اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته اینستاگرام تقریبا 25 مرداد 1400

تا به حال به این فکر کرده ای که پادشاه اینستاگرام کیست ؟ پیج هایی که فالوور های زیادی دارد می توانند در اینستاگرام حکم رانی کنند ؟ اما دقت کنید هیچ یک از این ها نمی تواند دل کاربر را بدست آورد مگر این که محتوای ارزشمندی داشته باشد و بتواند تعامل بین مخاطبان خود را افزایش دهد . در این مقاله قرار است این مطالب شفاف سازی شود و شما با اینگیجمنت ریت اینستاگرام که همان نرخ تعامل است ؛ آشنا شویم . فهرست خلاصه مطالب اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست؟اهمیت engagement rate instagram در چیست ؟محاسبه اینگیجمنت ریت…
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام

تا به حال به این فکر کرده ای که پادشاه اینستاگرام کیست ؟ پیج هایی که فالوور های زیادی دارد می توانند در اینستاگرام حکم رانی کنند ؟ اما دقت کنید هیچ یک از این ها نمی تواند دل کاربر را بدست آورد مگر این که محتوای ارزشمندی داشته باشد و بتواند تعامل بین مخاطبان خود را افزایش دهد . در این مقاله قرار است این مطالب شفاف سازی شود و شما با اینگیجمنت ریت اینستاگرام که همان نرخ تعامل است ؛ آشنا شویم .

اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست؟

گفته شد که اینگیجمنت ریت اینستاگرام همان نرخ تعامل در اینستاگرام می باشد که این موضوع بیشتر در بخش اکسپلور دیده می شود چون خودتان می دانید که فضای اکسپلور فضای خیلی عمومی تر از بخش های دیگر در این اپلیکیشن می باشد .

اینگیجمنت ریت مهم ترین چیز برای پیج های بزرگ حتی پیج های کاری و تجاری تلقی می شود که در نبود آن رسما محتوای شما ارزشی نخواهد داشت . در واقع اینگیجمنت ریت اینستاگرام ( engagement rate in instagram ) به بیشتر دیده شدن پیج شما کمک می کند .

نرخ تعامل در واقع معیار اندازه گیری تعامل مخاطب با محتواست . این یعنی مردم تا چه مقدار با پیج شما ارتباط برقرار کرده و این قضیه را می توان با تعداد لایک ها ، تعداد فالوور ، کامنت ها و … به خوبی متوجه شد .

اگر اینگیجمنت ریت اینستاگرام شما بالا باشد خیلی راحت می توانید فالوور بیشتری جذب کنید و در کنار آن ها تبلیغات در اینستاگرام بگیرید.

اعوامل افزایش دهنده میزان اینگیجمنت ریت اینستاگرام

اهمیت engagement rate instagram در چیست ؟

تولید محتوای ارزشمند در صفحات اینستاگرام باعث افزایش نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت ریت می شود . و این موضوع ۲ دلیل دارد :

  1. بالا بودن اینگیجمنت ریت اینستاگرام نشان می دهد شما محتوای عالی ایجاد کرده اید و محتوا مورد پسند کاربران بوده است .
  2. بالا بودن اینگیجمنت ریت اینستاگرام نشان می دهد که شما دنبال فالوور های فیک نیستید و صفحه شما ارزشمند است .

این دو دلیل نشان می دهد که نرخ تعامل در اینستاگرام ، به صفحه شما اعتبار می دهد و شما می توانید کمپین ها تبلیغاتی در پیج خود بسازید و حتی از این اعتبار برای شناخته شدن بردنتان استفاده کنید .

محاسبه اینگیجمنت ریت اینستاگرام

۱ . محاسبه فرمولی

شما می توانید تعداد لایک هایتان را به علاوه ی تعداد کامنت کنید و جوابش را به تعداد فالوور ها تقسیم کنید و برای درصد گیری آن را در ۱۰۰ ضرب کنید .

دقت داشته باشید این فرمول ها نمی تواند از اینگیجمنت اینستاگرام برایتان اطمینان حاصل کند اما شما می توانید این مطلب را به عنوان فرمول کلی در نظر داشته باشید و فاکتور های موثر دیگری را برای خودتان در نظر بگیرید .

۲ . سایت های محاسبه کننده

برخی سایت ها هستند که اینگیجمنت ریت اینستاگرام شما را محاسبه می کنند برای مثال در سایت phlanx می توانیددر عرض ۲۴ ساعت ۳ بار اینگیجمنت صفحات خود را رایگان بررسی کنید برای این کار می توانید نام کاربری پیج خود را وارد کنید و بر ذره بین کلیک کنید تا نتیجه را بررسی کنید . influencerfee از وبسایت های دیگریست که حتی طبق اعتبار صفحه شما ، نرخ تبلیغات در صفحه شما را تخمین میزند .

روش های افزایش تعاملات در اینستاگرام

راه های افزایش اینگیجمنت ریت اینستاگرام

۱ . نظر سنجی در استوری ها

استوری دم دستی ترین ابزار اینستاگرام است که قابلیت های استوری در این اواخر بسیار پیشرفت کرده است . بلاگر های معروف از استوری استفاده می کنند تا محتواهای ارزشمند و کاربرپسند تولید کنند . نظر سنجی در استوری باعث افزایش تعامل با مخاطب می شود و مخاطب ارتباط قوی با محتوای شما برقرار می کند و در نتیجه نرخ تعامل افزایش می یابد .

۲ . در استوری کوئسشن باکس قرار دهید

گاهی از باکس های سوال برای ارتباط با مخاطب استفاده کنید . لازم نیست همیشه شما پرسشگر باشید می توانید از فالوور هایتان در خواست کنید که از شما سوال کنند و شما به آن ها پاسخ دهید . افزایش تعامل ادمین با فالوور دقیقا مساویست با افزایش اینگیجمنت ریت اینستاگرام و اعتبار صفحه شما ، پس این را جدی بگیدید و از آن غافل نشوید .

۳ . با صفحاتی که با شما فعالیت مشابه دارند ارتباط برقرار کنید

توصیه می شود در اینستاگرام با صفحاتی که مانند شما فعالیت می کنند و یا هم صنفی های شما هستند ؛ طرح رفاقت بریزید و با هم تبادل نظر کنید این گونه اطلاعات و شناخت شما از مخاطب بیشتر می شود و اینگیجمنت ریت اینستاگرام شما افزایش پیدا می کند .

۴ . استفاده از هشتگ ها بصورت هدفمند

گفته شد هشتگ ها راه های تبلیغات پیج شما آن هم به صورت رایگان هستند اما باید دقت کنید فقط هشتگ های مرتبط می تواند به شما کمک کنند . در این باره به چند نکته زیر دقت بفرمایید :

  • برای تجربه کاربری بهتر توصیه می شود از هشتگ ها به صورت متمرکز استفاده نکنید .
  • در استفاده از هشتگ ها زیاده روی نکنید .
  • به مرور برای خودتان هشتگ اختصاصی ایجاد کنید .

۵ . کامنت ها را بی جواب نگذارید

به کامنت ها پاسخ گو باشید . این کار به مخاطب این اطمینان را می دهد که نظرات آن ها برایتان حائز اهمیت است . کامنت ها در واقع نشان دهنده ی ارزش محتوای شما هستند و جواب دادن به آن ها نشان دهنده اعتبار و در نتیجه افزایش اینگیجمنت ریت اینستاگرام شماست .

۶ . از پست گذاری خود در استوری خبر دهید

معرفی کردن پست هایتان و تقاضا از مخاطب برای کامنت گذاری و لایک پست ها تعامل شما با کاربر را افزایش می دهد و کاربر حس میکند که با پیجی طرف است که به فعالیت هایش اهمیت می دهد و مخاطب را با خبر می کند . شما می توانید زمان قرار دادن پست را نیز در استوری ها نظر سنجی کنید . همه ی این ها دست به دست هم میدهند که اینگیجمنت ریت اینستاگرام شما را افزایش دهد .

۷ . محتوای ارزشمند مهم است

اساس کار اینستاگرام در واقع یک محتوای تصویری است که وجود آن بسیار مهم است و می توان گفت هسته اصلی محتوای شماست و یک محتوای نوشتاری که در کپشن پست قرار می گیرد که وجودش ضروری نیست اما برای اینگیجمنت ریت اینستاگرام مفید است .

محتوای تصویری می تواند عنصر نظم صفحه شما باشد این طور که تم های خاص با رنگ های متفا.ت می تواند جلوه بصری پیج شما را چشم نواز کند . و ارزش محتوای متنی در کپشن که کپی نشده باشد با تیپ نوشتاری مخصوص خودتان می تواند اعتبار شما نزد فالوور هایتان را افزایش دهد .

جمع بندی

در این مقاله یاد گرفتیم که اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست و چه اهمیتی دارد و ضرورت های آن را با هم بررسی کردیم و درباره ی نحوه محاسبه آن و چگونگی افزایش آن در صفحات خود اطلاعاتی کسب کردیم .

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و اگر مایل هستید که مقالات بیشتری بخوانید می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم از وبسایت آی مهدیار بازدید فرمایید .

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها