بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام‌ و 12 اصل جلوگیری از هک شدن

بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام

شما چند وقت یک بار بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام‌تان را انجام میدهید؟ برای افزایش امنیت اینستاگرام‌تان چه اقداماتی انجام میدهید؟ امنیت اینستاگرام هم برای سرور‌های اینستاگرام و هم برای کاربران آن بسیار مهم و حائز اهمیت است‌. همانطور که می‌دانید اینستاگرام به دلیل اینگیجمنت‌های فراوانی که دارد افراد زیادی را جذب کرده و در بستر این فناوری آنلاین‌شاپ‌هایی فعالیت می‌کنند که برایشان امنیت اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است‌.

اگر میخواهید درباره‌ی امنیت اینستاگرام‌تان و اقدامات لازم برای افزایش امنیت اینستاگرام را بدانید حتما با ما همراه باشید‌.

نحوه افزایش امنیت اینستاگرام

شما برای ورود به تنظیمات اینستاگرام باید به بخش پروفایل یا صفحه شخصی خود بروید و از ساید‌بار سمت راست settings را انتخاب کنید‌. در این بخش شما با موارد زیادی رو به رو هستید مانند fallow and invite friends، notifications، privacy‌، security‌، ads‌، account‌، help‌، about‌، theme . در بین اینها موارد privacy و security برای کاربران بسیار مهم هستند و راه های تقویت و بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام بسیار برای کاربران این فضا مهم است‌. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت‌.

بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام

بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام

الف) privacy

1. خصوصی‌سازی اکانت ( account privacy )

در این قسمت از امنیت اینستاگرام شما می توانید با خصوصی‌سازی اکانتتان امنیت پیجتان را دو چندان کنید این گونه که تمامی اکانت‌هایی که به شما درخواست میدهند را خودتان انتخاب کنید و اجازه دهید که شما را فالو کنند یا خیر‌. یکی از بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام که توصیه می شود به آن اهمیت داده شود این مورد است‌. برای افزایش امنیت اینستاگرام توصیه می شود در صورت امکان‌، اکانتتان را خصوصی‌سازی کنید‌‌.

افزایش امنیت اینستاگرام

در قسمت interactions‌:

2. محدودیت ( limits )

نه تنها امنیت اینستاگرام برای کاربران فراهم است بلکه آسایش کاربران نیز برای اینستاگرام مطرح است‌. در این بخش شما می‌توانید هر‌ آنچه که شما را اذیت میکند و یا باعث آسایش روان شما می شود را محدود کنید‌. این محدود کردن می‌تواند موقتی و گذرا باشد و بازه زمان محدودیت دست شماست‌. در این بخش می‌توانید موقتی کامنت و پیام‌ها را محدود کنید‌. این محدودیت دقیقا مشابه restricting است ولی با این تفاوت که به شما کمک می کند تا آزار و اذیت‌ها را گروهی کنترل کنید و شخصا به تنهایی با آنها سروکله نزنید‌. توجه کنید محدود سازی کامنت‌ها اینگونه است که آن کامنت از چشم بقیه افراد تا مدتی که شما تعیین کنید پنهان (hide) میماند‌.

3. کلمات پنهان شده ( hidden words )

در این بخش می توانید برای افزایش امنیت اینستاگرام و حفظ حریم خصوصی در این فضا‌، کامنت‌های به اصطلاح اهانت‌آمیز را محدود کنید و این گونه کامنت ها را نه شما و نه فالور‌هایتان خواهید دید‌.

در این بخش می توانید پیام‌هایی را که اهانت‌آمیز هستند را هم پنهان کنید و به عبارتی نوتیفیکیشن‌های این گونه پیام‌ها محدود خواهد شد‌ و به قول خود اینستاگرام برای افزایش امنیت اینستاگرام‌، این پیام‌ها فیلتر می‌شوند‌.

در بخش manage custom word list می توانید کلمات‌، عبارات‌، ایموجی‌ها و مواردی که دوست ندارید با آنها در این فضا رو به رو شوید را لیست کنید تا از دید شما پنهان شود و در کامنت ها و پیام ها مخفی شود‌. و این کلمات و استیکر‌های انتخاب شده شما حتی در درخواست‌هایی که برایتان ارسال می شود محدود خواهد شد‌.

4. کامنت ( comments )

در این بخش خیلی ساده می توانید از کامنت‌های مزاحم خلاص شوید‌. این کار را با block comments from انجام دهید‌. شما با انتخاب افرادی که کامنت مزاحم میگذارند در این بخش میتوانید باعث افزایش امنیت اینستاگرام خودتان شوید‌‌. توجه کنید که این کامنت های بلاک شده برای بقیه فالوور های شما قابل مشاهده نیست اما کسی که کامنت را گذاشته است می تواند کامنت خود را ببیند و به چیزی شک نکند‌. این مورد از مواردیست که برای بررسی تنظیمات امنیتی اینستاگرام باید هرچند وقت یک بار چک شود‌.

