تحلیل ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام

ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام

روزانه کاربران زیادی در اینستاگرام مشغول فعالیت هستند که نزدیک به 30 درصد آنها پیج های کاری یا خدماتی هستند. یکی از نکات بسیار مهم برای کاربرانی که قصد درآمدزایی و جذب مخاطب در اینستاگرام را دارند درست کردن یک پیج حرفه ای و استاندارد است. بنابراین لازم است با شناخت ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام صفحه خودتان را کامل‌تر کنید و کاری کنید که افراد به شما به عنوان یک حرفه ای نگاه کنند. زمانی که موفق شوید به درستی در اینستاگرام بازاریابی کنید و با دنبال کنندگانتان ارتباط بگیرید میتوانید انتظار سود آوری و جذب واقعی مخاطبان هدفتان را داشته باشید.

قدم اول برای این کار تعیین کننده همه چیز است. و بهترین قدم برای شروع کردن کارتان، طراحی یک پیج حرفه‌ای است. زیرا اولین چیزی که در نگاه اول به بینندگانتان نمایش میدهید پروفایل اینستاگرامتان است. اگر بهترین صفحات را در اینستاگرام تحلیل و بررسی کنیم به یک نقطه مشترک میرسیم و آن هم توجه به اجزای یک پروفایل استاندارد است. در این محتوا از آی مهدیار به بررسی روش تبدیل یک صفحه معمولی به پیج اینستاگرام موفق میپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید...

ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام

اگر بتوانید اجزاء و آنالتومی یک پیج موفق را بشناسید در نهایت میتوانید به یک نتیجه مطلوب برسید و یک ظاهر حرفه‌ای به پروفایلتان بدهید. ما در این بخش به نحوه بهتر کردن هر یک از بخش ها و نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، میپردازیم. پس اگر بتوانید تک تک این نکات را رعایت کنید و به آنها بپردازید در نهایت میتوانید مخاطبان بیشتری جذب کنید.

1: پیجتان تبدیل به صفحه کاری یا بیزنس پروفایل کنید

یکی از اولین قدم ها این است که بتوانید صفحه‌تان را تبدیل به پیج کاری کنید. این کار میتواند قابلیت ها و امکانات بسایر زیادی را در اختیار شما قرار دهد و علاوه بر امکان بازدید آمارها میتوانید در بخش بالایی پیجتان حوزه فعالیتی خودتان را مشاهده کنید. اگر هنوز صفحه تان تبدیل به پیج کاری نکرده اید؛ بر روی "آموزش ساخت پیج کاری یا Business profile" کلیک کنید.

بدهی هست برای اینکه بتوانید خودتان و فعالیت هایتان را به افراد بیشتری نمایش دهید لازم است که صفحه تان را از حالت حصوصی یا پرایوت خارج کنید. زیرا اگر پیجتان را بر روی حالت خصوصی نگه دارید تمایل برای بازدید از پیج شما و دنبال کردن فعالیت هایتان کمتر میشود.

برای خارج شدن از این حالت لازم است وارد صفحه اصلی پیجتان شده و گزینه سه نقطه بالای صفحه را انتخاب کنید. گزینه setting و سپس privacy را انتخاب کنید. بالا ترین گزینه مربوط به private account است که لازم است برای عمومی کردن پیجتان آن را خاموش کنید.

2: انتخاب نام کاربری مناسب

یکی از موارد مهم برای ساخت پیج اینستاگرام موفق انتخاب یک نام مناسب برای آن است. نام صفحه شما باید به خوبی معرف کسب و کار شما باشد و کاربران بتوانند به راحتی آن نام را به خاطر بسپارند و پیدا کنند. بهتر است برای انتخاب نام پروفایل از اسم کسب و کارتان شروع کنید. اگر نام برندتان از قبل گرفته شده بهتر است به بخش پایانی آن عبارت مرتبط دیگری اضافه کنید تا افرادی که نام شما را جستجو میکنند بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند.

برای تغییر نام کاربری به صفحه اصلی پروفایلتان بروید و از بالای صفحه گزینه "edit profile" را انتخاب کنید.

یکی از نکات بسیار مهم برای داشتن پیج اینستاگرام موفق و دریافت بازدید بیشتر توجه به نام فرعی است. در قسمت "edit profile" دو بخش برای نام وجود دارد یکی از آنها نام کاربری و دیگری مربوط به اسم فرعی است. هردو این بخش ها اهمیت بالایی دارند و به عنوان نتایج به سرچ کاربران نمایش داده میشوند. بنابراین توصیه میشود که برای انتخاب نام فرعی اسم برندتان را به فارسی وارد کنید. تا هم برای جستجوهای فارسی و هم انگلیسی نمایش داده شوید.

ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام

3: تکمیل اطلاعات بایو (Bio )

اگر از بالا به پایین پیش ببریم بخش بعدی به عنوان ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام، بایو نویسی اصولی و درست است. این قسمت باید به خوبی معرف کسب و کار شما باشد. اما شما باید این نکته را نیز درنظر بگیرید که استفاده از کارکترها در این بخش محدود است. پی انتخاب جملات و کلمات مناسب و حساب شده بسیار اهمیت دارد.

شما میتوانید برای جذاب تر شدن این قسمت از ایموجی ها نیز استفاده کنید. بکار بردن هشتگ ها، لوکیشن، آدرس سایت، آدرس کانال تلگرام، آدرس، شماره تماس و سایر اطلاعات ضروری در این بخش میتواند برای شما مفید باشد.

پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اصول و قواعد بیو نویسی در اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

4: انتخاب تصویر پیج

گام بعدی برای رسیدن به یک پیج اینستاگرام موفق انتخاب یک تصویر مناسب است. عکس پروفایل صفحه اولیا المان گرافیکی است که هر فرد در زمان مواجه با پیج شما آن را میبیند. بنابراین اگر این تصویر به قدر کافی موثر و جذاب نباشد کاربران را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. اگر برند شما لوگوی اختصاصی دارد پیشنهاد میشود از همان لگو برایتصویر پروفایل استفاده کنید. اگر هنوز لوگوی مشخصی ندارید، میتوانید از "بهترین سایت های ساخت لوگو و واترمارک رایگان" برای ساخت تصویر برندتان استفاده کنید.

اگر قصد دارید از عکس ها برای تصویر پیجتان استفاده کنید باید این نکته را درنظر بگیرید که کل تصویر به صورت واضح در دایره پروفایل قرار بگیرید به طوری که کاربر متوجه منظور آن بشود. تصویر شما نباید زیادی کوچک یا بزرگ باشد. بهتر است برای این کار ابعاد و تناسبات تصاویر پروفایل اینستاگرام را درنظر بگیرید.

اگر برای تصویر پروفایلتان از نوشته استفاده میکنید حتما به خوانایی آن دقت داشته باشید. استفاده از رنگ های مناسب برای نوشته و پس زمینه از نکات بسیار مهم برای داشتن پیج اینستاگرام موفق و جذاب است. برای تکمیل اطلاعاتتان لازم است بدانید که اندازه پروفایل اینستاگرام 110*110 پیکسل است. و بهتر است تصویری در هیمن ابعاد انتخاب کنید تا عکس مورد نظر شما تار یا کشیده نشود.

5: تم و چیدمان پیج اینستاگرام

یکی دیگر از موارد مهم که در لیست ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام به آن اشاره میکنیم چیدمان پست ها و تم آنها است. به طور قطع داشتن یک تم و ریتم تکرار شونده میتواند به هماهنگی و جلوه بصری پیج کمک بسیار زیادی کند. به همین خاطر است که همیشه توصیه میشود یک روند ثابت را در اینستاگرام پیگیری کنید. به طور مثال استفاده از یک پالت رنگی مشخص، یک نوع قاب بندی و یا فلیترهای مشخص میتواند به پیوستگی پیج اینستاگرام کمک کند.

پیشتر در محتوای "طراحی چیدمان پیج اینستاگرام و جذاب‌ترین دیزاین‌های 2021" به ایده های محبوب دیزاین پست ها اشاره کردیم. که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید. امروزه زیبایی و جلوه بصری یکی از نکات مهم برای داشتن پیج اینستاگرام موفق و تاثیرگذاری بر مخاطبان محسوب میشود.

اگر شما هم نگران ظاهر پیجتان هستید، ما برای شما یک راهکار ویژه داریم! خدمات طراحی گرافیکی یونیفرم اینستاگرام به شما این امکان را میدهد که نسبت به سایر رغیبانتان متمایز باشید. زیرا این طراحی به صورت انحصاری تنها برای صفحه شما انجام میگیرد و ماهر ترین گرافیست های مجموعه آی مهدیار در تلاشند تا بهترین چیدمان را برای پیج شما انجام دهند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی قالب اینستاگرام محتوای "طراحی و یونیفرم اینستاگرام" را مطالعه کنید.

تمپلت اینستاگرام پیج آی مهدیار
نمونه ای از طراحی قالب و پلتفرم آی مهدیار

6: کاور هایلایت در اینستاگرام

داشتن مجموعه از کاور های هایلایت در بخش بالایی اینستاگرام میتواند به پیج شما ارزش بیشتری بدهد. بهتر است تصاویر استفاده شده در هایلات متناسب با موضوع هر هایلایت و تم کلی پیجتان باشد. امروزه برنامه های بسیار زیادی برای ساخت کاور هایلایت وجود دارد که شما میتوانید حتی بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آنها استفاده کنید. پیشنهاد میکنم برای این کار محتوای "اپلیکیشن های کاربردی برای طراحی کاور استوری در اینستاگرام" را مطالعه کنید.

7: استفاده از تصاویر و محتواهای با کیفیت

یکی از مهم ترین نکات برای داشتن پیج اینستاگرام موفق پرداختن به تولید محتوا است. زیرا هیچ چیزی نمی تواند جایگزین یک محتوا با کیفیت و جذاب باشد. اگر پیج فروشگاهی دارید حتما به این نکته توجه کنید که تصاویر در پیج شما حرف اول را میزنند. سعی کنید از یک دوربین خوب و نور مناسب در عکاسی هایتان استفاده کنید تا تصاویر جلوه بهتری داشته باشند.

به هیچ عنوان تولید محتوای آموزشی را فراموش نکنید! زیرا هر کسب و کاری علاوه بر معرفی محصولات وخدماتشان نیازمند محتوای آموزشی هم هستند یکی از ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام، که میتواند باعث تمایز شما با سایر افراد باشد همین نکته است. زیرا بازاریابی محتوایی میتواند به صورت غیر مستقیم افراد را به پیج شما جذب و علاقه مند کند. به همین دلیل است که همیشه به تولید محتوا و تقویت فرآیند اعتماد سازی در استوری و پست ها توجه ویژه میشود.

پیج اینستاگرام موفق

8: داشتن برنامه و روتین منظم

برای آنکه بتوانید حرفه ای تر عمل کنید و تبدیل به یک پیج اینستاگرام موفق شوید لازم است که یک برنامه ریزی داشته باشید.هماهنگ کردن سایت های انتشار پست های جدید، تخفیف های جدید و یا رویداد های جدید در صفحه تان میتواند تصور کاربران را از شما عوض کند. و به فعالیت هایتان ارزش بیشتری بدهد. زیرا مخاطبان آمادگی بیشتری برای فعالیت هایتان دارند و شما را بیش از پیش دنبال خواهند کرد.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی ویژگی های یک پیج خوب در اینستاگرام شما را با آناتومی یک پیج خوب و استاندار آشنا کنیم. باید به این نکته اشاره کرد که شما باید برای رسیدن به یک نتیجه مثبت آزمون و خطا کنید و تجربه بدست بایورید تا مسیر درست را پیدا کنید. برای این کار بهتر است پیج اینستاگرام موفق رابررسی کنید و راز محبوبیت آنها را پیدا کنید.به یاد داشته باشید که تلاش کردن و ناامید نشدن یکی از مهم ترین لازمه های فعالیت در اینستاگرام است.

امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. خوش حالیم که تا انتها همراه ما بودید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید. برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

نوزده − پنج =