ایده ساخت ریلز اینستاگرام در 10 پیشنهاد هیجان انگیز و پربازدید

ایده ساخت ریلز اینستاگرام

ایده ساخت ریلز اینستاگرام یکی از ارائه‌های جدید این مجموعه است که بعد از محبوبیت ریلز توسط کاربران‌، کسب درآمد از ریلز به فکر اینستاگرام رسید‌.

درباره‌ی کسب درآمد از ریلز اینستاگرام چه میدانید‌؟ آیا درآمدزایی از ریلز اینستاگرام به قدری هست که بشود به عنوان یک شغل روی آن حساب کرد‌؟ با تیم آی مهدیار همراه باشید تا درباره‌ی کسب درامد از ریلز در اینستاگرام بیشتر بدانید‌...

ریلز ( reels ) اینستاگرام چیست‌؟

قبل از بررسی کسب درآمد از ریلز اینستاگرام باید بدانید ریلز چیست و چگونه ساخته میشود‌. ریلز یکی از آپدیت‌های جدید اینستاگرام است که در دسته تولید محتوا مورد پسند کاربران قرار گرفت‌. ریلز در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دسته تولید محتواهای محبوب و ارتقا دهنده تبدیل شد و حتی ممکن است در آینده جایگزین توسعه توسط تبلیغات نیز شود‌. میتوان گفت با درست کردن ریلز‌های حرفه‌ای شما میتوانید بدون تبلیغات اینستاگرامی با استفاده از اینگیجمنت‌های اینستاگرام خیلی فوری اینستاگرامتان را ارتقا بخشید‌.

ریلز دقیقا مانند تیک تاک عمل میکند‌. در این بخش شما قادر هستید که ویدیو‌های 15 ثانیه‌ای را ارائه دهید و آنها را با فالور‌های خود به اشتراک بگذارید‌. برای ایجاد یک ریلز جذاب‌، کافی است دوربین را در بخش استوری اینستاگرام خود باز کنید و با حرکت دادن نوار پایین‌، ریلز را انتخاب کنید‌. البته در آپدیت جدید اینستاگرام آیکون ریلز در فید اصلی کاربران قابل مشاهده است‌.

نکات مهم درباره ساخت ریلز

طول ویدیو های ریلز نباید بیشتر از 30 ثانیه باشد.

وضوح و نسبت تصاویر باید x1080.1920/ 9:16 باشد.

ویدیوهای ریلز تنها مختص انتشار و آپلود از طریق تلفن های همراه می‌باشند.

ایده ساخت ریلز اینستاگرام

ایده ساخت ریلز اینستاگرام

1. نکته و ترفند ارائه دهید

ریلز اینستاگرام بطور کلی 15 ثانیه‌ای است‌. شما میتوانید با ارائه نکات کوتاه و یا ارائه ترفند در این 15 ثانیه بهترین ریلز‌ها را به کاربرانتان ارائه دهید شما میتوانید نکات کار و حرفه خودتان را در این ریلز بیان کنید.

2. چالش اجرا کنید

میتوانید ریلز 15 ثانیه خود را جهت فان و سرگرمی ارائه دهید و این موضوعات را میتوانید از چالش هایی که در سطح اینستاگرام وجود دارند انتخاب کنید که تجربه نشان داده که چالشها به شدت پر طرفدار هستند.

3. آموزش دهید

محتواهای آموزشی در پلتفرم اینستاگرام به دلیل رایگان بودن بسیار مورد توجه قرار میگیرد‌. شما میتوانید آموزش‌های کوتاه را در 15 ثانیه در این پلتفرم ارائه دهید و منتظر تاثیر معجزه آسای آن در قابل افزایش فالور و دنبال کننده باشید‌. آموزش های گام به گام اگر با فیلمبرداری و طرز بیان مناسب همراه شوند میتوانند از بهترین ایده ساخت ریلز اینستاگرام باشند.

4. آنباکسینگ کنید

آنباکسینگ یکی از موضوعات محتوایی مورد پسند کاربران است که این دسته از محتواها توسط بلاگرها بسیار اجرا میشود و جنبه سرگرمی دارد. شاید بپرسید اگر پیج ما در دسته پیج‌های بلاگری نباشد چه آنباکسینگ‌هایی پیشنهاد میشود‍؟ فرض کنید اگر پیجی دارید که در زمینه‌‌ی آموزش زبان انگلیسی فعالیت میکند شما میتوانید علاوه بر درست کردن ریلز‌های آموزشی و پرسش و پاسخ میتوانید کتابهایی که برای این زمینه خریداری میکنید را آنباکسینگ کنید‌. آنباکسینگ از ایده‌هایی خوبی است که میتوانید با بازدید بالا‌، کسب درآمد از ریلز اینستاگرام را نیز کسب کنید‌.

5. خودتان و کسب و کارتان را معرفی کنید

یکی از مواردی که افراد همواره به دنبال آن هستند ویدیوهایی استکه به آنها اطلاعاتی درباره افراد و برندهایی که آنها را میشناسند بدهد. ازین رو یکی از جذاب ترین ایده ساخت ریلز اینستاگرام که میتوانید مخاطبان زیادی را با آن جذب کنید دادن بیوگرافی درباره خودتان و یا نحوه شروع فعالیتتان است. ضمن اینکه آنها با دیدن چهره و شناخت بیشتر شما احساس نزدیکی و ارتباط قوی تری میکنند و همین کار میتواند اعتماد بیشتری بین شما و مخاطبانتان ایجاد کند.

همیشه دیدن اینکه پشت لوگوها چه افرادی هستند و پروسه انجام کارها به چه نحوی مدیریت میشود یکی از پرطرفدارترین مباحث است بنابراین با گرفتن ویدیو های ریلز جذاب میتوانید به خوبی نشان دهید که در پشت صحنه برند شما چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

6: نمایش تغییرات و روند کاری

یکی دیگر از مواردی که میتوانید با ساخت ریلز از آنها بازدیدهای خوبی دریافت کنیدنمایش ایده های قبل و بعد از انجام دادن یک کار و یا رخ دادن یک اتفاق است. به این دلیل که بسیاری از مردن دیدن سیر تحول و روند پیشرفت اتفاقات لذت میبرند به همین دلیل ساخت ویدیو ها در قالب تایم لپس میتواند از کارهایی باشد که افراد زیادی از آن استقبال میکنند. این ایده میتواند برای تغییرات دکوراسیون، مدل مو، یک فعالیت هنر و یا ساخت یک اثر و یا یک فعالیت آشپزی باشد.

7: پاسخ به سوالات متداول

احتمالا اگر پیج کاری و یا فعالیت بلاگری در هر زمینه ای دارید سوالات زیادی از شما پرسیده میشود که بسیار یاز آنها ممکن است بارها و باها تکرار شود. این سوالات میتوانند در زمینه تخصصی از کسب و کار و یا سوالاتی شخصی باشد. یکی از بهترین موقعیت ها برای پاسخ دادن به این سوالات ریلز اینستاگرام است. به این صورت شما به بسیاری از افراد این فرصت را میدهید که به پاسخشان برسند. و همانطور که پیشتر اشاره کردیم این کار میتواند تاثیر مستقیمی در ارتباط شما با مخاطبانتان داشته باشد.

شما حتی میتوانید برای ساخت این نوع از محتوا ها از question box یا باکس های سوال در استوری استفاده کنید و از افراد بخواهید که سوالانشان را از شما بپرسند. همچنین صحبت کردن و دادن اطلاعات درست درباره خدمات و محصولاتتان میتواند کمک بسیار زیادی به شناخت بهتر شما کند. و به کسب درآمد از ریلز اینستاگرام منجر شود.

8: استفاده از آهنگ های محبوب و ترند

یکی از بهترین پیشنهادهایی که در حال حاظر میتوان برای ساخت محتوای ریلز داد استفاده از آهنگ ها ترند شده و پرشنونده است. گذاشتن این آهنگ ها و ساخت ویدیوهای سرگرم کننده با آنها میتواند از پربازدیدترین ایده ها برای ساخت ریلز اینستاگرام باشد.

9: ویدیو های انگیزشی

انتشار ویدیو ها و یا تصاویر انگیزشی میتواند یکی از ایده ساخت ریلز اینستاگرام باشد که انرژی مثبتی به خودتان و دنبال کنندگانتان بدهید. این ویدیو ها میتواند صحبت های فرد دیگری و یا تجربیات خودتان باشد. حس و حال مثبتی که این ریلز به مخاطبانتان منتقل میکند میتواند نقش پررنگی در اعتماد سازی و برندینگ شما داشته باشد.

10: نمایش یک فرایند خلاقانه

یاد دادن و آموزش ایده های جدید و خلاقانه یکی از مواردی است که میتواند مخاطبان زیادی داشته باشد. کارایی مثل نقاشی، آهنگ سازی، ساز زدن، عکاسی، آشپزی و ... میتواند بازدید زیادی در پی داشته باشد. مطمئن باشید که اگر با نوآوری بتوانید چیز جدیدی را به نحوی متفاوت ارائه کنید بازدیدهایتان بیشتر خواهد شد. و میتوانید کسب درآمد از ریلز اینستاگرام را تجربه کنید.

چطور میتونیم مضوعات ترند برای ایده ساخت ریلز اینستاگرام پیدا کنیم؟

شاید سوال کنید چطور میتوان پربازدید و محبوب ترین ریلز ها ار در اینستارام پیدا کرد تا از آنها ایده گرفت؟ در این بخش به چند راهکار عالی برای اینکار اشاره خواهیم که میتواند به شما در پیدا کردن ترندی ترین موضوعات کمک کند.

1: قسمت feed

این بخش که در پنل پایینی برنامه با ایکون ذره بین نمایش داده میشود محل نمایش تصاویر و ویدیوهای متناسب با علایق شما است. در این بین شما میتوانید محبوب ترین ریلز های منتشر شده رادر بین سایر محتوا ها پیدا کنید.

2: از طریق سرچ هشتگ

سسرچ کردن هشتگ های مربوط به موضوع مورد نظر شما میتواند در پیدا کردن آنچه نیاز دارید سرعت بیشتری ببخشد. زمانیکه شما به دنبال هشتگی میگردید، در صفحه نمایش داده شده میتوانید به سه شکل recent, top و reels نتایج را مشاهده کنید. یکی دیگر از راهکارها برای دسترسی به ریلز از طریق هشتگ بازدید از قسمت feed و انتخاب هشتگ های درج شده در زیر ویدیوهای ریلز های دیگر است.

ایده ساخت ریلز اینستاگرام

3: مشاهده ریلزهای پیج کاری یا شخصی

شما همچنین میتوانید ایده ساخت ریلز اینستاگرام را از طریق بخش ریلز در صفحه افراد مشاهده کنید و از موزیک‌های بکار رفته و یا ترفند های ساخت ریلز ایده بگیرید.

کسب درآمد از ریلز اینستاگرام

ریلز در ابتدا بصورت آزمایشی جهت سرگرمی به کاربران ارائه شد‌. اما اینستاگرام اخیرا کسب در‌آمد از این پلتفرم را میسر کرده و دقیقا میخواهد با یوتیوب و از این قبیل برنامه‌ها در مبحث کسب درامد رقابت کند‌. اگر بخواهیم کسب درآمد از ریلز اینستاگرام را بررسی کنیم باید بگوییم کسب درآمد از ریلز اینستاگرام میتواند به دو دسته‌ی مستقیم و غیرمستقیم طبقه بندی شود‌.

منظور از کسب درآمد مستقیم از ریلز اینستاگرام چیست‌؟ درامد مستقیم از ریلز اینگونه است که شما وقتی میخواهید برای اولین بار ریلز بسازید اینستاگرام از شما میپرسد که آیا میخواهید درامدی از این طریق کسب کنید یا خیر‌ و شما با تایید این مورد در ازای ساخت ریلز میتوانید درامدی را کسب کنید اما این موضوع به دلیل تحریم‌ها در ایران فعلا میسر نیست‌.

منظور از کسب درامد غیر مستقیم از ریلز اینستاگرام چیست‌؟ درامد غیر مستقیم از اینستاگرام اینگونه است که شما با ساخت محتوا و اکتیو بودن خود به اکسپلور پرواز خواهید کرد و این موضوع برای شما فالور جمع میکند و اگر پیج شما پیج فروش باشد خیلی سریع مشتری پیدا میکنید و به راحتی فروشتان زیاد میشود این موضوع برای سایر پیج‌ها با موضعات مختلف نیز صادق است‌.

سوالات متداول درباره ریلز اینستاگرام

چرا گزینه ریلز برای ما فعال نیست؟

در صورت غیر فعال بودن ریلز برای اکانت شما بهتر است اینستاگرام را بروز رسانی کنید. اگر همچنان قادر به مشاهده گزینه ریلز نبودید، این آپشن هنوز برای اکانت شما در دسترس نمی باشد.

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام فیلم هایی کوتاه و سرگرم کننده هساتد که می توانند نشان دهنده خلاقیت افراد باشد. این ویدیو ها همانند فیلم های تیک تاک در حدود 15 دقیقه میباشند.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به ایده ساخت ریلز اینستاگرام و کسب درآمد از ریلز اینستاگرام اشاره شد . اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید و اگر این درباره‌ی این موضوع اطلاعات بیشتری دارید اطلاعاتتان را با ما به اشتراک بگذارید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن فرمایید‎‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

یک پاسخ به “ایده ساخت ریلز اینستاگرام در 10 پیشنهاد هیجان انگیز و پربازدید”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

1 × سه =