جمع بندی تمامی نکات و اصول سئو محتوای سایت

بررسی مهم ترین اصول سئو محتوا

شناخت اصول سئو محتوا و پیروی از آنها یکی از کلیدی ترین مولفه های عامل افزایش بازدید سایت است. در مقاله سئو و بهینه سازی، توضیح به زبان ساده به طور کامل بررسی مبحث سئو پرداختیم. طبق اعلام گوگل، سئو در وبسایت ها بسیار موثر است ولی محتوای مناسب بیشترین تاثیر را بر بهینه سازی سایت دارد و این دو در کنار هم عاملانی که به پیشرفت هم کمک می کنند. بکار بردن این دو ابزار قدرتمند در کنار یکدیگر می تواند عامل موفقیت سایت شما باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نکات سئو محتوای سایت با ما همراه باشید ...

سئو و بازاریابی محتوا به چه معناست؟

امروزه بازاریابی محتوایی یا content marketing یکی از اصول مهم در کسب و کارها به شمار می‌آید. زیرا محتوا زبان شما و یک راه اتباطی موثر برای فروش شما خواهد بود. بنابراین اینکه بتوانید مباحث را به بهترین شکل بیان کنید و اصول سئو محتوا و بازاریابی را در کنار آن بشناسید مزیت بسیار بزرگی محسوب میشود.

برای وبسایت ها نکته مهم آن است که بازاریابی محتوا باید بر اساس تولید محتوای مناسب سئو باشد. تولید محتوا بدون توجه به سئو به جایی نمی رسد. پس تولید محتوای خوب و صحیح می تواند کیفیت سئو را افزایش دهد. توصیه می‌شود بر اساس تحقیقات و بررسی الگوریتم های گوگل که روزانه آپدیت می شوند؛ تولید محتوای خود را توسعه دهید تا در سئو محتوای سایت دچار مشکل نشوید.

مروری بر شاخصه های محتوای با کیفیت:

یکی از اصول سئو محتوا داشتن متنی غنی و ارزشمند است. فرقی نمیکن تا چه قوانین و فرمول های سئو را رعایت میکنید تا زمانی که متنی جذاب و مفید نداشته باشید بازدیدی هم نخواهید داشت. محتوای مناسب برای سئو باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • مخاطب را بشناسید و طبق درک متقابل مخاطب محتوا تولید کنید.
  • محتوایی تولید کنید که به خواننده های سایت کمک کند و اطلاعات جامع و کامل را در اختیارشان قرار دهید.
  • محتوا طوری باشد که استفاده‌ی کاربر از سایت را تسهیل کند.
  •  ساده باشد به طوری که محتوای مد نظر شما شفاف و مرتبط باشد.
  • محتوای شما قابل استناد باشد.
  • هر چه محتوای شما سرگرم کننده باشد مخاطب بیشتری را جذب میکند.
  • توصیه می شود محتوای شما آموزنده باشد.
  • هر چه محتوای مد نظر صادقانه باشد و از شایعه و دروغ به دور باشد کاربر بیشتری را جذب می کند.
اصول مهم در سئو محتوای سایت

چک لیست کلیدی ترین اصول سئو محتوا

سئو مقوله ای است است که در شاخصه های متفاوتی میتوان به آن پرداخت. عمده ترین دسته بندی های از جمله سئو داخلی، سئو تکنیکال یا فنی و سئو خارجی میباشد که هر کدام در زمینه ای تخصصی به رشد و بهینه سازی سایت برای بهبود تجربه کاربری میپردازد.

بدون شک وجود رابط کاربری مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روند سئو تکنیکال سایت خواهد داشت و باعث می شود کاربر با داشتن دسترسی های آسان تر جذب وبسایت شود. پس یکی از پیش نیاز های اصلی سئو محتوای سایت پرداختن به ظاهر سایت برای بهبود کیفیت تجربه کاربری است. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درحوزه رابط کاربری سایت یا UI اینجا کلیک کنید.

