ریچ اسنیپت در وردپرس ؛ ضمانت سایت شما را می کند

ریچ اسنیپت در وردپرس

درباره ی rich snippet چقدر اطلاعات دارید ؟ اثر ریچ اسنیپت در وردپرس بر سئو چگونه است ؟ با ما همراه باشید تا دریابید ریچ اسنیپت چیست و چه تاثیری در روند سئو دارد !

ریچ اسنیپت چیست ؟

ریچ اسنیپت در وردپرس واقع همان اطلاعاتی است که گوگل درباره ی هر وب سایت در صفحه جستجو خود به کاربر نمایش می دهد . rich snippet ها به دو صورت معمولی و غنی شده وجود دارند . ریچ اسنیپت‌ها در واقع همان ‌ Rich Results ها هستند. در واقع میتوان گفت نتیج معمولی با یکسری توضیحات اضافی برای کاربر نمایش داده میشود. این اطلاعات از داده‌های اضافی موجود در HTLM استخراج میشوند.

نتایج گوگل در حالت عادی چند ویژگی زیر را دارد :

۱ . تایتل title به رنگ آبی نمایش داده می شود .

۲ . ادرس اینترنتی url به رنگ سبز نمایش داده می شود .

۳ . توضیحات به رنگ تیره نمایش داده می شوند .

این ها همان اسنیپت ها هستند که به کاربر دیدگاه کافی را قبل از کلیک بر آن میدهند تا کاربر تصمیمش را درباره استفاده از آن بگیرد .

ریچ اسنیپت غنی در واقع بین url و توضیحات ، یکسری اطلاعات اضافی برای کاربر دارد . در این اطلاعات امتیاز هایی درج شده که این امتیاز ها توسط کاربران به آن سایت و خدماتش داده شده است .

ریچ اسنیپت در وردپرس

اثر ریچ اسنیپت ها بر سئو چگونه است ؟

ریچ اسنیپت ها از عوامل تاثیر گذار غیر مستقیم بر سئو هستند . یعنی الگوریتم های گوگل هنوز از این فاکتور به عنوان عنصر اصلی سئو و بهینه سازی استفاده نکرده است . اما اثر غیر مستقیم rich snippet بر سئو کاملا ثابت شده است .

وقتی rich snippet می تواند به کاربران اطلاعات جامع و دقیق تری بدهد ؛ در نتیجه جذب کاربران بیشتر می شود و این کاربرانی که از اطلاعات rich snippet استفاده کرده اند هدفمند تر وارد سایت می شوند و از خدمات بیشتری استفاده می کنند . اینگونه سایت شما کلیک بیشتری می گیرد . دریافت کلیک بیشتر برای سایت به این معنی است که سئو وبسایتتان ارتقا یافته است . پس می توان گفت rich snippet اثر مثبتی بر سایت شما خواهد داشت .

ریچ اسنیپت در وردپرس

انواع ریچ اسنیپت ها را بشناسید .

در rich snippet شما می توانید خیلی اطلاعات به درد بخود قرار دهید و انواع آن ها را پدید بیاورید :

1. مقاله

در اثر ریچ اسنیپت بر سئو می توانید مقاله استاندارد را نشان گذاری کنید . شما می توانید در این قسمت اطلاعات مرتبط با نویسنده و یا تصاویر را قرار دهید . این اطلاعات به گونه ای باشد که یک جلوه کلی از مقاله را به کاربر برساند تا در صورت نیاز روی آن کلیک کند .

2. کتاب

اگر نویسنده هستید از ریچ اسنیپت غافل نشوید . شما می توانید اطلاعات مختلف کتابتان را در این بخش قرار دهید . این کار را با دکمه get book عملی کنید . اینگونه کاربران راحت تر می توانند برای خرید کتاب شما اقدام کنند .

3. breadcrumb

این مورد کارکرد بسیار دقیقی دارد . این مورد با استفاده از اسکیما می تواند مطالب را در بخش هایی دسته بندی کند و بصورت خیلی کوتاه اطلاعات دقیق تری را در اختیار کاربر قرار دهد و کاربر با کلیک بر هر برد کرامب می تواند بدون معطلی به بخش مورد نظر از سایت هدایت شود .

4. carousel

با این نوع از ریچ اسنیپت می توانید در یک نتیجه ۳ یا بیشتر ، کارت های چرخ و فلک دریافت کنید . در واقع این یعنی نتایج نمایش داده شده همگی مربوط به یک سایت هستند .

5. اطلاعات تماس و آدرس

اگر صاحب کسب و کار هستید در این بخش می توانید اطلاعات تماس را قرار دهید تا دسترسی کاربران به شما تسهیل شود . و این کار را می توانید با اسکیما به بهترین نحو انجام دهید . در عین حال شما می توانید خیلی راحت در این بخش اطلاعات آدرس شرکت یا مراکز را قرار دهید تا دسترسی را تسهیل کنید .

6. دستورالعمل

این موارد بیشتر برای دستورالعمل‌های غذایی مورد استفاده است.این بخش میتواند شامل اماده‌سازی و دستور پخت غذا‌، نظرات‌، تصاویر و اصطلاحات مورد استفاده قرار گیرد.

7. نظرات

در این زمینه میتوانید از ستاره‌دار کردن صفحاتتان برای ریچ اسنیپت در وردپرس با یک تیر دو نشان بزنید. ستاره دار شدن صفحات ارتباط مستقیمی با نظرات کاربران دارد. در واقع این ستاره‌ها را کاربران به صفحه شما میدهند. این ستاره‌ها در ریچ اسنیپت نمایش داده میشوند و کاربران با دیدن این ستاره‌ها متوجه میشوند که سایت شما معتبر است پس روی آن کلیک میکنند.

ریچ اسنیپت در وردپرس

8. رویدادها

این دسته از موارد در واقع مربوط به اطلاعات تاریخی یا وقایع مهمی است که در آن روز رخ داده است.

چرا ریچ اسنیپت‌ها اهمیت دارند؟

بطور عمده در نتایج گوگل سه مورد اطلاعات پایه نمایش داده میشود. عمده نمایش نتایجات گوگل همان برچسب عنوان‌؛ توضیحات متا و آدرس سایت یا همان URL میباشد. بطور کلی همه اینها دست به دست هم یک اسنیپت نرمال را در نتایج میسازند. ولی درباره‌ی ریچ اسنیپت باید گفت که این اسنیپت نرمال و عادی را به علاوه اسلاعات اضافی دارد.

دقیقا همانطور که فکرش را میکنید ریچ اسنیپت میتواند چشم‌های مخاطبان را هدف قرار دهد یعنی چشمان مخاطبان با دیدن آنها درک میکنند که این اطلاعات برای دریافت نتیجه بسیار کاربردی هستند و به این منظور خیلی سریع بر آن کلیک میکنند.

طی کلیک کاربر بر سایت شما افزایش نرخ کلیک و در پیآن افزایش ترافیک سایت شما در نتیجه‌ی سرچ ارگانیک بالا میرود. این خودش کمک میکند تا سایت شما دیده شود.

نحوه انتخاب و شناسایی ریچ اسنیپت مناسب برای وب‌سایت چگونه است؟

در اولین قدم شما باید نیاز وبسایتتان را در این زمینه درک کنید. برای مثال اگر سایت شما سایت فروش محصولات است بهتر است از ریچ اسنیپت‌هایی مثل شماره تماس و یا آدرس ایمیل و آدرس خرید حضوری استفاده کنید. اگر سایتی دارید که در زمینه ادبیات فارسی فعالیت میکند شما میتوانید از گزینه‌های کتاب ریچ اسنیپت در وردپرس استفاده کنید.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید . اگر درباره ی اثر ریچ اسنیپ در وردپرس بر سئو اطلاعات بیشتری دارید خوشحال می شویم که با ما به اشتراک بگذارید . برای مشاهده مطالب بیشتر می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید .

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شش =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.