اصول و نکات کلیدی راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام

راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام

برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام چه چیزی لازم است‌؟ معیار شما در هنگام خرید چیست ؟ چه چیزی باعث می شود که بین چند فروشگاه یکی را برای خرید انتخاب کنید؟ می دانستید خرید از یک مغازه یا فروشگاه می تواند باعث افزایش رقابت کسب و کاری بین آن فروشگاه و هم صنفی های آن شود؟اگر شما بخواهید راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام داشته باشید باید چه چالش هایی را پشت سربگذارید و از چه مراحلی عبور کنید؟

با ظهور علم فناوری هوشمند و مسائل بیماری کرونا ، خریدو فروش اینترنتی بسیار پیشرفت کرد . رقابت بالا بین آنلاین شاپ های اینستاگرامی بسیار به چشم می خورد. کسب و کار شما باید به گونه ای توسعه پیدا کند که مشتری در این شلوغی و تنوع بازار فروش اینترنتی ، در مرحله ی اول شما را پیدا کند و بعد برای خرید از شما ترغیب شود . در این مقاله شما را برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام راهنمایی می کنیم ؛ پس اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید …

برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام چه ویژگی‌هایی باید رعایت شود؟

فکر می کنید چگونه دیجی کالا یا از این دست آنلاین شاپ ها چگونه بین مردم شناخته و جا افتاده شدند ؟ قطعا معیار های مد نظر مخاطب را در نظر گرفته اند و آن ها را برطرف می کنند . ابتدایی ترین قدمی که باید بردارید ساخت یک اکانت کاری است. که ما در مقاله “چطور در اینستاگرام پیج کاری یا Business profile بسازیم؟” به طور کامل به آموزش تصویری و گام به گام این فرایند پرداختیم. اکانت های کاری قابلیت های بی نظیری در اختیار شما قرار می دهند که از طریق آنها می توانید افزایش فروش در اینستاگرام را داشته باشید و موفقیت آمیز راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام را آغاز کنید.

راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام

۱. اگر آنلاین شاپ اینستاگرامی شما سایت دارد ، توصیه می شود سایت خود را سئو و بهینه سازی کنید

اولین قدم در را اندازی فروشگاه در اینستاگرام این است که همان طور که درمقالات قبلی گفته شد سئو سازی سایت و سئو فروشگاهی می تواند رتبه ی سایت شما را در گوگل افزایش دهد و این گونه مشتریان از طریق سایت شما با صفحه اینستاگرامیتان آشنا می شوند و فروش شما علاوه بر درگاه سایتتان از صفحه اینستاگرام و دایرکت نیز توسعه می یابد . اما شرط این ها بهینه بودن صفحه محصولات شما هم در سایت و هم در اینستاگرام است ؛ این گونه مشتری به خرید از سایت و صفحه ی شما اغنا می شود .

نگاهی به سئو سایت فروشگاه اینستاگرامی

گفتیم از نکات مهم راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام پیش برد سایت و پیج بطور همزمان است‌. نکته مهم در مدیریت سایت که شما را دو هیچ جلو می اندازد این است که شما سئو قوی را برای سایتتان در نظر بگیرید‌. برای مثال از توضیحات کوتاه برای محصولات استفاده کنید‌. عکس‌های با کیفیت از محصول اصلی ارائه دهید و از بخش نظرات در سایتتان استفاده کنید تا تعامل بین سایت و مشتری برقرار شود‌.

همچنین داشتن یک پشتیبانی قوی برای مشتریان که با حوصله پاسخ گو و راهنما کننده باشد شرط است که در تعامل بسیار موثر است و از راه‌ها افزایش فروش در اینستاگرام به شمار میرود‌. همچنین سئو صفحه اول را فراموش نکنید مثلا از پروموشن‌ها و جشنواره ها و محصولات تخفیف خورده در صفحه اول قرار دهید تا جلب توجه کند‌.