5‌. پست ها ( posts )

در این بخش می توانید تعیین کنید که لایک‌ها و بازید‌هایتان برای مخاطبینتان نمایش داده شود یا خیر‌. با محدود‌سازی این مورد تعداد لایک و بازدید‌ها به شما نمایش داده نخواهد شد‌. البته محدود‌سازی نمایش لایک‌ها در زمان ایجاد و انتشار پست نیز قابل تنظیم است که از طریق advance settings میتوانید hide like and view counts on this post را فعال کنید تا تعداد لایک‌ها در پستتان نمایش داده نشود‌.

علاوه بر اینها برای افزایش امنیت اینستاگرامتان در این بخش میتوانید تگ شدنتان را نیز محدود کنید‌. برای امنیت اینستاگرام توصیه میشود از بخش allow tags from گزینه everyone را به گزینه امن people you fallow تغییر دهید و برای افزایش امنیت اینستاگرام آن را بر no one تغییر دهید‌.

6‌. پاسخگویی ( mentions )

شما می توانید تعیین کنید چه کسی شما را در استوری‌، کامنت‌، لایو‌ و کپشن‌ منشن کند‌. اگر شما گزینه everyone را انتخاب کنید همه میتوانند شما را منشن کنند اما برای افزایش امنیت اینستاگرام می توانید از گزینه‌های امن people you fallow و یا no one استفاده کنید‌.

7‌. استوری ( story )

در مقالات قبلی درباره‌ی قابلیت‌های استوری توضیح داده شده است‌. استوری ساده‌ترین راه ارتباطی در اینستاگرام است‌. در این بخش می‌توانید استوری‌هایتان را از افرادی که دوست ندارید استوریتان را ببیند پنهان کنید ( hide story from )‌. می‌توانید لیست close friend را تنظیم کنید تا استوری مخصوص آنها را ایجاد کنید به جز آنها کسی این استوری‌ها را نبیند‌.

در قسمت replying می توانید ریپلای شدن استوریتان را کنترل کنید و اجازه ریپلای کردن کسایی که نمیخواهید را ندهید‌ و یا به کل آن را غیر‌فعال کنید‌.

در قسمت saving میتوانید تعیین کنید که آیا استوری شما در گالری و آرشیو ذخیره شود یا خیر‌. و از بخش sharing میتوانید تعیین کنید افراد میتوانند استوریتان را به اشتراک بگذارند یا خیر این اشتراک گذاری میتواند در بستر خود اینستاگرام باشد و یا فیس بوک باشد‌.

8‌. لایو ( live )

در بخش لایو شما می توانید افرادی را که نمیخواهید را از نوتیفیکیشن لایو خود پنهان کنید‌. این افراد در لیست پنهان شدگان استوری شما نیز وجود دارند چون لایو و استوری با هم ارتباط مستقیم دارند‌.

در قسمت connections ‌:

9. restricted accounts

در این قسمت شما می توانید خودتان را از کنش های متقابل و ناخواسته این فضا حفظ کنید و این کار را بدون بلاک کردن یا آنفالو کردن انجام دهید‌. شما با فعال کردن این بخش می توانید اطمینان حاصل کنید که فالوور هایتان از ریستریکت شدنشان خبردار نخواهند شد و اگر کامنتی از آن فرد دریافت کردید بلاشک بین خودتان و فرد ریستریکت شده قابل مشاهده خواهد بود و آنها زمان آنلاینی و یا خوانده شدن پیامشان توسط شما را نخواهند فهمید‌.

10‌. blocked account

در این بخش مانند تلگرام می توانید افرادی را که بلاک یا مسدود کرده‌اید را مشاهده کنید و آن ها را آنبلاک یا رفع محدودیت کنید و یا به لیستتان افراد حدیدی را اضافه کنید‌.

ب‌) security

11. password

هر اکانتی برای ورود به اینستاگرام باید رمز عبوری را تعیین کند که کد شناسایی آن اکانت محسوب می شود‌. این رمز برای زمانی که اکانت شما بپرد و یا اکانتتان پاک شود جهت برگرداندن آن ضروریست‌ و مورد نیاز است‌.

12. login activity

این قسمت حاوی اطلاعاتی است که شامل مکانی است که شما اولین بار به اینستاگرام وارد شدید است و مشخصات دستگاه شما نیز در این بخش وجود دارد‌.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. اگر درباره‌ی امنیت اینستاگرام اطلاعات اضافه ای دارید خوشحا میشویم که با ما به اشتراک بگذارید‌. برای مشاهده مقالات بیشتر می توانید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

17 − 10 =