جمع بندی تمامی نکات و اصول سئو محتوای سایت

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته تولید محتوا, سئو و بهینه سازی تقریبا 3 مرداد 1400

شناخت اصول سئو محتوا و پیروی از آنها یکی از کلیدی ترین مولفه های عامل افزایش بازدید سایت است. در مقاله سئو و بهینه سازی، توضیح به زبان ساده به طور کامل بررسی مبحث سئو پرداختیم. طبق اعلام گوگل ، سئو در وبسایت ها بسیار موثر است ولی محتوای مناسب بیشترین تاثیر را بر بهینه سازی سایت دارد . و این دو در کنار هم عاملانی که به پیشرفت هم کمک می کنند. بکار بردن این دو ابزار قدرتمند در کنار یکدیگر می تواند عامل موفقیت سایت شما باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نکات سئو محتوای سایت با ما…
بررسی مهم ترین اصول سئو محتوا

شناخت اصول سئو محتوا و پیروی از آنها یکی از کلیدی ترین مولفه های عامل افزایش بازدید سایت است. در مقاله سئو و بهینه سازی، توضیح به زبان ساده به طور کامل بررسی مبحث سئو پرداختیم. طبق اعلام گوگل ، سئو در وبسایت ها بسیار موثر است ولی محتوای مناسب بیشترین تاثیر را بر بهینه سازی سایت دارد . و این دو در کنار هم عاملانی که به پیشرفت هم کمک می کنند. بکار بردن این دو ابزار قدرتمند در کنار یکدیگر می تواند عامل موفقیت سایت شما باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نکات سئو محتوای سایت با ما همراه باشید …

بازاریابی محتوا

تولید محتوا باید تولید محتوای مناسب سئو باشد . تولید محتوا بدون توجه به سئو به جایی نمی رسد . پس تولید محتوای خوب و صحیح می تواند کیفیت سئو را افزایش دهد .توصیه می شود بر اساس تحقیقات و بررسی الگوریتم های گوگل که روزانه آپدیت می شوند ؛ تولید محتوای خود را توسعه دهید تا در سئو محتوای سایت دچار مشکل نشوید.

شاخصه های محتوای با کیفیت

محتوای مناسب برای سئو باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

  • مخاطب را بشناسید و طبق درک متقابل مخاطب محتوا تولید کنید .
  • محتوایی تولید کنید که به خواننده های سایت کمک کند و اطلاعات جامع و کامل را در اختیارشان قرار دهید .
  • محتوا طوری باشد که استفاده ی کاربر از سایت را تسهیل کند .
  •  ساده باشد به طوری که محتوای مد نظر شما شفاف و مرتبط باشد .
  • محتوای شما قابل استناد باشد .
  • هر چه محتوای شما سرگرم کننده باشد مخاطب بیشتری را جذب میکند .
  • توصیه می شود محتوای شما آموزنده باشد .
  • هر چه محتوای مد نظر صادقانه باشد و از شایعه و دروغ به دور باشد کاربر بیشتری را جذب می کند .
اصول مهم در سئو محتوای سایت

کلیدی ترین اصول سئو محتوا

بدون شک وجود رابط کاربری مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روند سئو تکنیکال سایت خواهد داشت .و باعث می شود کاربر با داشتن دسترسی های آسان تر جذب وبسایت شود . پس یکی از پیش نیاز های اصلی سئو محتوای سایت پرداختن به ظاهر سایت برای بهبود کیفیت تجربه کاربری است. در ادامه پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درحوزه رابط کاربری سایت یا UI اینجا کلیک کنید.

1_ تولید محتوای درست و اصولی

متن خوب شامل متنی است که مشکلات نگارشی نداشته باشد و نوع دستور زبان به کار برده شده در متون به طوری باشد که متن و محتوا را برای مخاطب قابل فهم و روان باشد . اگر این ها رعایت شود برای افزایش رتبه سایت شما یک فاکتور موثر به حساب می رود .

2_کلمات کلیدی در سئو محتوای سایت

یکی از اصول سئو محتوا مناسب این است که کلمات کلیدی را بشناسید و برای این منظور الگوی جست و جوی کاربران را بررسی کنید . توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی کاری بیهوده و ضرر رسان است که حتی امتیاز منفی برای سئو محسوب می شود و ممکن است منجر به پنالتی شدن سایت شود . توصیه می شود استفاده و پراکندگی کلمات کلیدی در عکس های مربوطه هم استفاده شود . اگر از کلمات کلیدی خود در سر تیتر ها استفاده کنید ؛ تولید محتوا برای سئو بسیار اصولی تر پیش خواهد رفت.