۲. در صفحه ی اینستاگرامتان از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

گاهی تصاویر می تواند با مخاطب صحبت کند و گویای همه چیز است ؛ پس به عکس هایی که از محصول منتشر می کنید دقت کنید و سعی کنید عکس های ژورنالی کمتر استفاده کنید چون مشتری مشتاق است تصویر محصولی را ببیند که به دست او خواهد رسید. پس از محصول خود از چند زاویه مختلف عکس بگیرید و منتشر کنید .

می دانید عکس های محصول در پست های شما ، حکم ویترین فروشگاه اینترنتی شما را دارد و می تواند مخاطب را برای خرید تحریک کند . در این زمینه می توانید برای تضمین فروش اینترنتی در اینستاگرام، استایل خاصی را در نظر بگیرید تا به چشم مخاطب خاص و جذاب به نظر برسد. اینگونه شما شاهد افزایش فروش در اینستاگرام خواهید بود.

۳. فالوور هدفمند برای افزایش فروشتان جذب کنید

در مقاله تبلیغات اینستاگرامی اشاره شد که شما با مبلغ ناچیزی می توانید با تبلیغ در صفحات تخصصی و مرتبط با محتوای شما ، فالوور های هدفمند جذب کنید اما این اولین قدم راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام نیست. فالوور هدفمند دقیقا کسی است که محتوای شما را درک کرده و هدف او از فالو داشتن شما ، استفاده و خرید از محتوای شماست . احتمال تبدیل فالوور هدفمند به مشتری بسیار بالاست و گاهی این فالوور ها می تواند خود مختار تبلیغ پیج شما را بکنند .

۴. ویدیوها زور فروش اینترنتی در اینستاگرام را زیاد می‌کند

از راه های جذب مشتری برای افزایش فروش در اینستاگرام ، انتشار ویدیو از محصول خود هست . ویدیو می تواند احساسات بیشتری را به بیننده منتقل کند و درک بهتری از محصولی که قرار است به دست شما برسد ؛ پیدا خواهید کرد و اعتماد مشتری جهت خرید از شما جلب می شود . ویدیو ها می تواند در راستای معرفی محصول شما باشد یا در جهت توضیح چگونگی استفاده و یا کارکرد آن محصول باشد .

۵. نظرات مشتریان حائز اهمیت هستند

برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام و روی غلتک افتادن کار قطعا خرید موفق کاربر برای خریدار شرط است . چون در این فضا قابلیت لمس محصول وجود ندارد ؛ مخاطب از نظر کاربران و یا خریدان قبلی و تجربه آن ها درباره ی محصول استفاده می کنند و بعد تصمیم می گیرند که آن محصول را بخرند یا خیر !

پس توصیه می شود کامنت پست های خود را باز بگذارید و محترمانه و با حوصله جوابگوی نظرات مردم باشید.

۶. تایید اجتماعی را از مشتریان خود درخواست کنید

می دانید اعتماد فالوور ها به مشتری بسیار بیشتر از اعتماد به فروشنده است . در صورت رضایت داشتن مشتری صمیمانه از او درخواست کنید که شما را به دوستان خودش معرفی کند . این کار را با تگ کردن پیج شما در استوری و یا پست خود در اینستاگرام می توانند انجام دهند .تعاملات جمعی می تواند تاثیر بی نظیری بر راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام باشد.

۷. به طور منظم فعالیت داشته باشید

در فروشگاه اینترنتی خود با برنامه ی مشخصی فعالیت کنید و برای این کار از تقویم محتوایی استفاده کنید و بیشترین بازدید خود را در نظر بگیرید و نقطه ی اوج فعالیت خود را در آن بازه که بازدید شما بیشتر است انجام دهید. البته برای انتشار پست و ویدیو خود می توانید از مخاطبان خود نظر سنجی کنید ؛ این گونه اعتماد و تعامل بین مشتری و شما بیشتر خواهد شد و شما شاهد افزایش فروش در اینستاگرام خواهید بود.

۸. کال تو اکشن یا CTA را برای محتوایتان درنظر بگیرید

شما می توانید با پست ها و استوری های غیر مرتبط و جذاب به صورت زیرپوستی با مشتری خود ارتباط برقرار کنید و مخاطب ممکن است آن ها را با دوستانش به اشتراک بگذارد و خیلی غیر مستقیم تبلیغ شما را می کند. در این زمینه می توانید پست هایی منتشر کنید که کاربران را کنجکاو کند یا در استوری ها و پست ها نیاز کاربران را زیرکانه بیان کنید مثلا برای فروش محصولات پوستی می توانید به لک و جوش ها اشاره کنید تا کاربر متوجه درک شما از نیازش شود.

در تخفیفات می توانید از کاربران بخواهید دوستانشان را تگ کنند و یا با ایجاد زمان بندی در جشنواره های خود و تعیین جایزه برای خریداران اول حس عجله را درمخاطب برانگیزید .

استفاده مناسب از کال تو اکشن ها به صورت متنی یا گرافیکی تاثیر شگفت انگیزی در روند تعاملات پیج شما خواهد داشت. کال تو اکشن ارتباط مستقیمی با افزایش فروش در اینستاگرام دارد.

راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام

9. اطلاعات پیجتان را کامل کنید

یکی از موارد ابتدایی و بسیار مهم برای پیج های کاری در اینستاگرام کامل کردن اطلاعات و پروفایل کاریشان میباشد. اولین چیزی که مخاطبان با دیدن پیجتان با آن مواجه میشوندظاهر آن است از این رو لازم است که به مواردی مثل تصویر پروفایل، اطلاعات بایو، قرار دادن لینک، لوکیشن و هشتک ها در این قسمت جدی گرفته شود تا ظاهری حرفه‌ای‌تر برای پیجتان بسازد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم محتوای “تحلیل ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام” را بخوانید.

فوت آخر کوزه گری فروش اینترنتی در اینستاگرام

داشتن سایت فروشگاهی در کنار صفحات اینستاگرامی فروش ، بر کسب در آمد شما بسیار موثر است و از قدم نهایی برای راه اندازی فروشگاه اینستاگرام است . که حتما لینک آن را در بایو پیج قرار دهید تا کاربر به زحمت نیفتد. داشتن یک سایت خوب و معتبر می تواند خیال کاربران را از بابت خرید و دریافت محصولات راحت کند. تا شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی موفق در اینستاگرام شوید. روند اعتماد سازی و کسب رضایت مشتریان بدون شک یکی از مولفه هایی است که برای افزایش فروش در اینستاگرام حرف اول را میزند.

یکی دیگر از مواردی که امروزه به طور ویژه برای هر کسب و کاری توصیه میشود توجه به برند سازی شخصی یا Personal branding است. این موضوع بدین معناست که کسب و کار شما نباید صرفا یک کپی از فعالیت های یک فرد دیگر باشد. بلکه شما باید بر اساس فعایت هایتان یک هویت منحصر به فرد به برندتان بدهید تا آن را نسبت به سایر رغبا متمایز و خاص کنید. استفاده از پالت های رنگی خاص، سبک تولید محتوای متمایز، لحن ارائه محصولات و تعامل با افراد و بسیاری از موارد دیگر میتواند در برندینگ شما و افزایش فروش در اینستاگرام موثر باشد.

جمع بندی

فروش در اینستاگرام می تواند به کسب و کاری پر درآمد تبدیل شود. اما نکته اصلی کسب درآمد و افزایش فروش در اینستاگرام داشتن مخاطبان فعال و جذب مشتری می باشد. ما در مجموعه آی مهدیار یکی از بروزترین ربات های افزایش مخاطب را طراحی کردیم ام. که برای پیج اینستاگرام شما فالوور واقعی جذب می کند. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر برای بررسی وجه تمایز این ربات اینجا کلیک کنید.و برای مشاهده جزییات بیشتر و سفارش آن به صفحه ربات افزایش و جذب فالوور واقعی اینستاگرام و افزایش فروش آی مهدیار مراجعه کنید.

اگر در زمینه ی فروش اینترنتی تجربه ای دارید با ما به اشتراک بگذارید و برای اطلاعات بیشتر از صفحه ی رسمی ما دیدن کنید و برای مشاهده مقالات بیشتر از وبلاگ ما بازدید نمایید .

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 13 =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.