اثر ریچ اسنیپت بر سئو ؛ ضمانت سایت شما را می کند

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته وبسایت تقریبا 25 شهریور 1400

درباره ی rich snippet چقدر اطلاعات دارید ؟ اثر ریچ اسنیپت بر سئو چگونه است ؟ با ما همراه باشید تا دریابید ریچ اسنیپت چیست و چه تاثیری در روند سئو دارد ! فهرست خلاصه مطالب ریچ اسنیپت چیست ؟ اثر ریچ اسنیپت ها بر سئو چگونه است ؟ انواع ریچ اسنیپت ها را بشناسید . ۱ . مقاله ۲ . کتاب ۳ . breadcrumb۴ . carousel ۵ . اطلاعات تماس و آدرس جمع بندی ریچ اسنیپت چیست ؟ ریچ اسنیپت در واقع همان اطلاعاتی است که گوگل درباره ی هر وب سایت در صفحه جستجو خود به کاربر نمایش…
اثر ریچ اسنیپت بر سئو

درباره ی rich snippet چقدر اطلاعات دارید ؟ اثر ریچ اسنیپت بر سئو چگونه است ؟ با ما همراه باشید تا دریابید ریچ اسنیپت چیست و چه تاثیری در روند سئو دارد !

ریچ اسنیپت چیست ؟

ریچ اسنیپت در واقع همان اطلاعاتی است که گوگل درباره ی هر وب سایت در صفحه جستجو خود به کاربر نمایش می دهد . rich snippet ها به دو صورت معمولی و غنی شده وجود دارند .

نتایج گوگل در حالت عادی چند ویژگی زیر را دارد :

۱ . تایتل title به رنگ آبی نمایش داده می شود .

۲ . ادرس اینترنتی url به رنگ سبز نمایش داده می شود .

۳ . توضیحات به رنگ تیره نمایش داده می شوند .

این ها همان اسنیپت ها هستند که به کاربر دیدگاه کافی را قبل از کلیک بر آن میدهند تا کاربر تصمیمش را درباره استفاده از آن بگیرد .

ریچ اسنیپت غنی در واقع بین url و توضیحات ، یکسری اطلاعات اضافی برای کاربر دارد . در این اطلاعات امتیاز هایی درج شده که این امتیاز ها توسط کاربران به آن سایت و خدماتش داده شده است .

blank

اثر ریچ اسنیپت ها بر سئو چگونه است ؟

ریچ اسنیپت ها از عوامل تاثیر گذار غیر مستقیم بر سئو هستند . یعنی الگوریتم های گوگل هنوز از این فاکتور به عنوان عنصر اصلی سئو و بهینه سازی استفاده نکرده است . اما اثر غیر مستقیم rich snippet بر سئو کاملا ثابت شده است .

وقتی rich snippet می تواند به کاربران اطلاعات جامع و دقیق تری بدهد ؛ در نتیجه جذب کاربران بیشتر می شود و این کاربرانی که از اطلاعات rich snippet استفاده کرده اند هدفمند تر وارد سایت می شوند و از خدمات بیشتری استفاده می کنند . اینگونه سایت شما کلیک بیشتری می گیرد . دریافت کلیک بیشتر برای سایت به این معنی است که سئو وبسایتتان ارتقا یافته است . پس می توان گفت rich snippet اثر مثبتی بر سایت شما خواهد داشت .

blank

انواع ریچ اسنیپت ها را بشناسید .

در rich snippet شما می توانید خیلی اطلاعات به درد بخود قرار دهید و انواع آن ها را پدید بیاورید :

۱ . مقاله

در اثر ریچ اسنیپت بر سئو می توانید مقاله استاندارد را نشان گذاری کنید . شما می توانید در این قسمت اطلاعات مرتبط با نویسنده و یا تصاویر را قرار دهید . این اطلاعات به گونه ای باشد که یک جلوه کلی از مقاله را به کاربر برساند تا در صورت نیاز روی آن کلیک کند .

۲ . کتاب

اگر نویسنده هستید از ریچ اسنیپت غافل نشوید . شما می توانید اطلاعات مختلف کتابتان را در این بخش قرار دهید . این کار را با دکمه get book عملی کنید . اینگونه کاربران راحت تر می توانند برای خرید کتاب شما اقدام کنند .

۳ . breadcrumb

این مورد کارکرد بسیار دقیقی دارد . این مورد با استفاده از اسکیما می تواند مطالب را در بخش هایی دسته بندی کند و بصورت خیلی کوتاه اطلاعات دقیق تری را در اختیار کاربر قرار دهد و کاربر با کلیک بر هر برد کرامب می تواند بدون معطلی به بخش مورد نظر از سایت هدایت شود .

۴ . carousel

با این نوع از ریچ اسنیپت می توانید در یک نتیجه ۳ یا بیشتر ، کارت های چرخ و فلک دریافت کنید . در واقع این یعنی نتایج نمایش داده شده همگی مربوط به یک سایت هستند .

۵ . اطلاعات تماس و آدرس

اگر صاحب کسب و کار هستید در این بخش می توانید اطلاعات تماس را قرار دهید تا دسترسی کاربران به شما تسهیل شود . و این کار را می توانید با اسکیما به بهترین نحو انجام دهید . در عین حال شما می توانید خیلی راحت در این بخش اطلاعات آدرس شرکت یا مراکز را قرار دهید تا دسترسی را تسهیل کنید .

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید . اگر درباره ی اثر ریچ اسنیپ بر سئو اطلاعات بیشتری دارید خوشحال می شویم که با ما به اشتراک بگذارید . برای مشاهده مطالب بیشتر می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید .

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها