آموزش جامع تنظیمات کامنت در اینستاگرام

آموزش نحوه و تنظیمات کامنت گذاشتن در اینستاگرام

تنظیمات کامنت در اینستاگرام یکی از مهم ترین آموزش‌های مهم در زمین حرفه‌ای کارکردن با این برنامه محسوب میشود. قابلیت‌هایی مثل بستن کامنت در اینستاگرام یا پین کردن نظرات مهم در زیر پست‌ها همه و همه قابلیت‌های مهم و کاربردی در این برنامه هستند که نباید از آنها قافل شوید. پس اگر دوست دارید قواعد مهم و اصول کلیدی کامنت گذاشتن در اینستاگرام را یاد بگیرید در ادامه این مقاله همراه ما باشید...

کامنت اینستاگرام چیست؟

در مقاله برنامه اینستاگرام، از سرآغاز تا به امروز به تاریخچه برنامه اینستاگرام و نحوه رشد و ترقی این برنامه از ساله های اولیه فعالیتش تا سال 2021 پرداختیم. این برنامه هر ساله کاربرانش را با بروزرسانی و قابلیت‌های شگفت انگیزی هیجان زده کرد. اما به می‌توان گفت اضافه شدن امکان کامنت گذاشتن در اینستاگرام تکه ای از پازلی بود که بدون آن این برنامه برای همیشه ناقص می‌ماند.

سازندگان این برنامه از ورژن‌های اولیه انتشار اینستاگرام متوجه ضرورت تعامل در این برنامه شدند و به کاربران اجازه دادند نظرات و صحبت‌هایشان را در قالب کامنت (Comment) زیر پست‌ها قرار بدهند. امروزه این امکان بیش از پیش برای فعالیت در این برنامه مورد توجه قرار گرفته نتنها به دلیل ابراز نظرات، بلکه در برخی مواقع معرفی کسب و کارهای اینترنتی و مبادلات تجاری. به همین دلیل است که یادگیری تنظیمات کامنت در اینستاگرام مخصوصا برای پیج های کاری بسیار مهم است.

بررسی قابلیت و تنظیمات کامنت در اینستاگرام

در این بخش به بررسی مرحله به مرحله تنظیمات کامنت در اینستاگرام میپردازیم و قابلیت‌های آن را همراه با تصویر به شما نشان میدهیم.

تنظیمات کامنت در اینستاگرام

نحوه کامنت گذاشتن در اینستاگرام

گذاشتن کامنت در زیر پست‌های اینستاگرامی کار بسیار آسانی است تنها کافیست آیکون پیغام را در زیر پست ها بزنید تا تمامی نظرات برای شما نمایش داده شود. در کادری که پایین صفحه نمایش داده می‌شود شما می توانید نظرتان را بنویسید و سپس گزینه post را برای اسال و اشتراک گذاری پیامتان با بقیه انتخاب کنید.

لایک کردن کامنت‌ها

یکی از قابلیت‌های جذاب این برنامه امکان لایک کردن کامنت سایر افراد در زیر پست ها است. برای این کار میتوانید آیکون قلب را در گوشه سمت راست نوسته ها انتخاب کنید و یا دو بار بر روی یک کامنت بزنید تا لایک شود.

گزینه بستن کامنت در اینستاگرام

برای استفاده از گزینه بستن کامنت در اینستاگرام باید یکی از پست‌هایتان را انتخاب کرده و بر روی علامت سه نقطه‌ی بالای آن بزنید. در مرحله بعدی بین موارد نمایش داده شده، آیتم turn off commenting را انتخاب کنید تا تغییرات لازم بر روی پست‌هایتان اعمال شود.

ریپلای کردن پیام‌ها

ریپلای کردن نظرات از پرکاربردترین تنظیمات کامنت در اینستاگرام محسوب میشود. شما با ریپلای کردن نظر افراد مختلف در زیر پست‌ها میتوانید با آنها تعامل دوطرفه داشته باشیدو برای این کار می‌توانید گزینه reply رادر زیر کامنت هر فرد انتخاب کنید و پیام مورد نظرتان را برایشان ارسال کنید.

پین کردن کامنت در اینستاگرام

به تازگی در اینستاگرام شما می‌‌توانید برخی از پیام‌هایتان را پین کنید. پین یا سنجاق کردن به معنای قرار دادن یک پیام در صدر جدول نظرات است به این صورت افراد به محض مشاهده یک پست می توانند پیام سنجاق شده را در زیر آن ببینند.

برای اعمال هر یک از تغییرات بر روی کامنت مورد نظرتان بزنید.

گزارش کردن کامنت در اینستاگرام

شما می‌توانید در صورت مشاهده هرگونه کامنت و نظری که با قوانین و خط قرمزهای اینستاگرام مقایرت دارد، آن را گزارش دهید. در این صورت آن کامنت پس از بررسی توسط این برنامه حذف خواهد شد. هنگامی که آیکون گزارش کامنت را برای نظزی در زیر پست خودتان میزنید با چند گزینه مواجه میشوید. که آنها را به ترتیب بررسی خواهیم کرد.

 • report this comment: این گزینه برای ریپورت یا همان گزارش کامنت گذاشتن در اینستاگرام است.
 • mute...: در این مورد کامنت گذاری اکانت انتخاب شده در زیر پست‌هایتان غیر قابل دیدن میشود.
 • restrict...: با انتخاب restrict کامت گذاری توسط اکانت انتخاب شده ممنوع میشود.
 • unfollow...: با انتخاب این گزینه میتوانید انکانت انتخاب شده را آنفالو کنید.
 • block...: با انتخاب این آپشن اکانت مورد نظر را بلاک میکنید.

نحوه تغییر در تنظیمات کامنت در اینستاگرام

برای مشاهده و امکان دستیابی به تنظیمات کامنت در اینستاگرام باید وارد بخش‌های setting اکانتتان شوید.

گزینه های مربوط به کامنت گذاشتن در اینستاگرام

برای این کار وارد صفحه اصلی اکانتتان شده و بر روی آیکون سه خط در گوشه سمت راست در بالای صفحه را بزنید. گزینه setting را انتخاب کنید. سپس privacy (با آیکون یک قفل) را بزنید و آیتم comment را انتخاب نمایید.

در اینجا شما شاهد قابلیت‌های کنترلی متفاوتی برای این بخش خواهید بود که همه آنها را به طور کامل معرفی میکنیم. در ابتدا به بخش بالایی یعنی controls میپردازیم:

allow comments form

در این گزینه برای شما امکان بستن کامنت فراهم است شما میتوانید اجازه کامنت گذاری برای پست‌هایتان را در 4 حالت مشخص کنید.

 • Every one : در این حالت همه افراد اجازه کامنت گذاشتن را دارند.
 • people you follow and your followers: افرادی که دنبال میکنید و کسانی که شما را دنبال میکنند.
 • people you follow: تنها کسانی که شما آنها را دنبال میکنید می‌توانند زیر پست‌هایتان کامت ارسال کنند.
 • your follower: فقط دنبال کنندگانتان کامنت بگذارند.

block comment form

با استفاده از این آیتم و جستجوی نام افراد می‌توانید آنها را از کامنت گذاشتن در زیر پست‌هایتان بلاک کنید. در این روش آنها اجازه اشتراک نظر در زیر پست‌هایتان را نخواهند داشت.

کامنت گذاشتن در اینستاگرام

در بخش مربوط به فیلترها (filters) مربوط به تنظیمات کامنت در اینستاگرام سه آیتم مشاهده میکنید که کارکرد هر یک از این قرار است:

 • hide offensive comments: پنهان کردن کامنتهای توهین آمیز از پست‌ها، استوری، ریلز و لایو های ویدیویی
 • hide more comments: پنهان کردن کامنت های بیشتری که ممکن است حاوی پیام‌های توهین آمیز باشد.
 • manual filter: با فعال کردن اینگزینه میتوانید به صورت دستی خودتان عبارتی که شامل پیام‌های خاصی باشند را از پست، استوری و سایر موارد حذف کنید.

پاسخ به سوالات رایج کامنت گذاشتن در اینستاگرام:

در این بخش به برخی از رایج ترین سوالات مربوط به کامنت گذاشتن در اینستاگرام پاسخ خواهیم داد.

آیا کامنت گذاشتن در اینستاگرام محدودیتی هم داره؟

نکته اینجاست که کامنت گذاشتن در اینستاگرام از لحاظ تعداد کاراکتر و کلمات محدودیتی نداره. اما چیزی که واضحه اینه که افراد اشتیاق زیادی برای خواندن کامنت‌های طولانی در اینستاگرام ندارد. پس برای تاثیرگذاری بیشتر سعی کنید کامنت های جذاب و خلاصه بزارید تا نتیجه بهتری بگیرید.

چرا نمی توانم توی اینستاگرام کامنت بگذارم؟

یکی از دلایلی که برای این مشکل وجود دارد اکشن بلاک شدن از طرف اینستاگرام است. در این زمان شما دیگر قادر نخواهید بود برخی از فعالیت های معمولی مثل کامنت گذاشتن یا لایک کردن را انجام دید. اکانت های اینستاگرامی معمولا به دلیل فعالیت بیش از حد و اغراق آمیز بلاک میشوند در نتیجه بهتر است برای مدتی فعالیتتان را متوقف کنید.

مقدار مجاز کامنت گذاشتن در روز برای اینستاگرام چقدر است؟

بر اساس خط قرمزهای اینستاگرام شما اجازه گذاشتن روزی 150 تا 180 کامنت را دارید. که همین مقدار هم بسیار زیاد است!! پس پیشنهاد میشود تعداد کامنت گذاری هایتان را معقول و محدودتر کنید تا بلاک نشوید.

آیا گزینه بستن کامنت در اینستاگرام در زمان قبل از انتشار پست هم وجود دارد؟

بله شما برای غیر فعال کردن امکان کامنت گذاری در زیر پست هایتان قبل از زمان انتشار آنها نیز می توانید اقدام کنید. تنها کافیست در صفحه ای که زمان انتشار پست برای شما باز میشود به بخش پایینی اسکرول کنید و با رفتن به بخش advanced setting گزینه Turn Off Commenting را روشن کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی تمامی تنظیمات کامنت در اینستاگرام به شما در مدیریت پیام‌هایتان و یا پیدا کردن گزینه بستن کامنت در اینستاگرام کمک کنیم. در صورتی که هر یک از این موارد را در اینستاگرامتان مشاهده نمیکنید؛ این برنامه را به جدیدترین نسخه ارائه شده بروزرسانی کنید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو در زمینه کامنت گذاشتن در اینستاگرام با ما به اشراک بگذارید.

پیشنهاد میکنم برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

20 − دوازده =