نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام

نکات مهم و کلیدی در هشتک گذاری در اینستاگرام

در مقاله اینستاگرام، از سرآغاز تا به امروز عنوان کردیم . هشتگ ها در ژانویه سال 2011 در اینستاگرام مفهوم پیدا کردند. با اضافه شدن هشتگ گذاری در اینستاگرام به این برنامه قابلیت های بسیاری به آن افزوده شد. هشتگ ها به کاربران اجازه پیدا کردن عکس ها بر اساس موضوع را می دهند. شما با این امکان می توانید موضوع عکس خودتان را مشخص کنید تا بدین صورت همیشه فرصت دیده شدن تصاویر شما وجود داشته باشد.

در مقاله پرواز به سوی صفحه اکسپلور اینستاگرام، به اهمیت هشتگ اینستاگرام پرداختیم. در این مطلب به مرور اصول و نکات کلیدی برای هشتگ گذاری در اینستاگرام و دلایل مهم استفاده از آنها می پردازیم. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید...

دلیل اهمیت هشتگ اینستاگرام

بسیاری از متخصصان در حوزه اینستاگرام استفاده از هشتگ‌ها را به شدت توصیه می کنند. اما به راستی چه دلیلی پشت آن است و هشتگ اینستاگرام برای پست ما چه کاری می کنند؟

*) اولین پاسخ این است که این علامت به هوش مصنوعی اینستاگرام برای درک بهتر محتوای شما کمک می کند. و بر اساس آن تصویر را به مخاطبان خاص آن موضوع نشان می دهد. قسمت اکسپلور اینستاگرام همیشه پست‌هایی را به شما نمایش می دهد که به علایق و فعالیت های شما در این محیط نزدیک باشد.

به طور مثال اگر شما به گل و گیاه علاقه داشته باشید و پست‌ها و پیج‌های متعددی را در این زمینه دنبال کنید، تصاویری که هشتگ اینستاگرام مربوط به گل و گیاه دارند، بیشتر در قسمت اکسپلور شما نمایش داده می شود. پس به طبع اگر به طور مثال شما صاحب کسب و کاری درباره کیف و کفش هستید و از هشتگ های مربوط به آن استفاده کنید، دوست داران این گونه محصولات ممکن است شما را در بخش اکسپلور اینستاگرامشان ببینند.

همچنان در چند سال اخیر امکان فالو کردن هشتگ اینستاگرام هم میسر شده که به دنبال آن ارزش هشتگ گذاری در اینستاگرام را بیش از پیش کرده است.

*) دلیل دوم اهمیت هشتگ اینستاگرام ، در سرچ کاربران است. بسیاری از مواقع افراد برای پیدا کردن محتوای مورد نیازشان از هشتگ اینستاگرام برای جست‌وجو استفاده می کنند. نمایش داده شدن پست شما در بخش هشتگ اینستاگرام می تواند باعث جذب مخاطب و یا مشتری برای پیج شما شود.

اصول مهم هشتگ گذاری در اینستاگرام

نحوه استفاده صحیح از هشتگ در اینستاگرام

1: بیش از حد از هشتگ اینستاگرام استفاده نکنید

بی‌شک افراط و تفریط در هر کاری زیان بار است. با استفاده بیش از حد از هشتگ اینستاگرام مخاطبان را خسته نکنید. با این کار بنظر می رسد که شما به طور مبالغه آمیزی قصد در جذب مخاطب به صورت غیر اصولی هستید. بعلاوه استفاده افراطی از هشتگ اینستاگرام می تواند باعث شناسایی صفحه شما به عنوان اسپم شود.

2:هر کلمه ای هشتگ اینستاگرام نیست!

از کلمه‌های نامربوط برای پستتان استفاده نکنید! سعی کنید واژه‌های پرمخاطب مربوط به کسب و کارتان را بشناسید. و از آنها در زیر و یا در کامنت های پستتان استفاده کنید. هشتگ اینستاگرام در سه دسته طبقه بندی می شوند:

-) هشتگ توضیح:

هشتگ اینستاگرام توضیح از متداول ترین ها هستند. که برای بیان کلی موضوعات به همراه مجموعه مرتبط و مترادفشان استفاده می شوند.

-) هشتگ برند:

این نوع از هشتگ اینستاگرام غالبان برای پیج های کاری و یا برند ها کاربرد دارد. به این صورت که زیر پست‌ها،هشتگ های مربوط و یا معرف برند به کار برده می شود.

-) هشتگ کمپین:

استفاده از این نوع هشتگ ها معمولا به صورت دوره ای و برای مدت محدود است. این نوع از تگ ها که به عنوان هشتگ های پروژه نیز شناخته می شوند،برای رویدادهای خاصی همچون مسابقات و یا رویداد های خاص استفاده می شوند.

3:هشتگ ها را آنالیز کنید

اگر به فکر در نظر گرفتن مجموعه ای از هشتگ های متناسب با فعالیتتان را دارید، قبل از انتخاب تگ ها را در اینستاگرام آنها را جست و جو کنید.این کار به شما کمک می کند تا ایده های بهتری در رابطه با محتوای متناسب با هشتگ در نظر بگیرید. شما می تونید میزان محبوبیت، تعداد محتوا ها،مترادف های مربوط و یا محتوا های برتر آن موضوع را بررسی کنید. تا در نهایت انتخاب هوشمندانه تری داشته باشد.

4: تنها از هشتگ های محبوب استفاده نکنید

تصور غلطی که بسیاری از افراد در رابطه با هشتگ گذاری در اینستاگرام دارند این است که اکثرا از هشتگ های پربازدید و پرکاربرد استفاده کنند. درست است که استفاده از هشتگ های پر کاربرد تاثیر گذار است. اما در نظر داشته باشید که بعد از مدت کوتاهی پس از انتشار، پستتان در زیر دریایی از پست های دیگر مدفون می شود. و ممکن است حتی بعد از چند ساعت به سختی بشود آن را یافت. پس یادتان باشد از هشتگ های خاص تر در کنار تگ های محبوب نیز استفاده کنید.

5: عبارت های کوتاه و مفهومی را انتخاب کنید

انتخاب عبارت های بلند برای هشتگ راه چندان مناسبی نیست. زیرا افرادی کمی تمایل به جست‌وجوی عبارت های بلند دارند. به همین دلیل همواره توصیه میشود تا عبارت‌هایی که مفهوم مرتبط و نزدیکی با تصویر یا متن شما را دارند انتخاب کنید تا میزان تاثیرگذاری بالاتری داشته باشد.

هشتگ گذاری در اینستاگرام

هایجک یا هشتگ‌ربایی چیست؟

بسیاری از کسب‌وکارها در اینستاگرام به واسطه انتخاب درست و هوشمندانه از هشتگ گذاری در اینستاگرام به بازدید و مخاطبان زیادی دست پیدا کرده‌اند. اما برخی از افراد سودجو برای رسیدن به موفقیت زودهنگام این هشتگ ها را به نفع خودشان کپی می کنند. هایجک یا هشتگ ربایی یکی از روش های اشتباه در بازاریابی و استفاده اشتباه از هشتگ‌ها می‌باشد. از اخداف اصلی این افراد برای هشتگ‌ربایی دریافت بازدید های بیشتر میباشد. در صورتی که این اقدام گاها نتیجه عکس دارد و می‌تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد. استفاده از هشتگ های جنجالی یا به اصطلاح ترند شده می تواند یکی از مواردی باشد که به اعتبار پیج آسیب جدی وارد می‌کند.

نحوه جلوگیری از هایجک هشتگ‌ها:

همانظور که در بخش های بالاتر نیز اشاره کردیم هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از اقدامات مهم و ضروری برای برندسازی و افزایش مخاطب می‌باشد. کارشناسان حوزه اینستاگرام روش های متفاوتی را برای جلوگیری از هشتگ‌ربایی مشخص کرده‌اند. به طور مثال استفاده از هشتگ‌های ترغیب کننده که حس مثبتی به بیننده نسبت به برند شما میدهد یکی از راهکارهاییست که حتی در صورت کپی و استفاده توسط فرد دیگری برای پیج شما اثرات مثبت به همراه دارد.

در برخی موارد افرادی بوسیله قرار دادن هشتگ های یک برند در زیر پست‌های منفی به اعتبار و نام یک برند یا کسب و کار بزرگ آسیب وارد می‌کنند. بنابراین گاهی اوغات شرکت یا برند های مطرح سعی می کنند تا از هشتگ های برند در زیر پست‌هایشان استفاده نکنند.

جمع بندی

بدون شک برای دیده شدن و جذب مخاطب در اینستاگرام باید قوانین و نکاتی را رعایت کرد تا به موفقیت رسید. در این مقاله به عنوان دلایل و نکات اصلی هشتگ گذاری در اینستاگرام پرداختیم. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

2 پاسخ به “نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام”

tehrani

خیلی ممنون محتوای جالبی بود این روز ها که طرف حتی از تبلیغات لوله بازکنی برچسب ها استفاده نمیکنه و اینترنتی سفارش میده دیگه طرح صیانت از فضای مجازی نباید این راحتی و سرعت توی کارها رو از مردم بگیره امیدوارم یه فکری به حال مردم بکنن طرف الان برای لوله بازکنی هم اینترنتی سفارش میده چه برسه به سایر کارهای مهم که به اینترنت وابسته هستن

سحر فرزانه نژاد

دقیقا همین طوره! ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

13 − یک =