3_ مسائل فنی برای تولید محتوا جهت سئو سایت موثر است

مسايل فنی سایت را جدی بگیرید . بسیاری از فاکتور های سئو مربوط به طراحی وبسایت و کد نویسی آن میباشد که این ها باید قبل از قرار گیری محتوا در سایت بررسی شود و در صورت وجود مشکل اصلاح شوند .

4_ بهینه سازی توضیحات متا

متا از عناصر اصلی بهینه سازی است .  گوگل متا را به عنوان عامل رتبه بندی در نظر نمی گیرد . اما اگر می خواهید تعداد کلیک سایت افزایش یابد ؛ این موضوع را در سئو و تولید محتوا دقت داشته باشید . توضیحات متا بخشی از محتوای شما می باشد که در صفحه نتایج مرورگر شما دیده می شود . توضیحات متا باید از ۱۶۰ کارکتر بیشتر نباشد . در غیر این صورت به شکل نقطه چین دیده می شود . در ادامه پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه نگارش توضیح متا اینجا کلیک کنید.

5_ تولید محتوا خود را برای سئو به روز رسانی کنید

از مهم ترین اصول سئو محتوا بروز رسانی آنها است. به روز بودن مطالب برای بسیاری از کاربران امری مهم محسوب می شود . پس اطلاعات سایت خود را به روز کنید که باعث درگیر شدن کاربر با صفحه ی شما می شود و کاربران اطمینان دارد که محتوای شما به روز است .علاوه بر آن این عامل بر روی ارتقا جایگاه صفحات سایت نیز موثر است.

6_ از ارتباط معنایی کلید واژه ها استفاده کنید

در تولید محتوای برای سئو شما می توانید از ارتباط معنایی استفاده کنید تا از تکرار کلمات جلوگیری کنید . توصیه می شود برای این که از کیفیت موضوع شما کم نشود ؛ کلمات کلیدی را بیشتر مورد استفاده قرار دهید.

7_ در تولید محتوای خود حروف ربط را فراموش نکنید

حروف ربط جمله را برای خواننده راحت تر می کند ؛ خصوصا اگر جمله بلند باشد . شاید این نکات ساده به نظر بیایند ولی پایه و اساس سئو اصولی و محتوای خوب میباشد .

8_ عنوان پاراگراف ها جذاب و قدرتمند باشد

عنوان صفحه یک ثروت و دارایی بزرگ سئو محتوای سایت می باشد چون اولین چیزی که کاربر می بیند سر تیتر است . ازاین رو برای نگارش این بخش از خلاقیتتان استفاده کنید. و کمی برای نوشتن آن وقت بیشتری صرف کنید تا مفهوم محتوا را از این طریق به بهترین شکل به کاربران منتقل کنید.

9_ تیتر های داخلی محتوای خود را بهینه سازی کنید

شما باید تولید محتوای خود را خوانا کنید . هر ایده را در یک پاراگراف با رعایت اصول نوشتاری و سئو بیا ن کنید . پاراگراف ها را کوچک و منحصر انتخاب کنید تا کاربر با نگاه اجمالی بتواند اطلاعات مورد نیازش را پیدا کند . به منظور بهینه سازی محتوا از علائم نگارشی ، شماره گذاری و نقطه گذاری استفاده کنید . فرمت بندی متن می تواند محتوای شما را برای سئو آماده کند ؛ البته استفاده بیشت از حد قالب بندی ها ، غیر حرفه ای میباشد و کاربر را گیج میکند.

blank

جمع بندی

در ان مقاله به برخی از مهم ترین نکات برای سئو محتوا اشاره کردیم. شما می توانید با رعایت این نکات رنک و جایگاه سایتتان را ارتقا دهید.این نکته را به یاد داشته باشید که روند بهینه سازی سایت با ممارست و تداوم قابل مشاهده است. و شما باید در طی زمان با کسب دانش بیشتر در این زمینه کیفیت کارتان را بهبود بدهید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها