نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام و پرواز به سوی دیده شدن

نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام

درباره‌ی نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام چه میدانید‌؟ اینستاگرام شبکه اجتماعی بسیار محبوبی است. که مخاطبان زیادی از سراسر جهان دارد . این شبکه بخش‌های متنوعی دارد. قسمت اکسپلور جولانگاه پست های مهم و پر بازدید است. و بسیاری از افراد و کسب و کار ها تلاش فراوانی برای رسیدن به آن نقطه می کنند. اما به راستی رعایت چه نکاتی برای رفتن به قسمت اکسپلور لازم است؟در این مقاله به بررسی نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام و روش هایی دیده شدن در آن را توضیح می دهیم. پس در ادامه هراه ما باشید...

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام قسمت مخصوصی است که پست‌هایی که شما صفحات آنها دنبال نکرده‌اید‌، از سراسر دنیا نمایش داده می شود‌. آیکون این بخش به صورت یک ذره بین پایین صفحه قرار دارد‌. نمایش این پست‌ها برای کاربران و نحوه وروپ به اکسپلور‌، کاملا آنالیز شده و بر اساس سیاست‌های خاصی است‌. الگوریتم‌های هوشمند اینستاگرام با رصد دقیق حرکات شما در اینستاگرام‌، پست‌هایی که لایک می کنید و صفحاتی که به آنها سر می زنید‌، مجموعه‌ای گردآوری می کند و به شما نشان می دهند‌.

به نوعی می توان گفت‌: پست‌های اکسپلور بازتابی از رفتار‌های شما در این شبکه است‌. برای همین گاهی تصور برخی افراد از نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام توهمی بیش نیست‌. زیرا اکسپلور هر فرد با فرد دیگری بر اساس علایقش متفاوت است‌. ناگفته نماند الگوریتم‌های اینستاگرام تنها به حرکات شما وابسته نیست‌؛ گاهی فعالیت دوستانتان یا کسانی که شما آنها را فالوو می کنید در این روند موثر است.

چرا به اکسپلور نیاز داریم‌؟

نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام اینگونه است که پست‌هایی با تعامل بالا‌، لایک زیاد و ...به اکسپلور اینستاگرام می رسند‌. در واقع پست‌هایی که به اکسپلور میرسند بدون در نظر گرفتن فالوور و تبلیغات می‌باشد‌. و اکسپلور هر شخصی شامل پست‌های مشابه ای است که روی آن بیشتر ایستاده و الگوریتم‌های اینستاگرام علاقه افراد را به خوبی درک می کند‌.

نمایش تصاویر در اکسپلور اینستاگرام

بررسی چگونگی نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام

اگر شما کسب و کاری دارید و نمایش پست‌هایتان در اکسپلور اینستاگرام برایتان خیلی مهم است، باید بدانید که نحوه ورود به اکسپلور و ظاهر شدن پستها در اکسپلور اینستاگرام بی قاعده و بر اساس شانش نیست‌. بلکه مولفه‌های مهمی در این بین دخیل است که در ادامه به عنوان برخی از آنان می پردازیم.

۱ . مخاطبان خودتان را هوشیارانه آنالیز کنید

برای رسیدن به هدف اصلیتان ابتدا شما باید برای مخاطبانتان ارزش قائل شوید‌. گروه هدفتان را بشناسید و بر‌حسب نیاز‌های آنان تولید محتوا کنید‌. برای خواندن مقاله‌های بیشتر درباره تولید محتوا از بخش تولید محتوای وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید‌. وقتی هدف اصلی شما موفقیت مشخص باشد برای رسیدن به آن باید تلاش و مطالعه کنید‌. باید ازخودتان بپرسید مخاطبان من چه چیز هایی دوست دارند و یا به چه چیز هایی نیاز دارند؟ و بعد از آن به برقراری تعامل مثبت با آنها مشغول شوید.

۲. جذابیت بصری را فراموش نکنید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است‌. پس از تاثیر تصاویر با‌کیفیت و زیبا غافل نشوید‌. تصاویر نماینده شما هستند و نقش اصلی معرفی را برای جذب مخاطب بازی می‌کنند‌. یکی از مهم‌ترین موارد برای دیده شدن یک عکس جذابیت آن است‌. سعی کنید همواره عکس‌هایی را به اشتراک بگذارید که زیبا‌، خوش رنگ و لعاب‌، متفاوت‌، با‌کیفیت و با کادر‌‌بندی مناسب و در کنار آن طراحی چیدمان اینستاگرام باشند‌. با رعایت این موارد شما شانس خود را برای دیده شدن در قسمت اکسپلور اینستاگرام بالا می برید و از راه‌های مناسب در نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام است‌.

۳ . از هشتگ ها استفاده کنید

بسیاری از افراد قدرت هشتگ‌ها را نادیده می گیرند. اما بر اساس آمار و تجربه هشتگ ها یکی از مولفه های مهم دستیابی مخاطبان به پست ها هستند‌. با هشتگ‌ها همیشه شانسی به عکس‌هایتان برای دیده شدن بدهید‌. یادتان باشد حتما از هشتگ‌های متناسب با موضوعتان استفاده کنید و هشتگ گذاری را به زبان‌های فارسی و انگلیسی انجام دهید.

۴. برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام مخاطبان را فعال کنید

یکی از مواردی که برای الگوریتم اینستاگرام درباره گلچین کردن پست‌ها و نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام مهم است، کامنت‌ها و نظرات است‌. شما باید با ساخت و انتشار محتوای تعاملی کاربران را وادار و ترغیب به فعالیت کنید. باید کاری کنید تا مخاطبان دوست داشته باشند نظرات و فکارشان را بنویسند و پست‌های شما را لایک کنند و برای دوستانشان ارسال کنند‌. صفحه‌ای که مخاطبان منفعل داشته باشد‌، پیج پرقدرتی نیست. زیرا صرفا بیننده دارد و رابطه تعاملی بین تولید کننده محتوا و بیننده آن برقرار نیست‌.

از دیگر موارد تاثیرگذار در افزایش میزان تعامل کال تو اکشن (call to action) است. این فرایند که به تازگی گسترش چشمگیزی داشته محرک خوبی برای تشویق مخاطبان برای لایک کردن ، کامنت گذاشتن و اشتراک گذاری پست با سایر افراد است.

۵ . از تمامی امکانات اینستاگرام بهره ببرید

اینستاگرام در هر آپدیت امکانات تازه‌ای متنشر می کند و کاربران را شگفت زده میکند‌. اگر به طور حرفه‌ای به فعالیت در این محیط مشغول هستید‌. بروز رسانی‌های جدید را چک کنید و از پتانسیل‌های این بستر نهایت استفاده را کنید‌. از قابلیت‌های دیگر پست‌ها امکان تگ کردن است‌. شما می توانید افراد یا کسب کار‌های مرتبط به پستتان را تگ کنید تا ارزش و رتبه محتوای خودتان را بالا تر ببرید‌. اضافه کردن لوکیشن هم از دیگر معیار‌هاییست که شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد‌، اما در روند نمایش پست‌ها برای افراد تاثیر گذار است.

چرا استفاده از این امکانات توصیه میشود‌؟ از نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام استفاده از امکانات اینستاگرام است‌. افرادی که در شبکات اجتماعی فعالیت میکنند‌؛ به به روز بودن بسیار اهمیت میدهند‌. اینستاگرام نیز از دسته اپلیکیشن‌های پویایی است که دائم الگوریتم‌هایش را به روز میکند پس شما به عنوان کسی که یک پیج را مدیریت میکنید با استفاده از امکانات به روز این برنامه‌، به کاربران خود نشان میدهید که با اینستاگرام آپدیت هستید و از ترند‌های دنیا با خبرید و کاربران شما را به عنوان یک پیج به رزو میشناسند و اعتماد سازی ایجاد میشود‌.

۶ . اکانت اینستاگرامتان را از حالت شخصی خارج کنید

شاید یکی از اولین روش‌ها در نحوه ورود به اینستاگرام را بتوان خارج کردن اکانت از حالت شخصی یا پرایوت دانست. بدیهی است که اگر این نکته را در نظر نداشته باشید‌، الگوریتم‌های این برنامه برای حافظت از حریم شخصی و امنیت اکانت اینستاگرامتان شما پست‌هایتان را در معرض دید عموم قرار نمی‌دهند‌. همچنین تجربه ثابت کرده است که اکانت‌های کاری یا همان business profile شانس بیشتری برای دیده شدن در این قسمت دارند‌. برای یادگیری نحوه ساخت و تبدیل حالت اکانت معمولی به پیج کاری اینجا کلیک کنید.

۷ . زمان فعال بودن مخاطب را شناسایی کنید

احتمال رسیدن پست به اکسپلور اینستاگرام در زمانی که کاربران بیشتری در این اپلیکیشن هستند زیاد است . پس پست هایتان را در زمان فعال بودن فالوورها منتشر کنید تا با بیشتر دیده شدن و لایک بیشتر گرفتن‌؛ زودتر به اکسپلور اینستاگرام خواهد رسید‌. از نکات نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام‌، شناخت تایمی است که کاربران بیشتری در اینستاگرام حضور دارند‌.

۸ . پستهای اکسپلور را بررسی کنید

پست‌هایی که در اکسپلور اینستاگرام هستند را هوشمندانه بررسی کنید و سعی کنید از آن ها الگو برداری کنید این بررسی و الگوبرداری از نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام است‌. چون اکسپلورتان بر اساس علاقه و کاربرد روزمرتان عمل میکند‌؛ بهترین الگوبرداری برای رسیدن به اکسپلور همان پست‌هایی است که به اکسپلور رسیده‌اند پس از آنها غافل نشوید .

۹ . کال تو اکشن مهم است

کال تو اکشن باعث افزایش تعامل بین ادمین و مخاطب می شود و با تبادل نظر پست دیده می شود و از راه های رسیدن به اکسپلور قطعا افزایش تعامل است . پس قدرت Call to action در رسیدن به اکسپلور در اینستاگرام را دست کم نگیرید‌. از نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام این است که تا حدودی به کامنت‌ها پاسخگو باشید و با کاربران و فالوور هایتان تعامل کنید‌.

۱۰ . اینفلوئنسر مارکتینگ اثر گذار است

برای دانستن نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام نیاز دارید مدتی با یک اینفلوئنسر کار کنید . اما برای این کار سعی کنید بهینه هزینه کنید . شما برای این همکاری می توانید از اینفلوئنسر مورد اعتمادتان درخواست تبلیغ کنید تا محصولاتتان بیشتر دیده شوند و به اکسپلور برسند‌. صد البته تبلیغات هدفمند اینستاگرامی از راه‌های موثر و نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام نیز هستند‌.

۱۱ . فیلم‌های جذاب بسازید

در چند وقت گذشته محبوبیت فیلم‌های اینستاگرامی اعم از چالش ها‌، معرفی محصولات‌، اطلاعات سفرنامه ای و ... بسیار بیشتر شده است‌. توصیه می شود با این روند پیش بروید و با ساخت ویدیو‌های جذاب به اکسپلور برسید و در لیست نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام خود این مورد را نیز اضافه کنید.

۱۲ . روند کاری خود را تحلیل کنید

در feed روند کار هایتان را بررسی کنید و با تجاربی که به دست آورده‌اید کار پیجتان را ارتقا دهید و کم و کاستی‌ها را جبران کنید تا به نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام برسید و بیشتر دیده شوید .

نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید‌. در این مقاله به نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام اشاره شد‌. اگر در این رابطه اطلاعاتی دارید ممنون میشویم که با ما درمیان بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

هفده + 5 =