در ادامه این بخش شما را با بسیاری از مولفه های دیگر سئو داخلی آشنا خواهیم کرد که در زمینه سئو محتوای سایت بسیار موثر هستند. شما میتوانید از موارد زیر به انواع یک چک لیست استفاده کنید.

1_ تولید محتوای درست و اصولی

متن خوب شامل متنی است که مشکلات نگارشی نداشته باشد و نوع دستور زبان به کار برده شده در متون به طوری باشد که متن و محتوا را برای مخاطب قابل فهم و روان باشد. اگر این ها رعایت شود برای افزایش رتبه سایت شما یک فاکتور موثر به حساب می رود.

استفاده درست از علایم نگارشی و توجه به قوانین دستور زبان فارسی و قواعد نگارشی در تولید محتوا یکی از مسائلی است که به حرفه ای تر شدن محتوای شما کمک میکند.

2_کلمات کلیدی در سئو محتوای سایت

یکی از اصول سئو محتوا مناسب این است که کلمات کلیدی را بشناسید و برای این منظور الگوی جستجوی کاربران را بررسی کنید. توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی کاری بیهوده و آسیب‌رسان است که حتی امتیاز منفی برای سئو محسوب می شود و ممکن است منجر به پنالتی شدن سایت شود.

توصیه می شود برای بالا بردن کیفیت متن و افزایش خوانایی از عبارت های کلیدی به صورت پراکنده و متوازن در متن استفاده کنید. بهتر است از عبارت های کلید در زیر نویس عکس ها و متن جایگزین آنها نیز استفاده شود. این نکته را به خاطر داشته باشید اگر از کلمات کلیدی خود در سر تیتر ها استفاده کنید تولید محتوا برای سئو بسیار اصولی تر پیش خواهد رفت.

شما میتوانید برای سئو محتوای سایت و تکرار بیش از حد یک عبارت کلیدی اصلی از عبارت کلیدی کمکی یا LSI نیز کمک بگیرید.

3_ مسائل فنی و سئو تکنیکال

همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم سئو و بهینه سازی تنها در متن خلاصه نمیشود. بسیاری از اتفاقات مهم سایت در پشت صحنه آن اتفاق می افتد که به آن سئو تکنیکال یا فنی می‌گویند. خیلی از فاکتور های سئو مربوط به طراحی وبسایت و کد نویسی آن است. که این موارد باید قبل از قرارگیری محتوا در سایت بررسی شود و در صورت وجود مشکل اصلاح شوند. تامین سرعت، امنیت بهبود دسترسی ها و ارتقا جلوه‌های بصری همگی از ویژگی های سئو فنی هستند.

4_ بهینه سازی توضیحات متا

متا از عناصر اصلی بهینه سازی است. به طور کلی میتوان گفت که گوگل متا را به عنوان عامل اصلی رتبه بندی در نظر نمی‌گیرد. اما اگر می خواهید به شکل بهتری در SERP گوگل حضور پیدا کنید و با عبارت های بیشتری قابل دسترس باشید، لازم است به این موضوع در سئو و تولید محتوا دقت بیشتری کنید.

توضیحات متا بخشی از محتوای شما می باشد که در صفحه نتایج مرورگر شما دیده می شود. گاهی گوگل به طور خودکار بخش یاز محتوای شما را(معمولا پاراگراف های اولیه) به عنوان توضیح متا در زیر عنوان نمایش میدهد و گاهی نیز دقیقا جملاتی که شما برای این بخش درنظر گرفته اید را لحاظ میکند. در هر صورت توضیح متا را میتوان عضو مهمی از اصول سئو محتوا دانست.

توضیحات متا باید از ۱۶۰ کارکتر بیشتر نباشد. در غیر این صورت به شکل نقطه چین دیده می شود و کارایی چندانی نخواهد داشت. بنابراین لازم است عبارت ها و کلمات با هوشمندی انتخاب شود. در ادامه پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه نگارش توضیح متا اینجا کلیک کنید.

5_ بروزرسانی محتوا

از مهم ترین اصول سئو محتوا بروزرسانی آنها است. به روز بودن مطالب برای بسیاری از کاربران امری مهم محسوب می‌شود. پس اطلاعات سایت خود را به روز کنید که باعث درگیر شدن کاربر با صفحه ی شما می شود و کاربران اطمینان دارد که محتوای شما جدید و کامل است.

علاوه بر آن این عامل بر روی ارتقا جایگاه صفحات سایت نیز موثر است. شما با آپدیت کردن محتواهای قدیمی به گوگل و مخاطبان سایتتان نشان میدهد که نسبت به محتواهای قدیمی سایتتان بی تفاوت نیستید و سعی دارید برای افزایش و ارتقا کیفیت آنها به اصلاح و کامل کردن آنها بپردازید. پس این نکته میتواند مورد بسیار ضروری در سئو محتوای سایت باشد.

6_ استفاده از ارتباط معنایی کلید واژه ها

در تولید محتوای برای سئو شما می توانید از ارتباط معنایی استفاده کنید تا از تکرار کلمات جلوگیری کنید. توصیه می شود برای این که از کیفیت موضوع شما کم نشود، کلمات کلیدی را بیشتر مورد استفاده قرار دهید. این دقیقا همان عبارت های کلیدی lsi است که قبل‌تر به آن پرداختیم. شما با بوجود آوردن یک شبکه از کلمات مرتبط و استفاده از آنها علاوه‌بر پرهیز از تکرار چند باره عبارت کلیدی اصلی میتوانید متنتان را با عبارت های بیشتری در گوگل بالا بیارید و در نهایت ورودی بیشتر جذب کنید.

7_ بکارگیر شبکه لینک سازی

یکی از مباحث حائز اهمیت در اصول سئو محتوا استفاده درست و مناسب از لینک ها است. بکارگیری لینک های داخلی و خارجی میتوانند صفحات و بخش های مختلف سایت شما را به یکدیگر پیوند بدهند و باعث قدرت و انسجام بیشتر آنها بشوند. شما با ساختن لینک های داخلی میتوان بازدید کنندگان را به دیدن سایر بخش های سایتتان تشویق کنید.بنابراین توجه به ساخت بک لینک هاف لینک های داخلی و خارجی میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

8_ استفاده از عنوان جذاب و گیرا

عنوان صفحه یک ثروت و دارایی بزرگ سئو محتوای سایت می باشد چون اولین چیزی که کاربر می بیند سر تیتر است. ازاین رو برای نگارش این بخش از خلاقیتتان استفاده کنید. و کمی برای نوشتن آن وقت بیشتری صرف کنید تا مفهوم محتوا را از این طریق به بهترین شکل به کاربران منتقل کنید.

9_ بهینه سازی تیترهای داخلی

شما باید برای سئو محتوای سایت متن خود را خوانا کنید. هر ایده را در یک پاراگراف با رعایت اصول نوشتاری و سئو بیان کنید. پاراگراف‌ها را کوچک و منحصر انتخاب کنید تا کاربر با نگاه اجمالی بتواند اطلاعات مورد نیازش را پیدا کند. به منظور بهینه سازی محتوا از علائم نگارشی، شماره گذاری و نقطه گذاری استفاده کنید. فرمت بندی متن می تواند محتوای شما را برای سئو آماده کند. البته استفاده بیشتر از حد قالب بندی ها، غیر حرفه ای میباشد و کاربر را گیج میکند.

جمع بندی

در ان مقاله به برخی از مهم ترین نکات برای سئو محتوا اشاره کردیم. شما می توانید با رعایت این نکات رنک و جایگاه سایتتان را ارتقا دهید.این نکته را به یاد داشته باشید که روند بهینه سازی سایت با ممارست و تداوم قابل مشاهده است. و شما باید در طی زمان با کسب دانش بیشتر در این زمینه کیفیت کارتان را بهبود بدهید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

15 − سیزده =