هر آنچه که باید درباره سئو فروشگاهی بدانید!

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 2 ماه قبل

امروزه سئو فروشگاهی بیش از پیش اهمیت و جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با توجه به رقابت سخت و تنگاتنگ سایت‌ها بر سر بیشتر دیده شدن و جذب کلیک‌‌‌های بیشتر، سئو و بهینه سازی ابزار محرک و شتاب دهنده قدرتمندی است که باید از آن به درستی استفاده کنید. قطعا در فروشگاه اینترنتی شما رتبه سایت اهمیت بسیاری دارد. اگر شما نتوانید کاربر را به خرید از فروشگاه اینترنتی خود ترغیب کنید ؛ فروش سایت شما به شدت افت خواهد کرد. در این زمینه سئو کردن سایت یکی از موثر ترین روش‌‌‌های بازاریابی برای سایت و محصولات ارائه شده…
بررسی مهم ترین نکات سئو فروشگاهی

امروزه سئو فروشگاهی بیش از پیش اهمیت و جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با توجه به رقابت سخت و تنگاتنگ سایت‌ها بر سر بیشتر دیده شدن و جذب کلیک‌‌‌های بیشتر، سئو و بهینه سازی ابزار محرک و شتاب دهنده قدرتمندی است که باید از آن به درستی استفاده کنید. قطعا در فروشگاه اینترنتی شما رتبه سایت اهمیت بسیاری دارد.

اگر شما نتوانید کاربر را به خرید از فروشگاه اینترنتی خود ترغیب کنید ؛ فروش سایت شما به شدت افت خواهد کرد. در این زمینه سئو کردن سایت یکی از موثر ترین روش‌‌‌های بازاریابی برای سایت و محصولات ارائه شده در آن میباشد. پس در ادامه این مقاله با بررسی مهم ترین نکات بهینه سازی وب سایت فروشگاهی همراه ما باشید…

ابزار لازم برای سئو فروشگاهی

در این بخش به مهم ترین نکات و موارد لازم به اجرا در زمینه سئو فروشگاهی اشاره خواهیم کرد. یادگیری و اجرای تمامی‌این نکات می‌تواند سهم ویژه ای در بهبود کیفیت سایت و افزایش بازدید‌ها باشد.

مفاهیم مهم بهینه سازی وب سایت فروشگاهی

۱. شناخت کلمات کلیدی:

شناخت کلید واژه‌ها قبل از وارد کردن محتوای سایت بسیار اهمیت دارد. توصیه می‌شود درباره ی کلمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو شده تحقیق کنید. در این مرحله شما بایستی لیستی از کلمات کلیدی اصلی تهیه کنید و کلمات را براساس سختی و میزان جست و جو توسط کاربران رتبه دهی کنید. شما می‌توانید از ابزاری نظیر جت سئو یا گوگل ترندز استفاده کنید.

در مقاله در انتخاب کلمه کلیدی به این نکات توجه کن به طور کامل به بررسی اصول انتخاب کلمه کلیدی پرداختیم برای مطالعه این محتوا اینجا کلیک کنید.

 2. کارکرد رقبای خود را تحلیل کنید:

تحلیل رقبا از عوامل مهم بهینه سازی وب سایت فروشگاهی میباشد. شما اگر تمامی‌موارد سئو را رعایت کرده باشید و رنک خوبی را در گوگل داشته باشید ؛ بدون تحلیل رقبا نمی‌توانید از آنها پیشی بگیرید و رتبه ی اول گوگل را از آن سایت خود کنید. در تحلیل رقبای خود به کلمات کلیدی، تعداد بک لینک‌‌‌های دریافتی و از این دست اطلاعات را بررسی کنید. توصیه می‌شود هنگام تحلیل سایت رقبا به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • نام کالا در سایت
  • دسته بندی محصولات
  • محصولاتی که به عنوان محصولات برتر معرفی می‌شوند.
  • محصولاتی که به عنوان کالای جانبی معرفی شده اند.

۳. شناسایی مشکل فعلی سایت خود:

خطاهای سایت بر سئو اثر زیادی دارد. عدم توجه به خطا‌‌‌های سایت، رنک سایت فروشگاهی شما افت می‌کند. شما باید به طور ماهیانه حتما بخش سرچ کنسول سایتتان بررسی و مشکلات آن را برطرف کنید تا از پنالتی شدن توسط گوگل جلوگیری کنید.

۴. سرعت سایت خود را افزایش دهید:

بر اساس حداقل سرعت اینترنت، سرعت سایت را مدام ارتقا دهید. در صورتی که سرعت سایتتان به هر دلیلی کاهش پیدا کند میزان پرش کاربران سایت افزای پیدا کرده و در نتیجه مخاطبانتان از سایت خارج و به وبسایت دیگری مراجعه می‌کنند. افزایش سرعت اجرا و نمایش به موقع آیتم‌ها از مشخصه‌‌‌های بهینه سازی وب سایت فروشگاه خوب و حرفه ای است. پیشنهاد می‌کنم در ادامه حتما مقاله 8 نکته کاربردی و کلیدی برای افزایش سرعت سایت را مطالعه نمایید.

۵. از سئو داخلی فروشگاه اینترنتی استفاده کنید:

در فروشگاه‌‌‌های اینترنتی، چون تعداد کالا‌ها زیاد می‌باشد ؛ باید توجه کافی به سئو و تولید محتوا داشته باشید. تا به دلیل توضیحات برای هر کالا، تعداد صفحات سایت زیاد شود. افزایش تعداد صفحات به ضرر سایت فروش کالای شما تمام می‌شود. در این راستا توصیه می‌شود:

  • از کلمات کلیدی بصورت بهینه استفاده کنید.
  • طراحی وبسایت به گونه ای باشد که کاربر برای بازدید از بخش‌‌‌های مختلف به مشکل نخورد.
  • کاربری سایت را در ساده ترین حالت ممکن طراحی کنید.
  • برای سایت خود امکان نمایش نظرات مردمی‌را ایجاد کنید تا خرید را برای مشتری آسان کند و دقت خرید را بالا ببرد.

۶. سئو فروشگاه خود را تست کنید:

توصیه می‌شود کلید واژه هایی که فروش سایت شما را افزایش می‌دهند را شناسایی کنید. این باعث می‌شود که سئو شما اصولی انجام شود.

۷. محتوای بلاگ را به سایت خود اضافه کنید:

اگر به روند کاری سایت‌‌‌های موفق دقت کنید خواهید دید که تمامی‌فروشگاه‌‌‌های اینترنتی مطرح بخشی از سایت را برای تولید محتوا اختصاص می‌هند. و همین عامل باعث افزایش بازدید سایت و ارتقا سئو فروشگاهی می‌شود. در محتوای 5 دلیلی که باید در کنار فروش، تولید محتوا هم بکنید، به طور کامل به اهمیت تولید محتوا برای وبسایت‌ها بخصوص وبسایت‌‌‌های فروشگاهی پرداختیم. وبلاگ باعث می‌شود که کاربران برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز دچار سردرگمی‌نشود. و محتوایی که در این بخش انتشار می‌دهید موجب اعتمادسازی و افزایش فروش خواهد شد.

8. در سئو سایت فروشگاهی بک لینک‌ها لازم اند:

در فروشگاه‌‌‌های اینترنتی به دلیل تنوع محصولات، انتخاب باید با دقت انجام شود. پس بهتر است زمانبندی برای تولید بک لینک‌ها ایجاد کرد و در هر صفحه بر اساس اهمیت، یک اولویت قرار دهید. از استفاده ی بک لینک‌‌‌های بی کیفیت پرهیز کنید ؛ چون می‌تواند منجر به حذف سایت شما شود. در هنگام تولید بک لینک‌ها به موارد زیر توجه داشته باشید:

۱. از یک عبارت انکر تست در تمام بک لینک‌ها استفاده کنید.

۲. تمام بک لینک‌‌‌های دریافتی به یک صفحه اشاره نداشته باشد.

۳. بک لینک‌ها را از سایت‌‌‌های بی کیفیت دریافت نکنید.

اصول کلیدی در سئو فروشگاهی وبسایت ها

انتخاب عنوان مناسب با سئو فروشگاه آنلاین موثر است:

در این خصوص تحقیق تحقیق کلمات کلیدی توصیه می‌شود زیرکانه عمل کنید. برای مثال ( تخفیف ) از کلماتی است که هر کاربری که قصد خرید اینترنتی دارد به دنبال آن میگردد و اولویت خریدش را برای سایتی میگذارد که تخفیف داشته باشد. پس کلماتی از این دست در خرید‌‌‌های آنلاین مشتریان زیادی را جذب میکند. و وبسایت هایی که در آنها تخفیف‌‌‌های زیادی هست نرخ کلیک بالایی نسبت به رقبا دارند. واژه‌‌‌های ( هدیه )، ( ارسال رایگان ) از کلمات کلیدی زیرکانه میباشد که می‌توانید از آنها در سئو وبسایت و تولید محتوای خود استفاده کنید.

وظایف بهینه سازی وب سایت فروشگاهی:

۱. تحقیق کلمات کلیدی

۲. بررسی کلمات کلیدی بر اساس میزان جستجوی کاربران

۳. دسته بندی کالا بصورت تخصصی و طبقه بندی حرفه ای کالا ها

۴. سئو فروشگاهی برای ارتقا رتبه سایت در گوگل

۵. ارتقا رتبه صفحات سایت و ایجاد برتری نسبت به رقبا

۶. رصد رفتار کاربران

جمع بندی

در این محتوا به مبحث سئو فروشگاهی و مهم ترین نکات آن پرداختیم. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما در این حوزه به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *