اثر ریچ اسنیپت بر سئو ؛ ضمانت سایت شما را می‌کند

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته وبسایت تقریبا 1 ماه قبل

درباره ی rich snippet چقدر اطلاعات دارید؟ اثر ریچ اسنیپت بر سئو چگونه است؟ با ما همراه باشید تا دریابید ریچ اسنیپت چیست و چه تاثیری در روند سئو دارد! ریچ اسنیپت چیست؟ ریچ اسنیپت در واقع همان اطلاعاتی است که گوگل درباره ی هر وب سایت در صفحه جستجو خود به کاربر نمایش می‌دهد. rich snippet ‌ها به دو صورت معمولی و غنی شده وجود دارند. نتایج گوگل در حالت عادی چند ویژگی زیر را دارد: ۱. تایتل title به رنگ آبی نمایش داده می‌شود. ۲. ادرس اینترنتی url به رنگ سبز نمایش داده می‌شود. ۳. توضیحات به رنگ…
اثر ریچ اسنیپت بر سئو

درباره ی rich snippet چقدر اطلاعات دارید؟ اثر ریچ اسنیپت بر سئو چگونه است؟ با ما همراه باشید تا دریابید ریچ اسنیپت چیست و چه تاثیری در روند سئو دارد!

ریچ اسنیپت چیست؟

ریچ اسنیپت در واقع همان اطلاعاتی است که گوگل درباره ی هر وب سایت در صفحه جستجو خود به کاربر نمایش می‌دهد. rich snippet ‌ها به دو صورت معمولی و غنی شده وجود دارند.

نتایج گوگل در حالت عادی چند ویژگی زیر را دارد:

۱. تایتل title به رنگ آبی نمایش داده می‌شود.

۲. ادرس اینترنتی url به رنگ سبز نمایش داده می‌شود.

۳. توضیحات به رنگ تیره نمایش داده می‌شوند.

این‌ها همان اسنیپت‌ها هستند که به کاربر دیدگاه کافی را قبل از کلیک بر آن میدهند تا کاربر تصمیمش را درباره استفاده از آن بگیرد.

ریچ اسنیپت غنی در واقع بین url و توضیحات، یکسری اطلاعات اضافی برای کاربر دارد. در این اطلاعات امتیاز هایی درج شده که این امتیاز‌ها توسط کاربران به آن سایت و خدماتش داده شده است.

اثر ریچ اسنیپت‌ها بر سئو چگونه است؟

ریچ اسنیپت‌ها از عوامل تاثیر گذار غیر مستقیم بر سئو هستند. یعنی الگوریتم‌‌‌های گوگل هنوز از این فاکتور به عنوان عنصر اصلی سئو و بهینه سازی استفاده نکرده است. اما اثر غیر مستقیم rich snippet بر سئو کاملا ثابت شده است.

وقتی rich snippet می‌تواند به کاربران اطلاعات جامع و دقیق تری بدهد ؛ در نتیجه جذب کاربران بیشتر می‌شود و این کاربرانی که از اطلاعات rich snippet استفاده کرده اند هدفمند تر وارد سایت می‌شوند و از خدمات بیشتری استفاده می‌کنند. اینگونه سایت شما کلیک بیشتری می‌گیرد. دریافت کلیک بیشتر برای سایت به این معنی است که سئو وبسایتتان ارتقا یافته است. پس می‌توان گفت rich snippet اثر مثبتی بر سایت شما خواهد داشت.

انواع ریچ اسنیپت‌ها را بشناسید.

در rich snippet شما می‌توانید خیلی اطلاعات به درد بخود قرار دهید و انواع آن‌ها را پدید بیاورید:

۱. مقاله

در اثر ریچ اسنیپت بر سئو می‌توانید مقاله استاندارد را نشان گذاری کنید. شما می‌توانید در این قسمت اطلاعات مرتبط با نویسنده و یا تصاویر را قرار دهید. این اطلاعات به گونه ای باشد که یک جلوه کلی از مقاله را به کاربر برساند تا در صورت نیاز روی آن کلیک کند.

۲. کتاب

اگر نویسنده هستید از ریچ اسنیپت غافل نشوید. شما می‌توانید اطلاعات مختلف کتابتان را در این بخش قرار دهید. این کار را با دکمه get book عملی کنید. اینگونه کاربران راحت تر می‌توانند برای خرید کتاب شما اقدام کنند.

۳. breadcrumb

این مورد کارکرد بسیار دقیقی دارد. این مورد با استفاده از اسکیما می‌تواند مطالب را در بخش هایی دسته بندی کند و بصورت خیلی کوتاه اطلاعات دقیق تری را در اختیار کاربر قرار دهد و کاربر با کلیک بر هر برد کرامب می‌تواند بدون معطلی به بخش مورد نظر از سایت هدایت شود.

۴. carousel

با این نوع از ریچ اسنیپت می‌توانید در یک نتیجه ۳ یا بیشتر، کارت‌‌‌های چرخ و فلک دریافت کنید. در واقع این یعنی نتایج نمایش داده شده همگی مربوط به یک سایت هستند.

۵. اطلاعات تماس و آدرس

اگر صاحب کسب و کار هستید در این بخش می‌توانید اطلاعات تماس را قرار دهید تا دسترسی کاربران به شما تسهیل شود. و این کار را می‌توانید با اسکیما به بهترین نحو انجام دهید. در عین حال شما می‌توانید خیلی راحت در این بخش اطلاعات آدرس شرکت یا مراکز را قرار دهید تا دسترسی را تسهیل کنید.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. اگر درباره ی اثر ریچ اسنیپ بر سئو اطلاعات بیشتری دارید خوشحال می‌شویم که با ما به اشتراک بگذارید. برای مشاهده مطالب بیشتر می‌توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback)‌‌‌های اینلاین
View all comments