7 مورد از پر‌اهمیت‌ترین مولفه‌های سئو صفحه اصلی سایت

نکات مهم سئوصفحه اصلی

صفحه اصلی سایت برای کاربران بسیار حائز اهمیت است . صفحه ی اول سایت باید طوری باشد که کاربر در بدو ورود به آن سردرگم نشود و با اطلاعات مفید و دسته بندی شده رو به رو شود . و به مرور زمان کاربر به مخاطب فعال سایت تبدیل شود. ازین رو می توان گفت که طراحی و سئو تکنیکال این بخش از مهم ترین اقدامات ضروری است. در این مقاله به برخی از مهم ترین موارد در بهینه سازی مهم ترین بخش وبسایت ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه همراه ما باشید...

سئو صفحه اصلی سایت چگونه صورت می گیرد ؟

شما باید نکات بسیاری را در زمان طراحی و سئو صفحه اصلی سایت رعایت کنید. و بخش اعظم ترافیکی که از طریق موتور های جست و جو کسب می کنید در گرو میزان کیفیت سئو و محتوای سایت شما میباشد.

این مسئله ی سئو تنها راهبر صفحه ی سایت شماست و در نتیجه باعث افزایش رنک سایت شما می شود . سئو نه تنها برای سایت بلکه برای کاربران هم کاربرد دارد . پس از دیدگاه سئو بهینه سازی بسیار موثر است . برای بهینه سازی نکات زیر را در نظر بگیرید :

  • عنوان صفحه اصلی را بهینه کنید و طول کارکتر ها بیش از ۶۰ تا نباشد
  • توصیفات متا را بهینه سازی کنید
  • تیتر ها و تگ ها را بهینه کنید
  • توصیه می شود لوگوی سایت را از قلم نیندازید و آن را سئو کنید
  •  علامت گذاری را فراموش نکنید
  • سازگاری سایت را با موبایل خود حتما بررسی کنید
نکات سئو صفحه اصلی سایت

نکات کلیدی بهینه سازی صفحه اول سایت

در این بخش به بررسی کامل مهم ترین نکات لازم برای سئو صفحه اصلی سایت خواهیم پرداخت.

۱ . اهمیت لینک برای سئو صفحه اصلی سایت

صفحه اول سایت پر بازدید ترین صفحه است و البته صفحه اول ارزشمند ترین دارایی سایت ها می باشد پس از نظر سئو هم بسیار اهمیت دارد .شما باید برای صفحه اول راهی بی نقص برای ورود به بخش های دیگر سایت در نظر بگیرید تا سهولت استفاده برای کاربران و دسترسی به دیگر بخش های لازمه میسر شود .

اهمیت قرار دادن بک لینک های داخلی و خارجی در این صفحه انکار ناپذیر است. زیرا گوگل اعتبار زیادی را به صفحه اول شما اختصاص می دهد و شما بدین وسیله می توانید به دیگر صفحات و مطالب شاخص سایتتان نیز اعتبار خوبی ببخشید.سعی کنید با استفاده از انکر تکست های مناسب لینک های ارزشمندی به دیگر صفحات داخلی مهمتان دهید و کاربران را به بازدید از انها تشویق کنید تا رنک سایت شما در گوگل ارتقا یابد .

۲ . عنوان صفحه اصلی سایت را جدی بگیرید

در جریان باشید که عنوان شما در صفحه مرورگر ها نمایش داده می شود . عنوان سایت را ماهرانه انتخاب کنید و این عنوان را طوری در نظر بگیرید که ذهن مخاطب را بابت پاسخ به نیازش راحت کند. انتخاب عنوان درست می تواند در میزان ورودی سایت شما بسیار موثر باشد . عنوان اصلی سایت بدون شک باید حاوی کلمات کلیدی و نام برند و همچنین نوع کسب و کار شما باشد. عنوان صفحه اصلی اولین معرف شما به ببیندگانتان است.از این رو این بخش باید در عین جذابیت نماینده قابلی برای نمایش حوزه فعالیتی شما باشد.

توجه داشته باشید هنگامی که سایت شما را به اشتراک می گذارند ؛ اولین چیزی که به چشم می آید عنوان صفحه است . پس عنوان صفحه اصلی اولین قدم در سئو صفحه اصلی سایت می باشد که باید به آن اهمیت داده شود . در ادامه لازم است اشاره شود که تعداد کارکتر های عنوان هیچ محدودیتی ندارد اما توصیه می شود که از ۷۰ کارکتر بیشتر نشود .

در ادامه پیشنهاد می کنم مقاله نکات و ترفند‌‌‌های عنوان نویسی حرفه ای را مطالعه نمایید.

3. بهینه سازی سرعت صفحات و سئو صفحات اول

در ابتدا بیایید با معنای سرعت آشنا شویم . سرعت سایت در واقع اشاره به زمانی دارد که کاربری بر لینک سایت شما کلیک کرده است ؛ آن مدت زمانی که کاربر منتظر است که سایت برایش باز شود وکامل برایش بارگذاری شود را سرعت وبسایت در نظر می گیریم.

اگر صفحه سایت شما از نظر دسته بندی محصولات و خدمات اصولی و قابل درک باشد؛ اثر مستقیم بر سرعت سایت شما دارد . در واقع این مسئله باعث می شود سرعت صفحات زیاد و زمان بارگذاری کاهش پیدا کند و این مسئه بر سئو صفحه اصلی سایت شما اثرگذار است .

این ها را باید بر اساس سرعت معمول اینترنت در کشور تنظیم کنید تا رتبه ی سئو سایت افت نکند . تلاش نکردن برای ارتقا سرعت بالا آمدن صفحات سایت به خصوص صفحه اول باعث افزایش نرخ پرش کاربران و نارضایتی آنها می شود. در این زمینه توصیه می شود از ابزار های تست سرعت سایت استفاده کنید از این ابزار می توان به GTMetrix اشاره کرد . در مقالات قبلی به چگونگی افزایش سرعت سایت اشاره شده است .

4. توضیحات دسته بندی برای سئو را از یاد نبرید

نوشتن توضیحات برای دسته بندی به صورت جزئی ، بهینه سازی صفحه اول سایت شما را قدرتمند می کند. این توضیحات بهتر است ۱۰۰ الی ۵۰۰ کلمه باشد . این توضیحات اگر برای کاربر گیج کننده باشد باعث می شود نارضایتی کاربران زیاد شده و رنک سایت شما افت کند. کاربران اساسا به دنبال محتوای روان و کاربردی هستند تا سریع تر به اهدافشان برسند. در نهایت این ها برای سئو کتگوری کمک کننده است .

5. اعتبار صفحه خود را با به روز رسانی افزایش دهید تا سئو شما تقویت شود

یکی از مهم ترین نکات در سئو صفحه اصلی سایت بروزرسانی آن است. گوگل کاربر محور است و جدید ترین مطالب را به بازدید کننده ها نشان می دهد . شما می توانید با بروز رسانی این بخش علاوه بر بهبود طراحی و ساختار آن به ارتقای بهینه سازی صفحه اول سایت خود نیز کمک کنید.

6. اشتباهات در دسته بندی سئو صفحات را دچار مشکل می کند

دسته بندی در بهینه سازی صفحه اول سایت بسیار اهمیت دارد . اگر دسته بندی شما تگ ها یا دسته بندی تکراری وجود داشته باشد باعث کاهش قدرت سئو سایت می شود شما می توانید با تکنیک های ( نو ایندکس ) این مشکلات را برطرف کنید . همچنین صفحات دسته بندی خالی هم قدرت سئو را کاهش می دهد پس دسته بندی های خالی ایجاد نکنید .

7‌. اهمیت منوی سایت‌

منو سایت از مولفه‌های مهم بهینه سازی صفحه اول سایت محسوب میشود‌. بهترین حالت برای دسترسی کاربر این است که کاربری که در سایتتان در حال گردش است‌؛ حداقل با 3 کلیک بتواند به منو اصلی دسترسی پیدا کند‌. بهترین نوع منو که سرعت سایتتان را کم نمیکند‌؛ منوی چسبان ( sticky menu ) میباشد و البته این نوع از منو این قابلیت را دارد که در مقابل چشم کاربرد باشد‌.

مولفه های بهینه سازی صفحه اول سایت

سوالات متداول:

عنوان صفحه اصلی حداقل نیاز به چند کارکتر دارد‌؟

عنوان اصلی سایت بدون شک باید حاوی کلمات کلیدی و نام برند و همچنین نوع کسب و کار شما باشد و حداکثر 70 کارکتر را داشته باشد.

طول توضیحات دسته‌بندی درسئو صفحه اصلی سایت‌، چقدر باشد؟

این توضیحات بهتر است ۱۰۰ الی ۵۰۰ کلمه باشد و از کلمات ساده و قابل درک در این توضیحات استفاده شود.

بهترین نوع منو در صفحه اول سایت چه منویی است‌؟

بهترین نوع منو از نوع منو چسبان است که در دید کاربر قرار دارد و دسترسی سریع‌تری دارد‌.

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی نکات مهم در سئو صفحه اول سایت به بالا بردن کیفیت این بخش کمک کنیم. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار  و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

13 − هفت =