• طراحی چیدمان پیج اینستاگرام و جذاب‌ترین دیزاین‌های 2021

  نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته اینستاگرام تقریبا 1 ماه قبل

  امروزه اینستاگرام به یکی شبکه اجتماعی محبوب تبدیل شده است و این عامل باعص بوجود آمدن کسب و کار ها و بستری مناسب برای شکل گیری فعالیت های مختلف شده است. یکی از عوامل مهم در این بین نحوه چیدمان پیج اینستاگرام برای مخاطبین می باشد. که یکی از مهم ترین عوامل جذب مخاطب محسوب میشود. در این مقاله ما به برخی از خلاقانه ترین ایده های طراحی ظاهر پیچ اینستاگرام خواهیم پرداخت. پی ای محتوا را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید…
  نحوه طراحی چیدمان پیج اینستاگرام

  آشنایی با طراحی چیدمان پیج اینستاگرام به پیج شما کمک میکند تا فالوور‌های هدفش را پیدا کند‌. در ادامه ایده برای پست اینستاگرام دریافت خواهیم کرد‌.

  امروزه در عصر تکنولوژی هنوز هم که هنوزه زیبایی حرف اول را میزند‌. حتی در خرید‌های اینترنتی بلاشک وبسایت‌ها و پیج های اینستاگرامی که از تم‌های زیبا و چشم نواز استفاده میکنند‌؛ شانس فروش بالاتری را دارند‌. این موضوع به قدری مورد توجه آنلاین‌شاپ و مشتری‌هایشان قرار گرفته که ایده برای پست اینستاگرام مطلبی است که صاحب هر کسب و کاری به دنبال آن است‌. پس با ما همراه باشید تا خلاقیتتان و فروشتان دو چندان شود‌.

  جلوه بصری پیج اینستاگرام چقدر اهمیت دارد‌؟

  داگر در اینستاگرام صاحب کسب و کار هستید توصیه میشود به هیچ عنوان از جلوه بصری غافل نشوید‌. هرچقدر شما از اینگیجمنت‌های بالایی برخوردار باشید و تبلیغات اینستاگرامی ارائه دهید‌؛ اما تم مناسبی برای تصاویر اینستاگرامتان درنظر نگیرید‌؛ زحمتتان دو چندان و رسیدن به موفقیت برایتان کمی دشوار‌تر خواهد بود‌.

  حالا چرا طراحی چیدمان پیج اینستاگرام اینقدر اهمیت دارد‌؟ شاید اگر بدانید که اولین برند‌ها و آنلاین‌شاپ ها با ارائه جلوه بصری توانستند توسعه پیدا کنند‌؛ به در نظر گرفتن تم برای پست‌هایتان‌، قانع شوید‌. به گفته اینستاگرام ۳۰ درصد از کاربران اولین کالایی که توجهشان جلب میکند‌؛ آن را سفارش میدهند و میخرند‌. حالا این ۳۰ درصد علاوه بر بررسی اعتماد سازی آنلاین‌شاپ به جلوه بصری آن پیج نیز جلب شده اند‌.

  حالا خودتان را آنلاین شاپی فرض کنید که محصولاتان در اکسپلور نمایش داده شده و میخواهید همان ۳۰ درصد از شما خرید کنند تا زمینه ساز خرید‌های دیگر و خرید‌های اقوام آنها باشید‌؛ شما باید توجه ویژه‌ای به تم و طراحی چیدمان پیج اینستاگرامتان باشید‌.

  راهکار‌های تقویت طراحی چیدمان پیج اینستاگرام

  شما علاوه بر تم برای تصاویر و خلاقیت جهت ایجاد جلوه بصری دلنواز که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت‌؛ نیاز به رعایت یکسری موارد دارید که این موارد که در ادامه به آن اشاره میشود از راهکار‌های تقویت چیدمان اینستاگرامتان محسوب میشود‌؛ این موارد به شرح زیر است‌:

  1. ارائه تبلیغات اینستاگرامی مناسب و مطمئن که در آن بخش فالوور هدف خود را پیدا کنید تا فروش مناسبی در زمان کم عایدتان شود‌.
  2. استفاده از هشتگ‌ها را دست کم نگیرید‌؛ هشتگ‌ها از راه‌های رایگان تبلیغات محصولات شما هستند اما هر هشتگی نمیتواند این کار را برایتان انجام دهد‌. حتما به دنبال هشتگ‌های مرتبط باشید و به هیچ وجه به فکر گول زدن مخاطب نباشید چون قطعا مخاطبان باهوش‌تر از شما هم هستند که در دامتان نیفتند‌.
  3. اینگیجمنت‌های اینستاگرام را جدی بگیرید و در فضای آنلاین‌شاپ خود فضایی صمیمی ایجاد کنید و فضای خشک حاکم نکنید‌. برای این کار از قابلیت‌های استوری اینستاگرام بهره بگیرید‌.
  4. کپشن‌نویسی حرفه‌ای را پیش بگیرید‌. از نوشتن کپشن‌های طولانی خودداری کنید و در حد حوصله فالوو‌رهایتان بنویسید و حتما در کپشن قیمت محصولاتتان را بنویسید اینگونه به وقت مشتری ارزش قائل شده‌اید‌.

  بررسی چند ایده پست اینستاگرام برای آنلاین شاپ شما

  ۱‌. رنگ

  رنگ اولین چیزی است که توجه مخاطب را جلب میکند‌. در موضوع طراحی چیدمان پیج اینستاگرام حرف اول را میزند‌. رنگ برای مخاطب شما ایجاد حس شادابی میکند‌؛ هر چند که رنگ هم مثل عطر سلیقه‌ای است اما این خلاقیت شماست که از رنگ‌ها بهترین استفاده را کنید تا بازده آن به سرعت به شما بازگردد‌.

  برای انتخاب رنگ مناسب میتوانید از مخاطبانتان نیز ایده بگیرید و با نظر‌سنجی سلیقه بیشتر مخاطبانتان را بدست بیاوردید که این موضوع بسیار توصیه میشود چون مخاطب شما این حس را پیدا میکند که تیم شما به سلایق آنها ارزش و احترام قائل است و او را یک قدم برای خرید تشویق می کند‌.

  اما بطور کلی با در نظر گرفتن فضای اینگیجمنت اینستاگرام میتوانم بگویم که تم‌های رنگ روشن که حس جوانی و سرزندگی دارند بسیار مناسب است‌.

  اگر میخواهید در پیجتان سادگی حرف اول را بزند میتوانید یک تم تک رنگ را انتخاب کنید و این رنگ به مرور رنگی میشود که مخاطب شما را با آن میشناسد و به عبارتی به مرور عضوی از برند شما خواهد شد‌.

  توصیه میشود اگر میخواهید مخاطبتان فقط بر محصول شما متمرکز شود از تم سیاه و سفید استفاده شود اینگونه حس کمالگرایی منتقل میشود و توجه مخاطب بصورت ویژه به محصول جلب میشود‌.

  توجه کنید که رنگ‌های پس زمینه انتخابی شما در عکس برداری میتواند بر رنگ محصولتان موثر باشد و محصولتان را تیره و روشن نشان دهد پس توصیه میشود برای حل این موضوع و جلوگیری از سوتفاهم‌، از محصولاتتان فیلم برداری کنید تا انتخاب برای مخاطب راحت باشد و دچار شک در خرید نشوند‌.

  طراحی چیدمان پیج اینستاگرام
  استفاده از تم رنگین کمانی

  ۲‌. سبک

  بین سبک‌های شناخته شده دنیا‌، سبک مینیمالیست مورد پسند درصد بیشتری از مردم بوده است‌. این سبک با حداقل وسایل محیطی جذاب را ایجاد میکند‌؛ در اینجا شما با حذف وسایل اضافه و افزودن وسایل ساده و سبک با رنگ‌های همه پسند توجه مخاطب را به اصل قضیه یعنی محصول جلب میکند‌. توصیه میشود از این سبک جهت طراحی چیدمان پیج اینستاگرام استفاده کنید تا جزئیات اصلی محصول شما بیشتر به چشم بخورد‌.

  ایده برای پست اینستاگرام
  استفاده از یک فیلتر خاص برای همه تصاویر

  ۳‌. چیدمان

  چیدمان افقی

  اگر امکانش باشد توصیه میشود برند کالایتان را افقی بچینید و ردیف کنید تا به چشم مخاطب بیاید و وضوح کاملی به چشم بخورد‌.

  چیدمان ستونی

  چسدمان ستونی مختص به یک موضوع و ایده است و به مخاطب نظم و قاعده خاص پیج شما را القا میکند‌.

  blank
  اجرای یک تم رنگی خاص برای هر ستون

  چیدمان شطرنجی و مورب

  در این نوع از چیدمان‌، محتوا و کالا‌ها را یکی درمیان قرار دهید تا مخاطب ذهن خلاق شما را درک کند‌. قرار دادن کالا بصورت مورب هم نوعی خلاقیت است که ذهن فعال شما را به مخاطب میشناساند‌.

  چیدمان فلت لی

  فلت لی از طراحی چیدمان پیج اینستاگرام است که بسیار مورد توجه واقع شده است و کاملا به خلاقیت ذهن شما وابسته است‌. شما با این تم احساس راحتی میکنید چون از طریق چینشی که در ذهن خود دارید‌؛ احساسات دریافتی خود را از آن به مخاطب ارسال میکنید‌. این مدل از چیدمان در عین مدرن بودن حجم زیادی از احساسات را با خود حمل میکند‌.

  ۴‌. کادر

  حاشیه سازی

  میتوانید صفحه پیش زمینه ساده‌ای در نظر بگیرید و در اطراف آن با استایل‌های مینیمال حاشیه‌هایی ظریف ایجاد کنید اما باید در این کار مهارت داشته باشید وگرنه زحمت شما به باد میرود‌.

  blank
  درنظر گرفتن حاشیه با ابعاد مختلف

  پازل سازی

  پازل سازی کادرسازی مدرنی است که ایده برای پست اینستاگرام است که برای طراحی چیدمان پیج اینستاگرام بسیار توصیه میشود‌. اما این موضوع کمی میتواند پست‌گذاری را مختل کند چون باید توجه کنید ترتیب این‌ها به هم نریزد و پیوسته قرار بگیرند‌.

  blank
  استفاده از تم پازلی

  جمع بندی

  ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به طراحی چیدمان پیج اینستاگرام اشاره شد و در ادامه ایده برای پست اینستاگرام برایتان ارائه شد‌. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید و یا نظری دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

  عکس نویسنده

  نوشته شده توسط نگار حنیفه

  5 1 رای
  رأی دهی به مقاله
  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  View all comments

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای