پیروی از استراتژی نیچ مارکتینگ در کسب و کار اینستاگرام

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته اینستاگرام تقریبا 16 مرداد 1400

کسب و کار های کوچک در بین کسب و کار های تجاری و بزرگ به مرور زمان گم می شوند و این گونه مشاغل گاهی امید یک خانواده است پس این کار ها چگونه باید دیده شوند ؟امروزه استارت آپ ها و کسب و کار های کوچک غالبا تخصصی برای ورود به بازار به استراتژی هایی وابسته اند تا مشتری خود را پیدا کند. استراتژی نیچ مارکتینگ که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اصول فروش و کسب درآمد می باشد می تواند راهکارمناسب و الهام بخشی برای شما برای بهبود فروش و ارائه خدمات در اینستاگرام باشد. پس…
اصول نیچ مارکتینگ در کسب وکار های اینستاگرامی

کسب و کار های کوچک در بین کسب و کار های تجاری و بزرگ به مرور زمان گم می شوند و این گونه مشاغل گاهی امید یک خانواده است پس این کار ها چگونه باید دیده شوند ؟امروزه استارت آپ ها و کسب و کار های کوچک غالبا تخصصی برای ورود به بازار به استراتژی هایی وابسته اند تا مشتری خود را پیدا کند. استراتژی نیچ مارکتینگ که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اصول فروش و کسب درآمد می باشد می تواند راهکارمناسب و الهام بخشی برای شما برای بهبود فروش و ارائه خدمات در اینستاگرام باشد. پس برای آشنایی بیشتر با نیچ مارکتینگ با ما همراه باشید .

استراتژی نیچ مارکتینگ ( niche marketing ) چیست؟

استراتژی نیچ مارکتینگ بخش کوچک اما ویژه ای در بازار است که با تمرکز بر نیاز مشتری خیلی سریع بازار کسب و کار خود را پیدا می کند. همان طور که در فروش اینترنتی موفق در اینستاگرام گفته شد ، شما برای بازاریابی فروش خود می توانید مستقیما سراغ نیاز ها و انتظارات مشتریان بروید . وقتی کسب و کار شما روی موضوع خاصی تمرکز کند ؛ استراتژي نیچ مارکتینگ به شما کمک کرده است در حالی که این اصطلاح در واقعیت وجود ندارد .

در واقع شما با این تکنیک به شرکت بزرگی در زمینه ی تخصصی خود در بازاری کوچک تبدیل خواهید شد . نیچ مارکت را می توان یک بازاریابی هدفمند دانست که هدف آن در زمینه خاصی متمرکز است و پتانسیل بالای بازار را تامین می کند . نیچ مارکتینگ خیلی راحت و به طور صحیح نحوه ی توسعه محصول را برای شما بیان می کند . می دانید این استراتژي با برآورده کردن شدت نیاز محصول در بازار ارتباط مستقیمی دارد .

استراتژي نیچ مارکتینگ در ابعاد مختلف به چه معناست ؟

اصول نیچ مارکتینگ در اینستاگرام

۱ . بازاریابی دهان به دهان

این گونه بازاریابی در استراتژی نیچ مارکتینگ بیشتر به صورت بحث و دیالوگ می باشد و نام برند یا محصول به شکل نامحسوسی در دیالوگ های افراد با هم تبادل و شنیده می شود . به طوری می توان گفت تبلیغات خود مختار و فعالیت های نامحسوسی توسط مشتریان در سطح بازار اتفاق می افتد . در کنار این ها استفاده از اسپانسر یا قرعه کشی و اهدای جوایز ، تکنیک استراتژی نیچ مارکتینگ را توسعه می بخشد . اما این استراتژی برای طراحی زمان لازم دارد اما خروجی چشم گیری خواهد داشت .

۲ . کسب اعتبار

 برای کسب اعتبار در نیچ مارکتینگ در اینستاگرام می توانید از افراد صاحب نفوذ و سرشناس استفاده کنید . قطعا اعتماد عموم جامعه به افراد شناخته شده خیلی بیشتر است پس با خیال راحت تبلیغ محصولات خود را به دست افراد شناخته شده بسپارید . شما می توانید آن ها را به عنوان کسانی که از محصولات استفاده کرده اند و از آن رضایت دارند ؛ معرفی کنید . این کسب اعتبار این تکنیک تحت عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ می شناسند .

۳ . تاییدی موازی

تاییدی موازی روشی است که در آن محصول خود را مستقیما در معرض دید قرار می دهید تا برندتان یا محصولتان برای مخاطبان نیچ مارکتینگ شما شناخته شود . در تبلیغات در اینستاگرام گفته شد که برای دیده شدن هرچه بیشتر محصولاتتان از پلتفرم های ویدیویی استفاده کنید تا علاوه بر تبلیغ جنبه ی سرگرمی هم برای کاربران داشته باشد . با این روش شما می توانید به راحتی برند مادر خود را در غالب تاییدی موازی در بازار به صورت اثر بخشی تبلیغ کنید و محصولات را در معرض دید قرار دهید .

نقطه اثر niche marketing بر کدام مخاطبان است؟

نقطه اثر نیچ مارکتینگ در اینستاگرام بر مخاطبان هدفمند است . برای پیدا کردن مشتریان هدفمند و فالوور های هدفمند خود ویژگی هایی نظیر سن ، میزان درآمد ، شرایط محیطی و آب و هوایی زندگی آن ها را بررسی کنید و بر آن ها متمرکز شوید تا نیچ مارکتینگ موثری داشته باشید .

blank

برنامه ریزی برای نیچ مارکتینگ مهم است !

برنامه ریزی برای نیچ مارکتینگ در اینستاگرام باعث بهبود فعالیت کسب و کاری شما می شود . در کنار این ها جنبه ی روانی و عمومی خرید را در نظر بگیرید و به هیچ وجه از آن غافل نشوید . اولین کاری که نیاز است انجام دهید بدست آوردن شناخت کافی از نیاز های بازار هدف است . این گونه تکنیک نیچ مارکتینگ شما بسیار عالی تقویت خواهد شد . راهبرد های نیچ مارکتینگ در اینستاگرام با توجه به ارزش های خاص بازار در بازاریابی دهان به دهان بسیار حائز اهمیت است .

مهم ترین مراحل عمومی در این کار را بدانید

۱. پیدا کردن بخشی از بازار که نیازش هنوز بر طرف نشده است .

۲ . درباره ی اندازه و امکان تحقق ایده ی خود در بازار تحقیق کنید .

۳ . مطمئن شوید برندینگ شما در نیچ مارکتینگ امکان پذیر است .

۴ . کانال های توزیع را بشناسید .

۵ . برنامه ریزی را فراموش نکنید .

۶ . دستاورد های خود را اجرا کنید .

۷ . رصد بازار را فراموش نکنید و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنید .

جمع بندی

استراتژی نیچ مارکتینگ ابتدایی ترین تکنیک برای دیده شدن کسب و کار شماست و در استارت آپ هایتان حتما از آن استفاده کنید .

اگر درباره ی نیچ مارکت ها اطلاعاتی دارید خوش حال می شویم که با ما در میان بگذارید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید و اگر به دنبال مقالات بیشتری در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستید از وبلاگ آی مهدیار را دنبال کنید.

بهترین استراتژی نیچ مارکتینگ چگونه است‌؟

بصورت دیالوگ و دهان به دهان باشد‌.

نقطه اثر نیچ مارکتینگ بر چه کسانی خواهد بود‌؟

تقریبا هه افراد را تحت و الشعاع قرار میدهد ولی فالور‌های هدف را بیشتر تحت تاثیر قرار میدهد‌.

کار اصلی نیچ مارکتینگ چیست‌؟

تقویت سئو و افزایش فروش اینترنتی

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها