سئو و بهینه سازی پیج اینستاگرام 0 تا 100 حضور در گوگل

بهینه سازی پیج اینستاگرام

آیا با بهینه سازی پیج اینستاگرام آشنایی دارید؟ یکی از اهداف اصلی هر پیج اینستاگرامی دریافت ورودی و بازدید کنندگان بیشتر از طریق روش های مختلف است. بنابراین استفاده از هر فرصتی برای بیشتر دیده شدن و معرفی بیشتر پیج ها بسیار حیاتی است. امروزه گوگل به یک میزان خوب و همه چیز تمام؛ نه تنها برای وبسایت ها بلکه برای سایر پلتفرم ها، از جمله اینستاگرام تبدیل شده است. تنها کافیست اصول بهینه سازی پیج اینستاگرام را بشناسید تا بتوانید وارد دنیای بزرگ گوگل بشوید و در سطح بزرگتری جذب مخاطب کنید.

در حال حاضر سئو و بهینه سازی پیج های اینستاگرامی ترفندی جدید است که بسیاری از فعالان موفق بین المللی از آن استفاده میکنند. بنابراین کارشناسان حوزه دیجیتال مارکتینگ بر این باور هستند که سئو اینستاگرام در گوگل باید جزء اهداف فعالان اینستاگرامی قرار بگیرد. پس اگر شما هم قصد دارید در گوگل دیده شوید و با چند تکنیک ساده افراد بیشتری را وارد پیجتان کنید در ادامه این مقاله با آی مهدیار همراه شوید...

سئو و بهینه سازی پیج اینستاگرام چیست؟

شاید تا به حال نام سئو و بهینه سازی (seo) مخفف Search Engine Optimization به گوشتان خورده باشد. تا چند وقت پیش واژه سئو تنها برای دستورالعمل هایی به منظور افزایش جایگاه و استاندارد سازی محتواها و بسایت ها بکار میرفت. اما امروز پست های اینستاگرام نیز میتوانند با رعایت برخی از ترفندها و دستوالعمل های سئو خودشان را به گوگل برسانند. چگونه؟ ساده است تنها لازم است برای این کار قوانین گوگل و نحوه استفاده از عبارت های کلیدی را بدانید. در ادامه بیشتر شما را با این موضوع و نحوه آن آشنا میکنیم.

مزایای سئو اینستاگرام در گوگل

  • اولین و مهم ترین نکته و مزیت درباره سئو محتوای اینستاگرام آن است که همه میتوانند از آن بهره مند شوند. سئو اینستاگرام قابلیتی نیست که تنها در اختیار گروهی خاص باشد و یا نیاز به تخصص ویژه‌ای داشته باشد. بنابراین همه افراد بخصوص پیج های کاری، اینفلوئنسرها و یا بلاگرها میتوانند از آن بهره زیادی ببرند و یک گام به جلو بردارند.
  • سئو پست‌های اینستاگرام میتواند باعث شود تا کسب و کارهای کوچک و نوپا نیز در معرض دید قرار بگیرند و مخاطبان بیشتری را جذب کنند. با سئو پست ها دیگر فرقی ندارد که چقدر لایک یا کامنت میگیرید یا پست هایتان چه مقدار دست به دست میشود. قواعد گوگل به کلی با اینستاگرام متفاوت است. پس شانس دیده شدن برای شما هم وجود دارد.
  • بعلاوه پست های شما در اینستاگرام نیز راحت‌تر پیدا میشوند. براساس قابلیت ها و الگوریتم های جدید با سئو و بهینه سازی پیج اینستاگرام این امکان را میدهید که به سرچ شدن عبارت کلیدی پست شما نمایش داده شود.
  • و در آخر مهم ترین مزیت سئو تصاویر نمایش در گوگل محسوب میشود. به طور مثال اگر فرد به دنبال خدمات دیجیتال مارکتینگ در شهر تهران باشد، این امکان وجود دارد که گوگل پیج اینستاگرام یا یکی از پست های مرتبط را نمایش دهد.

آموزش نحوه سئو محتوای اینستاگرام

به طور کلی مبحث سئو و بهینه سازی اینستاگرام مسئله ای جدید و کمتر شناخته شده ای است. اکثر افراد طبق عادت همیشگی تنها به قرار دادن تصویر و نوشتن کپشن بسنده میکنند. اما جالب است بدانید که بهینه سازی پیج اینستاگرام برای گوگل از روش های بسیاری قابل انجام است که به آنها در این بخش بیشتر میپردازیم.

1: متن کپشن

به یاد دارید که کمی قبل تر درباره عبارت کلیدی صحبت کردیم؟ حال به این نکته میرسیم که عبارت کلیدی دقیقا چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟ استفاده از عبارت های کلیدی برای اینستاگرام کار چندان دشواری نیست تنها لازم است که فکر کنید مخاطب با جستجوی چه عبارتی باید به محتوای شما دست پیدا کند. همانطور که از نام عبارت کلیدی پیداست این کلمه یا کلمات نماینده پست شما هستند و هویت آن را مشخص میکنند. پس مهم ترین نکته ارتباط آن با محتوای پست است.

به طور مثال اگر درقسمت search اینستاگرام واژه دیجیتال مارکتینگ را (بدون هیچ هشتگی) تایپ کنید میتوانید با زدن گزینه "see all result" در پایین ترین قسمت صفحه تمامی پست های سئو شده با این عبارت را مشاهده کنید.

بنابراین میتوان گفت استفاده از عبارت کلیدی تعیین شده در کپشن بسایر مهم است. این عبارت نباید به تعداد کم استفاده شود یا بیش از حد مجاز تکرار شود. پس لازم است برای استفاده از عبارت کلیدی در کپشن و تعداد کلمات تعادل را حفظ کنید.

2: هشتگ ها

هشتگ ها همیشه جز بخش های جدانشدنی محتوای اینستاگرام هستند. با قرار دادن هشتگ عبارت کلیدی درنظر گرفته شده در کپشن پست میتوانید علاوه بر عدم تکرار بیش از حد عبارت کلیدی در متن، به پستتان یک شانس بیشتر برای دسترسی به اکسپلور یا بخش هشتگ ها را بدهید. رعایت اصول هشتگ گذاری و استفاده موثر از آنها یک فرایند برد برد است پس بهتر است برای پست هایتان از حداقل 3 تا 10 هشتگ مرتبط استفاده کنید. حال سوال اینجاست که از چه هشتگ هایی برای سئو و بهینه سازی پیج اینستاگرام میتوان استفاده کرد؟

به طور کلی هشتگ های مرتبط که توصیف خوبی از محصول یا محتوای شما ارائه بدهند میتوانند مفید باشند. برای اینکار لازم است که شما یک شبکه معنایی از کلمات مناسب را انتخاب کنید. شما باید فکر کنید که چه گروه از افراد با چه نیازهایی باید پست شما را ببینند. به طور مثال اگر محتوایی درباره سئو تصاویر تولید میکنید میتوانید عبارت دیجیتال مارکتینگ را به عنوان یک هشتگ استفاده کنید تا پست شما در اختیار جستجوگران و مخاطبان آن حوزه نیز قرار بگیرد.

توجه کنید که استفاده از هشتگ های برند نیز میتوانند برای شما و سئو اینستاگرام در گوگل بسیار مفید و موثر باشند.

3: متن جایگزین

پیش تر در محتوای سئو تصاویر در اینستاگرام درباره متن جایگزین و نحوه استفاده از آن توضیح داده بودیم. متن جایگزین یا Alt text یکی از قابلیت های اینستاگرام است که کمتر کسی از آن استفاده میکند یا آن را میشناسد. تعیین کردن یک متن جایگزین برای تصاویر در جهت توصیف آنها میتواند محتوای شما را به الگوریتم های اینستاگرام و گوگل بیشتر بشناساند. در ابتدا این قابلیت تنها برای کمک به افراد کم بینا به اینستاگرام اضافه شده بود اما بعد از مدتی نقش مهمی را برای سئو اینستاگرام در گوگل ایفا کرد. شما میتوانید متن جایگزین پست هایتان را بعد یا قبل از انتشار اضافه کنید.

اگر قصد اضافه کردن متن جایگزین به پستی را که قبلا منتشر کرده اید را دارید میتوانید مطابق تصویر عمل کنید:

4: استفاده از تگ لوکیشن

یکی از نکات بسیار مهم در بهینه سازی پیج اینستاگرام لوکال سئو یا سئو محلی است. این نوع از بهینه سازی سایت یا پیج های اینستاگرام به کسب و کارها کمک میکند تا در یک منطقه، محله و یا در محدوده هدف بیشتر شناخته شوند و به این صورت بتوانند مخاطبان هدفشان را از یک محدوده خاص جذب کنند.

اگر شما هم میخواهید در محله، شهر یا استانتان به صورت خاص مورد توجه قرار بگیرید و خودتان را بیشتر معرفی کنید باید از برچسب مکان یا تگ لوکیشن استفاده کنید. شما همچنین میتوانید برخی از لوکیشن های موردنظرتان را به صورت هشتگ در کپشن پست یا کامنت بکار ببرید.

سئو اینستاگرام در گوگل با قرار دادن لوکیشن

5: بایو اینستاگرام

مشخص کردن اطلاعات در بایو اینستاگرام یکی از مهم ترین مراحل و دستورالعمل‌ها برای پیج های کاری است. بایو اینستاگرام معرف شما و نوع فعالیت شماست. پی میتوان گفت این قسمت به نوعی معرف هویت شماست پس لازم است که اطلاعات دقیق کسب و کار شما به درستی در آن درج شود.

به طور کلی دو نکته حائز اهمیت در بایو وجود دارد که باید برای بهینه سازی پیج اینستاگرام به آن بپردازید. اولین نکته یوزرنیم شماست و دومین بخش نیز نامی است که در قسمت زیرین آن نمایش داده میشود. شما میتوانید یکی از این نام ها را به صورت فارسی وارد کنید تا به هر دو صورت خودتان را معرفی کنید. این دو بخش اهمیت ویژه ای برای سئو پیج اینستاگرام شما در گوگل دارد.

به طور مثال آی دی یا یوزرنیم پیج آی مهدیار imahdiyarcomfa است. اما در قسمت بایو به صورت "آژانس توسعه دیجیتال کسب و کار" معرفی شده است. بنابراین لازم است که در قسمت نام از زبان فارسی و توضیحات مختصری درباره پیجتان استفاده کنید. به طور مثال خدمات طراحی سایت(نام برند) یا آموزش اینستاگرام و تولید محتوای (نام برند)

به این صورت شما میتوانید در کنار نام برندتان از عبارت های کلیدی معرف نیز استفاده کنید که در گوگل قابل جستجو و نمایش هستند.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی روش های سئو و بهینه سازی پیج اینستاگرام به شما در پیدا کردن یک راه جدید و دنیایی بزرگتر برای کشف شدن کمک کنیم. به خاطر داشته باشیدکه اگر یک کسب و کار آنلاین دارید باید از همه روش ها و فرصت ها به بهترین شکل استفاده کنید پس لازم است که برای رعایت 5 نکته ای که در این محتوا به آن اشاره شد پیج اینستاگرامتان را یک پله جلوتر ببرید و اعتبار بیشتری به برندتان بدهید. امیدوارم از این پست نهایت لذت و استفاده را برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما درباره سئو اینستاگرام در گوگل به اشتراک بگذارید.

خوش حالیم که تا انتها همراه ما بودید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

11 + 14 =