پیج‌‌‌های کاری و یا برند‌ها کاربرد دارد. به این صورت که زیر پست‌ها، هشتگ‌‌‌های مربوط و یا معرف برند به کار برده می‌شود.

-) هشتگ کمپین:

استفاده از این نوع هشتگ‌ها معمولا به صورت دوره ای و برای مدت محدود است. این نوع از تگ‌ها که به عنوان هشتگ‌‌‌های پروژه نیز شناخته می‌شوند،برای رویدادهای خاصی همچون مسابقات و یا رویداد‌‌‌های خاص استفاده می‌شوند.

3:هشتگ‌ها را آنالیز کنید

اگر به فکر در نظر گرفتن مجموعه ای از هشتگ‌‌‌های متناسب با فعالیتتان را دارید، قبل از انتخاب تگ‌ها را در اینستاگرام آنها را جست و جو کنید.این کار به شما کمک می‌کند تا ایده‌‌‌های بهتری در رابطه با محتوای متناسب با هشتگ در نظر بگیرید. شما می‌تونید میزان محبوبیت، تعداد محتوا ها،مترادف‌‌‌های مربوط و یا محتوا‌‌‌های برتر آن موضوع را بررسی کنید. تا در نهایت انتخاب هوشمندانه تری داشته باشد.

4: تنها از هشتگ‌‌‌های محبوب استفاده نکنید

تصور غلطی که بسیاری از افراد در رابطه با هشتگ گذاری در اینستاگرام دارند این است که اکثرا از هشتگ‌‌‌های پربازدید و پرکاربرد استفاده کنند. درست است که استفاده از هشتگ‌‌‌های پر کاربرد تاثیر گذار است. اما در نظر داشته باشید که بعد از مدت کوتاهی پس از انتشار، پستتان در زیر دریایی از پست‌‌‌های دیگر مدفون می‌شود. و ممکن است حتی بعد از چند ساعت به سختی بشود آن را یافت. پس یادتان باشد از هشتگ‌‌‌های خاص تر در کنار تگ‌‌‌های محبوب نیز استفاده کنید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام

جمع بندی

بدون شک برای دیده شدن و جذب مخاطب در اینستاگرام باید قوانین و نکاتی را رعایت کرد تا به موفقیت رسید. در این مقاله به عنوان دلایل و نکات اصلی هشتگ گذاری در اینستاگرام پرداختیم. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

2 Replies to “نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام”

tehrani

خیلی ممنون محتوای جالبی بود این روز‌ها که طرف حتی از تبلیغات لوله بازکنی برچسب‌ها استفاده نمیکنه و اینترنتی سفارش میده دیگه طرح صیانت از فضای مجازی نباید این راحتی و سرعت توی کارها رو از مردم بگیره امیدوارم یه فکری به حال مردم بکنن طرف الان برای لوله بازکنی هم اینترنتی سفارش میده چه برسه به سایر کارهای مهم که به اینترنت وابسته هستن

سحر فرزانه نژاد

دقیقا همین طوره! ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *