پرواز به سوی صفحه اکسپلور اینستاگرام

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 8 ماه قبل

با ما همراه باشید تا دریابید اکسپلور اینستاگرام چیست؟ و چگونه به اکسپلور برسیم و دراین زمینه نکات بیشتری را یاد خواهیم گرفت.
نحوه راه پیدا کرد پست‌ها در اکسپلور اینستاگرام

اینستاگرام شبکه اجتماعی بسیار محبوبی است. که مخاطبان زیادی از سراسر جهان دارد. این شبکه بخش‌‌‌های متنوعی دارد. قسمت اکسپلور جولانگاه پست‌‌‌های مهم و پر بازدید است. و بسیاری از افراد و کسب و کار‌ها تلاش فراوانی برای رسیدن به آن نقطه می‌کنند. اما به راستی رعایت چه نکاتی برای رفتن به قسمت اکسپلور لازم است؟در این مقاله به بررسی قسمت اکسپلور اینستاگرام و روش هایی دیده شدن در آن را توضیح می‌دهیم. پس در ادامه هراه ما باشید…

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام قسمت مخصوصی است که پست هایی که شما صفحات آنها دنبال نکرده اید، از سراسر دنیا نمایش داده می‌شود. آیکون این بخش به صورت یک ذره بین پایین صفحه قرار دارد.نمایش این پست‌ها برای کاربران کاملا آنالیز شده و بر اساس سیاست‌‌‌های خاصی است. الگوریتم‌‌‌های هوشمند اینستاگرام با رصد دقیق حرکات شما در اینستاگرام، پست هایی که لایک می‌کنید و صفحاتی که به آنها سر می‌زنید، مجموعه ای گرد آوری می‌کند و به شما نشان می‌دهند.

به نوعی می‌توان گفت: پست‌‌‌های اکسپلور بازتابی از رفتار‌‌‌های شما در این شبکه است. برای همین گاهی تصور برخی افراد از اکسپلور اینستاگرام و رفتن به آن توهمی‌بیش نیست. زیرا اکسپلور هر فرد با فرد دیگری بر اساس علایقش متفاوت است.ناگفته نماند الگوریتم‌‌‌های اینستاگرام تنها به حرکات شما وابسته نیست. گاهی فعالیت دوستانتان یا کسانی که شما آنها را فالوو می‌کنید در این روند موثر است.

چرا به اکسپلور نیاز داریم؟

پست هایی با تعامل بالا، لایک زیاد و …به اکسپلور اینستاگرام می‌رسند. در واقع پست هایی که به اکسپلور میرسند بدون در نظر گرفتن فالوور و تبلیغات می‌باشد. و اکسپلور هر شخصی شامل پست‌‌‌های مشابه ای است که روی آن بیشتر ایستاده و الگوریتم‌‌‌های اینستاگرام علاقه افراد را به خوبی درک می‌کند.

نمایش تصاویر در اکسپلور اینستاگرام

چگونه پستمان را به اکسپلور ببریم؟

اگر شما کسب و کاری دارید و نمایش پست هایتان در اکسپلور اینستاگرام برایتان خیلی مهم است، باید بدانید ظاهر شدن پستها در اکسپلور اینستاگرام بی قاعده و بر اساس شانش نیست. بلکه مولفه‌‌‌های مهمی‌در این بین دخیل است که در ادامه به عنوان برخی از آنان می‌پردازیم.

۱. مخاطبان خودتان را هوشیارانه آنالیز کنید

برای رسیدن به هدف اصلیتان ابتدا شما باید برای مخاطبانتان ارزش قائل شوید. گروه هدفتان را بشناسید و بر حسب نیاز‌‌‌های آنان تولید محتوا کنید.(برای خواندن مقاله‌‌‌های بیشتر درباره تولید محتوا اینجا کلیک کنید.) وقتی هدف اصلی شما موفقیت مشخص باشد برای رسیدن به آن باید تلاش و مطالعه کنید. باید ازخودتان بپرسید مخاطبان من چه چیز هایی دوست دارند و یا به چه چیز هایی نیاز دارند؟ و بعد از آن به برقراری تعامل مثبت با آنها مشغول شوید.

۲. جذابیت بصری را فراموش نکنید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است. پس از تاثیر تصاویر با کیفیت و زیبا غافل نشوید. تصاویر نماینده شما هستند و نقش اصلی معرفی را برای جذب مخاطب بازی می‌کنند. یکی از مهم ترین موارد برای دیده شدن یک عکس جدابیت آن است. سعی کنید همواره عکس هایی را به اشتراک بگذارید که زیبا، خوش رنگ و لعاب، متفاوت، با کیفیت و با کادر بندی مناسب باشند. با رعایت این موارد شما شانس خود را برای دیده شدن در قسمت اکسپلور اینستاگرام بالا می‌برید.

۳. از هشتگ‌ها استفاده کنید

بسیاری از افراد قدرت هشتگ‌ها را نادیده می‌گیرند. اما بر اساس آمار و تجربه هشتگ‌ها یکی از مولفه‌‌‌های مهم دستیابی مخاطبان به پست‌ها هستند.با هشتگ ها همیشه شانسی به عکس هایتان برای دیده شدن بدهید.یادتان باشد حتما از هشتگ‌‌‌های متناسب با موضوعتان استفاده کنید.و هشتگ گذاری را به زبان‌‌‌های فارسی و انگلیسی انجام دهید.

۴. برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام مخاطبان را فعال کنید

یکی از مواردی که برای الگوریتم اینستاگرام درباره گلچین کردن پست‌ها برای اینستاگرام مهم است، کامنت‌ها نظرات است. شما باید با ساخت و انتشار محتوای تعاملی کاربران را وادار و ترغیب به فعالیت کنید. باید کاری کنید تا مخاطبان دوست داشته باشند نظرات و فکارشان را بنویسند و پست‌‌‌های شما را لایک کنند و برای دوستانشان ارسال کنند.صفحه ای که مخاطبان منفعل داشته باشد،پیج پر قدرتی نیست. زیرا صرفا بیننده دارد و رابطه تعاملی بین تولید کننده محتوا و بیننده آن برقرار نیست. شما می‌توانید برای یادگیری نکات تولید محتوای تعاملی اینجا کلیک کنید.

از دیگر موارد تاثیرگذار در افزایش میزان تعامل کال تو اکشن (call to action) است. این فرایند که به تازگی گسترش چشمگیزی داشته محرک خوبی برای تشویق مخاطبان برای لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک گذاری پست با سایر افراد است. پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله “معجزه کال تو اکشن در اینستاگرام + نمونه‌‌‌های تصویری از کال تو اکشن” را مطالعه نمایید.

۵. از تمامی‌امکانات اینستاگرام بهره ببرید

اینستاگرام در هر اپدیت امکانات تازه ای متنشر می‌کند. اگر به طور حرفه ای به فعالیت در این محیط مشغول هستید.بروز رسانی‌‌‌های جدید را چک کنید و از پتانسیل‌‌‌های این بستر نهایت استفاده را کنید. ازقابلیت‌‌‌های دیگر پست‌ها امکان تگ کردن است. شما می‌توانید افراد یا کسب کار‌‌‌های مرتبط به پستتان را تگ کنید تا ارزش و رتبه محتوای خودتان را بالا تر ببرید. اضافه کردن لوکیشن هم از دیگر معیار هاییست که شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد، اما در روند نمایش پست‌ها برای افراد تاثیر گذار است.

۶. اکانت اینستاگرامتان را از حالت شخصی خارج کنید

شاید یکی از اولین نکات دیده شدن تصاویر در اکسپلور اینستاگرام را بتوان خارج کردن اکانت از حالت شخصی یا پرایوت دانست. بدیهی است که اگر این نکته را در نظر نداشته باشید، الگوریتم‌‌‌های این برنامه برای حافظت از حریم شخصی شما پست هایتان را در معرض دید عموم قرار نمی‌دهند. همچنین تجربه ثابت کرده است که اکانت‌‌‌های کاری یا همان business profile شانس بیشتری برای دیده شدن در این قسمت دارند. برای یادگیری نحوه ساخت و تبدیل حالت اکانت معمولی به پیج کاری اینجا کلیک کنید.

۷. زمان فعال بودن مخاطب را شناسایی کنید

احتمال رسیدن پست به اکسپلور اینستاگرام در زمانی که کاربران بیشتری در این اپلیکیشن هستند زیاد است. پس پست هایتان را در زمان فعال بودن فالوور‌ها منتشر کنید تا با بیشتر دیده شدن و لایک بیشتر گرفتن ؛ زودتر به اکسپلور اینستاگرام خواهد رسید.

۸. پستهای اکسپلور را بررسی کنید

پست هایی که در اکسپلور اینستاگرام هستند را هوشمندانه بررسی کنید و سعی کنید از آن‌ها الگو برداری کنید. چون اکسپلورتان بر اساس علاقه و کاربرد روزمرتان عمل میکند ؛ بهترین الگوبرداری برای رسیدن به اکسپلور همان پست هایی است که به اکسپلور رسیده اند پس از آن‌ها غافل نشوید.

۹. کال تو اکشن مهم است

کال تو اکشن باعث افزایش تعامل بین ادمین و مخاطب می‌شود و با تبادل نظر پست دیده می‌شود و از راه‌‌‌های رسیدن به اکسپلور قطعا افزایش تعامل است. پس قدرت Call to action در رسیدن به اکسپلور در اینستاگرام را دست کم نگیرید.

۱۰. اینفلوئنسر مارکتینگ اثر گذار است

شما گاهی برای رسیدن به اکسپلور اینستاگرام نیاز دارید مدتی با یک اینفلوئنسر کار کنید. اما برای این کار سعی کنید بهینه هزینه کنید. شما برای این همکاری می‌توانید از اینفلوئنسر مورد اعتمادتان درخواست تبلیغ کنید تا محصولاتتان بیشتر دیده شوند و به اکسپلور برسند.

۱۱. فیلم‌‌‌های جذاب بسازید

در چند وقت گذشته محبوبیت فیلم‌‌‌های اینستاگرامی‌اعم از چالش‌ها، معرفی محصولات، اطلاعات سفرنامه ای و … بسیار بیشتر شده است. توصیه می‌شود با این روند پیش بروید و با ساخت ویدیو‌‌‌های جذاب به صفحه اکسپلور اینستاگرام پرواز کنید.

۱۲. روند کاری خود را تحلیل کنید

در feed روند کار هایتان را بررسی کنید و با تجاربی که به دست آورده اید کار پیجتان را ارتقا دهید و کم و کاستی‌ها را جبران کنید تا به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسید و بیشتر دیده شوید.

نمایش پست‌‌‌های اینستاگرام در اکسپلور

جمع بندی

درست است که نمایش پست‌ها در اکسپلور مزیت مهمی‌برای مشاغل آنلاین و حتی پیج‌‌‌های معمولی است.اما توصیه می‌کنم اکسپور را دغدغه اصلی خودتان نکنید. اگر شما بر روی کیفیت محتوا و خدماتی که ارائه می‌دهید تمرکز کنید و دنبال کنندگان و مشتری‌‌‌های وفادار خودتان را پیدا کنید، خواه ناخواه اتفاق‌‌‌های خوبی برای شما می‌افتد. و ممکن است به راحتی در صفحه اکسپلور بسیاری از افراد ظاهر شوید.در آخر امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *