با گوگل ادوردز میانبر بزن! بررسی جامع نکات گوگل ادز

بررسی جامع گوگل ادوردز برای وبسایت ها

امروزه نام گوگل ادوردز یا Google Adsبه طور گسترده شنیده می شود. و شاید این نکته هم برای شما سوال باشد که گوگل ادز چیست و چه فواید وقابلیت های بخصوصی می تواند در پی داشته باشد. آیا این راه برای موفقیت سایت ما تاثیرگذار است یا نه؟ به طور کلی می توان گفت که گوگل ادز می تواند هم نکات مثبتی داشته باشد و هم برخی معایب. در ادامه شما را با معرفی گوگل ادز و مفهموم آن بیشتر آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه حتما همراه ما باشید...

خب همان طور که می دانید منطقی ترین راهی که برای نمایش صفحات مختلف سایت در نتایج اولیه گوگل وجود دارد، پیروی از اصول سئو و بهینه سازی است. این کار ممکن است که گاها زمان بر و نیازمند توجه خاص شما برای گرفتن نتیجه مطلوب باشد. اما بدون شک عملی است. وقتی شما صفحات سایتتان را به قدری بی نقص و قوی می کنید که شایسه بهترین جایگاه ها باشند گوگل به آنها اعتبار می دهد و آنها را به خوبی به تمامی جست و جوگران نمایش می دهد. به این نوع از نمایش نتایج ارگانیک می گویند. اما آیا این تنها راه برای تصاحب نتایج اولیه است؟؟

معرفی گوگل ادز

بدون شک راه دیگری نیز پیش پای شماست. راهی که باید در قبال آن پول بپردازید و آن هم استفاده از خدمات گوگل ادوردز می باشد. شما با پرداخت مبلغ مشخصی می توانید یک جایگاه بالا برای یک کلمه کلیدی خاص و یا یک صفحه برای یک مدت معین خریداری کنید در نتیجه این کار میانبری برای شما خواهد بود که به ازای هر کلیک برروی لینکتان از شما هزینه ای دریافت می کند. ظاهر این نوع از نتایج به خوبی با واژه ad یا آگهی در کنار آنها قابل تشخیص است.

استفاده از گوگل ادز برای سایت
نحوه نمایش نتایج تبلیغاتی در گوگل تفاوت با سایر صفحات است

آیا استفاده از گوگل ادز برای سایت خوبه یا بد؟؟

این سوال قطعا نکته بسیار مهمیه به دلیل اینکه قطعا زمانی که شما بر روی این مسئله سرمایه گذاری می کنید توقع دارید بدانید که چه مقدار از این کار سود خواهید برد. پاسخ این سوال قطعی نیست و تا حدود زیادی بستگی به نوع کسب و کار شما ، خدماتی که ارائه میدهید و مخاطبانتان دارد.اما دریافت مشاوره از افراد با تجربه و متخصصین سئو ثابت کرده که استفاده از این گزینه می تونه شامل مزایا و معایبی باشه.

مزیت اصلی آن این است که ممکن ایت شما بنا به خدماتی که ارائه می دهید سود بسیار خوبی از این کار کسب کنید و برگشت مالی مطلوبی داشته باشید.

اما در صورتی که تصمیات شما بر پایه مشاوره و برنامه نباشد ممکن است که علاوه بر صرف هزینه زیاد به نتیجه دلخواهتان هم نرسید. این نکته را حتما به خاطر بسپارید که جایگاه سایت شما زمانی که استفاده از گوگل ادوردز را متوقف کنید مثل سابق نخواهد بود و ممکن است سایت شما در نتایج پایین تری نمایش داده شود.

پس اگر همچنان بودجه کافی یا مشاوره مناسب برای این منظور ندارید، دست نگه دارید و این ریسک را به جان سایتتان نخرید. قابل اعتماد ترین راه، سئو سایت و نمایش ارگانیک آن است. شاید این فرایند سخت و رمانبر باشد ولی نتیجه آن قطعی و برگشت ناپذیر است.

ممنوعیت گوگل ادوردز را بدانید

از آنجایی که کسب رضایت مخاطبان مهم ترین خواسته و دستور العمل گوگل است بنابراین هر نوع تبلیغاتی را برای سایت ها نمی پذیرد و ابتدا با بررسی دقیق صفحه و خدماتتت یا کالایی که ارائه می کنید صحت کار شما را تایید و سپس به شما اجازه استفاده از این خدمات را می دهد. در این بخش با برخی از آن مولفه ها آشنا خواهیم شد.

۱ . تبلیغ کالای تقلبی ممنوع !

گوگل ادز به راحتی کالای اصلی را از کالای تقلبی تشخیص می دهد. گاهی برخی صاحبان کالا ، با کپی برداری از سایر محصولات کالای خود را اصل جلوه می دهند و گوگل ادوردز به هیچ وجه اجازه تبلیغ به این نوع کالا ها را نمی دهد و نمی گذارد از نام تجاری و یا نام برند های معتبر دیگر سو استفاده شود.

۲ . تبلیغ محصولات خطرناک ممنوع !

گوگل ادوردز حواسش خیلی خوب به نوع محصولات تبلیغی هست و ابزار ها یا خدماتی که خطر آفرین هستند را به هیچ وجه تبلیغ نمی کند. این موارد را می توانیم اسلحه ، مواد منفجره ، مواد مخدر و ... در نظر بگیریم که برای عموم جامعه خطر ساز هستند. پس می توانیم متوجه شوید که محتوای تبلیغ شما توسط گوگل ادز بررسی و تحلیل می شود و در صورت مغایرت با چارچوب گوگل ادوردز حساب شما مسدود خواهد شد.

۳ . تبلیغ محصولاتی که به رفتار نادرست اشاره می کنند ممنوع!

گوگل ادز ابزار هک ، اطلاعات غیر واقعی ، خدمات مربوط به تقلب در زمینه تحصیل و ... را خیلی خوب شناسایی می کند . این قبیل محصولات اخلاق غلط و نادرست را ترویج می دهند و در واقع قصد فریب کاربر را دارند؛ پس جلوی تبلیغاتشان گرفته می شود.

۴ . ارائه محتوای نامناسب ممنوع !

گوگل ادوردز وبسایت هایی که محتوای نا مناسب دارند را شناسایی می کنند . این گونه محتوا ها می توانند شامل محتوای خشونت آمیز ، نژاد پرستی ، آسیب به حیوانات و یا ترویج خود کشی و ... باشند . این گونه محتوا ها جایی برای تبلیغ در گوگل ادز ندارد.

بررسی و معرفی گوگل ادز

فعالیت هایی که در گوگل ادوردز ممنوع است را بدانید!

برخی رفتار ها توسط تبلیغ کننده انجام می شود که ممکن است مخرب مرورگر ها و یا فضای اینترنت دیگر کاربران باشد و با حتی ممکن است از اعتماد کاربر سو استفاده شود. این گونه رفتار ها توسط گوگل ادوردز شناسایی می شود. در ادامه تعدادی از این رفتار ها را شناسایی می کنیم:

  • سو استفاده کردن از شبکه تبلیغات

گوگل ارتباط محتوای شما را با تبلیغی که ارائه داده اید را به خوبی بررسی می کند . پس سعی نکنید گوگل را فریب دهید چون خاطی شناسایی می شوید و خیلی جدی با درگاه های گوگل طرف هستید و حتی ممکن است جریمه شوید ؛ در نتیجه در راه تبلیغات به فکر سو استفاده کردن از گوگل نباشد چون گوگل از شما زرنگ تر است.

  • سو استفاده کردن از اطلاعات کاربران

حفظ امنیت و اطلاعات کاربران در فضای هوشمند گوگل بسیار مهم است. اطلاعات کاربران شامل اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تماس ، اطلاعات آدرسی، ایمیل و ... است که اگر منتشر شود بسیار برای کاربر دردسر ساز خواهد بود. گوگل ادوردز خیلی راحت سایت های حاوی اطلاعات محرمانه را شناسایی می کند و تبلیغات آن ها را خیلی دقیق کنترل می کند و در صورت سو استفاده از اطلاعات محرمانه خیلی سریع تبلیغاتشان را مسدود می کند .

  • ارائه کنندگان محتوا های غیر مرتبط

پیدا کردن فالوور هدفمند ناشی از تبلیغ در صفحات تخصصی است . در واقع ارتباط محتوایی در تبلیغ بسیار حائز اهمیت است. گوگل ادوردز به ارتباط محتوایی بسیار دقت می کند . اگر ارتباط محتوایی رعایت نشود کاربر گمراه می شود پس تبلیغ شما برای او کار آمد نخواهد بود پس توسط گوگل ادز متوقف می شود.

محتوا های محدود در گوگل ادز را بدانید !

برخی محتوا ها را می توان در گوگل ادوردز منتشر کرد اما محدودیت محتوایی داریم. این محدودیت با توجه به مکان جغرافیایی، جنسیت، و از این دست ویژگی ها متغیر است . محتوا هایی که در زیر به آن اشاره می شود قابل انتشار هستند ولی با محدودیت! پس با ما همراه باشید.

  • محصولاتی که الکلی باشند

گوگل ادوردز به قوانین همه ی کشور ها احترام می گذارد و در کشور هایی که محصولات الکلی ممنوع است ؛ اجازه تبلیغات نمی دهد و هر گونه تبلیغ در این زمینه را متوقف می کند .

  • بازی های شرط بندی

قمار در برخی کشور ها ممنوع است و حرام شناخته می شود . در این کشور ها به دلیل احترام گوگل به قوانین تبلیغ این گونه بازی ها و قمار ممنوع است. در کشور های دیگر این فعالیت ها باید برای تبلیغ از گوگل ادز مجوز بگیرند.

  • محتوای غیر اخلاقی و رده سنی مشخص

در کشور هایی که محتوای غیر اخلاقی و بزرگسالانه جهت تبلیغ ممنوع است؛ گوگل ادز این گونه محتوا ها را محدود می کند و این کار را از نظر سنی در این کشور ها کنترل و محدود سازی می کند.

  • محصولات دارویی

گوگل ادوردز باید از مجوز ها و استاندارد های محصولات درمانی و دارویی شما اطمینان حاصل کند تا اجازه ی تبلیغ را به شما بدهد. در غیر این صورت با تحلیل محتوای شما، خیلی سریع تبلیغات شما را متوقف و گاهی مسدود می کند.

  • محتوای سیاسی

برای تبلیغ محتوا های سیاسی محدودیت هایی هست که باید قوانین رسمی انتخابات محلی رعایت شود. گوگل ادوردز اجازه تبلیغ مستقیم یک کاندید ، نامزد و یا مهره سیاسی را به شما نمی دهد.

ملزومات قانونی برای تبلیغات شما

مسائل نگارشی

در تبلیغات گوگل ادز ، سهولت خواندن و درک کاربر بسیار مهم است؛ پس در اولین قدم قوانین نگارشی را رعایت کنید تا کاربر در خواندن آن دچار مشکل نشوند . در غیر این صورت تبلیغات شما مورد تایید گوگل قرار نمی گیرد و حساب شما جریمه می شود.

مسائل ویرایشی

حواستان به استاندارد های متن تبلیغ باشد. متن تبلیغ مورد نظر از نظر گوگل ادوردز باید واضح، مفید، مرتبط، ساده و خوانا باشد تا کاربر هنگام استفاده دچار سردرگمی نشود.

از سایت مقصد غافل نشوید

برای گوگل ادز مهم است که تجربه کاربری خوبی کسب کند پس بهینه سازی صفحات فرود حائز اهمیت است . در صفخات فرود آدرس های URL را مدام بررسی کنید . از سایت های در حال ویرایش و غیر فعال استفاده نکنید و دکمه بازگشت را به هیچ وجه غیر فعال نکنید . اما در این ها از همه مهم تر رضایت کاربران است که بسیار برای گوگل اهمیت دارد.

جمع بندی

ممنون که تا این جا با ما همراه بودید . در این مقاله به نکاتی درباره ی گوگل ادز چیست ، چه ممنوعیت هایی دارد، و جهت استفاده از آن باید چه ملزوماتی را رعایت کنیم؛ اشاره شد.

اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید، خوشحال می شویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر مطالب بالا برایتان مفید بود نظراتتان را با ما اشتراک بگذارید.

لطفا برای دیدن مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار دیدن فرمایید. و برای مشاهده خدمات حوزه دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه کنید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

20 + پنج =